Чепрасова Тетяна Іванівна

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до: навігація, пошук
Cheprasova.jpg

Посада

доцент кафедри загальної математики та методики навчання інформатики Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Науковий ступінь

кандидат педагогічних наук

Вчене звання

доцент

Тема кандидатської дисертації

"Підвищення практичної значущості результатів навчання інформатики в старших класах середньої школи в умовах НІТН".

Scholar Google

Google scholar

Scopus

[[1]]

Біографічна довідка

З 1980 по 1981 рр. навчалася у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на механіко-математичному факультеті, з 1982 року – студентка фізико-математичного факультету Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки, який закінчила у 1985 році за фахом „Вчитель математики та фізики середньої школи”. З 1985 по 1994 рр. працювала на посадах старшого лаборанта та асистента кафедри математики Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки а пізніше (у зв’язку з ліквідацією Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки) – на посаді асистента кафедри прикладної математики Луцького державного педагогічного університету імені Лесі Українки. З 1994 по 1997 рр. навчалася в аспірантурі (з відривом від виробництва) при кафедрі інформатики та обчислювальної техніки Українського державного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У 1998 році захистила дисертацію за спеціальністю 13.00.02 „Теорія та методика навчання інформатики” і одержала вчений ступінь кандидата педагогічних наук. З 1998 року по 2000 рік працювала на посаді старшого викладача кафедри прикладної математики Волинського державного університету імені Лесі Українки, з 1999 по 2000 рр. виконувала обов’язки завідувача цієї кафедри, а з 2000 по 2002 рік працювала на посаді доцента. З 2002 по 2004 рр. працювала заступником проректора з наукової роботи Волинського державного університету імені Лесі Українки, з 2004 по 2010 рік – на посаді доцента кафедри прикладної математики Волинського національного університету імені Лесі Українки. З 2010 року працює завідувачем кафедри прикладної математики Волинського національного університету імені Лесі Українки. З 2004 року – член ради математичного факультету, з 2008 року – заступник з наукової роботи декана математичного факультету, з 2009 року – член бібліотечної ради Волинського національного університету імені Лесі Українки. У 2011 році уведена до складу науково-технічної ради з питань інформатизації при облдержадміністрації. З 1997 по 2006 р.р. за сумісництвом була керівником секції інформатики Малої Академії наук, підготувала 10 учнівських наукових робіт, які стали призерами Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт у м. Києві. Нагороджена за цю роботу грамотами МОН України (1998, 2006 рр.). Голова журі обласного конкурсу „Вчитель року” в номінації „Інформатика”. З 2007 року – керівник секції „Інформаційні технології та програмне забезпечення” Міжнародної студентської наукової конференції „Волинь очима молодих науковців”, яка проходить у СНУ імені Лесі Українки. Автор публікацій з проблем розробки і застосування засобів інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес у вищих та середніх навчальних закладах. Досліджує та впроваджує технології дистанційного навчання в навчальний процес кафедри та університету. Має почесне звання „Відмінник освіти України” (2006 р.)

Викладання навчальних дисциплін

 • Методика навчання інформатики.
 • Проектування програмних систем.
 • Методика навчання інформатики та математики.
 • Технологія навчання комп`ютерних наук у вищому навчальному закладі.
 • Комп`ютерне авторське право та інтелектуальна власність в галузі.
 • Методологія та організація наукових досліджень з теорії та методики навчання інформатики.

Перелік навчально-методичних, наукових праць

 • Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей учнів при вивченні при-кладного програмного забезпечення //Матеріали конференції «Проблеми інформатизації навчального процесу в школі та вищому педагогічному навчальному закладі», 10 жовтня 2017 р. – Київ: Національний університет імені М.П. Драгоманова, 2017.- С. 32-34.
 • Sensitivity Analysis as a Data Mining for Engineering of Intelligent 0-1 Discrete Linear Optimization Software Packages /Mikhailyuk Victor A., Cheprasova Tatiana I.High Performance Computing, HPC-UA 2018. Collection of scientific papers, Kyiv, 2018. – С. 99-105.
 • STEM-освіта в структурі підготовки вчителя інформатики//Матеріали (тези) ІV Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку» 8 – 9 листопада 2018 року (НЕНЦУМ, м. Київ, С. 41-43)
 • Використання кейс-технологій в системі професійної підготовки ІТ-фахівців//Тези Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології в освіті та науці», м. Мелітополь,13 -14 червня 2019 р., С. 57-58.
 • Yatsyuk S., Fedonuyk A., Yunchyk V., Cheprasova T., The Models of Data and Knowledge Representation in Educational System of Mathematical Training of IT-specialists (2020) IEEE 15th International Scientific and Technical Conference on Computer Sciences and Information Technologies, CSIT 2020 - Proceedings, 2020, 2, pp. 269–272, 9321899 (Scopus)

Нагороди, почесні звання