ІV Міжнародна науково-практична конференція «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень» сел. Путила, 2017 р.

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Путила1.jpg
Путила2.jpg
Путила3.jpg
Путила4.jpg
Путила5.jpg
Путила6.jpg

На базі національного природного парку «Черемоський» 28-29 квітня 2017 року відбулась ІV Міжнародна науково-практична конференція «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень».


У конференції взяли участь науковці природоохоронних та науково-дослідних установ з різних областей України. Цікаві доповіді представили Діана Юзик, молодший науковий співробітник НПП «Черемоський» «Поширення горихвістки звичайної у Гетьманському НПП», Володимир Гребенщиков, старший науковий співробітник НПП «Черемоський» «Рідкісні макроміцети Путильщини», Ірина Кузьмішина «Фітосозологічні аспекти псамофільних комплексів Волинської області», Лідія Шипшина та Сергій Франков «Видовий склад орнітофауни у період осінніх міграцій 2016 року на певних ділянках басейну р. Південний Буг у Вінницькій області», Ніна Шпак, науковий співробітник НПП «Кармелюкове Поділля» «Поширення береки (дерево, включене до Червоної книги України), в лісових насадженнях НПП «Кармелюкове Поділля»».

Від НПП «Верховинський» в конференції взяв участь провідний науковий співробітник Іван Коляджин, та представив такі презентації:

  • «Використання сонячної енергії на території національного природного парку «Верховинський» та її перспективи»,
  • «Доцільність розширення НПП «Верховинський» для збереження цілісності природних комплексів»,
  • «Перспективи організації переробки сміття».


За матеріалами конференції видано збірник матеріалів доповідей учасників, у якому представлено результати досліджень науковців з України, Польщі, Республіки Казахстан, що відображають теоретичні, методологічні та практичні проблеми моніторингу біологічного і ландшафтного різноманіття, становлення й розвитку заповідної справи, актуальні питання охорони природи, екологічної освіти, рекреації.

За підсумками конференції ухвалено резолюцію:

Підтримати в рамках виконання природоохоронного проекту «Збереження карпатських пралісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німнеччина), розширення національних природних парків, зокрема:

  1. «Верховинський» Івано-Франківської та «Черемоський» Чернівецької областей. Визначено вагому ролі даного проекту в підтримці екологічного балансу Українських Карпат, зміцненні матеріало-технічної бази національних парків, здійсненні наукових досліджень по ідентифікації пралісів і старовікових лісів та кажанів.
  2. Посилити просвітницьку роботу та кримінальну відповідальність за злочини проти довкілля.
  3. Підтримати створення регіонального ландшафтного парку «Сандрацький» в околицях с. Велика Гребля Хмільницького району Вінницької області.
  4. Підтримати створення ботанічного заказника місцевого значення «Борідник» у Маневському районі Волинської області.
  5. Впроваджувати геоінформаційні системи та дані дистанційного зондування Землі, отримані зі штучних супутників та безпілотних літальних апаратів з метою біобезпеки та інших аспектів безпеки України.
  6. Рекомендувати Національній комісії з питань Червоної книги України включити до наступного видання Червоної книги України вид болетопсіс біло-чорний.

///

Путила7.jpg
Путила8.jpg
Путила9.jpg
Путила10.jpg
Путила11.jpg
Путила12.jpg
Путила13.jpg
Путила14.jpg
Путила15.jpg