Фотовиставка «Expo-2016». Анталія, Туреччина

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Expo-2016».jpg
«Expo-2016» 1.jpg
«Expo-2016» 2.jpg
«Expo-2016» 6 .jpg
«Expo-2016» 3.jpg
«Expo-2016» 4.jpg
«Expo-2016» 5 .jpg


В рамках Тижня біологічного факультету Фіщук Оксана Сергіївна представила фотовиставку «ЕКСПО 2016».
На експозиціях Оксана Сергіївна представила власні фотографії, та розповіла студентам про особливості самої виставки.

Виставка проходила в турецькому місті Анталія.
Анталія порадувала місцевих жителів і гостей міста грандіозною подією у вигляді виставки скульптур з живих рослин і не тільки. Твори садового мистецтва були розміщені на 112 га землі.
Рослинність, яка була представлена, вирощена виключно в Анталії. Так, наприклад, спеціально до виставки висадили понад 1,5 мільйона різних рослин і близько 5 мільйонів сезонних квітів. Але головним символом всієї виставки стала – квітка півонії. Усього на території виставки було висаджено 4 тисячі півоній. А ще - 52 види кактусів і сукулентів, які можуть виглядати абсолютно по-різному і вимагають різного догляду, і можуть досягати 12 метрів у висоту.
Квіти були висаджені візерунками і сворювали різні скульптури. Кожна скульптура являла собою кропітку роботу майстрів.
На виставці представляли роботи та презентації своїх «квіткових» регіонів й інші країни. Наприклад, серед них Німеччина, Англія, Китай та інші. Їх можна було побачити в трьох внутрішніх садах з загальною площею 3000 кв. м (за 1000 - кв. м на кожен).
Також раніше було проведено "Міжнародний конкурс садів серед студентів", організованого Агентством "ЕКСПО 2016 Анталія" за участю інституту Ле Нотра і факультету ландшафтної архітектури університету Акденіз. Першим у конкурсі, в якому брали участь 34 проекти з 19 різних країн, став проект саду під назвою «beBee the pavillion», створений студентами факультету ландшафтної архітектури з Німеччини Зузаннсом Банасом та Іреною Джексон Гіл. Проект саду, символізує внесок бджіл у різноманітність біологічних видів.
Головний слоган виставки – «Квіти і діти». Правда, одразу згадується приказка «діти – квіти життя». Та й сам захід стартує 23 квітня – День національного суверенітету і Дня дітей у Туреччині.
З цієї нагоди організатори створили тематичний "Дитячий острів". Ігровий острів з діаметром близько 100 метрів розташований на площі 8 тисяч квадратних метрів і покритий банею діаметром 80 метрів, на якому зображена карта світу. Маленькі гості змогли потрапити на острів посеред озера ЕКСПО по чотирьом різним мостам. Там вони могли розважитися на трьох пагорбах різної величини, де їх чекали ігри та інші розваги.
Також був побудований «Дитячий науково-технічний центр», де будули проведені наукові семінари для дітей, знаходились виставкові зали і цифрова бібліотека, симулятор космічної станції, майстерні з хімії, біології, фізики та робототехніки, а також ботанічний і сільськогосподарський табори, табір біосфери і табір "Марсіанська колонія".
Анталія зацвіла не тільки живими квітами, але і «штучними». 13 художників намалювали сад ЕКСПО на площі 60 метрів квадратних перед пам'ятником Атталосу. Витвір, який виглядає як долина, привертає до себе велику увагу, розфарбувавши центральний район міста Калекаписи.
Крім усього цього, на території розташовані оглядова вежа, висотою 114,10 м – з них 12,50 м під землею і 101,10 м над землею, будова під вежею включає в себе ресторани, сувенірні магазини, декоративні басейни і ставки з рослинами; малий і великий амфітеатри для проведення культурних заходів, подій та творчих заходів країн-учасниць; виставкове приміщення, яке використовувалось для мистецьких заходів та виставок; тропічний парник; 139 ігрових платформ, включаючи унікальний сфероподібнй планетарій.
Виставкова площа ЕКСПО 2016 Анталія була розташована у районі Аксу, в межах села Солак, в 17 км від центру міста.
Сама виставка здійснювалася під керівництвом канадської садівничої спільноти Mosaicultures Internationales de Montréal, який спеціалізується на проведенні подібних конкурсів-виставок. Конкурс проводиться товариством кожні три роки. У 2016 показати шедеври садового мистецтва удостоїлася Анталія.
Головна мета виставки – це розвиток у місті ландшафтного дизайну, який повинен буде залучати ще більшу кількість туристів і прикрашати місто.