Відмінності між версіями «Романських мов та інтерлінгвістики»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 15: Рядок 15:


== Склад кафедри ==
== Склад кафедри ==
Кафедра романських мов та інтерлінгвістики сформована з фахівців із романських мов (французької та іспанської), а також української мови і зарубіжної літератури.
Кафедра романських мов та інтерлінгвістики сформована з фахівців із романських мов (французької та іспанської), а також зарубіжної літератури.
На кафедрі працює 13 викладачів і 1 старший лаборант:
На кафедрі працює 13 викладачів і 1 старший лаборант:
* [[Андрієвська Вікторія Валеріївна]], кандидат філологічних наук, доцент
* [[Андрієвська Вікторія Валеріївна]], кандидат філологічних наук, доцент

Версія за 19:05, 27 листопада 2019

Francuzi kafedra .jpg

Завідувач кафедри

Станіслав Ольга Вадимівна, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри романських мов та інтерлінгвістики.

Історична довідка

  • Лютий 1998 року - створення кафедри романських та класичних мов на факультеті романо-германського філології.

Завідувачі кафедри:

  • 1998-2009 рр. - Гунчик Ірина Олексіївна, кандидат педагогічних наук, доцент.
  • 2009–2010 рр. - Моклиця Марія Василівна, доктор філологічних наук, професор. Зміна назви кафедри: Кафедра романських мов і перекладу.
  • 2010-2011 рр. - Олікова Марія Олександрівна, кандидат філологічних наук, професор.
  • 2011–2012 рр. - Станіслав Ольга Вадимівна, кандидат філологічних наук, доцент.
  • 2012-2018 рр. - Данилюк Ніна Олексіївна, доктор філологічних наук, професор. Зміна назви кафедри: Кафедра романських мов та інтерлінгвістики.
  • 2018 і до тепер - Станіслав Ольга Вадимівна, доктор філологічних наук, доцент.

Склад кафедри

Кафедра романських мов та інтерлінгвістики сформована з фахівців із романських мов (французької та іспанської), а також зарубіжної літератури. На кафедрі працює 13 викладачів і 1 старший лаборант:

Освітні програми/спеціальності підготовки фахівців

Кафедра готує фахівців освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» за такими спеціальностями:

  • Філологія (Мова і література (французька). Переклад). ОС "бакалавр". Термін навчання - 3 роки 10 місяців. Кваліфікація - бакалавр філології, перекладач.
  • Середня освіта (Мова і література (французька)". ОС "бакалавр". Термін навчання - 3 роки 10 місяців. Кваліфікація - учитель французької мови і літератури та другої іноземної (англійської).
  • Філологія (Мова і література (французька). Переклад). ОС "магістр". Термін навчання - 1 рік 5 місяців. Кваліфікація - магістр філології, науковий співробітник, фахівець із романських мов і літератур, перекладач.

Навчально-методична діяльність кафедри

Викладачі кафедри активно послуговуються новими методами і формами викладання іноземної мови та літератури, використовують різноманітні дидактичні мультимедійні засоби навчання та інтерактивні методики. У центрі французької мови та культури є комп’ютерне забезпечення, яким активно послуговуються на заняттях і культурно-виховних заходах. На кафедрі працює науково-методичний семінар під керівництвом Бондарук Л. В., на якому обговорюють інновації у сфері методики викладання французької мови У 2014–2016 рр. на базі кафедри проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з французької мови, у підготовці до якої брали активну учать викладачі та студенти. До проведення олімпіади долучаються співробітники Посольством Франції в Україні. Зокрема, у 2016 році членом журі була працівник відділу культури та співробітництва Маріон Сюссе.

Робота з учнями

Члени кафедри Данилюк Н. О., Станіслав О. В., Гуз О. П. щороку беруть участь у проведенні ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови та конкурсі-захисті Волинського відділення МАН. Станіслав О. В. і Гуз О. П. були нагороджені подяками від імені керівництва Волинського обласного відділення МАН України за активну участь у роботі з обдарованою молоддю.

Наукова діяльність кафедри

Наукову роботу члени кафедри здійснюють у рамках комплексної теми «Функціональні аспекти дослідження мовних одиниць французької мови», яка реалізується у таких напрямах:

  • лінгвістичному (Андрієвська В. В., Гуз О. П., Гунчик І. О., Мартинюк О. М., Станіслав О. В., Хайчевська Т. М.);
  • літературознавчому (Мазяр О. В., Хірочинська О. І.);
  • перекладознавчому (Бондарук Л. В.);
  • лінгвокраїнознавчому (Бондарук Л. В., Данилюк Н. О.).

У вересні 2013 р. було організовано міжнародну конференцію «Взаємодія етнічних і планованих мов у контексті європейської інтеграції», в якій взяли участь науковці з України, Білорусі, Польщі, Алжиру, Японії. Кафедра постійно працює над підвищенням свого наукового рівня. Зокрема, у листопаді 2014 р. Бондарук Л. В. закінчила навчання в докторантурі, а в березні 2015 р. вийшла її монографія за темою докторської дисертації «Психолінгвістичні аспекти інтерпретації художнього тексту (на матеріалі українських та російських перекладів французької символістської прози)». З 1 грудня 2014 р. Станіслав О. В. навчається в докторантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка і працює над темою докторського дослідження: «Динаміка сепаратизації та когезії у синтаксисі сучасної французької мови (на матеріалі художніх творів ХІХ– ХХІ століть)».

Наукова діяльність студентів

Доценти кафедри (Андрієвська В. В., Гунчик І. О., Бондарук Л. В., Станіслав О. В., Мартинюк О. М.) керують написанням курсових, дипломних і магістерських робіт студентів. На кафедрі працюють дві проблемні групи, навколо яких зосереджена наукова діяльність студентів: «Семантико-когнітивні та комунікативно-прагматичні особливості художніх і нехудожніх текстів» (керівник – Андрієвська В. В., кількість студентів – 7), «Семантика та синтаксис мовних одиниць. Функціональна лінгвістика» (керівник –Мартинюк О. М. , кількість членів – 7). Кожного року найкращі студенти французького відділення беруть участь у щорічних конференціях молодих учених, публікують матеріали доповідей. Студентка 4 курсу Тимошицька Тетяна отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (диплом третього ступеня) із дослідженням на тему: «Образність текстів сучасного французького сламу (на матеріалі творчості Grand Corps Malade)» (науковий керівник – Андрієвська В. В.).

Наукові проекти кафедри

Члени кафедри Данилюк Н. О., Бондарук Л. В., Мазяр О. В. та Гуз О. П. беруть участь у науковому проекті інституту іноземної філології «Леся Українка у світі перекладу» (керівник – Данилюк Н. О.), метою якого є створення навчально-методичного посібника на основі перекладів поетичних творів Лесі Українки іноземними мовами. Крім того, на кафедрі розпочато роботу над проектом «Франція: французько-український лінгвокраїнознавчий словник» (керівник Бондарук Л. В.), кінцевим результатом якого буде видання ілюстрованого словника.

Міжнародна діяльність кафедри

При кафедрі функціонує центр французької мови та культури на чолі з О. І. Хірочинською, у якому проведено зустрічі викладачів та студентів з представниками Посольства Франції в Україні: Віржіні Вільшанж, аташе з питань співробітництва в галузі французької мови, та Жеан Ель Мрабе, викладача французької мови як іноземної при Посольстві. У рамках роботи Центру відкрито сертифікатні курси інтенсивного вивчення французької мови для всіх охочих. Слухачі курсів вивчають французьку мову за новітніми методичними комплексами, розробленими провідними французькими спеціалістами. У квітні 2016 р. відбулася зустріч зі студентами університету м. Лілль –членами асоціації « Human East », які перебували на Волині з метою створення нових проектів. Підписано угоду про співпрацю між кафедрою романських мов та інтерлінгвістики і кафедрою французької мови як іноземної університету м. М’сіла (Алжир).

Діяльність кафедри пов’язано з Асоціацією АЕС Ельзас (Actions et Echanges Slaves), яка допомагає поповнити бібліотеку в кабінеті центру французької мови та культури, придбати науково-методичну і художню літературу, аудіо- та відеоматеріали. Викладачі кафедри проходили стажування у Франції, зокрема: Андрієвська В. В. – в університеті Поля Верлена (м. Мерц, 2011 р.) та в університеті м. Страсбурга (2014 р.), Мартинюк О. М. – у Міжнародному центрі м. Антиби на курсах із викладання французької мови як іноземної (грудень 2013 – 2015 рр.), Хайчевська Т. М. – у Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича, за підтримки університету Лотарингії, посольства Франції в Україні та асоціації Echanges-Lorraine-Ukraine. Данилюк Н. О. брала участь у 100-у конгресі Універсальної Асоціації Есперанто (м. Лілль, липень 2015 р.) ,викладала українську мову та есперанто у культурному центрі есперанто у Ґрезійоні (біля м. Боже) та у м. Плуезек (провінція Бретань) (липень-серпень 2015 р.). З квітня 2015 року при кафедрі працює центр есперанто (керівник – Данилюк Н. О.), у рамках роботи якого було організовано зустріч з керівником фірми «AU-PairKontakt» Манфредом Кіршем (квітень 2015 р.), круглий стіл «Функціонування і вивчення міжнародної мови есперанто» за участю віце-президента Універсальної есперанто-асоціації Стефана Мак Ґілла (жовтень 2015 р.), круглий стіл «Леся Українка у світі перекладу» (травень 2016 р.), презентацію студентських досліджень про міжнародні мови., круглий стіл «Новітні методи навчання мов і літератур у сучасній вищій та середній школі» (жовтень 2016 р.)