Нейрофідбек-тренінг для корекції психічних станів та психофізіологічних функцій

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 19:09, 25 червня 2020, створена Tytiuk (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нейрофідбек-тренінг для корекції психічних станів та психофізіологічних функцій - одна з авторських розробок викладачів кафедри фізіології людини і тварин медико-біологічного факультету.
Керівник-розробник - Качинська Тетяна Валеріївна.

Призначення та сфера застосування

Візуалізація електричної активності головного мозку під час сеансу нейрофідбек-тренінгу
Процес проходження тесту «Реакція на рухомий об’єкт»

Нейрофідбек-тренінг – це процедура, що дозволяє навчитися контролювати активність власного мозку. В основу закладено принцип біологічного зворотного зв'язку, який полегшує процес навчання фізіологічного контролю, а комп'ютерна програма робить доступною інформацію, що в звичайних умовах не сприймається. Як результат, ми можемо впливати на ритми мозку в інтерактивному режимі, відстежуючи та фіксуючи свої відчуття. У процесі тренувань і закріплення бажаного відчуття розслаблення/концентрації випрацьовується навик переходити в необхідний психічний стан самостійно в будь-який момент часу.

Основні характеристики, суть розробки

Нейрофідбек-тренінг ґрунтується на здатності мозку змінюватися завдяки механізму нейропластичності. Нейропластичність і саморегуляція є основними функціями нейронів, які забезпечують здатність мозку адаптуватися і відновлюватися, отримувати нові навички і покращувати функціонування мозку безболісно і без побічних ефектів. ⠀Під час нейрофідбек-тренінгу електричні сигнали головного мозку, які вимірюються за допомогою електродів прикріплених до шкіри голови, і за допомогою програмного забезпечення, перетворюються в зображення. Тобто, комп'ютерна програма створює в режимі реального часу візуалізацію біоелектричної активності мозку у вигляді «смайлика», що змінює своє положення, відповідно до генерації імпульсів головним мозком. Для контролю та перевірки ефективності нейрофідбек-тренінгу використовується тест «Реакція на рухомий об’єкт», що показує співвідношення та динаміку між процесами збудження та гальмування на початку процедури та після її завершення.

Тривалість нейрофідбек-сеансу – 10-15 хвилин.
Тривалість процедури нейрофідбек-тренінгу – 30 хвилин.
Кількість процедур нейрофідбек-тренінгу – від 10 до 20-30.

Основні переваги

Неівазивна та безболісна процедура для:

  • релаксації;
  • зниження тривоги;
  • швидкого відновлення;
  • поліпшення уваги;
  • збільшення обсягу пам'яті;
  • концентрації;
  • зниження рівня агресії та ін.

Вирішуємо проблеми

Корекція психофізіологічних функцій (пам’яті, уваги) та рівня агресії, порушення сну та ін.

Пропонуємо

Проходження сеансів нейрофідбек-тренінгу для осіб різного віку (школярів та їх батьків, студентів, осіб зрілого та похилого віку).