Методика складання та розв’язування задач і тестів з біології

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Опис дисципліни
Вибірковий компонент 6 «Методика складання та розв’язування задач і тестів з біології»
Рівень BO Другий (магістерський)
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Спеціальність 014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини),

ОПП Середня освіта. Біологія, природознавство, здоров'я людини

Форма навчання Денна, заочна
Курс, семестр, протяжність Курс – 2, семестр – 3, протяжність – один семестр (9 тижнів)
Семестровий контроль залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) Усього: денна форма 120 годин: лекції – 10 год., лабораторні роботи – 14 год.

Заочна форма: лекції – 4 год., лабораторні роботи – 6 год.

Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Зоології
Автор дисципліни Кандидат біологічних наук, доцент Омельковець Я. А.
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Попередньо студент повинен прослухати курси: «Зоологія», «Ботаніка», «Анатомія і фізіологія людини», «Екологія», «Математичні методи в біології», «Основи наукових досліджень», «Біоетика та біобезпека».
Що буде вивчатися ВК ««Методика складання та розв’язування задач і тестів з біології» є формування у майбутніх магістрів системи теоретичних знань та практичних навичок, які дозволять проводити, об’єктивний та достовірний моніторинг навчальних досягнень учнів з використанням різнотипових біологічних задач та тестових завдань.

Основними завданнями ВК «Методика складання та розв’язування задач і тестів з біології» є ознайомлення студентів з різними типами біологічних задач та тестів, опанування методів їх складання, розв’язання, оцінювання та опрацювання результатів тестування, формування ноосферного мислення та екологічної свідомості, що дозволить майбутнім фахівцям реалізувати принципи освіти сталого розвитку у своїй педагогічній діяльності.

Чому це цікаво/треба вивчати ВК «Методика складання та розв’язування задач і тестів з біології» є дуже важливим та актуальним, оскільки дасть змогу студентам оволодіти знаннями стосовно основних проблем методики складання та розв’язування біологічних задач і тестів різних розділів та рівнів (молекулярної біології, генетики, текстових творчих завдань);

класифікації задач та тестів; етапів їх підготовки; методики перевірки якості освіти.

Також здобувачі навчаться конструювати тестові завдання найпоширеніших форматів, різних типів та когнітивних рівнів, опрацьовувати та представляти результати тестування.

Чому можна навчитися (результати навчання) Після вивчення ВК здобувачі отримають наступні програмні результати навчання:

Вибирає оптимальні методи польових та лабораторних досліджень для активізації навчання біології, природознавства, здоров’я людини, вміє модифікувати їх відповідно до поставлених завдань, критично оцінює достовірність одержаних результатів, презентує їх, формулює аргументовані висновки, формує дослідницький стиль мислення учнів.

Практикує інформаційний науково-педагогічний пошук, критично осмислює та інтерпретує результати, робить висновки та формує напрями дослідження з урахуванням вітчизняного й закордонного досвіду та застосовує їх у професійній діяльності.

Здійснює науково-дослідницьку та / або педагогічну інноваційну діяльність з підготовкою наукових праць та звітів, апробацією та впровадженням результатів досліджень і розробок, поширенням інформації про отримані результати на конференціях, семінарах, у фахових виданнях.

Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) До кінця навчання студенти будуть компетентними у таких питаннях:

Здатнiсть проводити дослідно-експериментальну роботу на відповідному вікові учнів/студентів рівні, аналізувати та оцінювати її результати, генерувати нові iдеi. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел та формування на основі доведених фактів власної наукової позиції.

Здатність мислити самостійно, виявляти, ставити та вирішувати проблеми професійного і особистісного розвитку.

Здатність самостійно виявляти проблему, ставити задачу і виконувати дослідження для вирішення конкретних завдань з використанням у процесі збору, обробки та узагальнення інформації сучасних засобів навчання та інформаційно-комунікаційних технологій.

Здатність проводити науково-дослідну роботу з біології та природознавства, оформляти, формулювати аргументовані висновки та рекомендації, представляти і доповідати результати досліджень.

Інформаційне забезпечення
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту)