Дмитроца Олена Романівна

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Науковий ступінь: кандидат біологічних наук

Вчене звання: доцент

Посада: доцент кафедри фізіології людини і тварин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, заступник декана з навчальної роботи біологічного факультету

Біографія

Народилася 16 лютого 1977 року у місті Луцьк. З відзнакою закінчила Луцьку загальноосвітню школу №7 у 1994 році. З 1992 по 1994 рр. була слухачем Малої академії наук. У 1994 році зайняла І-ше місце на Обласному конкурсі-захисті наукових робіт МАН. Закінчила, у 1999 році, Волинський державний університет імені Лесі Українки та отримала спеціальність «Біолог, Викладач біології». З 2000 по 2004 рр. навчалась на стаціонарному відділенні аспірантури ВНУ імені Лесі Українки зі спеціальності 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Викликані потенціали головного мозку в умовах мимовільної та довільної уваги у підлітків» у спеціалізованій вченій раді при Львівському національному університеті імені Івана Франка. З 2003 р. працювала на посаді старшого викладача, а з 2006 р. і до тепер – на посаді доцента кафедри фізіології людини і тварин. У 2004 році була переможцем конкурсу «Кращий молодий науковець ВДУ імені Лесі Українки» за плідну науково-дослідницьку діяльність. З вересня 2006 року по теперішній час є заступником декана з навчальної роботи, 3 2009 року – головою науково-методичної комісії біологічного факультету. Вчене звання доцента отримала у 2008 році. Неодноразово була членом (або головою) журі обласних турнірів біологів, обласного конкурсу-захисту наукових учнівських робіт з біології в МАН, обласної олімпіади з біології та екології, членом оргкомітетів конференцій та олімпіад. Нагороджена подякою Обласної Ради (2011 р.), почесною грамотою Волинської обласної державної адміністрації (2014 р.), медаллю М.П. Драгоманова (2015 р.) та ін.

Викладаю навчальні дисципліни: «Вікова фізіологія», «Залози внутрішньої секреції та обмін речовин», «Адаптогенез[R1] у біологічних системах», «Вікова фізіологія з основами шкільної гігієни».

Співавтор однієї монографії та автор понад 90 наукових та навчально-методичних публікацій, посібників (серед яких два з грифом МОН України). Публікації стосуються вивченню показників фізичного здоров’я школярів в умовах сучасних екзогенних факторів.

Членство в офіційних наукових товариствах:

Українське фізіологічне товариство;

Українське товариство нейронаук.