Основи академічної доброчесності

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Вибіркова дисципліна № 3.1

«Основи академічної доброчесності»

Рівень ВО Магістр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Міжнародні економічні відносини
Форма навчання Денна
Курс, семестр, протяжність 2 курс, 3 семестр, односеместровий
Семестровий контроль Залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 150 (20/18), 5 кредитів.
Мова викладання українська або англійська
Кафедра, яка забезпечує викладання Міжнародних економічних відносин та управління проєктами
Автор дисципліни Андрій Олексійович Бояр
Короткий опис
Вимоги до початку вивчення Основи права, основи наукових досліджень
Що буде вивчатися Суть академічної доброчесності. Законодавство України щодо академічної доброчесності. Етичний кодекс ученого в університетах Європи та Кодекс академічної доброчесності ВНУ імені Лесі Українки. Головні засади академічного письма. Авторське право. Правила використання об’єктів інтелектуальної власності. Плагіат у масовій культурі. Академічне письмо як різновид наукового спілкування. Види академічних текстів.
Чому це цікаво/треба вивчати Академічна доброчесність – це ознака цивілізованості академічної спільноти: студентів, викладачів, науковців. Дотримання принципів академічної доброчесності у академічному середовищі є передумовою інтеграції української науки та освіти у європейський і світовий освітньо-науковий простір. Тому засвоєння навичок культури академічної доброчесності є необхідною рисою кожної афілійованої до університету особи, передумовою навчання і роботи у академічній установі будь-якої цивілізованої країни світу.
Чому можна навчитися (результати навчання) Чинити протидію девіантній суспільній практиці; коректно з етичної і правової точок зору опрацьовувати і використовувати у своїй праці різноманітні джерела інформації; оперативно й конструктивно працювати з фаховими текстами; виявляти плагіат та захищати свої та чужі авторські права; продукувати доброчесні наукові тексти, робити публічні презентації своїх думок і здобутків.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності) Усвідомлювати необхідність дотримання принципів академічної доброчесності у академічних колах як передумови інтеграції у цивілізоване світове освітньо-наукове середовище; коректно з етичної і правової точок зору опрацьовувати і використовувати у своїй праці різноманітні джерела інформації; критично оцінювати власну працю і науковий доробок інших.
Інформаційне забезпечення
  1. Шкіцька, І. Ю. Основи академічної доброчесності: практикум [Текст]: навчально-методичний посібник для студентів вищих навчальних закладів. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 64 с. URL: http://dspace.tneu.edu.ua/handle/316497/31709
  2. Publication Integrity and Ethics. URL: www.integrity-ethics.com/
  3. Бояр А. О. Основи інтелектуальної власності: навч. посіб. 2-ге вид., переробл. та допов. Луцьк : Вежа-Друк, 2017. 276 с.
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту):

https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-mizhnarodnikh-vidnosin