Новини кафедри загальної та соціальної психології

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

на сторінку кафедри >>>


Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми психолінгвістики, психології мови та мовлення” (COPAPOLS 2017).

Шановні колеги!

Східноєвропейський національний університет (СНУ) імені Лесі Українки спільно з Міністерством освіти і науки України, громадською організацією «Всеукраїнська асоціація психолінгвістів», Центром соціальних ініціатив та аналітичних досліджень оголошують про проведення Міжнародної наукової конференції “Актуальні проблеми психолінгвістики, психології мови та мовлення” (COPAPOLS 2017).

Конференція відбудеться 29-31 травня 2017 року в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (м. Луцьк) та в університетському спортивно-оздоровчому таборі «Гарт», озеро Світязь. Робочі мови конференції: українська, англійська. Пропонуємо такі теми для обговорення:

  • Психолінгвістика мовлення особистості в нормі та патології.
  • Прикладна психолінгвістика.
  • Загальні, соціальні, вікові та педагогічні проблеми психолінгвістики.
  • Мова, пам’ять, когніція.

Контактна особа: Засєкін Сергій Васильович, +380508760265, e-mail: copapols@gmail.com

Інформаційний лист конференції

На сторінку кафедри загальної та соціальної психології >>>

ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистість і суспільство: методологія та практика сучасної психології»

Інтернет конференція 2017.JPG


Шановні колеги!


15 травня 2017 року розпочалась ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистість і суспільство: методологія та практика сучасної психології»


Матеріали конференції розміщені на сайті www.inforum.in.ua


Запрошуємо до участі!


На сторінку кафедри загальної та соціальної психології >>>>

IV Науково-практичний семінар «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ»

16 квітня 2017 року відбудеться IV Науково-практичний семінар, який організовує кафедра загальної та соціальної психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у співпраці Центром соціальних ініціатив та аналітичних досліджень.

У рамках семінару запланована робота пленарного засідання, майстер-класи, воркшопи.

До участі у семінарі запрошуються науковці, аспіранти, здобувачі, студенти, а також практичні психологи, вчителі, соціальні педагоги. За результатами семінару буде видано збірник тез доповідей його учасників.

Програму семінару можна завантажити по посиланню нижче:

Програма науково-практичного семінару

Підсумки Міжнародного проекту «Запобігання агресії, ксенофобії, інтолерантності та формування діалогічної поведінки молоді».

Монографія обкладинка.png

В ході Фестивалю науки в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки 15 травня 2017р. кафедра загальної та соціальної психології підвела підсумки Міжнародного проекту «Запобігання агресії, ксенофобії, інтолерантності та формування діалогічної поведінки молоді». Було представлено два видання колективної монографії «Україна та Польща: теоретичні проблеми соціокультурного процесу й практика формування діалогічної поведінки молоді» (Луцьк, Люблін, 2016).

Презентація 2.jpg


Модератор «круглого столу» та керівник проекту доцент Філіппова І.Ю. звернула увагу на те, що в епоху електронного цунамі дана книга є новим цікавим доробком для знавців соціальної та культурної проблематики в Україні та Польщі. Праця є сучасним науковим дослідженням психологів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Вищої школи економії та інновацій в Любліні. Запропоновані у монографії концепції та теорії підтверджені цікавими дослідженнями серед молоді Волинського (Україна), Люблінського та Лубуського (Польща) регіонів. Варто визнати, що на ринку не вистачає публікацій такого типу. В монографії привернуто увагу до дуже актуальних питань, а саме: соціальні стереотипи, толерантність, патріотизм, міграція, етнокультурна соціальна перцепція, образ майбутнього у сучасної молоді, а також соціальний та інтерперсональний діалог.

Автори монографії (Засєкіна Л.В., Федотова Т.В., Соловей О.А., Мудрик А.Б., Кульчицька А.В., Власюк Д.П., Малімон Л.Я.,Філіппова І.Ю.) представили результати проектної роботи, які високо оцінили гості, а також присутні студенти, педагоги та психологи-практики міста Луцька.

Як рецензент монографії професор Вірна Ж.П.зауважила, що праця виокремлює особливу тріаду проблем: соціальні процеси, культуру та діалог. Ця тріада професійно висвітлена науковими рефлексіями знавців даної проблематики, як України, так і Польщі і є першим зарубіжним виданням психологів факультету. Дана книга є значним кроком на шляху плідної наукової співпраці, а також зближення молоді обох країн – України та Польщі.

Ознайомитись з монографією можна на сайті видавництва:

UKRAINA A POLSKA: problemy teoretyczne procesu społeczno-kulturowego i praktyka kształtowania dialogicznego zachowania mlodzieży


На сторінку кафедри загальної та соціальної психології >>>

Завершилася сертифікована програма "Провідні напрями сучасної психотерапії: теорія і практика".

МФТерапія-2017.JPG


28-30 квітня відбулись останні заняття за сертифікованою программою " Провідні напрями сучасної психотерапії: теорія і практика".

Останній блок програми: майндфулнес орієнтована когнітивно-поведінкова терапія.


Щиро вітаємо усіх учасників програми із завершенням програми і зичимо високої і усвідомленої якості життя!


Спробуємо знайти відповіді на основні питання стосовно цієї психотерапевтичної практики.

1. Що ж таке майндфулнес. Майндфулнес-це мистецтво бути тут і тепер, а також здатність впорядкувати свої думки, не заглиблюючись у минуле і не поспішаючи у майбутнє. Саме через те, що стрижень майндфулнес-це думки, ця терапія нерозривно пов'язана з КПТ.

2. Чи важко займатися майндфулнес?

Ні, це легко, водночас не зовсім просто. Адже перевантажуючись рутинними справами, людина просто забуває, що слід зупинитися і озирнутися навколо. Отже, головне, про це не забувати.

3. Яку чесноту розвиває майндфулнес: любов, прийняття, співпереживання, доброту, умиротвореність?

Майндфулнес привідкриває двері до усіх найкращих чеснот і почуттів. Ти починаєш сприймати світ не через щілину, а через широко відчинені двері життя.

4. Що здивує найбільше, практикуючи майндфулнес?

Найбільша цінність для сучасної західної людини, це розуміння того, що цінність це просто бути, і не обов'язково для цього кимось ставати, і увесь час щось робити. Хвилини "неробства" можуть привнести у Ваше життя те, чого Ви шукали шляхом важкої виснажливої праці.

5. Чи є наукові підтвердження ефективності майндфулнес терапії?

Так, найновішими є нейроіміджінгові дослідження, які показують, які зміни відбуваються в мозку завдяки цій практиці, як префронтальні лобні ділянки змінюють нейронні зв'язки із лімбічною системою і як нейропластичність мозку слугує основою нової якості життя людини, стійкої до стресів і здатної до насолоди бути у кожну мить свого життєвого шляху.


Для поглиблення знань із сучасних психотерапевтичних практик та підготовки нової генерації психологів, які зможуть надавати якісну психологічну допомогу тим, хто її потребує, з 1 вересня 2017 на кафедрі загальної та соціальної психології імені Лесі Українки стартує нова магістерська програма " Клінічна психологія", яка грунтується на сучасних європейських і світових стандартах для підготовки цих фахівців.

За детальною інформації Ви можете звернутися за цим посиланням [1]


На сторінку кафедри загальної та соціальної психології >>>