Студентський науковий папоморфологічний гурток

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 11:05, 4 липня 2024, створена Myronetsm (обговорення | внесок) (Створена сторінка: == Про гурток == '''Студентський науковий патоморфологічний гурток''' було створено у вересні 2021 року на базі навчально-наукової лабораторії гістології та морфогенезу кафедра гістології та ме...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Про гурток

Студентський науковий патоморфологічний гурток було створено у вересні 2021 року на базі навчально-наукової лабораторії гістології та морфогенезу кафедри гістології та медичної біології. Це добровільне об’єднання студентів, зацікавлених у поглибленому вивченні відповідного наукового напрямку діяльності кафедри, тому долучитися до нього можуть всі охочі здобувачі освіти спеціальності 222 Медицина.
Напрямки досліджень, що пропонуються студентам-гуртківцям:

  1. Морфологічні зміни в тканинах та органах при COVID-19.

Засідання студентського наукового гуртка проводяться не рідше одного разу на місяць з обговоренням підсумків наукових робіт.

Організаційне керівництво гуртком здійснює лікар-патологоанатом, старший-викладач Соловей Людмила Миколаївна.

Мета і завдання

Мета: вивчення макро-мікроскопічних та молекулярно-ультраструктурних змін організму людини при розвитку різноманітних захворювань; вивчення структурного підґрунтя розвитку хвороб та їх клінічних проявів; вивчення методів патоморфологічних досліджень: аутопсія, біопсія, дослідження біопсійного матеріалу, експериментальне моделювання захворювань.

Завдання:

  1. Вміти пояснювати закономірності розвитку різноманітних патологій, тлумачити особливості макро- і мікроскопічних змін в залежності від етіології, форми ті стадії захворювання; проводити диференційну діагностику, пояснювати характер можливих ускладнень та результатів, що розвилися у тканинах.
  2. Використання знань на практиці: демонструвати володіння термінологічним апаратом з патоморфології, проводити макро- та мікроскопічний опис патологічних змін, вирішувати навчальні ситуаційні клінічні завдання з використовуванням знань з патоморфології.
  3. Висловлення міркувань, оцінювання ідей та формування висновків: формування власних висновків за результатами макро- і мікроскопічного дослідження, висловлення міркувань про функціональну значущість виявлених морфологічних змін, опис впливу структурних змін урадженої тканини на інші органи, системи та організм в цілому.

План роботи гуртка

"ЗАТВЕРДЖЕНО"
на засіданні кафедри гістології та медичної біології
протокол № 2 від 15 вересня 2023 року
завідувач кафедри гістології та медичної біології Ярослав СТЕПАНЮК

Члени гуртка

  • Соловей Олеся (староста гуртка)
  • Гнатюк Олександра
  • Жиленко Тарас
  • Коблюк Лариса
  • Новосад Олена

Склад гуртка щорічно оновлюється з залученням нових студентів 1 курсу медичного факультету.

Наукові публікації

Конкурси та нагороди

Контактна інформація

  • 43025 м. Луцьк, вул. Банкова, 9 (навчальний корпус С), 3 поверх, ауд. 322
  • e-mail: solovei.liudmyla@vnu.edu.ua