Cемінар «Метод проєктів як форма організації самостійної роботи здобувачів освіти»
31 березня в читальному залі бібліотеки Університету відбувся семінар «Метод проєктів як форма організації самостійної роботи здобувачів освіти». У заході взяли участь викладачі кафедри фізичної географії Зоя Карпюк, Ірина Нетробчук, Валентина Стельмах, старший лаборант Олена Антипок і здобувачі ОПП «Гідрологія» бакалаврського та магістерського рівнів.
На початку семінару працівник інформаційно-бібліографічного відділу Леся Юрчук нагадала студентам про дотримання принципів академічної доброчесності й ознайомила їх із правилами роботи традиційного й електронного каталогу.
Ірина Нетробчук обговорила зі здобувачами різні види самостійної роботи під час освітнього процесу. Це, зокрема, підготовка до практичних і семінарських занять, опрацювання конспекту лекцій, аналіз наукових публікацій, написання рефератів тощо. Валентина Стельмах наголосила на важливості використовувати первинні джерела інформації – насамперед наукову, фахову та періодичну літературу, наявну в бібліотеці, з метою уникнення плагіату й дотримання принципів академічної доброчесності під час написання курсових робіт, звітів виробничих і переддипломних практик, випускних кваліфікаційних робіт.
У наступній частині методичного семінару працівники читального залу бібліотеки підготовили тематичні виставки «Водні ресурси України» та «Чиста вода – здоров’я нації». Здобувачі освіти ознайомилися з навчальними посібниками, монографіями, підручниками, періодичними виданнями викладачів кафедри фізичної географії нашого Університету та відомих науковців інших ЗВО. Крім того, учасники семінару взяли участь у методичному тренінгу з читання тексту, в якому були представлені правила щодо роботи з книгою, а також ознайомилися з найпоширенішими способами читання. Кожен працював із книгою і записував відповіді на кольоровий папір, який після виконання вправ приклеїв до книги. Під час тренінгу з’ясували, чи вміє читач виділяти головне в тексті. На завершальному етапі семінару Ірина Нетробчук проінформувала учасників, що чільне місце серед новітніх технологій навчання посідає метод проєктів, прерогатива якого – вміння студентів самостійно здобувати знання та використовувати їх у практичній діяльності. Також спікер заходу зазначила, що здобувачка освіти групи Гідр-54М Вікторія Кушнірук пройшла онлайн-курс «Управління проєктами» на платформі ВУМ й отримала сертифікат. Вікторія коротко розповіла про ключові питання курсу, які вона вивчала. Це, зокрема, значення майстерності управління проєктами, планування проєкту та встановлення взаємозв’язків між етапами організації проєктної діяльності й роль керівника в проєкті. Жваво та цікаво пройшло обговорення проблем із чистою питною водою в Україні та вплив її на захворюваність населення. Під час дискусії порушено такі питання: «Чи корисно пити бутильовану воду?», «Яку воду продають українцям у пляшках і з автоматів?».
Отже, для розв’язання поставлених проблем було анонсовано, що магістри-гідрологи починають працювати над науково-дослідницьким проєктом «Яку воду п’ємо?». Керівником проєкту обрано Вікторію Кушнірук як сертифікованого менеджера. Сподіваємося, що під час проєктної діяльності Вікторія та її команда продемонструють самостійність виконання завдання, проявлять ініціативність й організаторські здібності в практичній площині. Бажаємо успіхів у дослідженні та чекаємо на представлення результатів проєкту. Дякуємо працівникам бібліотеки за сприяння у проведенні методичного семінару!