Науково-аналітичний Центр «Стала, інклюзивна та смарт Європа»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Науково-аналітичний Центр «Стала, інклюзивна та смарт Європа» (далі Центр) – експертно-дослідницький осередок Лабораторії проєктів та ініціатив Волинського національного університету імені Лесі Українки. Створено в в рамках міжнародного гранту The Jean Monnet Chair project Erasmus + SISDDP.
The Scientific and Analytical Center "Stala, Inclusive, and Smart Europe" (hereinafter referred to as the Center) is an expert research hub of the Laboratory of Projects and Initiatives at Lesya Ukrainka Volyn National University. It was established within the framework of the international grant "The Jean Monnet Chair project Erasmus + SISDDP."

Місія. Враховуючи унікальність Центру, що веде свою діяльність на перетині різноманітних сфер (економіки, міжнародних відносин, менеджменту, соціології, антропології, історії, політології, ін.), він є платформою для міждисциплінарних досліджень. Ми прагнемо генерації рішень і поглиблення партнерства й взаємодії у питаннях пошуку нових підходів до моделювання сталого, інклюзивного, смарт розвитку громад і країн Європи.
Візія. Ми переконані, що формування сучасної парадигми миру, безпеки і справедливості в третьому тисячолітті, є неможливим без чітких орієнтирів сталого, інклюзивного, смарт розвитку Європи. У свою чергу, згадані орієнтири повинні базуватися на ґрунтовних дослідженнях, об’єднуючи фахівців з різних галузей знань та наукових шкіл, та використанні досягнень української та світової науки, щоб надати суспільству цілісне бачення європейських інтеграційних процесів задля розв'язання проблем безпеки, соціальних, економічних, культурних та інших потреб.
Цінності Центру – людиноцентризм, академічна свобода, генедерна рівність, дослідницька етика, академічна доброчесність, відкрита наука, відповідальність, професійне удосконалення. Метою діяльності Центру є об’єднання науковців та проведення якісних і кількісних досліджень процесів сталого, інклюзивного та смарт розвитку задля відновлення України та сучасної безпеки Європи.

Завдання Центру «Стала, інклюзивна та смарт Європа»

  • проведення міжгалузевих наукових досліджень процесів досягнення цілей сталого, інклюзивного зростання та смарт розвитку громад і країн Європи;
  • організація наукових дискусій та видань монографій, навчально-методичних посібників, збірників, статей; проведення навчально-освітніх та наукових заходів (курсів, тренінгів, конференцій, семінарів, круглих столів, стажувань, конкурсів, презентацій тощо) з тематики висвітлення орієнтирів і механізмів сталого, інклюзивного, смарт розвитку Європи;
  • розробка та впровадження навчальних програм і змістових модулів й тем задля формування компетентностей кращого розуміння викликів, базованих на цінностях сталого, інклюзивного та смарт-розвитку Європи, відповідно до норм та стандартів різних рівнів вищої освіти України та країн Європейського Союзу;
  • надання науково-експертної та консультаційної підтримки діяльності органів державного управління та самоврядування, інших установ та організацій у питаннях пошуку нових підходів до моделювання сталого, інклюзивного, смарт розвитку громад і країн Європи;
  • просвітницька діяльність та поширення відомостей про перспективи і Стратегію сталого, інклюзивного та смарт-розвитку Європи;
  • налагодження співпраці і взаємодії із освітніми та науковими програмами Європейського Союзу, зокрема, з програмою Еразмус+ напряму Жана Моне;
  • підтримка розробки й втілення перспективних проектів у всіх галузях знань та участь у науково-дослідних, освітніх, культурних і благодійних програмах і заходах, спрямованих на реалізацію орієнтирів сталого, інклюзивного, смарт розвитку громад і країн Європи.





👩‍🏫Партнери Центру | Center Partners

  • ГО «Інститут Транскордонних Ініціатив»
  • ГО «Ротарі Клуб Волинь Прайд»
  • Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»
  • Луцький національний технічний університет
  • Національний університет водного господарства та природокористування
  • Волинський регіональний центр підвищення кваліфікації

Аналіз наукових результатів діяльності наукової групи Лабораторії проєктів та ініціатив за останні п’ять років

Участь у держбюджетних темах:

  • «Безпека сталого розвитку регіонів та територіальних громад України на засадах інклюзивного зростання» (державний реєстраційний номер 0120U102632).
  • «Розвиток інклюзивного ринку праці в умовах релокації та міграції: зайнятість, освіта, доходи населення» (державний реєстраційний номер 0123U101558).

Участь у міжнародних проєктах:

  • Жан Моне Модуль програми ERASMUS+ «EU PROJECT MANAGEMENT» (Координатор Наталія Павліха)
  • Jean Monnet Chair «Sustainable, Inclusive and Smart Development within Decentralization Process: the EU experience». 101047894 – SISDDP – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH (AGREEMENT NUMBER - 101047894 — SISDDP з (Координатор Наталія Павліха)
  • «Сучасні проблеми управління національним господарством з ретельним розглядом українських підприємств» Відділення Польського Економічного Товариства у Познані у 2022 році (учасники Наталія Павліха, Ірина Цимбалюк, Наталія Хомюк, Ольга Корнелюк)
  • «Інтеграція і життя українців в Латвії» в Стокгольмській школі економіки в Ризі (№ 40003162751) з 1.03.2023 до 30.06.2023 рр. (Виконавець Наталія Павліха)