Анонім

Відмінності між версіями «Мушкевич Мирослава Іванівна»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Рядок 17: Рядок 17:


== Науково-педагогічна діяльність ==
== Науково-педагогічна діяльність ==
Успішно здійснює керівництво проблемними групами системний підхід до сімейної терапії Мюррея Боуена та психологічний супровід сімей, які мають проблемних дітей, а також  гуртком, спрямованим на ознайомлення студентів із класичними та сучасними підходами до психології та психотерапії сім’ї. Саме тут студенти мають можливість працювати із сім'ями, які потребують психологічної допомоги.
Успішно здійснює керівництво проблемними групами «системний підхід до сімейної терапії Мюррея Боуена» та «Психологічний супровід сімей, які мають проблемних дітей», а також  гуртком, спрямованим на ознайомлення студентів із класичними та сучасними підходами до психології та психотерапії сім’ї. Саме тут студенти мають можливість працювати із сім'ями, які потребують психологічної допомоги.


З 2000 року є членом міжнародної асоціації сімейних терапевтів. Пройшла стажування за програмою Фулбрайта в США (університет ім. Дж. Вашингтона, відділ професійної психології та Центр системної сімейної терапії М. Боуена при Джорджтаунському університеті, м.Вашингтон, Округ Колумбія, США, 2004 – 2005 рр.). Організувала та пройшла навчання в майстер-школі клієнт центрованої психотерапії К.Роджерса. З 2008 р. є організатором, керівником, консультантом та терапевтом Психологічного консультативного центру при кафедрі, у якому працює з дітьми з особливими потребами, їх батьками, проблемними підлітками, дисфункційними сім`ями. Є консультантом - практичним психологом, фахівцем з питань девіантної поведінки у Волинській обласній психолого-медико-педагогічній комісії. Член комісії з профілактики правопорушень, координатор проектів з превентивного виховання Східноєвропейського національного університету імені лесі Українки. Голова місцевого осередку у Волинській області Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Інститут клієнт-центрованої і експірієнтальної психотерапії» («ІКЕП»). Тренер з розробки моделей організації управління охоронного здоров’я на місцевому рівні: національний та зарубіжний досвід. Тренер Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні, що фінансується Європейським союзом, Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida та ПРООН та виконується Програмою розвитку ООН. Член в спеціалізованій вченій раді К 32.051.05 Волинського національного університету імені Лесі Українки З 2010 р. Голова державної екзаменаційної комісії з перевірки знань фахівців на соціально-психологічному факультеті Рівненського інституту ВМУРоЛ “Україна”.
З 2000 року є членом міжнародної асоціації сімейних терапевтів.  
Пройшла стажування за програмою Фулбрайта в США (університет ім. Дж. Вашингтона, відділ професійної психології та Центр системної сімейної терапії М. Боуена при Джорджтаунському університеті, м.Вашингтон, Округ Колумбія, США, 2004 – 2005 рр.).  
Організувала та пройшла навчання в майстер-школі клієнт-центрованої психотерапії К.Роджерса.  
З 2008 р. є організатором, керівником, консультантом та терапевтом Психологічного консультативного центру при кафедрі, у якому працює з дітьми з особливими потребами, їх батьками, проблемними підлітками, дисфункційними сім`ями.  
Є консультантом - практичним психологом, фахівцем з питань девіантної поведінки у Волинській обласній психолого-медико-педагогічній комісії.  
Член комісії з профілактики правопорушень, координатор проектів з превентивного виховання Східноєвропейського національного університету імені лесі Українки.  
Голова місцевого осередку у Волинській області Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Інститут клієнт-центрованої і експірієнтальної психотерапії» («ІКЕП»). Тренер з розробки моделей організації управління охоронного здоров’я на місцевому рівні: національний та зарубіжний досвід. Тренер Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні, що фінансується Європейським союзом, Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida та ПРООН та виконується Програмою розвитку ООН.  


Темою наукового пошуку Мушкевич М. І. є «Психологічний супровід сім'ї, яка має проблемну дитину». У 2012 році під її керівництвом була захищена дисертація «Психологічні особливості розвитку мотиваційної сфери молодших школярів з порушеннями слуху» (Чагарна С.Є.); триває робота аспірантів та здобувачів над такими науковими доробками: «Психологічні особливості показників якості життя хворих на вперше діагностованпй інфаркт міокарда» (Корпач К. І.); «Психологічні особливості самооцінки дітей із затримкою психічного розвитку залежно від моделі сімейного виховання» (Ковалишин І. В.); «Соціально-психологічні особливості взаємин у неповній сім'ї» (Різванюк Т. М.); «Психологічні особливості прояву любові та ненависті у шлюбних партнерів» (Ясенчук І. В.).
Темою наукового пошуку Мушкевич М. І. є «Психологічний супровід сім'ї, яка має проблемну дитину». У 2012 році під її керівництвом була захищена дисертація «Психологічні особливості розвитку мотиваційної сфери молодших школярів з порушеннями слуху» (Чагарна С.Є.).
 
Авторка 2 монографій, 5 навчальних посібників, методичних рекомендацій та понад 60 наукових статей, які стосуються психологічного супроводу дітей з особливими потребами в сім’ї, теоретичної і практичної підготовки фахівців-психологів та батьків дітей з особливими потребами; дисфункційних сімей; психології здоров’я; гендерних питань.


== Список наукових праць ==
== Список наукових праць ==
trusted
1596

редагувань