Відмінності між версіями «Здоров’я і фізичної культури»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 12: Рядок 12:
Для студентів спеціальних медичних груп у 2018–2019 навчальному році організовано заняття зі скандинавської ходьби (тренер-викладач Касарда О.З.), та аква-аеробіки і оздоровчого плавання (тренер-викладач Іванюк О.А.).
Для студентів спеціальних медичних груп у 2018–2019 навчальному році організовано заняття зі скандинавської ходьби (тренер-викладач Касарда О.З.), та аква-аеробіки і оздоровчого плавання (тренер-викладач Іванюк О.А.).


Спільно з кафедрою теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації викладачі кафедри щосереди о 8.30 проводять MORNING-ФІТНЕС для всіх бажаючих створити бадьорий настрій та підвищити свою рухову активність.</ref><ref><ref>Вставте сюди текст виноски</ref><ref>Вставте сюди текст виноски</ref></ref>
Спільно з кафедрою теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації викладачі кафедри щосереди о 8.30 проводять MORNING-ФІТНЕС для всіх бажаючих створити бадьорий настрій та підвищити свою рухову активність.
 
== Професорсько-викладацький склад кафедри: ==
== Професорсько-викладацький склад кафедри: ==
* [[Пантік Василь Васильович]] –декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Пантік Василь Васильович]] –декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;

Версія за 13:26, 18 березня 2020

Історична довідка

Історія розвитку кафедри розпочалася в 1940 році зі створення Луцького вчительського інституту. На той час фізичне виховання в закладі було невід’ємною частиною навчально-виховного процесу. У 1950 році вчительський інститут реорганізовано в педагогічний і на його базі створено кафедру фізичного виховання, завідувачем якої призначено учасника Великої Вітчизняної війни Левицького Р. І. Склад кафедри в той час нараховував 6 викладачів, діяльність яких спрямовувалася на розвиток у студентів основних фізичних якостей, поліпшення здоров’я, формування рухових умінь і навичок, залучення їх до активної участі у фізкультурному та спортивному житті інституту.

Згодом у фізкультурно-оздоровчу діяльність студентів було впроваджено нові види спорту (ручний м’яч, фехтування, плавання, настільний теніс, спортивне орієнтування, біатлон, спортивна гімнастика), що сприяло комплектуванню збірних команд інституту для участі в обласних та республіканських змаганнях, на яких студенти неодноразово виборювали призові місця. 1975р. завідувачем кафедри фізичної культури було призначено Завацького В. І. Кількісний і якісний склад кафедри зріс, з’явилися викладачі з науковими званнями та вченими ступенями (Гітік Л. С., Палига В. Д. та ін.) покращилася науково-дослідна робота. Зокрема залучено до наукової діяльності викладачів: Байбулу В. О., Поляковського В. І., Гаврилейко Н. М., Демчука С. П., Ткача П. М. Значну роботу проведено викладачами, які брали участь у колективній науковій темі „Удосконалення масової оздоровчої, фізкультурної і спортивної роботи зі студентами педінституту”, закоординованій в Академії педагогічних наук СРСР. У 1979 Завацький В. І. був переведений на посаду декана факультету фізичного виховання, а завідувачем кафедри фізичної культури обрано Демчука С. П. Під його керівництвом на кафедрі працювало вже 19 викладачів.

Викладачами кафедри щорічно проводилася спартакіада студентів інституту із тринадцяти видів спорту, а також спартакіада групи здоров’я (викладачів і працівників інституту). Туризм і краєзнавство стали популярними серед студентської молоді. У 1994 році на базі ЛДПІ створено Волинський державний університет імені Лесі Українки. Завідувачем кафедри фізичного виховання призначено кандидата педагогічних наук, доцента Цьося А. В., який вніс вагомий вклад у науковий потенціал кафедри.

У 1999 році кафедру фізичного виховання перейменовано на кафедру здоров’я і фізичної культури. Протягом останніх років зріс науковий потенціал кафедри. Значна кількість викладачів, які захистили кандидатські дисертації, отримали звання доцента. У 2001 році завідувачем кафедри призначено доцента Ткача П. М., а в 2003 році на цю посаду обрано кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента Вольчинського А.Я., який і до нинішнього часу очолює колектив кафедри.

Щороку викладачі організовують і проводять Спартакіаду студентів із семи видів спорту та спартакіаду професорсько-викладацького складу і працівників університету із чотирьох видів спорту.

Для студентів спеціальних медичних груп у 2018–2019 навчальному році організовано заняття зі скандинавської ходьби (тренер-викладач Касарда О.З.), та аква-аеробіки і оздоровчого плавання (тренер-викладач Іванюк О.А.).

Спільно з кафедрою теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації викладачі кафедри щосереди о 8.30 проводять MORNING-ФІТНЕС для всіх бажаючих створити бадьорий настрій та підвищити свою рухову активність.

Професорсько-викладацький склад кафедри:

Навчально-допоміжний персонал:

  • Крвальчук Марія Карпівна – старший лаборант;
  • Герасим’юк Петро Петрович – старший лаборант.

Основні напрямки наукових досліджень кафедри:

Наукові тематики кафедри:

  • “Закономірність виникнення і розвитку фізичного виховання на території України”.
  • “Організація і методика фізичного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку”.
  • “Удосконалення системи фізичного виховання студентів, в контексті яких викладачі кафедри глибоко досліджують проблеми фізичного виховання як фактора фізичного розвитку і поліпшення здоров’я учнівської та студентської молоді”.

Проблемні наукові групи:

  1. Організація і методика фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку (керівник групи: доцент Вольчинський А. Я.).
  2. Формування мотивації до занять фізичними вправами учнівської і студентської молоді (керівник групи: доцент Пантік В.В.).
  3. Здоровий спосіб життя студентів (керівник групи: доцент Захожа Н.Я.).
  4. Фізична підготовленість студентів 1-го курсу медико-біологічного факультету СНУ ім.Лесі Українки (керівник групи: доцент Іванюк О.А.).
  5. Формування здоров’язбережувальної компетенції студентів у процесі фізичного виховання (керівник групи: доцент Іщук О.А.).
  6. Професійно-прикладна фізична підготовка студентів (керівник групи: доцент Кліш І.С.).
  7. Оптимізація фізичного виховання студентів (керівник групи: доцент Мазурчук О.Т.).
  8. Диференційований підхід у фізичному вихованні студентів (керівник групи: доцент Малімон О.О.).
  9. Витоки української народної рухливої гри (керівник групи: доцент Мудрик С.Б.).

Метою роботи проблемних груп є поглиблене вивчення та з’ясування особливостей фізичного розвитку і поліпшення здоров’я учнів та студентів.

Назва держбюджетної теми кафедри:

“Комплексні фізкультурно-оздоровчі заняття з фітнес-йоги для жінок І-го зрілого віку”.

Групи підвищення спортивної майстерності з таких видів спорту:

  1. Волейбол (чоловіки) – тренер-викладач Ковальчук А.Д.
  2. Волейбол (жінки) – тренер-викладач Ковальчук А.Д.
  3. Міні-футбол (чоловіки) – тренер-викладач Панасюк О.П.
  4. Міні-футбол (жінки) – тренер-викладач Мазурчук О.Т.
  5. Шахи і шашки – тренер-викладач Малімон О.О.
  6. Атлет. гімнастика – тренер-викладач Навроцький Е.М.
  7. Настільний теніс – тренер-викладач Мудрик С.Б.
  8. Скандинавська ходьба – тренер-викладач Касарда О.З.
  9. Баскетбол (чоловіки) – тренер-викладач Глушко П.В.
  10. аеробіка – тренер-викладач Іванюк О.А.

Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра:

Фізичне виховання (спеціальні медичні групи) – доц. Вольчинський А.Я.

Фізична культура (1курс) – доц. Вольчинський А.Я.

Фізична культура (2курс) – доц. Вольчинський А.Я.

Основні науково-методичні та наукові праці викладачів:

  1. Sergiy Mudryk. The attitude of the clergy towards the bodily nurture and playing entertainments in the period of the ancient Christianity/ Sergiy Mudryk, Olga Ivaniuk, Olena Ischuk, Olha Kasarda, Natalia Zakhozha// Physical Educatijn, Sport and Helth in Modem Society : Collected Research Papers of Lesya Ukrainka Eastem European National University / compiled by A.V.Tsos, S.J.Indyka. – Lutsk : Lesya Ukrainka Eastem European National University, 2017. – № 3 (39). – S.88–92 p.
  2. Olha Roda. Heart Rate Variability in Athletes Specializing in Middle-Distance Running during Mesocycle/ Olha Roda, Svitlana Kalytka, Anatoliy Tsos , Olga Andriichuk , Oksana Shvets, Olena Ischuk// Research Journal of Pharmaceutical, Biological and Chemical Sciences January – February 2017 RJPBCS 8(1) Page No. 1061-1070. (Scopus)
  3. Pantik V.V. Стан та динаміка соматичних захворювань студентів закладів вищої освіти/ Pantik V.V., Ischuk O.A., Ivaniuk O.A.// Condition and Dynamics of Somatic Diseases of Higher Education Students. Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society, (3(47), 54-62.


Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база інституту і спортивно-оздоровчого табору “Гарт” розширилася. При гуртожитках 2, 3, 5 запрацювали спортивні майданчики з нестандартним обладнанням.