Подільські читання: ботанічний та методичний аспекти

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Подільські.jpg
Подільські 1.jpg
Подільські 2.jpg
Екскурсія в Музей природи. Подільські Товтри

Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика. м. Кам’янець-Подільський, 9-11 жовтеня 2018
З 9 по 11 жовтня 2018 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка проходила Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика».
Співорганізаторами конференції виступили Кам’янець-Подільській національний університет ім. Івана Огієнка, Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, Національний природний парк «Подільські Товтри» та Товариство Подільських природодослідників і природолюбів.   
У конференції взяли участь делегаціі багатьох провідних вузів України. Східноєвропейський національний університет представляла доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Іванців Оксана Ярославівна
Пленарне засідання конференції відкрили заступник міського голови Кам’янця-Подільського, декан природничого факультету Кам’янець- Подільського національного університету ім. І. Огієнка., декан біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка,  к. геогр. н..
В ході пленарного та секційних засідань було піднято низку актуальних питань, що торкалися подільського регіону та суміжних територій, а також були висвітлені методичні аспекти біологічної та екологічної освіти.Також свої доповіді представили науковці Національний природний парк «Подільські Товтри».
Конференція працювала за такими напрямками:

  • історія та перспективи природничих досліджень;
  • дослідження біоти Поділля та суміжних територій;
  • ландшафти і суспільство
  • екологічні аспекти Поділля та суміжних територій;
  • Раритетні об’єкти у формуванні освітніх компетенцій.


В умовах зростаючого антропогенного впливу на навколишнє середовище найбільшою загрозою є збіднення біологічного різноманіття, у тому числі фіторізноманіття. Усвідомлюючи цю глобальну проблему, наукова. Громадська та урядова міжнародна спільнота вживає рішучих заходів з охорони природи. Це знайшло своє відображення у ряді міждержавних актах, зокрема, у Конференції ООН зі збереження біологічного різноманіття (Ріо-де-Женейро, 1992), у Берлінській конвенції (1985), Всеєвропейській стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття 1995), державних законах України та інших документах.
На підставі міжнародних угод та рекомендацій у цій галузі Україна активно розбудовує національну природоохоронну мережу і зосереджує свою діяльність на всебічному збереженні довкілля, його живого населення in situ ma ex sity, на збереженні документальних «свідків» – різноманітних та унікальних представників конкретних флор. Ефективна охорона та збереження рослинного світу як основної компоненти біологічного різноманіття неможливі без його всебічного вивчення та екологічного виховання населення.

Паралельно із конференцією на базі університету відбулось чергове засідання Міжнародної асоціації екологів університетів, на якій були розглянуті актуальні екологічні проблеми регіонів, а також з нагоди Дня працівника освіти були нагороджені її активні учасники почесними грамотами.
Цікавим доповненням конференції був науково-практичний семінар «Унікальні об´єкти Поділля. Ефективне використання як умова збереження», де учасники конференції змогли відвідати «Музей природи». А також, цікавими і пізнавальними стали екскурсії проведені самим містом.