Стратегічні напрямки у веденні лісового господарства із урахуванням наукових досліджень та практичного досвіду
Керівництво Волинського ОУЛМГ, головні лісничі державних лісогосподарських підприємств 9 лютого 2018 року провели спільну з науковцями конференцію, де обговорили стратегічні напрямки ведення лісового господарства з урахуванням наукових досліджень та практичного досвіду.
Перша лісівничо-наукова конференція відбулася під егідою Лісівничого молодіжного центру, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ», у співпраці з науковою радою при Волинському ОУЛМГ.
Відкрив захід голова наукової ради Анатолій Гетьманчук. Він зазначив, що практичне лісівництво невіддільне від наукової роботи. Зокрема така практика завжди успішно застосовувалася на Волині. Нині ж співпраця поглиблюється. Перш за все тому, що начальник управління Олександр Кватирко – керівник молодої генерації, який не боїться змін, готовий їх впроваджувати, успішно втілює задумане.
У рамках конференції свої наукові розробки представили старший науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГ Василь Бородавка та науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГ Олена Бородавка, завкафедрою СНУ ім. Лесі Українки, професор Михайло Шевчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент СНУ ім. Лесі Українки Василь Войтюк, кандидат біологічних наук, доцент СНУ ім. Лесі Українки Лариса Коцун.
Перш за все, науковці торкнулися актуального і наболілого питання. Уже впродовж кількох років воно стосується стрімкого всихання соснових лісів внаслідок дії комах-шкідників та пов’язаних із ними хвороб. Фахівці галузі та науковці спільно шукають шляхи виходу із цієї кризи і сьогодні вже можна говорити про вагомі результати такої роботи. Про це зауважив голова наукової ради при обласному управлінні Анатолій Гетьманчук.
Науковці також виступили з пропозиціями щодо введення на лісових територіях інтродуцентів, наголошуючи, що це дасть змогу вирощувати насадження, стійкі до уражень. На увагу заслуговують озвучені пропозиції введення альтернативних насаджень.
За 20 років досліджень різних типів рослин напрацювали об’ємний матеріал, зокрема щодо введення в культури нових видів дерев і кущів. Такі напрацювання допоможуть вирівняти співвідношення між листяними і хвойними породами, створити більш толерантні породи в нових умовах, зокрема в умовах потепління, забруднення середовища тощо.
Науковці запевнили: досвідом ділитися готові. А тому наступним кроком співпраці теоретичної науки та практичного лісівництва стануть своєрідні майстер-класи для практичного навчання майстрів лісу і відповідальних працівників лісогосподарських підприємств.