Використання методу проектів на практичних заняттях з курсу «Генетичні основи селекції»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Генет.jpg

Навчальний проект - це організаційна форма роботи, яка орієнтована на засвоєння навчальної теми або навчального розділу і становить частину навчального предмета.

Основне завдання викладача, який обрав данну форму роботи – навчити та пояснити студенту основні підходи та етапи створення проекту:

  1. Визначення проблеми. Робота над проектом завжди спрямована на вирішення конкретної проблеми. Метод проектів можна використовувати в навчальному процесі для вирішення різних невеликих проблемних завдань у межах пари. У цьому випадку тема проєкту пов'язана з темою заняття або застосуванням даної теми у різних життєвих ситуаціях. Дані проекти спрямовані на застосування знань в майбутній професійній діяльності.
  2. Планування. В ході розгляду і обговорення проекту виробляється план спільних дій студента і викладача. Створюється банк ідей та пропозицій. Протягом всієї роботи викладач допомагає в постановці мети, коригує роботу, але ні в якому разі не нав'язує своє бачення вирішення завдання. Учасники проекту розподіляють тематику доповідей.
  3. Пошук інформації - обов'язкова умова кожного проєкту. Велику підтримку в цьому надають Інтернет ресурси. Знайдена інформація обробляється, осмислюється, після спільного обговорення вибирається базовий варіант. Викладач на цьому етапі коригує послідовність технологічних операцій у кожній роботі.
  4. Виконання проекту передбачає створення доповіді. Студенти, вибравши необхідні технології для створення своєї роботи на комп'ютері, уточнюють, аналізують зібрану інформацію, формулюють висновки. Викладач виступає в ролі наукового консультанта.
  5. Обов’язковим завершальним етапом є презентація результатів - представлення готового продукту, яка проводиться у формі презентації. При захисті студенти демонструють і коментують глибину поставленої проблеми, її актуальність, пояснюють отриманий результат, розвиваючи при цьому свої ораторські здібності. Кожен проєкт оцінюється усіма учасниками занять. Студенти з цікавістю дивляться роботи інших та з допомогою викладача вчаться оцінювати їх. Обчислюється середній бал за кожен проєкт і виставляється оцінка в залежності від кількості набраних балів.