Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Вибіркова дисципліна № 4.2

«Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами»

Рівень ВО Магістр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Менеджмент / Управління проектами
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 6 курс, 3 семестр, односеместровий
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 150 годин (14/14). 4 кредити.
Мова викладання українська або англійська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних економічних відносин та управління проєктами
Автор дисципліни Войчук Максим Володимирович
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Основи економічної теорії, мікроекономіка, макроекономіка, економіка підприємництва, менеджмент, маркетинг
Що буде вивчатися Інноваційне підприємництво та стартап екосистема. Проблема-рішення та пошук бізнес-моделі. Стартап екосистема. Основні принципи формування команди, ролі в команді стартапу. Дизайн мислення: Визначення проблем, емпатія. Дизайн мислення: Пошук і вибір ідей. Валідація ідеї стартапу. Канва бізнес моделі: Вступ, проблема та рішення. Канва бізнес моделі. Портрет клієнта, ціннісна пропозиція. Дослідження клієнтів. Попереднє дослідження ринку. Валідація ключових гіпотез. Мінімально життєздатний продукт (MVP). Оцінка ринку. Аналіз конкурентів. Основи маркетингу для стартапів. Основи про інвестиції, фінанси та юридичні особливості стартапів.
Чому це цікаво/треба вивчати Розвиток стартап культури в українських університетах та підприємницьких навичок у студентів і викладачів є критично важливою складовою створенням ефективної екосистеми розвитку інноваційного підприємництва в Україні. У будь-якій розвинутій стартап екосистемі в світі університети відіграють одну з найголовніших ролей. Україна не має бути виключенням. Інновації та підприємництво повинні стати головним драйвером зростання та виходу університетів на якісно новий рівень.
Чому можна навчитися (результати навчання) В результаті навчання студент інтегрований в студентську стартап екосистему України; повністю орієнтується в основних поняттях про стартапи; має розуміння як розвивати власний стартап; має перший проект з бізнес-моделлю, маркетинговим планом, командою; має перспективи розвивати цей проект далі в інкубаційних або акселераційних програмах; має можливість взаємодіяти з менторами YEP та партнерами з різних сфер діяльності.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Вміння формувати команду стартапу та розподілити в ній ролі. Володіння інструментами оцінки підприємницьких якостей. Знання етапів розвитку команди. Вміння застосувати відповідні інструменти управління командою на різних етапах розвитку команди. Володіння інструментами для формування та валідації бізнес моделі. Знання базових принципів маркетингу. Розуміння поняття маркетингової стратегії. Володіння базовими навичками діджитал маркетингу. Розуміння принципів венчурного ринку, типів інвесторів, етапів і раундів інвестицій. Вміння обирати джерело фінансування. Знання базових юридичних аспектів управління стартапами. Володіння інструментами створення презентацій. Знання основних принципів пітчів. Фандрейзинг.
Інформаційне забезпечення
  1. Ден Сенор, Сол Синґер. Країна стартапів. Історія ізраїльського економічного дива. Yakaboo Publishing, 2016, 360 с.
  2. Бен Горовіц. Безжальна правда про нещадний бізнес. Розбудова бізнесу в умовах невизначеності. Наш Формат, 2015, 264 с.
  3. Ерік Райз. Стартап без помилок. Посібник зі створення успішного бізнесу з нуля. Vivat, 2016, 368 с.
  4. Пітер Тіль. Від нуля до одиниці. Наш Формат, 2015, 232 с.
  5. Стартап-екосистема України: Tech ecosystem guide і techukraine.org/ecosystem-map/
  6. Olivier Serrat. The Five Whys Technique (https://www.adb.org/sites/default/files/publication/27641/five-whys-technique.pdf)
  7. Брайан Трейсі. Як керують найкращі
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту):

https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-mizhnarodnikh-vidnosin