XI З’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України. м. Харьків, 2018 р.

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харьків6.jpg
Харьків4.jpg
Харьків.jpg
Харьків1.jpg
Харьків5.jpg
Харьків2.jpg
Харьків3.jpg
Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва



18 - 21 вересня 2018 року на базі Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва відбувся XI З’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України.
Девіз з’їзду – «Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра».
Організаторами з’їзду були Громадська організація «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва.
Програма роботи з’їзду передбачала насичену наукову частину (15 пленарних доповідей та понад 260 доповідей на 5 окремих секціях) з питань збереження й охорони ґрунтових ресурсів, розроблення дієвих заходів до їх охорони та збалансованого використання з урахуванням міжнародного досвіду. З вітальними промовами при відкритті з’їзду виступили представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук України, Харківської обласної державної адміністрації, Міжнародного союзу ґрунтознавців (президент Takashi Kosaki), делегації ґрунтознавців з Білорусі, Молдови, Румунії, Польщі, Узбекистану, Японії.
В роботі секції «Агрохімічне забезпечення сучасного землеробства» брали участь доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук СНУ імені Лесі Українки Голуб В.О., яка представила доповідь «Вплив позакореневого підживлення на продуктивність кукурудзи в умовах Західного Полісся», а доцентом кафедри лісового і садово-паркового господарства СНУ імені Лесі Українки Голубом С.М. на секційному засіданні були озвучені результати ефективності різних систем удобрення при вирощуванні озимого жита в умовах Полісся.
Під час заключного пленарного засідання було підведено підсумки роботи з’їзду прийнято проект Резолюції з’їзду ([1]), де наголошено, що проблема збереження ґрунтових ресурсів та подолання деградації ґрунтів в Україні потребує комплексного вирішення в організаційній, інформаційній, технологічній та фінансовій сферах та проект звернення до Президента України П.О. Порошенка, Голови Верховної Ради України А.В. Парубія, Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана, Секретаря РНБО України О.В. Турчинова ([2])