Моделювання фізичних процесів і явищ

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Опис дисципліни
Моделювання фізичних процесів і явищ Вибіркова дисципліна
Рівень BO Перший (бакалаврський) рівень
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Галузь знань 01. Освіта/педагогіка; Спеціальність 014. Середня освіта (Природничі науки).
Форма навчання Денна, заочна
Курс, семестр, протяжність 4-й курс, 8 семестр.
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) Усього: 210 год, денна – лекцій 34 год., лабораторні 32 год. / заочна - лекцій 10 год., лабораторні 6 год.
Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Кафедра Експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій.
Автор дисципліни Муляр Вадим Петрович
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Основи загальної фізики, шкільний курс інформатики.
Що буде вивчатися У межах дисципліни вивчаються елементи теорії моделювання, числові методи, основи проєктування прикладних програм засобами JavaFX. Особлива увага приділяється формуванню компетентностей зі створення комп’ютерних моделей фізичних процесів і явищ на платформі JavaFX з використанням декларативного способу опису інтерфейсу за допомогою мови розмітки FXML, стилізації інтерфейсу за допомогою CSS та ін.
Чому це цікаво/треба вивчати Із наукової точки зору інтерес до вивчення дисципліни обумовлений широким застосуванням методу моделювання в науці та наукових дослідженнях з фізики.

Із практичної точки зору ознайомлення з елементами теорії моделювання та основами проєктування прикладних програм засобами JavaFXдозволяє створювати комп’ютерні моделі фізичних процесів і явищ з використанням сучасних інтегрованих середовищ програмування.

Чому можна навчитися (результати навчання)
  • Здатність до використання сучасних інформаційних технологій у професійній діяльності.
  • Здатність формувати уміння розв’язувати задачі біологічного, географічного, хімічного та фізичного змісту та експериментальні вміння і навички.
  • Здатність розуміти зміст основних законів природи, які є основою сучасного природознавства і дозволяють розуміти більшість закономірностей.
  • Здатність до організації роботи з використанням сучасних інформаційних систем та технологій діяльності створення комп'ютерних програм та розробки заходів щодо підвищення їх ефективності.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності)
  • Здатність використовувати набуті методичні знання, вміння і навички для організації і проведення педагогічної діяльності.
  • Здатність застосовувати набуті знання з предметної галузі, сучасних освітніх методик і технологій для формування в учнів ключових і предметних компетентностей відповідно до особливостей шкільного інтегрованого курсу «Природничі науки».
  • Здатність впроваджувати екологічний та краєзнавчий принцип при викладанні природничих наук та у позакласній роботі.
Інформаційне забезпечення Курс розміщений в СДН Moodle.
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutions/navchalno-naukoviy-fiziko-tekhnologichniy-institut