Безперервна освіта
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
Безперервна освіта випускників забезпечується спеціально організованою системою післядипломної освіти, задовольняючи потребу до самоосвіти і розвитку протягом всього життя.
- Післядипломна освіта здійснюється за програми підвищення кваліфікації:
- «Фізична терапія осіб з посттравматичним стресовим розладом».
- «Корекційно-реабілітаційна робота в системі дошкільної та шкільної освіти: медичний контроль за фізичним та психологічним станом дітей та підлітків».
- «Фізична терапія в спортивній медицині».
- «Навчання фахівців із питань фізичної терапії, ерготерапії та реабілітаційної медицини».
- Випускники минулих років (до 2021 р.) мають можливість отримати спеціалізацію за напрямком 227.01 — Фізична терапія та 227.02 — Ерготерапія згідно з: Наказом МОЗ України від 23.01.2024 № 112 «Про затвердження Номенклатури спеціальностей професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладов охорони здоров’я, Переліку циклів спеціалізації та тематичного удосконалення за спеціальностями професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладов охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою», Наказом МОЗ України від 10 листопада 2022 № 2016 «Про подальше удосконалення системи післядипломної освіти та безперервного професійного розвитку фахівців з фаховою передвищою, початковим рівнем (короткий цикл) та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної і фармацевтичної освіти та магістрів з медсестринства», відомостями щодо права здійснення освітньої діяльності в сфері післядипломної освіти Волинським національним університетом імені Лесі Українки – наказ МОН України від 22.06.2021р. № 77-л.
- Кваліфікаційні вимоги для отримання спеціалізації 227.01 «Фізична терапія», для посади «Фізичний терапевт» – вища освіта (магістр) у галузі знань «Охорона здоров'я» за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія», або вища освіта (магістр) у галузі знань «Охорона здоров'я» за спеціальністю «Фізична реабілітація», або вища освіта (спеціаліст, магістр) у галузі знань «Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини» за спеціальністю «Фізична реабілітація».
- Кваліфікаційні вимоги для отримання спеціалізації 227.01 «Фізична терапія», для посади «Асистент фізичного терапевта» – освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст (молодший бакалавр) або бакалавр галузі знань «Охорона здоров'я» зі спеціальностей «Фізична терапія, ерготерапія», або «Фізична реабілітація», або «Медсестринство»; або освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст (молодший бакалавр), або бакалавр галузі знань «Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини» напряму підготовки «Здоров'я людини» професійного спрямування «Фізична реабілітація».
- Кваліфікаційні вимоги для отримання спеціалізації 227.02 «Ерготерапія», для посади «Ерготерапевт» – особи, які здобули вищу освіту другого (магістерського) рівня за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» (без зазначення спеціалізації у дипломі), або спеціальністю «Фізична реабілітація» галузі знань «Охорона здоров’я», «Фізична реабілітація» галузі знань «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини». Тривалість циклу спеціалізації – 6 місяців. Навчальний план.
- Кваліфікаційні вимоги для отримання спеціалізації 227.02 «Ерготерапія», для посади «Асистент ерготерапевта» – вища освіта першого (бакалаврського) рівня галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Терапія та реабілітація", або вища освіта першого (бакалаврського) рівня галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Фізична терапія, ерготерапія" або "Фізична реабілітація"; або вища освіта першого (бакалаврського) рівня галузі знань "Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини" напряму підготовки "Здоров'я людини"; або освіта не нижче рівня фахової передвищої освіти галузі знань "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медсестринство", спеціалізація "Фізична терапія та ерготерапія". Тривалість циклу спеціалізації – 1,5 місяців. Навчальний план.
Під час лекційних та практичних занять, самостійної та індивідуальної роботи, дистанційних (інтернет) занять, дискусій, круглів столів, навчальних тренінгів, практикумів учасники навчання з підвищення кваліфікації набуватимуть нові знання, практичні навички, перейматимуть кращий досвід своїх колег, удосконалюватимуть сформовані та набуватимуть нові компетентності зі спеціальності "Терапія та реабілітація". Після закінчення курсів слухачі отримують свідоцтво/посвідчення з підвищення кваліфікації.