Студентський науковий гістологічний гурток

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua

Про гурток

Студентський науковий гістологічний гурток було створено у вересні 2021 року на базі навчально-наукової лабораторії гістології та морфогенезу кафедри гістології та медичної біології. Це добровільне об’єднання студентів, зацікавлених у поглибленому вивченні відповідного наукового напрямку діяльності кафедри, тому долучитися до нього можуть всі охочі здобувачі освіти спеціальності 222 Медицина.
Напрямки досліджень, що пропонуються студентам-гуртківцям:

  1. Дослідження морфології нервової системи хребетних.
  2. Морфогенез та порівняльна морфологія органа нюху хребетних.
  3. Особливості цитоархітектоніки нюхових цибулин людини.

Засідання студентського наукового гуртка проводяться не рідше одного разу на місяць з обговоренням підсумків наукових робіт.

Організаційне керівництво гуртком здійснює кандидат біологічних наук, доцент Степанюк Ярослав Васильович.

Мета і завдання

Мета: вивчення методів гістологічних досліджень, ультрамікроскопічної, мікроскопічної будови структур людського організму та їх розвитку, що необхідне для глибшого розуміння патологічних процесів і формування клінічного мислення лікаря.

Завдання:

  1. Опанувати методику та здобути навички виготовлення гістологічних препаратів (заливка, виготовлення гістологічних зрізів на мікротомі, фарбування).
  2. Ознайомитись з гістологічною технікою.
  3. Дослідження особливостей будови на мікроскопічному рівні різних видів тканин.
  4. Проводити аналіз, морфологічний опис та інтерпретацію отриманих результатів наукового дослідження.
  5. Брати активну участь в науково-дослідницькій діяльності кафедри.
  6. Залучення студентів до участі в наукових конференціях, семінарах, форумах, конкурсах та інших науково-дослідних і просвітницьких заходах.
  7. Презентація та апробація результатів досліджень.

План роботи гуртка

Члени гуртка

  • Соловей Олеся
  • Лотиш Світлана

Наукові публікації

  1. Лотиш С. І., Степанюк Я. В. Зміни гематологічних показників при коронавірусній хворобі (COVID-19). Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень: матеріали ХVІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених (Луцьк, 17 травня 2022 р.). Луцьк, 2022. С. 727−729.
  2. Титюк О., Степанюк Я. Морфогенез органа нюху анциструса звичайного Аncistrus dolichopterus. Фауна України на межі ХХ-ХХІ ст. Стан і біорізноманіття екосистем природоохоронних територій : Матеріали міжнародної зоологічної конференції (Львів‒Шацьк, 12–15 вересня 2019 р.). Львів, 2019. С. 165‒168. [1]
  3. Титюк О. В., Степанюк Я. В. Морфологічні зміни нюхових структур в онтогенезі в’юна звичайного Misgurnus fossilis (Тeleostei: Cobitidae). Фауна України на межі XX-XXI ст. Нові концепції зоологічних досліджень : Тези доповідей Всеукраїнської зоологічної конференції (Харків-Гайдари, 12-16 вересня 2017 р.). Харків, 2017. С. 113‒114. [2]

Конкурси та нагороди

  • 3-тє місце у Конкурсі наукових фотографій 2022 в категорії "Мікроскопія" (Соловей О.)
 
Конкурс наукових фотографій 2022


Контактна інформація

  • 43025 м. Луцьк, вул. Потапова, 9 (навчальний корпус С), 7 поверх, ауд. 710-а
  • профіль в Instagram
  • e-mail: Stepanyuk.Yaroslav@vnu.edu.ua