Лабораторія гендерних досліджень

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 19:01, 22 листопада 2021, створена Vano (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Laboratory of Gender Studies Лабораторія гендерних досліджень '''Назва мовою оригіналу''' Лабор...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Laboratory of Gender Studies

Лабораторія гендерних досліджень

Назва мовою оригіналу

Лабораторія гендерних досліджень при кафедрі політології та публічного управління Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Опис

Начально наукова лабораторія гендерних досліджень створена у 2005р. на кафедрі політичних інститутів та процесів ( витяг з протоколу №5 засідання вченої ради ВДУ імені Лесі Українки від 29 грудня 2004 року, керівник - проф. Гаврилюк С.В.). Наразі діє при кафедрі політології та публічного управління, керівник – доц. Ярош О.Б. Результати наукових досліджень покладені у наступні доробки: моніторингові звіти, посібники, публічні виступи, круглі столи, тези матеріалів конференцій та ін.

Дата

2004-2021 рр.

Завдання (Мета)

  • Сприяти гендерним дослідженням у Волинському національному університеті імені Лесі Українки
  • Популяризувати ідею гендерної рівності, недискримінації серед учасників освітнього процесу Волинському національному університеті імені Лесі Українки через просвітницькі заходи.
  • Включатись у заходи із гендерної тематики на Волині та Україні.

Контекст та зміни в політиці

Забезпечення гендерної рівності – актуальна тема для України. Гендерна рівність має бути наскрізним принципом діяльності в університетському середовищі. Важливим досягненням стало прийняття у 2020 році загальноуніверситетської політики – Положення про порядок і процедури вирішення конфліктних ситуацій у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Положення визначає порядок і процедури врегулювання конфліктних ситуацій у таких сферах: 1) врегулювання ситуацій у разі конфлікту інтересів;

2) дотримання прав людини за ознакою раси, релігії, протидія тендерній дискримінації;

3) врегулювання конфліктів у навчальному та освітньому процесі;

4) протидія сексуальним домаганням, булінгу та врегулювання конфліктів у міжособистісних стосунках суб’єктів освітнього середовища.

Назва відповідальної організації (організацій)

Волинський національний університету імені Лесі Українки Орієнтовний бюджет

Фінансування відсутнє

Інтернет-посилання

[1]

Наші видання

  • Всеукраїнська науково-практична конференція «Гендерні аспекти у методологіях гуманітарних наук, Луцьк, 2004 р.
  • Міжнародна науково-практична конференція «Гендерні стереотипи індивідуального здоров’я», Луцьк, 2007 р.
  • Монографія «Гендерні паритети в умовах трансформації суспільства», Київ, 2007 р.
  • Монографія «Правові засади формування та розвитку гендерного середовища в Україні», Київ, 2010.
  • Монографія «Гендерні дослідження: прикладні аспекти», Тернопіль, 2013 р.

Відзнаки

  • Диплом І-го ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2010/2011 навчальному році з напрямку «Гендерні дослідження», 27-29 квітня 2011 року
  • Грамота Міністерства освіти і науки України за активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2010/2011 навчальному році з напрямку «Гендерні дослідження», 27-29 квітня 2011 року
  • Грамота Міністерства освіти і науки України за професійне наукове керівництво під час проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2010/2011 навчальному році з напрямку «Гендерні дослідження», 27-29 квітня 2011 року