Адаптивне рослинництво та збереження фіторізноманіття в сучасних екологічних умовах у 2024-2025 н.р.

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 07:50, 1 квітня 2025, створена Yermeychuk Tamara (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Факультет біології та лісового господарства <br /> '''Кафедра''' ботаніки і методики викладання природничих наук == Керівник проблемної групи: == <br /> Кандидат сільсько-господарських наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих на...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Факультет біології та лісового господарства
Кафедра ботаніки і методики викладання природничих наук

Керівник проблемної групи:


Кандидат сільсько-господарських наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Голуб Валентина Олександрівна

Контактна інформація: м. Луцьк, вул Потапова, 9; корпус С, 7 поверх (ауд. 717а).

Мета:


Вивчення фізіологічних основ стійкості та продуктивності рослин в сучасних екологічних умовах, елементів екологічно безпечних технологій вирощування культурних рослин, адаптованих до умов Полісся та Лісостепу, біологізації в ринкових умовах та різних формах господарювання; створення та вивчення потенціалу продуктивності сортів і гібридів нового покоління сільськогосподарських культур; удосконалення елементів технологій переробки та зберігання продукції рослинництва, збереження біорізноманіття та комплексне дослідження стратегій адаптації фітобіоти.

План роботи проблемної групи у 2024-2025 навчальному році


№ п/п Напрямок роботи, заходи Термін виконання Звіт про виконання
1 Загальні збори групи, вибори старости, обговорення плану роботи Вересень, 2024 Проведено загальні збори групи.

Вибрано старосту групи–Демчик Катерина (БЗЛ–32О). Обговорено проєкт роботи гуртка, внесено доповнення та затверджено.

2 Затвердження тем досліджень на 2024-2025 н.р. студентами кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук факультету біології та лісового господарства Вересень, 2024 Обговорення проміжних результатів дослідження Фесюк А. – БЗЛ-63МО, Крищук О. – БЗЛ-73МО, ознайомлення з вимогами оформлення наукових робіт та студентських наукових тез.
3 Затвердження тем досліджень на 2022-2023 н.р. студентами кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук факультету біології та лісового господарства Вересень, 2024 Вибір тем дослідження студентами 3 курсу БЗЛ.
4 Вивчення найбільш поширених техногенних забруднювачів довкілля в сучасних умовах (іонізуюче випромінювання, полютанти, добрива, пестициди, біологічноактивні речовини і т.п.) Осінь, 2024 Студенти виступили ії матеріалами щодо вивчення найбільш поширених техногенних забруднювачів довкілля в сучасних умовах (іонізуюче випромінювання, полютанти, добрива, пестициди, біологічноактивні речовини і т.п.)
5 Вивчення фітопатогенної мікрофлори культурних рослин. Осінь, 2024 ЗгідноДоговору про співпрацю із ДУ Волинська обласна фітосанітарна лабораторія студенти проблемної групи мали можливість ознайомитися із роботою бактеріологічної лабораторії, методиками та обладнанням з метою вивчення фітопатогенної мікрофлори культурних рослин.
6 Вивчення проблем збереження фіторізноманіття Жовтень, 2024 Методичний семінар к. с.-г. н., доцента Голуб В.О. на тему: Лабораторний практикум з біології у формуванні предметної компетентності учнів старшої школи.
7 Оформлення кваліфікаційних робіт студентами 6,7 курсів. Листопад-грудень 2024 Студенти:
  • Фесюк А. – БЗЛ-63МО "Навчально-дослідницька діяльність учнів у процесі вивчення біології в школі".
  • Крищук О. – БЗЛ-73МО "Використання методології учнівського проєкту для дослідження екологічного стану вуличних деревних насаджень міста Луцька", виступили із доповіддями за результатами виконання кваліфікаційних робіт.
8 Використання результатів досліджень у навчальному курсі Біологія. Січень, 2025 Результати дослідження були оприлюднені на Міжнародній науково-практичній конференції.

3 публікації.

  • 1. Фесюк А., Голуб В. Навчально-дослідницька діяльність учнів в процесі вивченні біології в школі. Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук : матеріали VІІІ Міжнар. наук.практ. конф. (14 листопада 2024 р.). Луцьк, 2024. С.248 -250.
  • 2. Крищук О.О., Голуб В.О. Роль проєктної діяльності в розвитку дослідницьких умінь учнів Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук : матеріали VІІІ Міжнар. наук.практ. конф. (14 листопада 2024 р.). Луцьк, 2024. С.21 -23.
  • 3. Гурко Т., Голуб В.О. Експеримент із фізіології рослин як складова шкільної біологічної освіти Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук : матеріали VІІІ Міжнар. наук.практ. конф. (14 листопада 2024 р.). Луцьк, 2024. С.225 -228.
9 ТОзнайомча екскурсія у Поліську дослідну станцію ННЦ Інститут грунознавства і агрохімії іиені О.Н. Соколовського. Квітень, 2025 Ознайомилися із агрохімічними методами оцінки фізіології живлення рослин
10 Освоєння методу гамаспекрометричного аналізу на наявність радіонуклідів в грунтових і рослинних пробах. Лютий, 2025 У навчальній лабораторії Фізіологія та біохімія рослин освоїли метод гамаспекрометричного аналізу на наявність радіонуклідів в грунтових і рослинних пробах на гамаспектрометрі СЕГ-2МЛ.
11 Індивідуальні консультації та корегування завдань наукової роботи. Протягом року
12 Ознайомча екскурсія у відділ ПЛР-діагностики ДУ Волинської фітосанітарної лабораторії. Березень, 2025 Ознайомча екскурсія у відділ ПЛР-діагностики ДУ Волинської фітосанітарної лабораторії у дистанційному режимі.
13 Проведення семінару за результатами досліджень членів проблемної групи. Березень, 2025 Проведено семінару за результатами досліджень членів проблемної групи.
14 Відбір кращої наукової роботи для участі у наукових заходах. Квітень, 2025 За матеріалами курсових робіт опубліковано тези слухачів проблемної групи., зокрема:

Демчик Катерина, Голуб В.О. ХIХ Міжнародна науково–практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Молода наука Волині : пріоритети та перспективи досліджень» ( травня 2025р.).

15 Підготовка до Дня науки на факультеті біології та лісового господарства. Квітень, 2025 Науковий семінар доц. Голуб В.О.

Вплив Чорнобильської катастрофи на радіоекологічний та медико-біологічний стан населення Волинської області за групами державного реєстру України.

16 Оформлення курсових та дипломних робіт студентами 3-4 курсів. Квітень-травень, 2025 Оформлені курсових робіт студентами 3курс.

Демчик К..– БЗЛ – 32О

17 Узгодження індивідуальних завдань на літній період. Травень, 2025 Із студентами проблемної групи узгоджені індивідуальні завдання на літній період.

Графік роботи: понеділок о 15 год. по непарних тижнях в ауд. 715.

Список студентів проблемної групи:

  1. Демчик Катерина – БЗЛ –32О- староста
  2. Гурко Т. – БЗЛ – 42О
  3. Гапонюк Н. – БЗЛ – 42О
  4. ЛавренюкО – БЗЛ – 42О
  5. Григола М.Б. - Біо-31з
  6. Шмиговська С. –ПН -- 26О
  7. Кузьмич Н. – ПН-45О
  8. Соколова А.– БЗЛ – 22О
  9. Мохнар М. -- БЗЛ – 22О
  10. Назарівська А. – ЛДм/с -- 28
  11. Швайко І. –ЛД—52М
  12. Фесюк А. – БЗЛ-63МО
  13. Крищук О. – БЗЛ-73МО


Затверджено на кафедрі ботаніки і методики викладання природничих наук