Мультимедійна лабораторія перекладу

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Навчально-наукова лабораторія «Мультимедійний клас перекладу» при кафедрі англійської філології факультету іноземної філології є науковою і матеріально-технічною базою для проведення науково-дослідної і навчально-методичної роботи кафедри англійської філології. Навчально-наукова лабораторія розміщена у навчальному приміщенні аудиторія № 324 корпусу №1 Волинського національного університету. Науково-дослідницьку роботу в лабораторії проводять викладачі, лаборанти, магістри, студенти-учасники проблемних груп. Навчально-наукова лабораторія є науковою і матеріально-технічною базою для проведення науково-дослідної і навчально-методичної роботи кафедри англійської філології.

Основні напрямки роботи лабораторії:

  • 1) Проведення досліджень у галузі сучасного перекладознавства з метою подальшого впровадження результатів у практичну діяльність.
  • 2) Проведення круглих столів, міжвузівських телемостів, вебінарів, семінарів за основними напрямами діяльності навчально-наукової лабораторї з метою поширити результати дослідження лабораторії, обміну досвідом, встановленню контактів із науковцями інших закладів вищої освіти та перекладачами-практиками.
  • 3) Проведення творчих перекладацьких конкурсів, олімпіад, тижнів перекладацької майстерності.
  • 4) Переклад поліжанрової літератури та мультимедійної продукції.
  • 5) Поповнення фонду електронних та друкованих словників різних типів.
  • 6) Включення в навчальний процес факультету іноземних мов наукового доробку лабораторії у зміст спецкурсів, наукових семінарів, наукових робіт студентів, аспірантів.
  • 7) Вивчення вітчизняного і зарубіжного досвіду розвитку науково-дослідницьких систем у сфері перекладознавства; поширення новітніх перекладацьких технологій.
  • 8) Ознайомлення та отримання практичного досвіду роботи з інструментами комп’ютерного перекладу та програмним забезпеченням, що використовується як технологічна підтримка діяльності перекладача.
  • 9) Підтримка наукового пошуку студентської молоді, сприяння підготовці студентів відповідних спеціальностей в оформленні своїх наукових пошуків.
  • 10) Надання платних послуг на замовлення інших кафедр та адміністрації університету, а також підприємств, організацій, установ, фірм та фізичних осіб.

Лабораторія здійснює науково-дослідні й консультативні зв’язки з навчальними закладами України, а саме, Запорізьким національним університетом (кафедра теорії і практики перекладу з англійської мови), Львівським національним університетом імені Івана Франка (кафедра іноземних мов факультету міжнародних відносин), Київським національним лінгвістичним університетом (кафедра англійської філології і філософії мови імені професора О. М. Мороховського), Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (лабораторія комп’ютерної лінгвістики), національний університет «Острозька Академія» (кафедра англійської філології), іншими кафедрами СНУ імені Лесі Українки. Забезпечення лабораторії необхідною оргтехнікою та матеріалами здійснюється за рахунок фінансових фондів, виділених факультету іноземної філології ВНУ імені Лесі Українки, меценатів та благодійних внесків.

Керівник

Навчально-наукова робота у лабораторії здійснюється під керівництвом канд. філол. наук, доцента кафедри англійської філології Чарікової Ірини Василівни.