Історія фізики та наукових відкриттів

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Опис дисципліни
Історія фізики та наукових відкриттів Вибіркова дисципліна
Рівень BO Перший (бакалаврський) рівень
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Галузь знань 01. Освіта/педагогіка; Спеціальність 014. Середня освіта (Природничі науки).
Форма навчання Денна, заочна
Курс, семестр, протяжність 4-й курс, 8 семестр.
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) Усього: 210 год, денна – лекцій 34 год., лабораторні 32 год. / заочна - лекцій 10 год., лабораторні 6 год.
Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Кафедра Експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій.
Автор дисципліни Кобель Григорій Петрович
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Основи загальної фізики, астрономії.
Що буде вивчатися Становлення і розвиток фізики від зародження до сучасного часу: висвітлення основних фізичних понять і законів у їх історичному розвитку.

Основними питаннями є: ознайомлення студентів з методами пізнання природних явищ та структурою пізнавального процесу; висвітлення різних підходів до періодизації розвитку фізичної науки; ознайомлення їх з еволюцією фізичних картин світу; показ ролі особистості в історії фізичної науки; розкриття особливостей організації наукових досліджень на сучасному етапі розвитку науки.

Чому це цікаво/треба вивчати Курс сприятиме поглибленню знань студентів з фізики та розвитку їх фізичного мислення, озброїть майбутніх спеціалістів історичними знаннями, необхідними для здійснення навчальної та виховної роботи.
Чому можна навчитися (результати навчання)
  • Здатність до пошуку, обробки та критичного аналізу інформації з різних джерел.
  • Здатність розуміти зміст основних законів природи, які є основою сучасного природознавства і дозволяють розуміти більшість закономірностей.
  • Здатність використовувати фундаментальні поняття і закони фізики у сфері професійної діяльності.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності)
  • Володіння вміннями застосовувати понятійний, термінологічний апарат, теоретичні та практичні досягнення природничих наук, що дозволяє інтерпретувати природні та економічні явища та процеси, порівнювати різні теорії та концепції природничих наук.
  • Володіння уміннями характеризувати природні системи, явища та процеси, в умовах збалансованого природокористування та охорони природи.
Інформаційне забезпечення Курс лекцій
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) https://drive.google.com/file/d/17SudvA61orUF9tdKBng3JTW0ZalEHisW/view