Навчально-науковий "Центр ментального благополуччя"
Навчально-науковий «Центр ментального благополуччя» (далі Центр) – це відкритий академічний осередок, діяльність якого спрямована на дослідження змісту та складових ментального здоров’я та психологічної стійкості, ефективних методів збереження ментального здоров’я населення в умовах стресу війни та стихійних лих, а також інформування громадськості для покращення якості життя після травматичного досвіду, промоція навичок та технік самодопомоги та підтримки в умовах та після воєнний період. Центр створено при кафедрі загальної та клінічної психології у квітні 2024 року.
Місія - ініціювати та здійснювати провідні наукові дослідження ментального здоров’я та психологічної стійкості, а також здійснювати просвітницьку та навчальну діяльність у зазначеній для створення культури турботи про ментальне здоров’я; надавати високоякісну психологічну допомогу спільноті під час чи після воєнних дій; розвивати програми допомоги особам, які зазнали військової травми та масового насилля.
Основні напрямки діяльності Центру:
- Проведення наукових досліджень, аналітичної та експертно-консультаційної діяльності у галузі психології, ментального здоров’я, психологічної стійкості відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Університету, планів кафедри загальної та клінічної психології й ОДА.
- Публікація наукових праць з досліджуваної проблематики у провідних українських та зарубіжних виданнях.
- Проведення міжнародних науково-практичних конференцій та семінарів, вебінарів, літніх шкіл, публічних лекцій.
- Участь у міжнародному співробітництві у сфері ментального здоров’я.
- Розробка та впровадження ефективних методів роботи у напрямку збереження ментального здоров’я та розвитку психологічної стійкості.
- Організація та проведення навчальних програм з проблеми ментального здоров’я, розвитку психологічної стійкості.
- Впровадження просвітницької роботи, орієнтованої на громадськість, стосовно ефективних стратегій подолання стресу та тривог війни та розвитку процесів відновлення особистості та психологічної стійкості.
- Надання допомоги, емоційної і психологічної підтримки особам для збереження ментального здоров’я у кризовій ситуації.