Відмінності між версіями «Кафедра загальної та клінічної психології»
Рядок 13: | Рядок 13: | ||
Місія кафедри реалізується через здійснення навчальних, дослідницьких, міжнародних і соціально-прикладних стратегій. | Місія кафедри реалізується через здійснення навчальних, дослідницьких, міжнародних і соціально-прикладних стратегій. | ||
'''Навчальні стратегії''': високоякісна професійна підготовка психологів і соціологів з освітнім і науковим ступенем бакалавра, магістра і доктора філософії (кандидата психологічних наук), доктора наук (доктора психологічних наук), здатних надавати психологічну допомогу людині і суспільству. | '''Навчальні стратегії''': високоякісна професійна підготовка психологів і соціологів з освітнім і науковим ступенем бакалавра, магістра і доктора філософії (кандидата психологічних наук), доктора наук (доктора психологічних наук), здатних надавати психологічну й соціологічну допомогу людині і суспільству. | ||
'''Дослідницькі стратегії''': дослідження здійснюються у межах науково-дослідної лабораторії інтегральних досліджень особистості, завідувач лабораторії професор Жанна Вірна та лабораторії соціологічних досліджень, завідувач - доцент Світлана Сальнікова. | '''Дослідницькі стратегії''': дослідження здійснюються у межах науково-дослідної лабораторії інтегральних досліджень особистості, завідувач лабораторії професор Жанна Вірна та лабораторії соціологічних досліджень, завідувач - доцент Світлана Сальнікова. |
Версія за 15:47, 26 березня 2019
ПРО КАФЕДРУ
Кафедра загальної та соціальної психології і соціології є випусковою та забезпечує фундаментальну базову підготовку фахівців освітньої програми «Психологія» та «Соціологія», освітніх ступенів «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр». Кафедру очолює - доктор психологічних наук, професор Лазорко Ольга Валеріївна.
На кафедрі працюють: 1 професор, доктор психологічних наук; 1 доктор психологічних наук; 10 доцентів, кандидатів психологічних наук; 1 асистент, кандидат психологічних наук; 3 доценти, кандидати соціологічних наук; 1 старший викладач, кандидат соціологічних наук.
Місія кафедри
Місія кафедри: тісна співпраця і підтримка спільноти шляхом неперервної професійної підготовки високоякісних фахівців: бакалаврів, магістрів, аспірантів і докторантів.
Візія кафедри: проведення ґрунтовних наукових досліджень у галузі соціальної та організаційної психології й поширення результатів цих досліджень у суспільстві.
Місія кафедри реалізується через здійснення навчальних, дослідницьких, міжнародних і соціально-прикладних стратегій.
Навчальні стратегії: високоякісна професійна підготовка психологів і соціологів з освітнім і науковим ступенем бакалавра, магістра і доктора філософії (кандидата психологічних наук), доктора наук (доктора психологічних наук), здатних надавати психологічну й соціологічну допомогу людині і суспільству.
Дослідницькі стратегії: дослідження здійснюються у межах науково-дослідної лабораторії інтегральних досліджень особистості, завідувач лабораторії професор Жанна Вірна та лабораторії соціологічних досліджень, завідувач - доцент Світлана Сальнікова.
Викладачі кафедри активно працюють у напрямку підвищення соціально-психологічних компетентностей публічних службовців регіону згідно Меморандуму про співпрацю між кафедрою та Волинським обласним центром підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
На факультеті здійснюється видавництво фахового журналу з психології «Психологічні перспективи», головним редактором якого є професор Жанна Вірна.
Виховна робота: з 2004 року при кафедрі працює студентський євроклуб «СВІТ». Члени клубу проводять крос-культурні дослідження з проблемі «Особистість у міжкультурному просторі», виїжджають на міжкультурну практику до Варшавського університету, беруть активну участь в Школі діалогу Культур. Куратором євроклубу «СВІТ» є доцент Іннеса Філіппова.
Конференції: традиційною для кафедри є Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистість і суспільство: методологія та практика сучасної психології».
Матеріали конференції розміщені на сайті www.inforum.in.ua
Міжнародні стратегії – зміцнення міжнародних зв"язків із вченими, психологами практиками, студентами відповідно до вимог сучасної глобальної комунікації у світі. Реалізація міжнародно стратегії передбачає вирішення пріоритетних завдань: залучення провідних світових вчених у галузі психології; відповідність навчальних програм підготовки студентів світовим стандартам; відкриття програм підготовки за подвійними і потрійними дипломами; залучення іноземних студентів і викладання навчальних курсів іноземною мовою.
Соціально-прикладні стратегії – зміцнення співпраці із волинською і українською громадою, зв’язків із бізнесом, політикумом, урядовими організаціями та іншими навчальними закладами. Одним із завдань кафедри є сприяння становленню Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки як потужного науково-дослідного і культурного центру Волині і України.
ВИКЛАДАЧІ
Завідувач кафедри
- Лазорко Ольга Валеріївна – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та соціальної психології,
Lazorko Olha - Professor in Psychology, Ph.D
Штатні працівники:
- Малімон Людмила Яківна – доцент, кандидат психологічних наук
- Власюк Дмитро Петрович – доцент, кандидат психологічних наук
- Кихтюк Оксана Василівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Крижановська Зореслава– доцент, кандидат психологічних наук
- Мітлош Антоніна Василівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Мудрик Алла Богданівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Павлюк Тетяна Миколаївна – доцент, кандидат психологічних наук
- Федотова Тетяна Володимирівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Філіппова Іннеса Юріївна – доцент, кандидат психологічних наук
- Кузьмук Ольга Миколаївна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Ліщук-Торчинська Тетяна Петрівна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Любчук Валентина Василівна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Сальнікова Світлана Анатоліївна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Ємельянова Юлія Павлівна – професор, доктор соціологічних наук
- Журавльова Олена Вікторівна – кандидат психологічних наук, старший викладач
- Коструба Наталія Сергіївна – асистент кафедри, кандидат психологічних наук
Працівники, які працюють на умовах сумісництва та погодинно:
Сумарна інформація по кафедрі: Кількість штатних працівників: 16
Запрошені іноземні фахівці
- Джон МакКейб Янкі, професор комунікації, завідувач кафедри комунікації, Бетл Коледж, Ньютон, Канзас, США
- Роман Тарабань, професор когнітивної психології і нейропсихології, завідувач кафедри експериментальної (когнітивної психології), Технічний Техаський університет, Лабок, Техас, США
- Денис Угрін, PhD, дитячий психіатр, акредитований викладач та супервізор методу КПТ, керівник магістерської програми «Психічне здоров’я дітей та підлітків»,Королівськоий коледж, Лондон, Велика Британія
- Естер Деблінджер, професор психіатрії,Університет медицини і стоматології у Нью-Джерсі (UMDN), коледж остеопатичної медицини, директор науково-дослідного Інституту CARES
- Христина Гемптон, ліцензований практик у сфері психічного здоров‘я (LMHC), США
- Естер Деблінджер, професор психіатрії, Університет медицини і стоматології у Нью-Джерсі (UMDN), коледж остеопатичної медицини, директор науково-дослідного Інституту CARES; Христина Гемптон, ліцензований практик у сфері психічного здоров‘я (LMHC), США
НАВЧАННЯ
Бакалаврська програма
Факультет психології та соціології здійснює фахову підготовку студентів за напрямом підготовки «Психологія» за освітньо-кваліфікаційним ступенем «бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти та на базі освітньо-кваліфікаційного ступеня «молодший спеціаліст» галузі знань 1201 «Медицина».
Після завершення навчання студенти отримують кваліфікацію: «бакалавр психології, практичний психолог в закладах освіти, медичних установах та закладах реабілітації». Перелік конкурсних предметів у сертифікаті УЦОЯО для вступу до факультету психології СНУ імені Лесі Українки для здобуття ступеня бакалавра психології на базі повної загальної середньої освіти в 2017 році:
- Українська мова та література
- Біологія
- Історія України або іноземна мова
Термін навчання: денна форма навчання - 3 р. 10 міс. , заочна форма навчання - 4 р. 10 міс.
Абітурієнти для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста складають:
- фаховий іспит (біологія),
- фаховий іспит (додаткове випробування – співбесіда), а також враховується середній бал додатку до диплому молодшого спеціаліста.
Термін навчання - 2 р. 10 міс. (денна та заочна форми навчання).
Аспірантура, докторантура
Аспірантура та докторантура – форма підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації. При кафедрі здійснюється підготовка докторів філософії та докторів наук за спеціальністю 053 «Психологія» Навчання в аспірантурі передбачає дві форми: очну (денну) та заочну. Термін навчання 4 роки. Навчання в докторантурі здійснюється за очною (денною) формою. Термін навчання 2 роки.
Сертифіковані курси
Провідні напрями сучасної психотерапії: теорія і практика
Програма курсу передбачає
- ознайомлення з основними напрями психотерапії: когнітивно-поведінкова терапія (КПТ),клієнт-центрована психотерапія, арттерапія, майндфулнес-терапія;
- оволодіння системними принципами діагностики та корекції засобами сучасних психотерапевтичних напрямів, діагностичними методиками та дієвими техніками роботи із клієнтами різних вікових категорій, із різними проблеми та складнощами і різних сферах життя;
- слухачі отримають досвід роботи в терапевтичній групі.
На програму запрошуємо: психологів, психотерапевтів, психіатрів, соціальних педагогів, студентів-психологів. Тривалість навчання: 4 місяці. Після завершення навчання видається сертифікат.
Вартість навчання (72 аудиторні години): – для групи до 15 осіб – 1152 грн.; – для групи до 10 осіб – 1584 грн.; – для групи до 5 осіб – 2880 грн.
Початок навчання – за фактом набору слухачів.
Основні напрями психологічного тренінгу
Програма курсу передбачає • ознайомлення з основними напрямами тренінгової роботи, • тренінгове навчання за модулями «Соціально-психологічні тренінги» та «Бізнес-тренінги», які охоплюють тренінг самопрезентації, комунікативної компетентності й емоційної компетентності, тренінг командоутворення, тайм-менеджмент, тренінг управлінських навичок.
На курси запрошуємо: практичних психологів, психотерапевтів, соціологів, менеджерів з персоналу, студентів-психологів.
Тривалість навчання: 6 місяців. Після завершення навчання видається сертифікат.
Вартість навчання (72 аудиторні години): – для групи до 15 осіб – 1152 грн.; – для групи до 10 осіб – 1584 грн.; – для групи до 5 осіб – 2880 грн. Початок навчання – за фактом набору слухачів.
__________________________________________________________________
НАУКА
При кафедрі функціонує науково-дослідна лабораторія.
Лабораторія інтегральних досліджень особистості (зав. лабораторією проф. Жанна Вірна)
Члени кафедри здійснюють дослідження в межах держбюджетного проекту: Когнітивно-поведінкові і психолінгвістичні стратегії подолання психічної травматизації особистості. НДР: 0115U002345
Кафедра проводить дослідження в межах госпдоговірного проекту «Психічне здоров’я в організаціях»на замовлення Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій