Пленарне засідання І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пленарне засідання І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції
Пленарне засідання І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції
Пленарне засідання І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції
Пленарне засідання І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції

Відомий афоризм твердить, що математика – це мова, якою написана книга природи. І листаючи цю книгу, ми неодмінно перегортаємо сторінки біологічних, хімічних, фізичних, географічних, астрономічних, екологічних розділів.
Сьогодення наполегливо вимагає формування сучасного природничо-математичного світогляду особистості, здатної правильно оцінювати практичне значення наукових досягнень у галузі природничих наук, розуміти їх морально-етичні й соціальні аспекти, вплив на здоров’я людини і навколишнє середовище.
З метою узагальнення досвіду професійної підготовки майбутніх учителів у ЗВО України та поширення нових наукових досягнень природничо-математичних наук та методик їх викладання, ціла плеяда науковців, вчителів, старших наукових співробітників, аспірантів, здобувачів долучилася до І Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку природничо-математичних наук та методик їх викладання».
Пленарне засідання відбулося 20 жовтня 2022 року на факультеті природничої і фізико-математичної освіти за ініціативи кафедри біології та основ сільського господарства в дистанційному форматі.
До заходу долучилися заклади і установи з багатьох міст України –Київ, Харків, Рівне, Полтава, Суми, Луцьк, Дрогобич, Шостка, Лебедин, Новгород-Сіверський, Конотоп. Учасниками конференції стали понад 120 учасників, з яких 80 осіб взяли участь у роботі пленарного засідання.
Модератором науково-практичної конференції була в.о. завідувачки кафедри біології та основ сільського господарства кандидат педагогічних наук, доцент Хроленко Марина Володимирівна. Науково-практична конференція була відкрита проректором з науково-педагогічної роботи, доктором педагогічних наук, професором Луценком Григорієм Васильовичем, котрий побажав плідної праці й висловив надію на подальше існування конференції у міжнародному форматі.
До учасників заходу звернулася Коренева Інна Миколаївна – доктор педагогічних наук, декан факультету природничої і фізико-математичної освіти, яка наголосила на актуальності проблематики конференції в освітньому просторі й побажала цікавих доповідей, наснаги та здорової дискусії.
Доповіді, що були запропоновані слухачам окреслили найрізноманітніші напрями природничо-математичних наук та методик їх викладання:

  • розвиток soft skills учнів на уроках біології(д.п.н., професор, завідувачка кафедри природничих наук з методиками викладання Рівненського державного гуманітарного університету Грицай Наталія Богданівна);
  • українська метеорна спостережна мережа (д.п.н., доцент кафедри фізики навчально-наукового інституту автоматики, енергетики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України Грудинін Борис Олександрович);
  • особливості реалізації освітньо-професійної програми «Середня освіта. Природничі науки» (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки Іванців Оксана Ярославівна);
  • використання культури ізольованих клітин і тканин льону (доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, головний науковий співробітник відділу селекції та насінництва конопель Інститут луб’яних культур Національної академії аграрних наук України Міщенко Сергій Володимирович);
  • про зміст підручників «Здоров’я, безпека, добробут» у зв’язку з викликами війни (кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики і цитології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Тагліна Ольга Валентинівна);
  • компетентнісно орієнтований проєкт у біології (науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Козленко Олександр Григорович); освітній проєкт «ЕкоГлухів» (керівник гуртка Глухівського міського центру позашкільної освіти Гулакова Інна Миколаївна).