Біоестетика озеленення приміщень

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дисципліна Опис дисципліни
Рівень BO Бакалавр
Назва спеціальності/освітньо-професійної програми Середня освіта (Біологія), Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), Середня освіта (Природничі науки).
Форма навчання Денна/ Заочна на базі м/с
Курс, семестр, протяжність 3 курс, 6 семестр/ 2 курс, 3 семестр; один семестр
Семестровий контроль залік
Обсяг годин (усього: з них лекції/практичні) 210 год. (7 кредитів): 34 год. – лекц., 40 год. – лаб/ 10 год. – лекц., 8 год. – лаб.
Мова викладання Українська
Кафедра, яка забезпечує викладання Ботаніки та методики викладання природничих наук
Автор дисципліни Фіщук Оксана Сергіївна
Короткий опис Озеленення приміщень – процес, який підпорядковується певним законам і принципам, а також це плід роботи декількох фахівців, що працюють в команді. Використовуючи різні тропічні рослини можна прикрасити приміщення, задекорувати його непривабливі риси, підкреслити вдалі дизайнерські ідеї, істотно поліпшити мікроклімат. Це відмінна можливість створити квітучий сад серед похмурого бетону, перетворити на оазис пустелю з каменю, скла і металу, наповнити простір киснем і зеленню рослин. Все це можливо, якщо над вирішенням завдань працюють представники команди кваліфіковані біологи і дизайнери, які мають бездоганний художній смак, що дозволяє досягти гармонійного поєднання рослин з інтер'єром будь-якого приміщення, а також величезний досвід реалізації цікавих, по-справжньому унікальних проектів в області озеленення та фітодизайну.
Вимоги до початку вивчення Вивчення курсу ботаніки
Що буде вивчатися При підборі рослин дляозеленення приміщень та створенні гармонії в об’ємно-просторовій структурі інтер’єру необхідно вивчати такі компоненти їхньої біоестетичної характеристики, як пропорція, масштабність, симетрія й асиметрія, метричний та динамічний ритм, контраст, нюанс, гармонія кольору.
Чому це цікаво/треба вивчати Будуть отримані необхідні знання для гармонійного поєднання рослин з інтер'єром будь-якого приміщення та реалізація цікавих, унікальних проектів в області озеленення та фітодизайну.
Інформаційне забезпечення Чому можна навчитися (результати навчання)
  • Оволодіти базовими категоріями та поняттями спеціальності та застосовує їх для вирішення професійних завдань.
  • Оволодіти навичками збору та обробки первинного біологічного матеріалу, вміє виготовляти колекції, тимчасові мікропрепарати, гербарії та використовувати їх у навчальному процесі.
  • Розуміти цілі, практики та інструменти сталого розвитку для створення оптимально комфортного середовище існування кожного в соціальному, економічному, екологічному вимірах та демонструє можливості участі педагогів, батьків, учнів/студентів у цьому процесі.
Як можна користуватися набутими знаннями й уміннями (компетентності)
  • Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу фактів та аргументів в галузі педагогічних, біологічних та суміжних з ними наук.
  • Здатність планувати, розробляти й реалізувати різнопланові заходи щодо організації освітнього процесу.
  • Здатність використовувати фундаментальні знання з біології та близьких предметних галузей у сфері професійної діяльності в навчальних закладах різних рівнів акредитації.
  • Здатність організовувати позакласну та позашкільну роботу з біології та природознавства, проводити екскурсії, здійснювати обробку даних спостережень та володіти сучасними методами моделювання та прогнозування явищ і процесів.
  • Здатність використовувати знання та сучасні технології навчання для розвитку здібностей, самовизначення, зацікавлення, усвідомленого ставлення до навчання учнів/студентів.
Інформаційне забезпечення Методичні рекомендації до лекційних занять, методичні рекомендаціїї до практичних занять.
Web-посилання на (опис дисципліни) силабус навчальної дисципліни на вебсайті факультету (інституту) https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-biologii-ta-lisovogo-gospodarstva