Відмінності між версіями «Здоров’я і фізичної культури»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показана 41 проміжна версія 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
== Історична довідка ==
[[Файл:Вольчинський.jpg|Вольчинський Анатолій Ярославович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри|міні]]
Історія розвитку кафедри  здоров'я і фізичної культури розпочалася в 1940 році зі створення Луцького вчительського інституту. На той час фізичне виховання в закладі було невід’ємною частиною навчально-виховного процесу. У 1950 році вчительський інститут реорганізовано в педагогічний і на його базі створено кафедру фізичного виховання, завідувачем якої призначено учасника Великої Вітчизняної війни Левицького Р. І. Склад кафедри в той час нараховував 6 викладачів, діяльність яких спрямовувалася на розвиток у студентів основних фізичних якостей, поліпшення здоров’я, формування рухових умінь і навичок, залучення їх до активної участі у фізкультурному та спортивному житті інституту.


Згодом у фізкультурно-оздоровчу діяльність студентів було впроваджено нові види спорту (ручний м’яч, фехтування, плавання, настільний теніс, спортивне орієнтування, біатлон, спортивна гімнастика), що сприяло комплектуванню збірних команд інституту для участі в обласних та республіканських змаганнях, на яких студенти неодноразово виборювали призові місця. 1975р. завідувачем кафедри фізичної культури було призначено Завацького В. І. Кількісний і якісний склад кафедри зріс, з’явилися викладачі з науковими званнями та вченими ступенями (Гітік Л. С., Палига В. Д. та ін.) покращилася науково-дослідна робота. Зокрема залучено до наукової діяльності викладачів: Байбулу В. О., Поляковського В. І., Гаврилейко Н. М., Демчука С. П., Ткача П. М. Значну роботу проведено викладачами, які брали участь у колективній науковій темі „Удосконалення масової оздоровчої, фізкультурної і спортивної роботи зі студентами педінституту”, закоординованій в Академії педагогічних наук СРСР. У 1979 Завацький В. І. був переведений на посаду декана факультету фізичного виховання, а завідувачем кафедри фізичної культури обрано Демчука С. П. Під його керівництвом на кафедрі працювало вже 19 викладачів.
== '''Історична довідка''' ==
Історія розвитку кафедри  здоров'я та фізичної культури розпочалася в 1940 році зі створення Луцького вчительського інституту. На той час фізичне виховання в закладі було невід’ємною частиною навчально-виховного процесу. У 1950 році вчительський інститут реорганізовано в педагогічний і на його базі створено кафедру фізичного виховання, завідувачем якої призначено учасника Великої Вітчизняної війни Левицького Р.І. Склад кафедри в той час нараховував 6 викладачів, діяльність яких спрямовувалася на розвиток у студентів основних фізичних якостей, поліпшення здоров’я, формування рухових умінь і навичок, залучення їх до активної участі у фізкультурному та спортивному житті інституту.


Викладачами кафедри щорічно проводилася спартакіада студентів інституту із тринадцяти видів спорту, а також спартакіада групи здоров’я (викладачів і працівників інституту). Туризм і краєзнавство стали популярними серед студентської молоді. У 1994 році на базі ЛДПІ створено Волинський державний університет імені Лесі Українки. Завідувачем кафедри фізичного виховання призначено кандидата педагогічних наук, доцента Цьося А. В., який вніс вагомий вклад у науковий потенціал кафедри.
Згодом у фізкультурно-оздоровчу діяльність студентів було впроваджено нові види спорту (ручний м’яч, фехтування, плавання, настільний теніс, спортивне орієнтування, біатлон, спортивна гімнастика), що сприяло комплектуванню збірних команд інституту для участі в обласних та республіканських змаганнях, на яких студенти неодноразово виборювали призові місця. 1975 року завідувачем кафедри фізичної культури було призначено Завацького В. І. Кількісний і якісний склад кафедри зріс, з’явилися викладачі з науковими званнями та вченими ступенями (Гітік Л.С., Палига В.Д. та ін.) покращилася науково-дослідна робота. Зокрема залучено до наукової діяльності викладачів: Байбулу В.О., Поляковського В.І., Гаврилейко Н.М., Демчука С.П., Ткача П.М. Значну роботу проведено викладачами, які брали участь у колективній науковій темі „Удосконалення масової оздоровчої, фізкультурної і спортивної роботи зі студентами педінституту”, закоординованій в Академії педагогічних наук СРСР. У 1979 Завацький В.І. був переведений на посаду декана факультету фізичного виховання, а завідувачем кафедри фізичної культури обрано Демчука С.П. Під його керівництвом на кафедрі працювало вже 19 викладачів.


У 1999 році кафедру фізичного виховання перейменовано на кафедру здоров’я і фізичної культури. Протягом останніх років зріс науковий потенціал кафедри. Значна кількість викладачів, які захистили кандидатські дисертації, отримали звання доцента. У 2001 році завідувачем кафедри призначено доцента Ткача П. М., а в 2003 році на цю посаду обрано кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента Вольчинського А.Я., який і до нинішнього часу очолює колектив кафедри.
Викладачами кафедри щорічно проводилася спартакіада студентів інституту із тринадцяти видів спорту, а також спартакіада групи здоров’я (викладачів і працівників інституту). Туризм і краєзнавство стали популярними серед студентської молоді. У 1994 році на базі ЛДПІ створено Волинський державний університет імені Лесі Українки. Завідувачем кафедри фізичного виховання призначено кандидата педагогічних наук, доцента Цьося А.В., який вніс вагомий вклад у науковий потенціал кафедри.
 
У 1999 році кафедру фізичного виховання перейменовано на кафедру здоров’я та фізичної культури. Протягом останніх років зріс науковий потенціал кафедри. Значна кількість викладачів захистили кандидатські дисертації й отримали звання доцента. У 2001 році завідувачем кафедри призначено доцента Ткача П.М., а в 2003 році на цю посаду обрано кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента Вольчинського А.Я., який і до нинішнього часу очолює колектив кафедри.


Щороку викладачі організовують і проводять Спартакіаду студентів із семи видів спорту та спартакіаду професорсько-викладацького складу і працівників університету із чотирьох видів спорту.
Щороку викладачі організовують і проводять Спартакіаду студентів із семи видів спорту та спартакіаду професорсько-викладацького складу і працівників університету із чотирьох видів спорту.


Для студентів спеціальних медичних груп у 2018–2019 навчальному році організовано заняття зі скандинавської ходьби (тренер-викладач Касарда О.З.), та аква-аеробіки і оздоровчого плавання (тренер-викладач Іванюк О.А.).
Для студентів спеціальних медичних груп упродовж трьох років (2020-2023) організовано заняття зі скандинавської ходьби (тренер-викладач Касарда О.З.).


Спільно з кафедрою теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації викладачі кафедри щосереди о 8.30 проводять MORNING-ФІТНЕС для всіх бажаючих створити бадьорий настрій та підвищити свою рухову активність.
Викладачі кафедри пройшли підвищення кваліфікації у сфері дистанційного навчання «Електронне навчання й менеджмент в університеті: Office 365», а також на міжнародних вебінарах: «Дистанційні засоби навчання для підготовки фахівців із фізичної культури і спорту, фізичної терапії та ерготерапії: Zoom and Moodle Platforms» (Wyzsza szkola wspopracy miedzenarodowej i regionalnoj im. Zygmunda Glogera), «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням Microsoft Teams і платформ Office 365», «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ GOOGLE MEET і GOOGLE CLASSROOM» із дисциплін: «Фізична культура», «Методологія вивчення фізичного виховання» (Інститут досліджень та розвитку Люблінського науково-технологічного парку (м.Люблін, республіка Польща), підвищення кваліфікації (3-місячне стажування) у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (кафедра теорії та методики фізичної культури і спорту), у Тернопільському національному педагогічному університеті імені В.Гнатюка, у Луцькому національному технічному університеті і широко використовують інформаційно-комунікативні технології у викладацькій діяльності. Доценти Вольчинський А.Я. та Касарда О.З. пройшли міжнародне стажування зі скандинавської ходьби, на основі чого отримали посвідчення інструктора з даного виду спорту.


== About the department ==
== About the department ==
Рядок 18: Рядок 20:




== Професорсько-викладацький склад кафедри: ==
== '''Професорсько-викладацький склад кафедри:''' ==
* [[Пантік Василь Васильович]] –декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Вольчинський Анатолій Ярославович]]– завідувач кафедри, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Вольчинський Анатолій Ярославович]]– завідувач кафедри, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Іванюк Ольга Андріївна]] – кандидат біологічних наук, доцент, майстер з велоспорту;
* [[Касарда Ольга Зиновіївна ]]– кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної ходьби;
* [[Іщук Олена Анатоліївна]] кандидат педагогічних наук, доцент;
* [[Мазурчук Олег Тарасович]]  – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Кліш Ірина Степанівна]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Мудрик Сергій Борисович]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Навроцький Едуард Миколайович]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Малімон Олександр Олександрович]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Малімон Олександр Олександрович]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Захожа Наталія Яківна]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Герасимюк Петро Петрович]] - асистент;
* [[Мазурчук Олег Тарасович]] – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент;
* [[Галицька Анна Богуславівна]] - асистент;
* [[Касарда Ольга Зиновіївна ]]– кандидат педагогічних наук, доцент, майстер міжнародного класу із спортивної ходьби;
*  
* [[Панасюк Олександр Петрович]] – кандидат педагогічних наук, доцент;
* [[Ковальчук Андрій Дмитрович]] – асистент, суддя міжнародної категорії із волейболу.


== Навчально-допоміжний персонал: ==
== '''Навчально-допоміжний персонал:''' ==
   
   
* Ковальчук Марія Карпівна – старший лаборант;
* Ковальчук Марія Карпівна – старший лаборант;
* Герасим’юк Петро Петрович – старший лаборант.
== '''Основні напрямки наукових досліджень кафедри:''' ==
 
== Основні напрямки наукових досліджень кафедри: ==
   
   
=== Наукові тематики кафедри: ===  
=== '''Наукові тематики кафедри:''' ===  
* “Закономірність виникнення і розвитку фізичного виховання на території України”.
* “Організація і методика фізичного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку”.
* “Організація і методика фізичного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку”.
* “Удосконалення системи фізичного виховання студентів, в контексті яких викладачі кафедри глибоко досліджують проблеми фізичного виховання як фактора фізичного розвитку і поліпшення здоров’я учнівської та студентської молоді”.
* “Удосконалення системи фізичного виховання студентів".
 
== '''[[Групи підвищення спортивної майстерності:]]''' ==


=== Проблемні наукові групи: ===
1.Настільний теніс - тренер-викладач Вольчинський А.Я.
# Організація і методика фізичного виховання учнів молодшого шкільного віку (керівник групи: доцент Вольчинський А. Я.).
Дні занять: вівторок, четвер – 15.00–16.20  (спортзал, корпус № 1)
# Формування мотивації до занять фізичними вправами учнівської і студентської молоді (керівник групи: доцент Пантік В.В.).
# Здоровий спосіб життя студентів (керівник групи: доцент Захожа Н.Я.).
# Фізична підготовленість студентів 1-го курсу медико-біологічного факультету СНУ ім.Лесі Українки (керівник групи: доцент Іванюк О.А.).
# Формування здоров’язбережувальної компетенції студентів у процесі фізичного виховання (керівник групи: доцент Іщук О.А.).
# Професійно-прикладна фізична підготовка студентів (керівник групи: доцент Кліш І.С.).
# Оптимізація фізичного виховання студентів (керівник групи: доцент Мазурчук О.Т.).
# Диференційований підхід у фізичному вихованні студентів (керівник групи: доцент Малімон О.О.).
# Витоки української народної рухливої гри (керівник групи: доцент Мудрик С.Б.).
Метою роботи проблемних груп є поглиблене вивчення та з’ясування особливостей фізичного розвитку і поліпшення здоров’я учнів та студентів.


=== Назва держбюджетної теми кафедри: ===
2.Скандинавська ходьба – тренер-викладач Касарда О.З.
“Комплексні фізкультурно-оздоровчі заняття з фітнес-йоги для жінок І-го зрілого віку”.
Дні занять: вівторок, четвер, 16.30–18.20 (cтадіон ім.В.І.Завацького, спортзал, корпус № 1)


== Групи підвищення спортивної майстерності: ==
3.Волейбол (жінки) – тренер-викладач Галицька А.Б.
# Волейбол (чоловіки) – тренер-викладач Ковальчук А.Д.
Дні занять: понеділок, середа, п'ятниця 15.00-16.20; вівторок 16.30-18.00; 
# Волейбол (жінки) – тренер-викладач Ковальчук А.Д.
(спортзал, корпус №1)  
# Міні-футбол (чоловіки) тренер-викладач Панасюк О.П.
# Міні-футбол (жінки) – тренер-викладач Мазурчук О.Т.
# Шахи і шашки тренер-викладач Малімон О.О.
# Атлет. гімнастика – тренер-викладач Навроцький Е.М.
# Настільний теніс – тренер-викладач Мудрик С.Б.
# Скандинавська ходьба – тренер-викладач Касарда О.З.
# Баскетбол  (чоловіки) – тренер-викладач Глушко П.В.
# Аква-аеробіка – тренер-викладач Іванюк О.А.


== Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра: ==
4.Міні-футбол (чоловіки) – тренер-викладач Герасимюк П.П.
Дні занять: понеділок, середа – 18.00–19.20 (спортмайданчик, спортзал, корпус № 1)


Головним завданням кафедри є організація і здійснення на високому рівні навчальної роботи за дисципліною «Фізичне виховання» з використанням інноваційних технологій.
5.Шахи і шашки – тренер-викладач Малімон О.О.
До програми «Фізичне виховання» входять такі дисципліни: легка атлетика та пауерліфтинг, аква-аеробіка та оздоровче плавання,  скандинавська ходьба, фрізбі та  бадмінтон,  гімнастика та різновиди оздоровчого фітнесу,  спортивні ігри (баскетбол, волейбол, футбол, флорбол), настільний теніс, шахи та шашки. Для студентів  факультету педагогічної освіти та соціальної роботи проводяться рухливі ігри із методикою їх викладання.
Дні занять: вівторок, четвер– 15.00–16.20 (корп. № 1, ауд. В-2)


У зв’язку із погіршенням здоров'я сучасної молоді, на що вказують наукові дослідження одним із головних завдань дисципліни  «Фізичне виховання» є програма для спеціальної  медичної  групи.  
== '''Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра:'
Загальновідомо, що фізичне виховання сприяє збереженню і зміцненню здоров'я, всебічному фізичному розвитку, популяризації здорового способу життя. Метою фізичного виховання студентів у ВНУ імені Лесі Українки є формування фізичної культури майбутнього кваліфікованого фахівця, здатності використання студентами різноманітних засобів фізичної культури і спорту для збереження і зміцнення здоров'я, підготовки до майбутньої професійної діяльності.
Досягнення поставленої мети навчання реалізується за допомогою модернізації та оптимізації навчально-виховного процесу, пошуку інноваційних форм і методів проведення навчальних занять за освітніми компонентами: "Фізичне виховання", "Спеціальна фізична підготовка", "Фізичне виховання з методикою навчання фізкультурної освітньої галузі", "Підвищення спортивної майстерності", "Спеціальна медична група", ВД "Скандинавська ходьба". До програми «Фізичне виховання» входять такі освітні компоненти: легка атлетика та пауерліфтинг,  скандинавська ходьба, різновиди оздоровчого фітнесу, спортивні ігри (баскетбол, волейбол, міні-футбол), настільний теніс, шахи та шашки. Для студентів  факультету педагогічної освіти та соціальної роботи проводяться рухливі ігри із методикою їх викладання.
У зв’язку з погіршенням здоров'я сучасної молоді, на що вказують наукові дослідження, одним із головних завдань освітнього компонента «Фізичне виховання» є програма "Спеціальна медична група".


== Основні науково-методичні та наукові праці викладачів: ==
== '''Основні науково-методичні та наукові праці викладачів:''' ==
#Pantik, V., Ishchuk, O., & Ivaniuk, O. (2019). Condition and Dynamics of Somatic Diseases of Higher Education Students. Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society, (3(47), 54-62. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2019-03-54-62 (Фахове видання) ERIH PLUS ; Index Copernicus International , eLIBRARY (РІНЦ) Polska Bibliografia Naukowa; Україніка наукова; Ulrich’s Periodicals Directory))
1.  Стратегія гри в шахи : метод. рекомендації / О.О.Малімон, А.Я.Вольчинський, В.В.Пантік, Н.Я.Захожа, О.З.Касарда. Луцьк, 2020. 38 с.
# Sergiy Mudryk. The attitude of the clergy towards the bodily nurture and playing entertainments in the period of the ancient Christianity/ Sergiy Mudryk, Olga Ivaniuk, Olena Ischuk, Olha Kasarda, Natalia Zakhozha//  Physical Educatijn, Sport and Helth in Modem Society : Collected Research Papers of Lesya Ukrainka Eastem European National University / compiled by A.V.Tsos, S.J.Indyka. – Lutsk : Lesya Ukrainka Eastem European National University, 2017. – № 3 (39). – S.88–92 p.
2. Використання тренажерів у фізичному вихованні студентів : метод. рекомендації / О.О.Малімон, В.В.Пантік, А.Я.Вольчинський, Н.Я.Захожа, О.З.Касарда, О.П.Панасюк. Луцьк, 2020. 37 с.
# Olha Roda. Heart Rate Variability in Athletes Specializing in Middle-Distance Running during Mesocycle/ Olha Roda, Svitlana Kalytka, Anatoliy Tsos , Olga Andriichuk , Oksana Shvets, Olena Ischuk// Research Journal of Pharmaceutical, Biological and Chemical Sciences January – February 2017 RJPBCS 8(1) Page No. 1061-1070. '''(Scopus)'''
3. Фізичне виховання дітей дошкільного віку із використанням українських народних рухливих ігор: навч.-метод.посібник / Е.С.Вільчковський, А.Я.Вольчинський, О.О.Малімон, А.Д.Ковальчук. Луцьк, 2021. 147 с.
# Pantik V.V. Стан та динаміка соматичних захворювань студентів закладів вищої освіти/ Pantik V.V., Ischuk O.A., Ivaniuk O.A.// Condition and Dynamics of Somatic Diseases of Higher Education Students. Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society, (3(47), 54-62.
4. Спортивно-педагогічне вдосконалення з легкої атлетики: методичні рекомендації / Н.Я.Захожа, С.І.Савчук, В.В.Захожий, О.З.Касарда, О.В.Усова, О.В.Валькевич. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 114 с.
#Anatolii Tsos, Vasyl Pantik. Physical and mental health conditions of the life quality of combatants under treatment and rehabilitation course. Quality of Life in Interdisiplinary Approach : World Scientific Congress (Kochcice, Poland, 5-7.11.2019), р.57. (Web of Science Core (ESCI),  Scopus)
5. Determinants of office syndrome working age women / Olga Lazko, Natalia Dysnevets, Olena Plyeshakova, Yulia Lazakovych, Vitalii Kashuba, Igor Grygus, Anatoliy Volchinskiy, Jroslav Smal, Leonid Yarmolinsky // Journal of Physical Education and Sport (JPES), Vol 21 (Suppl. Issue 5), Art 376 pp 2827 – 2834, Oct 2021 online ISSN: 2247 – 806X; p-ISSN: 2247 – 8051; ISSN – L = 2247 – 8051 JPES
#Pantik, V. Analysis of Somatic Health State of Students at Lesya Ukrainka Eastern European National University.Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society, (2(38), 121-126. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2017-02-121-126 ERIH PLUS  ;  Index Copernicus International  ,  eLIBRARY  (РІНЦ)    Polska Bibliografia Naukowa;  Україніка наукова ;  Ulrich’s Periodicals Directory))
6. Актуальні проблеми підготовки майбутніх учителів початкових класів до фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми / А.Я.Вольчинський, Л.М.Ващук, О.О.Малімон, Я.А.Смаль // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 4К (132) 21. К.: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2021. С.44–48.  
#Pantik V. Studentki uczelni ukraińskich a ich poziom aktywności fizycznej / A. Tsos, O. Kasandra, V. Pantik // Health Problems of Civilization 2017, Volume 11, Issue 3. ISSN 2353-6942 DOI:  https://doi.org/10.5114/hpc.2017.70004 Online publish date: 2017/10/26 (Web of Science, Clarivate Analytics, Index Copernicus, ICV 2015: 90.41, International Committee of Medical Journal Editors (ICMJE), Polish Ministry of Science and Higher Education: 9 points, AGRO, ProQuest, Polish Medical Bibliography, Polish Medical Library (GBL), WorldCAt, ROAD Directory of Open Access scholarly Resources, Directory ofOpen Access Journals (DOAJ))
7. Формування мотиваційно-ціннісних орієнтацій старшокласниць до занять фізичною культурою / Л.М.Ващук, А.Я.Вольчинський, Р.Є.Черкашин // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 6К (135) 21. Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2021. С.47–51.
#Sabirov, O., Pantik, V., & Shevchuk, A. (2017). The state of functional capacity and health of students of higher educational institutions. Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society, 3(39), 163-168. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2017-03-163-168 ERIH PLUS ; Index Copernicus International , eLIBRARY (РІНЦ) Polska Bibliografia Naukowa; Україніка наукова; Ulrich’s Periodicals Directory))
8. Діагностика стану сформованості здоров’язбережувального освітнього середовища у ЗВО / О.А.Іщук, В.В.Пантік, О.А.Іванюк, О.П.Панасюк, О.О.Малімон, Т.В.Палагнюк // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія № 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт): зб. наукових праць / За ред. О.В.Тимошенка. Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова. 2021. Вип. (132) 21. С. 88–93.
#Sabirov, O., & Pantik, V. (2018). Conceptual Bases Formation of Students` Motor Skills in the Process of Non-Audition Physical Classes. Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society, (1(41), 36-45. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2018-01-36-45 ERIH PLUS ; Index Copernicus International , eLIBRARY (РІНЦ) Polska Bibliografia Naukowa; Україніка наукова; Ulrich’s Periodicals Directory))
9. Значущість плавання в підвищенні та відновленні функціональних можливостей організму / О.Усова, О.Сологуб, О.Касарда, Т.Сологуб // ISSN 2353-8408 Knowledge Education, Law; Management 2021 №5(41), vol. 2. S.15-21.
#Пантік В. В. Зміст фітнес-програми силової спрямованості залежно від індивідуальних особливостей будови тіла студентів. Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві, (2(42), 25-32. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-25-32 ERIH PLUS ; Index Copernicus International , eLIBRARY (РІНЦ) Polska Bibliografia Naukowa; Україніка наукова; Ulrich’s Periodicals Directory))
10. Фізичне виховання студентів як чинник їх професійної підготовки / Е.Вільчковський, А.Вольчинський, Р.Пасічник // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві: зб. наук. праць. № 3 (55). Луцьк: ВНУ імені Лесі Українки, 2021. С.10-14.
#Пантік, В. В. Структура та рівень рухової активності студентів закладів вищої освіти. Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві, (3 (43), 99-107. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2018-03-99-107
11. Поліпшення фізичної підготовленості студентів шляхом самостійних занять фізичними вправами / А.Вольчинський, О.Мазурчук, Я.Смаль // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 7(152) 22. К.: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2022. С.41–45.
#Вольчинський А. Організаційно-методичні основи фізичної активності дітей дошкільного віку / Анатолій Вольчинський, Вікторія Собуцька // Фізична активність і якість життя людини : Зб. тез доповідей ІІ міжнарод. наук.-практ. конференції. – Луцьк–Світязь, 2018. С. 36.
12. Профілактика та корекція зору студентів у процесі дистанційного навчання / О.Мазурчук, О.Касарда, О.Іванюк // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 6К (151) 22. Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2022. С.91–94.
#Вольчинський А. Я. Організаційно-методичні основи фізичної активності дітей дошкільного віку / А. Я. Вольчинський, Я. А. Смаль, О. О. Малімон, А. Д. Ковальчук, О. Б. Рода // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві : зб. наук. праць. – № 1(41). Луцьк : СНУ імені Лесі Українки, 2018. – С.46–51.
13. Соціальна робота: навчально-методичне забезпечення ОПП Соціальна педагогіка, соціально-виховна робота освітнього ступеня «Бакалавр» / Бичук І.О., Колосок А.М., Понєдєльник Л.А., Мацюк З.С., Вольчинський А.Я. та ін. / за заг. ред. С.Чернети, Н.Корпач. Луцьк: Волинськ. нац. ун-т ім.Лесі Українки, 2022. 822 с. (затверджено вченою радою ВНУ ім. Лесі Українки, прот. №4 від 28.11.2022 р.
#Вольчинський А. Я. Адаптивна фізична культура та її основні функції у житті дітей з порушенням фізичного та психічного розвитку / А. Я. Вольчинський, Я. А. Смаль, О. О. Малімон, А. Д. Ковальчук // Фізична активність і якість життя людини : Зб. тез доповідей ІІІ міжнарод. наук.-практ. конференції. – Луцьк–Світязь, 2019. – С.25.
14. Вплив шкідливих звичок на організм школярів і засоби їх попередження / А.М.Коновальчук, О.З.Касарда // Физическая культура и спорт. ОА «Международный научно-исследовательский центр «Endless Light in Science» / О.Малімон, Л.Малімон, О.Тихоненко, С.Гончаренко, Н.Гуц // Алмааты. Казахстан. 28 Oktober 2022. С.378–382.
#Вольчинський А. Я. Основи гри в шахи : [навч. посіб.] / О. О. Малімон, Н. Я. Захожа, А. Я. Вольчинський. Луцьк : Вежа-Друк, 2016. – 167 с.
15. Легка атлетика з методикою навчання: навч.-метод. посіб. / Н. Я. Захожа, В. В. Захожий, Р. Є. Черкашин, О. З. Касарда та ін. Луцьк: Вежа-Друк, 2023. 308 с. (Рекомендовано до друку вченою радою Волинського національного університету імені Лесі Українки (протокол №3 від 17.11.2023 р.)
#Кліш І. С. Фізична культура у здоровому способі життя студента / О. П. Митчик, І. С. Кліш, О. П. Панасюк // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві. – Луцьк, 2015. – № 3(31). С. 31–33.
16. Використання тренажерів у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти: метод. рекомендації / О.О.Малімон, А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.Т.Мазурчук, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 39 с.
#Mudryk S. The ancient Christianity / Sergiy Mudryk, Olga Ivaniuk, Olena Ishchuk, Natalia Zakhozha, Olha Kasarda // Physical Educatijn, Sport and Helth in Modem Society : Collected Research Papers of Lesya Ukrainka Eastem European National University / compiled by A.V.Tsos, S.J.Indyka. – Lutsk : Lesya Ukrainka Eastem European National University, 2017. – № 3 (39). – 203 p. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2017-03-88-92
17. Удосконалення фізичної підготовки студентів засобами кросфіту: метод. рекомендації / А.Я.Вольчинський, Я.А.Смаль, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 57 с.
#Pantik V Condition and Dynamics of Somatic Diseases of Higher Education Students. / Vasyl Pantik, Olena Ishchuk, Olga Ivaniuk, O. // Physical Education, Sport and Health Culture in Modern Societ. № 3(47).– 2019. – S. 54–62. https://doi.org/10.29038/2220-7481-2019-03-54-62
18. Фізичне виховання учасників освітнього процесу спеціальної медичної групи: методичні рекомендації / О.Т.Мазурчук, А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 45 с.
#Навроцький Е. М. Розвиток сили у студентів засобами атлетичної гімнастики : [метод. рекоменд.] / Е. М. Навроцький, В. В. Пантік, О. А. Іванюк. –Луцьк, 2016. – 55 с.
19. Засоби фізичного вдосконалення учасників освітнього процесу: метод. рекомендації / О.З.Касарда, Н.Захожа, О.Т.Мазурчук, О.О.Малімон. Луцьк, 2023. 69 с.
#Кліш І. С. Українські народні ігри як свідчення давності язичницьких обрядових дійств / С. Б. Мудрик, І. С. Кліш, Е. М. Навроцький, А. П. Гаврилюк // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві: зб. наук. праць. – № 3(43). – Луцьк: СНУ імені Лесі Українки, 2018. С.54–60.
20. Основи навчання гри у футзал : метод. рекомендації / Р.Б.Іваніцький, І.О.Бичук, О.І.Бичук, О.Д.Швай, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 54 с.
#Zakhozha Natalia. The attitude of the clergy towards the bodily nurture and playing entertainments in the period of the ancient Christianity / Sergiy Mudryk, Olga Ivaniuk, Olena Ishchuk, Natalia Zakhozha, Olha Kasarda // Physical Educatijn, Sport and Helth in Modem Society : Collected Research Papers of Lesya Ukrainka Eastem European National University / compiled by A.V.Tsos, S.J.Indyka. – Lutsk : Lesya Ukrainka Eastem European National University, 2017. – № 3 (39). – 203 p.
21. Особливості розвитку силових якостей здобувачів вищої освіти / А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.Т.Мазурчук, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк / Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 5 (164) 23. Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2023. С.54–58.
#Касарда О. The attitude of the clergy towards the bodily nurture and playing entertainments in the period of the ancient Christianity / Sergiy Mudryk, Olga Ivaniuk, Olena Ishchuk, Natalia Zakhozha, Olha Kasarda // Physical Educatijn, Sport and Helth in Modem Society : Collected Research Papers of Lesya Ukrainka Eastem European National University / compiled by A.V.Tsos, S.J.Indyka. – Lutsk : Lesya Ukrainka Eastem European National University, 2017. – № 3 (39). – 203 p.
22. Динаміка змін показників фізичної і технічної підготовленості футболістів 10-14 років під впливом вправ легкої атлетики / С.А. Мельник, О.О.Малімон, О.З.Касарда, В.А.Кузнєцов. Спортивні ігри. Науковий журнал. Харків, 2023. № 1(27). С.18-30.
23. Зміст і завдання початкового навчання плаванню дітей віком 5–7 років / О.Гребік, О.Малімон, П.Герасимюк. Спортивна наука та здоров’я людини. Київ: 2023. № 2(10). С. 68–76.
24. Формування готовності майбутніх учителів фізичної культури до професійної діяльності / О.З.Касарда, Л.О.Чеханюк, ГП.П.ерасимюк, А.Б.Галицька. Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). В и п. 11 (171). Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2023. С.87–90.
25. Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичні рекомендації / Е.С.Вільчковський, А.Я.Вольчинський, О.О.Швардовська. Луцьк, 2023. 56 с.
26. Прогнозування спортивного результату до змагань за показниками тестових програм у спортивному плаванні / О.Гребік, В.Дмитрук, О.Касарда. Physical Culture and Sport: Scientific Perspective. Хмельницький, 2023. № 3. С. 86-91.
27. Професійно-прикладна фізична підготовка студентів у системі вищої освіти : методичні рекомендації / А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк, Я.А.Смаль. Луцьк, 2024. 46 с.  
28. Теоретичні та практичні підходи вдосконалення фізичної підготовки учасників освітнього процесу / А.Я.Вольчинський, О.О.Малімон, О.З.Касарда, Я.А.Смаль, А.Д.Ковальчук. Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 5 (178). Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2024. С.40–44.
29. Стан фізкультурно-рекреаційної діяльності в шкільній освіті Європи / І.В.Бакіко, А.В.Хомич, О.О.Малімон, В.М.Кульчицький. Олімпійський та Паралімпійський спорт. Науковий журнал. Вип. 1. 2024. Суми: Видавничий дім «Гельвнтика», 2024. С.7–10.
30. Розвиток фізичних якостей та відновлення психоемоційного здоров’я здобувачів освіти : методичні рекомендації / О.З.Касарда, Н.Я.Захожа, В.В.Захожий, С.І.Савчук, А.Б.Галицька. Луцьк, 2024. 58 с.


== Фотоальбом ==
== '''Фотоальбом''' ==


<gallery>
<gallery>
Рядок 136: Рядок 126:
</gallery>
</gallery>


== Матеріально-технічна база ==
== '''Матеріально-технічна база''' ==
Матеріально-технічна база інституту і спортивно-оздоровчого табору “Гарт” розширилася. При гуртожитках 2, 3, 5 запрацювали спортивні майданчики з нестандартним обладнанням.
Матеріально-технічна база факультету і спортивно-оздоровчого табору “Гарт” розширилася. При гуртожитках 2, 3, 5 запрацювали спортивні майданчики з нестандартним обладнанням.


== Контакти: ==
== '''Контакти:''' ==
* 43025, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30 (корпус В), пр. Грушевського, 2б (корпус Е)
* 43025, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30/106
* physical-edu@eenu.edu.ua
* physical-edu@vnu.edu.ua
[[Category:Кафедри]]
[[Category:Кафедри]]

Поточна версія на 12:13, 9 вересня 2024

Вольчинський Анатолій Ярославович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри

Історична довідка

Історія розвитку кафедри здоров'я та фізичної культури розпочалася в 1940 році зі створення Луцького вчительського інституту. На той час фізичне виховання в закладі було невід’ємною частиною навчально-виховного процесу. У 1950 році вчительський інститут реорганізовано в педагогічний і на його базі створено кафедру фізичного виховання, завідувачем якої призначено учасника Великої Вітчизняної війни Левицького Р.І. Склад кафедри в той час нараховував 6 викладачів, діяльність яких спрямовувалася на розвиток у студентів основних фізичних якостей, поліпшення здоров’я, формування рухових умінь і навичок, залучення їх до активної участі у фізкультурному та спортивному житті інституту.

Згодом у фізкультурно-оздоровчу діяльність студентів було впроваджено нові види спорту (ручний м’яч, фехтування, плавання, настільний теніс, спортивне орієнтування, біатлон, спортивна гімнастика), що сприяло комплектуванню збірних команд інституту для участі в обласних та республіканських змаганнях, на яких студенти неодноразово виборювали призові місця. 1975 року завідувачем кафедри фізичної культури було призначено Завацького В. І. Кількісний і якісний склад кафедри зріс, з’явилися викладачі з науковими званнями та вченими ступенями (Гітік Л.С., Палига В.Д. та ін.) покращилася науково-дослідна робота. Зокрема залучено до наукової діяльності викладачів: Байбулу В.О., Поляковського В.І., Гаврилейко Н.М., Демчука С.П., Ткача П.М. Значну роботу проведено викладачами, які брали участь у колективній науковій темі „Удосконалення масової оздоровчої, фізкультурної і спортивної роботи зі студентами педінституту”, закоординованій в Академії педагогічних наук СРСР. У 1979 Завацький В.І. був переведений на посаду декана факультету фізичного виховання, а завідувачем кафедри фізичної культури обрано Демчука С.П. Під його керівництвом на кафедрі працювало вже 19 викладачів.

Викладачами кафедри щорічно проводилася спартакіада студентів інституту із тринадцяти видів спорту, а також спартакіада групи здоров’я (викладачів і працівників інституту). Туризм і краєзнавство стали популярними серед студентської молоді. У 1994 році на базі ЛДПІ створено Волинський державний університет імені Лесі Українки. Завідувачем кафедри фізичного виховання призначено кандидата педагогічних наук, доцента Цьося А.В., який вніс вагомий вклад у науковий потенціал кафедри.

У 1999 році кафедру фізичного виховання перейменовано на кафедру здоров’я та фізичної культури. Протягом останніх років зріс науковий потенціал кафедри. Значна кількість викладачів захистили кандидатські дисертації й отримали звання доцента. У 2001 році завідувачем кафедри призначено доцента Ткача П.М., а в 2003 році на цю посаду обрано кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента Вольчинського А.Я., який і до нинішнього часу очолює колектив кафедри.

Щороку викладачі організовують і проводять Спартакіаду студентів із семи видів спорту та спартакіаду професорсько-викладацького складу і працівників університету із чотирьох видів спорту.

Для студентів спеціальних медичних груп упродовж трьох років (2020-2023) організовано заняття зі скандинавської ходьби (тренер-викладач Касарда О.З.).

Викладачі кафедри пройшли підвищення кваліфікації у сфері дистанційного навчання «Електронне навчання й менеджмент в університеті: Office 365», а також на міжнародних вебінарах: «Дистанційні засоби навчання для підготовки фахівців із фізичної культури і спорту, фізичної терапії та ерготерапії: Zoom and Moodle Platforms» (Wyzsza szkola wspopracy miedzenarodowej i regionalnoj im. Zygmunda Glogera), «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням Microsoft Teams і платформ Office 365», «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ GOOGLE MEET і GOOGLE CLASSROOM» із дисциплін: «Фізична культура», «Методологія вивчення фізичного виховання» (Інститут досліджень та розвитку Люблінського науково-технологічного парку (м.Люблін, республіка Польща), підвищення кваліфікації (3-місячне стажування) у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (кафедра теорії та методики фізичної культури і спорту), у Тернопільському національному педагогічному університеті імені В.Гнатюка, у Луцькому національному технічному університеті і широко використовують інформаційно-комунікативні технології у викладацькій діяльності. Доценти Вольчинський А.Я. та Касарда О.З. пройшли міжнародне стажування зі скандинавської ходьби, на основі чого отримали посвідчення інструктора з даного виду спорту.

About the department

The history of the department's Health and Physical Education development began in 1940 with the establishment of Lutsk Teacher's Institute. At that time, physical education at the institution was an integral part of the educational process.


Професорсько-викладацький склад кафедри:

Навчально-допоміжний персонал:

  • Ковальчук Марія Карпівна – старший лаборант;

Основні напрямки наукових досліджень кафедри:

Наукові тематики кафедри:

  • “Організація і методика фізичного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку”.
  • “Удосконалення системи фізичного виховання студентів".

Групи підвищення спортивної майстерності:

1.Настільний теніс - тренер-викладач Вольчинський А.Я. Дні занять: вівторок, четвер – 15.00–16.20 (спортзал, корпус № 1)

2.Скандинавська ходьба – тренер-викладач Касарда О.З. Дні занять: вівторок, четвер, 16.30–18.20 (cтадіон ім.В.І.Завацького, спортзал, корпус № 1)

3.Волейбол (жінки) – тренер-викладач Галицька А.Б. Дні занять: понеділок, середа, п'ятниця – 15.00-16.20; вівторок – 16.30-18.00; (спортзал, корпус №1)

4.Міні-футбол (чоловіки) – тренер-викладач Герасимюк П.П. Дні занять: понеділок, середа – 18.00–19.20 (спортмайданчик, спортзал, корпус № 1)

5.Шахи і шашки – тренер-викладач Малімон О.О. Дні занять: вівторок, четвер– 15.00–16.20 (корп. № 1, ауд. В-2)

== Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра:' Загальновідомо, що фізичне виховання сприяє збереженню і зміцненню здоров'я, всебічному фізичному розвитку, популяризації здорового способу життя. Метою фізичного виховання студентів у ВНУ імені Лесі Українки є формування фізичної культури майбутнього кваліфікованого фахівця, здатності використання студентами різноманітних засобів фізичної культури і спорту для збереження і зміцнення здоров'я, підготовки до майбутньої професійної діяльності. Досягнення поставленої мети навчання реалізується за допомогою модернізації та оптимізації навчально-виховного процесу, пошуку інноваційних форм і методів проведення навчальних занять за освітніми компонентами: "Фізичне виховання", "Спеціальна фізична підготовка", "Фізичне виховання з методикою навчання фізкультурної освітньої галузі", "Підвищення спортивної майстерності", "Спеціальна медична група", ВД "Скандинавська ходьба". До програми «Фізичне виховання» входять такі освітні компоненти: легка атлетика та пауерліфтинг, скандинавська ходьба, різновиди оздоровчого фітнесу, спортивні ігри (баскетбол, волейбол, міні-футбол), настільний теніс, шахи та шашки. Для студентів факультету педагогічної освіти та соціальної роботи проводяться рухливі ігри із методикою їх викладання. У зв’язку з погіршенням здоров'я сучасної молоді, на що вказують наукові дослідження, одним із головних завдань освітнього компонента «Фізичне виховання» є програма "Спеціальна медична група".

Основні науково-методичні та наукові праці викладачів:

1. Стратегія гри в шахи : метод. рекомендації / О.О.Малімон, А.Я.Вольчинський, В.В.Пантік, Н.Я.Захожа, О.З.Касарда. Луцьк, 2020. 38 с. 2. Використання тренажерів у фізичному вихованні студентів : метод. рекомендації / О.О.Малімон, В.В.Пантік, А.Я.Вольчинський, Н.Я.Захожа, О.З.Касарда, О.П.Панасюк. Луцьк, 2020. 37 с. 3. Фізичне виховання дітей дошкільного віку із використанням українських народних рухливих ігор: навч.-метод.посібник / Е.С.Вільчковський, А.Я.Вольчинський, О.О.Малімон, А.Д.Ковальчук. Луцьк, 2021. 147 с. 4. Спортивно-педагогічне вдосконалення з легкої атлетики: методичні рекомендації / Н.Я.Захожа, С.І.Савчук, В.В.Захожий, О.З.Касарда, О.В.Усова, О.В.Валькевич. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 114 с. 5. Determinants of office syndrome working age women / Olga Lazko, Natalia Dysnevets, Olena Plyeshakova, Yulia Lazakovych, Vitalii Kashuba, Igor Grygus, Anatoliy Volchinskiy, Jroslav Smal, Leonid Yarmolinsky // Journal of Physical Education and Sport (JPES), Vol 21 (Suppl. Issue 5), Art 376 pp 2827 – 2834, Oct 2021 online ISSN: 2247 – 806X; p-ISSN: 2247 – 8051; ISSN – L = 2247 – 8051 JPES 6. Актуальні проблеми підготовки майбутніх учителів початкових класів до фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми / А.Я.Вольчинський, Л.М.Ващук, О.О.Малімон, Я.А.Смаль // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 4К (132) 21. К.: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2021. С.44–48. 7. Формування мотиваційно-ціннісних орієнтацій старшокласниць до занять фізичною культурою / Л.М.Ващук, А.Я.Вольчинський, Р.Є.Черкашин // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 6К (135) 21. Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2021. С.47–51. 8. Діагностика стану сформованості здоров’язбережувального освітнього середовища у ЗВО / О.А.Іщук, В.В.Пантік, О.А.Іванюк, О.П.Панасюк, О.О.Малімон, Т.В.Палагнюк // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія № 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт): зб. наукових праць / За ред. О.В.Тимошенка. Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова. 2021. Вип. 4К (132) 21. С. 88–93. 9. Значущість плавання в підвищенні та відновленні функціональних можливостей організму / О.Усова, О.Сологуб, О.Касарда, Т.Сологуб // ISSN 2353-8408 Knowledge Education, Law; Management 2021 №5(41), vol. 2. S.15-21. 10. Фізичне виховання студентів як чинник їх професійної підготовки / Е.Вільчковський, А.Вольчинський, Р.Пасічник // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві: зб. наук. праць. № 3 (55). Луцьк: ВНУ імені Лесі Українки, 2021. С.10-14. 11. Поліпшення фізичної підготовленості студентів шляхом самостійних занять фізичними вправами / А.Вольчинський, О.Мазурчук, Я.Смаль // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 7(152) 22. К.: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2022. С.41–45. 12. Профілактика та корекція зору студентів у процесі дистанційного навчання / О.Мазурчук, О.Касарда, О.Іванюк // Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 6К (151) 22. Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2022. С.91–94. 13. Соціальна робота: навчально-методичне забезпечення ОПП Соціальна педагогіка, соціально-виховна робота освітнього ступеня «Бакалавр» / Бичук І.О., Колосок А.М., Понєдєльник Л.А., Мацюк З.С., Вольчинський А.Я. та ін. / за заг. ред. С.Чернети, Н.Корпач. Луцьк: Волинськ. нац. ун-т ім.Лесі Українки, 2022. 822 с. (затверджено вченою радою ВНУ ім. Лесі Українки, прот. №4 від 28.11.2022 р. 14. Вплив шкідливих звичок на організм школярів і засоби їх попередження / А.М.Коновальчук, О.З.Касарда // Физическая культура и спорт. ОА «Международный научно-исследовательский центр «Endless Light in Science» / О.Малімон, Л.Малімон, О.Тихоненко, С.Гончаренко, Н.Гуц // Алмааты. Казахстан. 28 Oktober 2022. С.378–382. 15. Легка атлетика з методикою навчання: навч.-метод. посіб. / Н. Я. Захожа, В. В. Захожий, Р. Є. Черкашин, О. З. Касарда та ін. Луцьк: Вежа-Друк, 2023. 308 с. (Рекомендовано до друку вченою радою Волинського національного університету імені Лесі Українки (протокол №3 від 17.11.2023 р.) 16. Використання тренажерів у фізичному вихованні здобувачів вищої освіти: метод. рекомендації / О.О.Малімон, А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.Т.Мазурчук, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 39 с. 17. Удосконалення фізичної підготовки студентів засобами кросфіту: метод. рекомендації / А.Я.Вольчинський, Я.А.Смаль, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 57 с. 18. Фізичне виховання учасників освітнього процесу спеціальної медичної групи: методичні рекомендації / О.Т.Мазурчук, А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 45 с. 19. Засоби фізичного вдосконалення учасників освітнього процесу: метод. рекомендації / О.З.Касарда, Н.Я.Захожа, О.Т.Мазурчук, О.О.Малімон. Луцьк, 2023. 69 с. 20. Основи навчання гри у футзал : метод. рекомендації / Р.Б.Іваніцький, І.О.Бичук, О.І.Бичук, О.Д.Швай, П.П.Герасимюк. Луцьк, 2023. 54 с. 21. Особливості розвитку силових якостей здобувачів вищої освіти / А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.Т.Мазурчук, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк / Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 5 (164) 23. Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2023. С.54–58. 22. Динаміка змін показників фізичної і технічної підготовленості футболістів 10-14 років під впливом вправ легкої атлетики / С.А. Мельник, О.О.Малімон, О.З.Касарда, В.А.Кузнєцов. Спортивні ігри. Науковий журнал. Харків, 2023. № 1(27). С.18-30. 23. Зміст і завдання початкового навчання плаванню дітей віком 5–7 років / О.Гребік, О.Малімон, П.Герасимюк. Спортивна наука та здоров’я людини. Київ: 2023. № 2(10). С. 68–76. 24. Формування готовності майбутніх учителів фізичної культури до професійної діяльності / О.З.Касарда, Л.О.Чеханюк, ГП.П.ерасимюк, А.Б.Галицька. Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). В и п. 11 (171). Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2023. С.87–90. 25. Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичні рекомендації / Е.С.Вільчковський, А.Я.Вольчинський, О.О.Швардовська. Луцьк, 2023. 56 с. 26. Прогнозування спортивного результату до змагань за показниками тестових програм у спортивному плаванні / О.Гребік, В.Дмитрук, О.Касарда. Physical Culture and Sport: Scientific Perspective. Хмельницький, 2023. № 3. С. 86-91. 27. Професійно-прикладна фізична підготовка студентів у системі вищої освіти : методичні рекомендації / А.Я.Вольчинський, О.З.Касарда, О.О.Малімон, П.П.Герасимюк, Я.А.Смаль. Луцьк, 2024. 46 с. 28. Теоретичні та практичні підходи вдосконалення фізичної підготовки учасників освітнього процесу / А.Я.Вольчинський, О.О.Малімон, О.З.Касарда, Я.А.Смаль, А.Д.Ковальчук. Науковий часопис національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (Фізична культура і спорт). Вип. 5 (178). Київ: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2024. С.40–44. 29. Стан фізкультурно-рекреаційної діяльності в шкільній освіті Європи / І.В.Бакіко, А.В.Хомич, О.О.Малімон, В.М.Кульчицький. Олімпійський та Паралімпійський спорт. Науковий журнал. Вип. 1. 2024. Суми: Видавничий дім «Гельвнтика», 2024. С.7–10. 30. Розвиток фізичних якостей та відновлення психоемоційного здоров’я здобувачів освіти : методичні рекомендації / О.З.Касарда, Н.Я.Захожа, В.В.Захожий, С.І.Савчук, А.Б.Галицька. Луцьк, 2024. 58 с.

Фотоальбом

Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база факультету і спортивно-оздоровчого табору “Гарт” розширилася. При гуртожитках 2, 3, 5 запрацювали спортивні майданчики з нестандартним обладнанням.

Контакти:

  • 43025, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30/106
  • physical-edu@vnu.edu.ua