Факультет біології та лісового господарства

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Керівництво

Декан біологічного факультету – Поручинський Андрій Іванович, кандидат біологічних наук, доцент

Заступник декана з навчальної роботи - Дмитроца Олена Романівна, кандидат біологічних наук, доцент

Заступник декана з виховної роботи - Андрєєва Валентина Вікторівна, кандидат біологічних наук, доцент

Куратор наукової роботи викладачів та студентів – Степанюк Ярослав Васильович, кандидат біологічних наук, доцент


Першим деканом деканом біологічного факультету з моменту реорганізації природничо-географічного та створення біологічного факультету був доцент, кандидат біологічних наук Бенедь Володимир Петрович, з 2000 по 2005 рік - доцент, кандидат біологічних наук Шварц Людмила Олексіївна, з грудня 2005 року – доцент, кандидат біологічних наук Поручинський Андрій Іванович.


Нині на факультеті функціонують чотири кафедри: фізіології людини та тварин (завідувач кафедри – доктор біологічних наук, професор, Моренко Алевтина Григорівна), зоології (завідувач – доктор біологічних наук, професор Іванців Володимир Василович), ботаніки (доктор біологічних наук, професор Волгін Сергій Олександрович), лісового та садово-паркового господарства (завідувач кафедри – доктор сільськогосподарських наук, професор Шевчук Михайло Йосипович). Навчальний процес забезпечують більше 40 висококваліфікованих викладачів, серед яких 8 докторів наук, професорів, 29 доцентів, кандидатів наук.

Факультет має обладнаний комп’ютерний клас, сім навчально-наукових лабораторій, два музеї, співробітники факультету є кураторами агробіологічної станції та ботанічного саду.

Кафедра зоології та ботаніки і садово-паркового господарства проводить підготовку аспірантів за спеціальністю 03.00.16 – екологія. На кафедрі фізіології людини і тварин є постійно діюча аспірантура за спеціальністю 03.00.13 — фізіологія людини і тварин, на кафедрі ботаніки – 03.00.05 – ботаніка.


Серед пріоритетних завдань сучасного біологічного факультету слід виділити:

Створення потужних науково-практичних центрів – біотехнології, електронної мікроскопії, функціональної діагностики, психокорекції та методів біозворотнього зв’язку, біоінформатики, ландшафтного дизайну, . Реорганізація та розвиток агробіологічної станції, ботанічного саду «Волинь». Розширення матеріальної бази та аудиторного фонду факультету для проведення наукової та практичної діяльності на рівні світових стандартів з пріоритетних напрямів розвитку біологічного факультету та університету. Утвердження факультету як структури, що дає якісну освіту, яка гарантує працевлаштування за фахом та достойний рівень життя. Налагодження міжнародної співпраці за програмами подвійних дипломів. Проходження стажувань студентів та викладачів у провідних наукових центрах та університетах за кордоном, участь у грантових, стипендіальних міжнародних програмах тощо. Контингент студентів: понад 650 студентів, що навчаються на денній, заочній формах та екстернаті.

Кафедри

Напрями підготовки (спеціальності):

Напрям підготовки «Біологія»

ОКР «Бакалавр» - кваліфікація «Лаборант в галузі біологічних досліджень. Стажист-дослідник в галузі біології»

Навчання студентів за напрямом підготовки «Біологія» ОКР «Бакалавр» здійснюється протягом 4 років (8 семестрів) на денній формі (повний термін), 5 років (10 семестрів) на заочній формі або протягом 3 років (6 семестрів) на заочній формі навчання (скорочений термін для випускників медичних коледжів).

Ліцензований обсяг на денній формі навчання – 60 осіб, на заочній - 120 осіб (40 осіб на базі шкіл, ліцеїв, гімназій та 80 осіб на базі медичних коледжів).


Спеціальність «Біологія»

ОКР «Спеціаліст» - кваліфікація «біолог, викладач біології середнього навчального закладу» зі спеціалізаціями «ботаніка», «зоологія» або «фізіологія людини та тварин».

Ліцензований обсяг на денній формі навчання – 55 осіб, на заочній - 110 осіб


ОКР «Магістр» - кваліфікація «Біолог, науковий співробітник (біологія), викладач вищого навчального закладу» зі спеціалізаціями «ботаніка», «зоологія» або «прикладна фізіологія з основами медичної біології».

Ліцензований обсяг на денній формі навчання – 10 осіб, на заочній - 10 осіб.


Сертифікати для вступу на напрям підготовки (спеціальність) „Біологія” необхідні з таких предметів:

Біологія (за сертифікатами); Українська мова та література (за сертифікатами). Хімія, або Математика, або Історія України (за сертифікатами).


ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ: Фахівець-біолог по закінченні університету може працювати у найрізноманітніших закладах, установах та організаціях біологічного профілю, різних типах лабораторій (медичних, екологічних, сільськогосподарських), на митницях у системі карантинних служб, у санаторно-курортних закладах, санітарно-епідеміологічних закладах, діагностичних лабораторіях і центрах, станціях радіологічного контролю, ботанічних садах, а також викладачами вузів, біологічних ліцеїв, гімназій, вчителями загальноосвітніх шкіл тощо.


Напрям підготовки «Лісове та садово-паркове господарство»

           ОКР «Бакалавр» - кваліфікація «Бакалавр лісового і садово-паркового господарства»
           Ліцензований обсяг на денній формі навчання – 25 осіб


           Спеціальність «Садово-паркове господарство»
           ОКР «Спеціаліст» - кваліфікація «Спеціаліст садово-паркового господарства»
           Ліцензований обсяг на денній формі навчання – 20 осіб


           Спеціальність «Садово-паркове господарство»
           ОКР «Магістр» - кваліфікація «Магістр садово-паркового господарства»
           Ліцензований обсяг на денній формі навчання – 10 осіб


Сертифікати для вступу на напрям підготовки (спеціальність) «Лісове і садово-паркове господарство» необхідні з таких предметів:

Біологія (за сертифікатами); Українська мова та література (за сертифікатами). Математика, або Історія України, або Географія (сертифікатами).


ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ: За напрямом „Лісове і садово-паркове господарство” готують фахівців із ґрунтовними знаннями у галузі лісового та садово-паркового господарства, фітодизайну, квітникарства, декоративного садівництва. Фахівець у галузі садово-паркового господарства може працювати у державних та приватних підприємствах лісогосподарського комплексу, фітодизайну, у парках, тепличних господарствах, ботанічних садах тощо.


На усіх напрямах підготовки (спеціальностях) як денної, і заочної форми навчання є місця державного замовлення.


Колектив біологічного факультету плідно працює над тим, щоб кожен студент, обравши біологічний факультет, отримав перспективну та якісну освіту!


Контакти:

за телефонами: (0332) 24-93-27 (деканат біологічного факультету)

за адресою: м. Луцьк, вул. Потапова, 9, корпус № 2, 7 поверх, деканат біологічного факультету у робочі дні з 9.00 до 17.00.

електронною поштою:

biological@eenu.edu.ua (деканат) або an-poruch@gmail.com (декан)



Біологічний факультет пам'ятає про минулі здобутки

і мріє про майбутні горизонти !

Посилання:

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки