Відмінності між версіями «Кафедра фізичної терапії та ерготерапії»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 95: Рядок 95:


= Бази клінічної практики =
= Бази клінічної практики =
 
* [https://wiki.vnu.edu.ua/images/e/e5/%D0%A3%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0_1_%D0%BC%D0%B5%D0%B4.pdf КП "Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади"].
* [https://wiki.vnu.edu.ua/images/1/18/%D0%9C%D0%B2%D1%81_1.pdf Державна Установа “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області”].
* [https://wiki.vnu.edu.ua/images/1/18/%D0%9C%D0%B2%D1%81_1.pdf Державна Установа “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області”].
* [https://vnu.edu.ua/uk/reabilitaciyna-klinika-volinskogo-nacionalnogo-universitetu-imeni-lesi-ukrainki Центр фізичної терапії та ерготерапії Волинського національного університету імені Лесі Українки].
* [https://vnu.edu.ua/uk/reabilitaciyna-klinika-volinskogo-nacionalnogo-universitetu-imeni-lesi-ukrainki Центр фізичної терапії та ерготерапії Волинського національного університету імені Лесі Українки].

Версія за 18:42, 3 листопада 2022

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії

Історична довідка

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії бере свій початок з 1996 року, коли була організована кафедра рекреації та фізичної реабілітації на чолі з завідувачем кафедри кандидатом педагогічних наук, доцентом А. М. Тучаком. У 1999 році внаслідок реорганізації кафедри біологічних основ фізичного виховання та кафедри рекреації та фізичної реабілітації було створено кафедру фізичної реабілітації, яку очолювали поетапно кандидат медичних наук, професор Б. П. Грейда, доктор медичних наук, професор В. С. Пикалюк, кандидат педагогічних наук, доцент Т. Є. Цюпак, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор А. І. Альошина, доктор біологічних наук, професор Ю. Є. Лях. У 2015 році кафедру було перейменовано у кафедру здоров’я людини та фізичної реабілітації, згодом - здоров’я людини та фізичної терапії. З 2019 року і по теперішній час очолює кафедру доктор наук з фізичного виховання та спорту (зі спеціальності 24.00.03 – фізична реабілітація), професор О. Я. Андрійчук, автор понад 120 наукових публікацій, дійсний член Асоціації превентивної та антиейджинг медицини, дійсний член Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортотології. В 2020 році кафедру перейменовано у кафедру фізичної терапії та ерготерапії та введено до складу навчально-наукового медичного інституту з 2021 медичного факультету.

Матеріально-технічне забезпечення спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія"

Професорсько-викладацький склад кафедри

Сумісники

Навчально-допоміжний персонал

  • Грицай Оксана Сергіївна – старший лаборант кафедри фізичної терапії та ерготерапії.
  • Колісник Лідія Антонівна – старший лаборант кафедри фізичної терапії та ерготерапії.

Рівні вищої освіти

Кафедра забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти спеціальність 227 «Фізична терапія, ерготерапія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я»:

  • Бакалавр. Підготовка здійснюється на базі повної середньої загальної освіти та на основі ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр» або освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» Можливість отримання диплома європейського зразка, проходження практики та стажування за кордоном.
  • Магістр. Підготовка здійснюється на базі диплому бакалавра, спеціаліста, магістра.
  • Доктор філософії. ОНП "Фізична терапія".

Безперервна освіта

Післядипломна освіта здійснюється за освітніми програми:

  • «Фізична терапія осіб з посттравматичним стресовим розладом»,
  • «Корекційно-реабілітаційна робота в системі дошкільної та шкільної освіти: медичний контроль за фізичним та психологічним станом дітей та підлітків»,
  • «Фізична терапія в спортивній медицині»,
  • «Навчання фахівців із питань фізичної терапії, реабілітаційної медицини та ерготерапії».

Під час лекційних та практичних занять, самостійної та індивідуальної роботи, дистанційних (інтернет) занять, дискусій, круглів столів, навчальних тренінгів, практикумів учасники навчання з підвищення кваліфікації набуватимуть нові знання, практичні навички, перейматимуть кращий досвід своїх колег, удосконалюватимуть сформовані та набуватимуть нові компетентності зі спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія". Після закінчення курсів слухачі отримують свідоцтво/посвідчення з підвищення кваліфікації.


Сфера діяльності фізичного терапевта

  • Фізична терапія — це сформована і легітимна професія, з особливими професійними аспектами клінічної діяльності та освіти, що визначається різноманітністю соціальних, економічних, культурних та політичних умов. Фізична терапія є окремою професією, тому необхідною умовою є успішне завершення навчання за відповідною освітньо-професійною програмою та присвоєння кваліфікація фізичного терапевта, що надає право використовувати назву цієї професії і працювати як незалежний спеціаліст.
  • Фізичний терапевт — є провідним спеціалістом з відновлення, корекції та підтримки рухових функцій. Він володіє системними знаннями у сфері рухової діяльності людини. Фізичний терапевт: проводить обстеження пацієнтів/клієнтів з метою визначення реабілітаційного діагнозу, виявлення рухових дисфункцій та визначення реабілітаційного потенціалу; розробляє і виконує індивідуальний план фізичної терапії у співпраці з іншими спеціалістами (лікарями, соціальними працівниками, психологами, педагогами, тренерами) та пацієнтом/клієнтом; провадить наукову, адміністративну, викладацьку та консультативну діяльність.
  • Більш детально сферу професійної діяльності охаректеризовано у інформаційному посібнику опублікованому громадською організацією «Українська Асоціація фізичної терапії».


Навчально-методична робота

Навчально-методична робота на кафедрі спрямована на вирішення завдань з підвищення якості підготовки фахівців на основі комплексного підходу до вдосконалення змісту, організації й методів навчання. Основними напрямками методичної роботи кафедри є аналіз забезпеченості навчального процесу науково-методичною літературою, формування поточних планів видання підручників, навчальних та навчально-методичних посібників і методичних вказівок з метою викладання навчальних дисциплін у відповідності із сучасними вимогами до рівня підготовки фахівців. На кафедрі здійснюється використання інформаційно-комунікаційних технологій шляхом завантаження електронних ресурсів до репозитарію Moodle; використання Microsoft Teams, як он-лайн сервісу для командної роботи, який забезпечує в одному робочому просторі функції спілкування студентів та викладачів; створення власних електронних презентацій, тестів та програмного забезпечення навчально-виховного процесу; вироблення методичних рекомендацій із планування, організації й контролю самостійної роботи студентів. З метою підвищення професійної майстерності викладачі кафедри приймають участь у навчально-методичних семінарах, конференціях, відкритих та інструктивно-методичних заняттях, майстер-класах, вебінарах та практичних тренінгах.


Науково-дослідна робота кафедри

Грантова діяльність


Співпраця з вітчизняними та зарубіжними навчальними закладами

На кафедрі підтримують тісні зв’язки з навчальними закладами:

Бази клінічної практики

Співпраця з стейкхолдерами та обговорення освітніх програм

Життя кафедри

Волонтерська діяльність

Наші студенти активні та креативні

Академічна мобільність студентів

Державна атестація

Наші випускники