Актуальні проблеми міжнародної торгівлі

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Вибіркова дисципліна № 1.1

«Актуальні проблеми міжнародної торгівлі»

Рівень ВО Магістр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Міжнародні економічні відносини
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 1 курс, 1 семестр, односеместровий
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 210 години (38 лекційні/ 34 практичні), 7 кредитів.
Мова викладання українська або англійська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних економічних відносин та управління проєктами
Автор дисципліни Наталія Сергіївна Науменко
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Світова економіка та кон’юнктура світових ринків, економіка та зовнішньоекономічні зв'язки України, регулювання міжнародних економічних відносин, мікроекономіка, макроекономіка, маркетинг, менеджмент, міжнародна торгівля, міжнародне страхування і оподаткування, митна справа, міжнародні організації.
Що буде вивчатися Об’єктивні процеси світового господарства та міжнародна торгівля; проблеми перетворення міжнародної торгівлі в засіб прискорення світового економічного розвитку; особливості, проблеми та протиріччя багатостороннього регулювання міжнародної торгівлі; роль держави в регулюванні розвитку економіки і зовнішньої торгівлі в економічно розвинених країнах в умовах глобалізації; досвід зовнішньоторговельного регулювання в країнах, що розвиваються; вплив обраної моделі трансформації економіки на розвиток зовнішньої торгівлі країни.
Чому це цікаво/треба вивчати В процесі вивчення дисципліни студент буде розбиратися в найбільш актуальних питаннях міжнародної торгівлі та зовнішньоторговельних відносин України, як вагомої складової національної економіки на основі макроекономічних теорій, концепцій, моделей, обґрунтованих світовою та вітчизняною наукою й апробованих економічною практикою.
Чому можна навчитися (результати навчання) В результаті вивчення дисципліни студент набуде навичок обґрунтування аспектів формування системи регулювання міжнародної торгівлі на національному, міжнаціональному та глобальному рівнях; розумітиметься на змісті окремих економічних теорій, на які спирається сучасна макроекономічна наука; ознайомиться з основними методами та моделями макроекономічного розвитку країн із різним типом економіки; навчиться розкривати механізм причинно-наслідкових зв’язків, які існують в економіці різник країн на макрорівні, інструменти і методи державного регулювання торгівлі.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Після вивчення дисципліни студент знатиме: проблеми перетворення міжнародної торгівлі в засіб прискорення світового економічного розвитку, особливості, проблеми та протиріччя багатостороннього регулювання міжнародної торгівлі, роль держави в регулюванні розвитку економіки і зовнішньої торгівлі в економічно розвинених країнах в умовах глобалізації, досвід зовнішньоторговельного регулювання в країнах, що розвиваються; вмітиме: здійснювати аналіз впливу обраної моделі трансформації економіки на розвиток зовнішньої торгівлі країни, об’єктивних процесів розвитку світового господарства на міжнародну торгівлю.
Інформаційне забезпечення
  1. Карамбович І.М. Митна система та її роль в регулюванні зовнішньої торгівлі України: монографія / І.М. Карамбович. – Д.: Академія митної служби України, 2009. – 281 с.
  2. Світогосподарська диспропорційність: особливості, тенденції, вплив на економіку України: наук. доп. / За ред. Л.В. Шинкарук; НАН України, Ін-т екон. та прогнозув. – К., 2012. – 432c.
  3. Структурна переорієнтація зовнішньої торгівлі у системі факторів економічного зростання: моногр. / А.А. Мазаракі, Т.М. Мельник, В.В. Юхименко [та ін.]; за заг. ред. А.А. Мазаракі. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2011. – 652 с.
  4. Офіційний сайт ЮНКТАД [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://unctadstat.unctad.org/ReportFolders/reportFolders.asp.
  5. Офіційний сайт Світової організації торгівлі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.wto.org.
  6. Офіційний сайт Світового банку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.worldbank.org.
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту):

https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-mizhnarodnikh-vidnosin