Практичне заняття з магістрами-гідрологами ОК «Кількісні методи в географії»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Praktychne zaniattia z OK «Kilkisni metody v geografii» magistry 2023 1.jpg

Практик-професіонал, завідувач сектору гідрологічного прогнозування Волинського ЦГМ Мар’яна Ганущак організувала і провела практичне заняття з освітньої компоненти «Кількісні методи в географії» з магістрами-гідрологами. ар’яна Ганущак послідовно ознайомила здобувачів освіти з роботою відділів. Спочатку завідувач сектору гідрологічних спостережень Марія Лихач коротко проінформувала молодь про гідрологічний режим річок, розташування пунктів спостереження, на яких проводять вимірювання рівнів і витрат води, її температури, паводків, водопілля, товщини льоду тощо.

Praktychne zaniattia z OK «Kilkisni metody v geografii» magistry 2023 2.jpg

Гідролог Марія Марчук розповіла, що їхній відділ отримує дані від гідрологічних постів у закодованому вигляді. Далі розшифровану гідрологічну інформацію про щоденні витрати води, її рівень і температуру, товщину льоду записують до спеціальних журналів. На основі обробки, аналізу та корегування даних будують річний комплексний графік результатів гідрометеорологічних спостережень. Також вдалося поспостерігати як випускниця ОПП «Гідрологія» (2021 р.) Вікторія Фенко готувалася до виконання цього виду робіт.

Praktychne zaniattia z OK «Kilkisni metody v geografii» magistry 2023 3.jpg

Станіслав Дух продемонстрував і цікаво розповів про будову та принцип роботи гідрометричного млинка ГР 21М, який призначений для вимірювання витрат води. Також варто зазначити, що відділ має сучасний акустичний доплерівський вимірювач швидкості течії та витрат води на річках. Захопливою та пізнавальною була й розповідь про гідроморфологічний моніторинг басейну р. Сапалаївки.

Praktychne zaniattia z OK «Kilkisni metody v geografii» magistry 2023 4.jpg

Завершили навчальне заняття у секторі гідрологічного прогнозування, де Мар’яна Ганущак ознайомила магістрів із автоматизованим робочим місцем гідролога/гідропрогнозиста (АРМГ), призначене для приймання, збереження та використання гідрометеорологічної інформації, складання прогнозів на основі застосування комп’ютерних технологій. Також цей сектор інформує споживачів гідрологічної інформації про ймовірний розвиток гідрологічних небезпечних явищ різного рівня, а також прогнози максимальних рівнів води у створах гідрологічних постів, щоб мінімізувати наслідки для територій і населення.

Praktychne zaniattia z OK «Kilkisni metody v geografii» magistry 2023 5.jpg

Отже, студенти під час навчального заняття сформували уявлення про збір, обробку й інтерпретацію гідрологічної інформації.

Praktychne zaniattia z OK «Kilkisni metody v geografii» magistry 2023 6.jpg

Щиро дякуємо завідувачці сектору гідрологічного прогнозування Мар’яні Ганущак і працівникам Волинського ЦГМ за сприяння в організації навчально-пізнавального заняття.