Відмінності між версіями «Лавринюк Зоряна Володимирівна»
Рядок 3: | Рядок 3: | ||
'''Біографія'''<br /> | '''Біографія'''<br /> | ||
Народилася у с. Кульчин Турійського району Волинської області. Закінчила із відзнакою восьмирічну школу у 1989 р. Продовжила навчання у Володимир-Волинському педагогічному училищі ім. А.Ю. Кримського, яке з відзнакою закінчила в 1993 р. У 1998 р. завершила навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки на хімічному факультеті та здобула кваліфікацію хіміка, викладача хімії. З 1998 по 2000 рр. працювала старшим лаборантом кафедри загальної та неорганічної хімії Волинського державного університету імені Лесі Українки. У 2000 р. продовжила навчання у аспірантурі. Після закінчення аспірантури працювала зав.лабораторією кафедри загальної та неорганічної хімії, займалася пошуком нових матеріалів для сонячної енергетики шляхом дослідження взаємодії компонентів у складних тернарних халькогенідних системах та вивчення властивостей нових фаз, що існують у даних системах. В 2009 р. захистила дисертацію в Львівському національному університеті ім. Івана Франка й | Народилася у с. Кульчин Турійського району Волинської області. Закінчила із відзнакою восьмирічну школу у 1989 р. Продовжила навчання у Володимир-Волинському педагогічному училищі ім. А.Ю. Кримського, яке з відзнакою закінчила в 1993 р. У 1998 р. завершила навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки на хімічному факультеті та здобула кваліфікацію хіміка, викладача хімії. З 1998 по 2000 рр. працювала старшим лаборантом кафедри загальної та неорганічної хімії Волинського державного університету імені Лесі Українки. У 2000 р. продовжила навчання у аспірантурі. Після закінчення аспірантури працювала зав.лабораторією кафедри загальної та неорганічної хімії, займалася пошуком нових матеріалів для сонячної енергетики шляхом дослідження взаємодії компонентів у складних тернарних халькогенідних системах та вивчення властивостей нових фаз, що існують у даних системах. В 2009 р. захистила дисертацію в Львівському національному університеті ім. Івана Франка й одержаланауковий ступінь кандидата хімічних наук зі спеціальності неорганічна хімія. З 2010 - 2021 рр. – викладач (старший викладач, доцент) кафедри екології та охорони навколишнього середовища Волинського національного університету імені Лесі Українки, голова профспілкового комітету хімічного факультету. У 2015 р. - присвоєно звання доцента кафедри екології та охорони навколишнього середовища. | ||
Вподовж 2017 - 2021 рр. – голова та член журі II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – слухачів Малої академії наук (секція "Екологія", "Охорона довкілля та раціональне природокористування").<br /> | Вподовж 2017 - 2021 рр. – голова та член журі II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – слухачів Малої академії наук (секція "Екологія", "Охорона довкілля та раціональне природокористування").<br /> | ||
Учасник численних наукових конференцій в Україні та закордоном. Автор (співавтор) 20 наукових статей у вітчизняних фахових та зарубіжних виданнях, з них 5 статей у журналах, які включено до міжнародних наукометричних баз Scopus. Одержано 4 патенти на корисну модель. Автор (співавтор) більше як 25 навчальних, навчально-методичних видань. | Учасник численних наукових конференцій в Україні та закордоном. Автор (співавтор) 20 наукових статей у вітчизняних фахових та зарубіжних виданнях, з них 5 статей у журналах, які включено до міжнародних наукометричних баз Scopus. Одержано 4 патенти на корисну модель. Автор (співавтор) більше як 25 навчальних, навчально-методичних видань. |
Версія за 16:45, 24 березня 2021
доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища, кандидат хімічних наук, доцент.
Біографія
Народилася у с. Кульчин Турійського району Волинської області. Закінчила із відзнакою восьмирічну школу у 1989 р. Продовжила навчання у Володимир-Волинському педагогічному училищі ім. А.Ю. Кримського, яке з відзнакою закінчила в 1993 р. У 1998 р. завершила навчання у Волинському державному університеті імені Лесі Українки на хімічному факультеті та здобула кваліфікацію хіміка, викладача хімії. З 1998 по 2000 рр. працювала старшим лаборантом кафедри загальної та неорганічної хімії Волинського державного університету імені Лесі Українки. У 2000 р. продовжила навчання у аспірантурі. Після закінчення аспірантури працювала зав.лабораторією кафедри загальної та неорганічної хімії, займалася пошуком нових матеріалів для сонячної енергетики шляхом дослідження взаємодії компонентів у складних тернарних халькогенідних системах та вивчення властивостей нових фаз, що існують у даних системах. В 2009 р. захистила дисертацію в Львівському національному університеті ім. Івана Франка й одержаланауковий ступінь кандидата хімічних наук зі спеціальності неорганічна хімія. З 2010 - 2021 рр. – викладач (старший викладач, доцент) кафедри екології та охорони навколишнього середовища Волинського національного університету імені Лесі Українки, голова профспілкового комітету хімічного факультету. У 2015 р. - присвоєно звання доцента кафедри екології та охорони навколишнього середовища.
Вподовж 2017 - 2021 рр. – голова та член журі II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – слухачів Малої академії наук (секція "Екологія", "Охорона довкілля та раціональне природокористування").
Учасник численних наукових конференцій в Україні та закордоном. Автор (співавтор) 20 наукових статей у вітчизняних фахових та зарубіжних виданнях, з них 5 статей у журналах, які включено до міжнародних наукометричних баз Scopus. Одержано 4 патенти на корисну модель. Автор (співавтор) більше як 25 навчальних, навчально-методичних видань.
Участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю
Членство у ГО «Всеукраїнська екологічна Ліга» з 2018 року
Посада
Доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища
Науковий ступінь
Кандидат хімічних наук
Вчене звання
Доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища
Базова освіта
Волинський державний університет імені Лесі Українки: спеціальність «Хімія», кваліфікація «Хімік, викладач хімії», 1998 р.
Навчальні дисципліни
Загальна та екологічна хімія
Раціональне використання та охорона водних ресурсів
Хімічна екологія
Методи та прилади екологічних досліджень
Технічні засоби екологічного контролю
Методика викладанння екології в школі
Наукові інтереси
Пошук нових матеріалів для напівпровідникової техніки та альтернативних джерел енергії; оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка, раціональне використання водних ресурсів, екологічна освіта.
ORCID iD
https://orcid.org/0000-0002-1906-3330
Профіль у Scopus
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=14123207600
Профіль в Google Scholar
https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=Fk1aOUAAAAAJ
Підвищення кваліфікації
СНУ імені Лесі Українки Науково-практичний семінар "Інноваційні методики навчання з використанням комп'ютерного-орієнтованого середовища" (Наказ № 22К/А від 30.05.2016р.)
Луцький національний технічний університет, кафедра екології (180СПВ № 000035 термін з 01.03.18 по 01.09.18 р.)
Нагороди
Подяка ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (2013 р.)
Подяка ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (2014 р.)
Подяка голови Волинської обласної державної адміністрації (2016 р.)
Грамота управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації (2017 р.)
Грамота управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації (2019 р.)
Адреса
43025, м. Луцьк, вул. Потапова, 9, каб. 220
Електронна пошта: lavrynyuk.zoryana@vnu.edu.ua
Телефон:
+380509353308
Основні публікації
Лавринюк З.В. є автором та співавтором близько 70 наукових та навчально-методичних праць (в т. ч. тези конференцій, статті, монографії, патенти та ін.)
Монографії
Парасюк О.В., Лавринюк З.В. Сонячні матеріали у системі СuIn, CuGa || S,Se: [кол.монографія]/ за заг. ред. к.х.н. О.В.Парасюка . – Луцьк : Вежа-Друк, 2018. – 101 с.
Статті
1. Караїм О.А., Лавринюк З.В. Методологічні засади розвитку екологічного менеджменту в Україні/ О.А. Караїм,
З.В. Лавринюк // Вісник ХНУ імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія». –Харків, 2015 – Вип. 13. – С. 49–53.
2. Лавринюк З.В., Караїм О.А. Екологічний аудит та шляхи покращення якості води гідрологічної пам'ятки природи
«Оконські джерела»/ З.В. Лавринюк, О.А. Караїм//Вісник ХНУ імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія». –Харків, 2016 – Вип.3-4.
– С.49-55
3.Буденчук Т, Лавринюк З. Екологічний аналіз господарської діяльності ДП «СЛАП» Локачіагроліс»/Т. Буденчук, З. Лавринюк / Науковий журнал Луцького національного технічного університету. Екологічні нотатки. –Луцьк, 2017 – Вип. 43 – С.91-97
4. Шевчик С.Ю., Лавринюк З. В. Екологічна оцінка стану Заболотівської осушувальної системи/С.Ю. Шевчик, З.В. Лавринюк /Науковий журнал Луцького національного технічного університету. Екологічні нотатки. – Луцьк, 2016 – Вип. 3 – С.126
5. Музиченко О.С., Лавринюк З.В. Екологічний стан та використання рекреаційних ресурсів озер Велимче та Сомине Волинської області/ О.С. Музиченко, З.В. Лавринюк// Вісник ХНУ імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія». –Харків, 2016 – Вип.15. – С.67-74.
5.О. Klymovych, I. Ivashchenko. Quasi-Ternary System Cu2Se-GeSe2-As2Se3/O. Klymovych, I. Ivashchenko, I. Olekseyuk, O. Zmiy, Z. Lavrynyuk//Journal of Phase Equilibria and Diffusio. -2020. -V. 41. - P.157-163.
Участь у конференціях
1. Лавринюк З.В. Екологічний стан очисних споруд міста Луцька/ З.В.Лавринюк, А. Щумчук// Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції аспірантів і студентів «Молода наука Волині:пріоритети та перспективи досліджень»,17-18 травня 2015 р.– Луцьк: Терен. -Т.2. – С. 292-294.
2.Петровець М., Лавринюк З. Екологічна оцінка якості поверхневих вод озера Велимче/ М.Петровець, З.Лавринюк// Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції аспірантів і студентів «Молода наука Волині:пріоритети та перспективи досліджень»,17-18 травня 2016р. – Луцьк:Терен. – С. 295–298
3. Кравчук П., Лавринюк З. Екологічний стан річки Оконка / П. Кравчук, З.Лавринюк// Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених , студентів та аспірантів. Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук, 15 грудня 2016 року.– Луцьк 2016, С.453–455
4. Ляшук І., Лавринюк З. Екологічний стан річки Михайлівка / І.Ляшук, З.Лавринюк// Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених , студентів та аспірантів. Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук, 15 грудня 2016 року.– Луцьк 2016, С.453–455
5. Гнатюк К., Лавринюк З. Екологічні особливості водно-болотних угідь Шацького національного парку/ К.Гнатюк, З.Лавринюк// Матеріали ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції аспірантів і студентів «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень»,15-16 травня 2018р. – Луцьк:Терен. – С. 163–165
6. Шепшелей Ю., Лавринюк З. Оцінка якості водовідведення та очистки комунальних стоків міста Ковеля за сполуками Нітрогену. Матеріали ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції аспірантів і студентів «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень»,15-16 травня 2018р. – Луцьк:Терен. – С. 191-19
Навчально-методичні видання
1. Лавринюк З.В. Методи та прилади екологічного контролю. Курс лекцій. / З.В. Лавринюк. – Луцьк: «Вежа Друк», 2018. – 80 с.
2. Лавринюк З.В. Управління та поводження з відходами Курс лекцій для студентів напряму підготовки 6.040106 екологія та охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування денної та заочної форм навчання/ З.В. Лавринюк, Л.Д. Гулай. – Луцьк: «Вежа Друк», 2018. – 75 с.
3. Лавринюк З.В. Утилізація та рекуперація відходів. Методичні рекомендації до виконання практичних робіт для студентів напряму підготовки 6.040106 екологія та охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування денної та заочної форм навчання / З.В. Лавринюк, Л.Д. Гулай, І.В. Данилюк, О.А. Джам – Луцьк: «Вежа Друк», 2018. – 32 с
4. Лавринюк З.В. Методичні рекомендації до виконання практичних робіт з курсу «Раціональне використання та охорона водних ресурсів» для студентів спеціальності 101 “екологія”, освітня програма – екологія та охорона навколишнього середовища денної та заочної форм навчання/ З.В. Лавринюк. – Луцьк: «Вежа Друк», 2017. – 52 с.
5. Лавринюк З.В. Раціональне використання та охорона водних ресурсів. Курс лекцій для студентів магістрів спеціальності 101 Екологія, освітня програма ¬ екологія та охорона навколишнього середовища денної та заочної форм навчання/ З.В. Лавринюк. – Луцьк: «Вежа Друк», 2017. – 52 с.
6. Лавринюк З.В. Управління та поводження з відходами. Методичні рекомендації до виконання практичних робіт/ З.В. Лавринюк, Л.Д. Гулай. – Луцьк: «Вежа Друк», 2018. – 36 с.
7. Лавринюк З.В. Сучасні аспекти хімічної екології. Конспект лекцій / З.В. Лавринюк, Л– Луцьк: «Вежа Друк», 2018. – 55 с
8. Лавринюк З. В., Марушко Л.П. Загальна та екологічна хімія. Методичні рекомендації до виконання Лабораторних робіт/ З.В. Лавринюк, Л.П. Марушко. – Луцьк: «Вежа Друк», 2020. – 44 с.
9. Лавринюк З.В. Технічні засоби екологічного контролю. Конспект лекцій. / З.В. Лавринюк. – Луцьк: «Вежа Друк», 2020. – 55 с.
10. Лавринюк З.В. Методика викладання екології. Конспект лекцій. / З.В. Лавринюк. – Луцьк: «Вежа Друк», 2020. – 48 с.