Круглі столи, тренінги, вебінари
Вебінар на тему: «Написання наукових статей із біології»
У межах фестивалю науки 15 травня 2020 року на медико-біологічному факультеті Фіщук Оксана Сергіївна провела вебінар на тему: «Написання наукових статей із біології».
Мета:
- ознайомити з правилами написання наукових статей;
- ознайомити з прикладами статей в українських й іноземних журналах.
Тренінг " Я вчитель"
15 квітня 2020 року на базі Навчально-наукової лабораторії технології викладання природничих наук біологічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся тренінг " Я вчитель" для студентів 1-3 курсів.
Організатор:
доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук, канд. пед. наук Іванців Оксана Ярославівна.
Мета проведення тренінгу
долучити студентів до формування професійного портрету сучасного вчителя біології.
Тренінг "Метод проектів на уроках біології"
Для студентів факультету біології і лісового господарства на базі Навчально-наукової лабораторії технології викладання природничих наук біологічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся тренінг "Метод проектів на уроках біології".
Організатори:
Іванців Оксана Ярославівна та Машевська Алла Степанівна
Мета:
- навчити студентів розробляти практичні завдання для учнів старших класів.
Студенти мали можливіть побувати в ролі як учнів так і викладачів.
Формування компетентностей при викладанні інтегрованого курсу «Природничі науки»
1 жовтня 2020 року на факультеті біології та лісового господарства відбувся тренінг «Викладання інтегрованого курсу «Природничі науки».
Основним завданням тренінгу було розглянути усі позитивні і негативні сторони інтеграції природничих наук. А також, показати на прикладах можливості такої інтеграції.
Доцентка Іванців Оксана Ярославівна зупинилась на особливостях природничої компетентності. А саме, виклала основні позиції щодо інтеграції шкільних дисциплін. Висловила думку, що саме формування компетентності є виваженим лише на перший погляд. Адже, у науковців та педагогів виникають такі неоднозначні думки, щодо впровадження в навчальний процес елементів цієї компетентності. Вся справа в тому, що саме ця компетентність стимулює реформу природничої освіти у напрямку інтеграції таких навчальних дисциплін як: біологія, географія, фізика, хімія. Тобто, на місці існуючих у навчальному плані дисциплін виникає інтегрований курс «Природничі науки». Що він являтиме для учнів, педагогів ще не до кінця висвітлено.