Фітнесу та циклічних видів спорту

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до: навігація, пошук
Індика Світлана Ярославівна – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри

Історична довідка

У травні 2020 року на базі двох кафедр факультету – кафедри теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації і кафедри спортивно-масової та туристичної роботи створено три кафедри, серед них – кафедра фітнесу та циклічних видів спорту.

Склад кафедри

1. Індика Світлана Ярославівна - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри

2. Пантік Василь Васильович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

3. Валькевич Олександр Васильович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

4. Ващук Людмила Миколаївна - кандидат педагогічних наук

5. Добринський Володимир Семенович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

6. Кренделєва Венера Ульфатівна - старший викладач

7. Мацкевич Нінель Матвіївна - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

9. Романюк Віктор Петрович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

10. Савчук Світлана Іванівна - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

11. Черкашин Роман Євгенович - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

12. Яловик Антон Володимирович - старший викладач

13. Захожа Наталія Яківна – кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент

14. Іщук Марієтта Леванівна - старший лаборант

Підготовка здобувачів вищої освіти

Кафедра забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 017 «Фізична культура і спорт» галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка» освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр».

Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра:

Групи підвищення спортивної майстерності :

Легка Атлетика, спринт - біг на короткі дистанції

Яловик А.В.

Тренер: Яловик Антон Володимирович - кандидат педагогічних наук, тренер вищої категорії, суддя національної категорії з легкої атлетики, фітес та онлайн тренер. Нагороджений подякою Президента федерації легкої атлетики України (2019 р.)
Яловик Антон + дівчата, стадіон.jpg

Легка атлетика - це доступний вид спорту, а систематичне виконання легкоатлетичних вправ домоможе студентам:

 • покращити фізичні якості тіла (силу, гнучкість, швидкість, спритність та витривалість);
 • сформувати гарну поставу тіла;
 • сформувати м'язовий корсет;
 • укріпити м'язи плечового поясу, м'язи тазового дна, м'язи стабілізатори тіла в просторі;
 • збільшити життєву ємкість легень;
 • попередити розвиток гіпертонії, тахикардії, остеопорозу, остеохондрозу поперикового, груднго, та шийного відділів хребта;
 • збільшити розумову продуктивність завдяки формуванню нових нейронних зв'язків;
 • покращити морально-вольові якості та самоорганізованість;
 • підвищити рівень імунної системи та збільшити загартованість організму до несприятливих умов.

Легка Атлетика, спринт - біг на короткі дистанції

Тренер: Савчук Світлана Іванівна – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, суддя національної категорії з легкої атлетики, кандидат в майстри спорту. Нагороджена Подякою Міністерства освіти і науки України (2020 р.), Подякою Президента федерації легкої атлетики України (2019 р.), Грамотою Волинського обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (2009 р.), Золотим нагрудним знаком імені Лесі Українки СНУ імені Лесі Українки (2018 р.).

Метою викладання навчальної дисципліни (легка атлетика, спринт) є:

 • опанування студентами знаннями, вміннями і професійно-педагогічними навичками, які необхідні для реалізації індивідуальних швидкісно-силових можливостей студентів та підготовки до вищих досягнень з бігу на короткі дистанції.

Основним завданням вивчення навчальної дисципліни «Підвищення спортивної майстерності» (легка атлетика, спринт) є:

 • виховання високих морально-вольових якостей, зміцнення здоров’я, всебічний фізичний розвиток, підвищення функціональних можливостей організму, оволодіння комплексом спеціальних теоретичних знань, практичних умінь і техніко-тактичних навичок у легкій атлетиці.

Легка Атлетика, біг на середні дистанції

Тренер: Валькевич Олександр Іванович Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, суддя національної категорії з легкої атлетики, кандидат в майстри спорту. Нагороджений подякою Президента федерації легкої атлетики України «За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у організацію Командного чемпіонату Європи з багатоборств Супер ліга» (2019р)

Найкращі вихованці групи ПСМ: Стороженко Іван, КМС з легкої атлетики, срібний призер Всеукраїнської універсіади, Коханюк Олександр срібний призер Всеукраїнської універсіади, Василюк Дмитро срібний призер Всеукраїнської універсіади, Михальчук Юрій КМС з легкої атлетики, Авдіюк Степан КМС з легкої атлетики. Студенти групи ПСМ систематично беруть участь у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях з легкої атлетики.

Стороженко Ваня Рівне.jpg

Біг на середні дистанції – включає декілька легкоатлетичних видів: біг на 800м, біг на 1500 метрів, естафетний біг 4х800м. Основні завдання: збереження та зміцнення здоров’я, підвищення рівня загальної та спеціальної підготовленості, технічного удосконалення з видів

Легка Атлетика (метання)

Тренер: Черкашин Роман Євгенович - тренер вищої категорії, тренер-викладач, Майстер спорту України з легкої атлетики, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України, Заслужений тренер України, суддя національної категорії з легкої атлетики.

Нагороджений Подякою відділу з питань фізичної культури та спорту Волинської обласної державної адміністрації (2017 р.), Подякою голови Волинської обласної ради (2018 р.), Подякою голови Волинської обласної державної адміністрації (2019 р.), Золотим нагрудним знаком СНУ ім. Л. Українки (2019 р.), Грамотою Верховної ради України (2020 р.).

Підвищення спортивної майстерності (метання)

 • Дисципліна підвищення спортивної майстерності з легкоатлетичних метань – спеціалізований педагогічний процес спрямований на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних якостей, підвищення технічної, тактичної, психологічної підготовки, досягнення високих спортивних результатів та виконання нормативних вимог із обраного виду метань, здобуття змагального досвіду.
 • Студенти групи підвищення спортивної майстерності «метання» неодноразово ставали чемпіонами та призерами Чемпіонату та Кубку України, Всеукраїнської та Всесвітньої Універсіади, Кубку Європи, та міжнародних змагань. Були учасниками Олімпійських ігор, фіналістами чемпіонату Європи та чемпіонату Світу.
 • Легкоатлетичні метання – відносять до класичних легкоатлетичних змагальних вправ, що представлені в програмі олімпійських ігор, до складу яких входить метання молота, диска, списа та штовхання ядра. Метання характеризуються міцними, короткочасними (вибуховими) зусиллями, у яких задіяні різні групи м’язів: рук, ніг, плечового поясу та тулуба. Метання розвивають силу, швидкість, координацію рухів. Метою метань є максимально далеке переміщення легкоатлетичного снаряда в просторі шляхом кидкового або поштовхового руху на якомога більшу відстань з дотриманням правил змагань.


Запрошуємо всіх бажаючих!!!

Тел. 0669633606 e-mail: roma.mail77mail@gmail.com

Фітнес (Чирлідінг, спортивні танці)

Тренер: Кренделєва Венера Ульфатівна - старший викладач кафедри фітнесу та циклічних видів спорту, МС СССР по мотоспорту. Відзначена Золотим нагрудним знаком Лесі Українки Луцьк 2014 р. Нагороджена почесною грамотою Луцькою районною державною адміністрацією Нагороджена почесним орденом представництва японської асоціації карате на Україні 2004 р.Чірлідинг6.jpg
Чирлі́динг, чірлі́дінг (англ. cheerleading, МФА: [ˈtʃɪərˌlidɪŋ], від cheer — схвальний, закличний вигук і leading — «ведення», «спрямовування») — вид спорту, який поєднує в собі елементи шоу і видовищних видів спорту (танці, гімнастика та акробатика). Чирлідинг зародився в США в 1870-і роки і набув найбільш широкого поширення до середини XX століття.

Чирлідинг можна розділити на основні напрямки:

 • змагання команд за програмами, підготовленими за спеціальними правилами;
 • робота зі спортивними командами, клубами, федераціями для виконання наступних завдань:
 • залучення глядачів (вболівальників) на стадіони і в спортивні зали з метою популяризації фізкультури і спорту, здорового способу життя;
 • створення сприятливого морально-психологічного клімату на стадіоні, пом'якшення агресивного настрою вболівальників-фанатів;
 • створення обстановки «позитивного фанатизму» та управління емоціями фанатів;
 • підтримка спортивних команд, що беруть участь у матчі;
 • активізація і різноманітність рекламно-іміджевої роботи на спортивних заходах.

Програма «ПОДВІЙНИЙ ДИПЛОМ»

Кафедра спільно з кафедрою теорії фізичного виховання та рекреації та Природничо-гуманітарним університетом імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) реалізує програму «Подвійний диплом», в рамках якої студенти – майбутні учителі фізичної культури – мають змогу отримати паралельно 2 фахові дипломи про вищу освіту: український та польський. Нині за цією програмою навчаються студенти освітнього ступеня «бакалавр» і «магістр» спеціальності 014 «Середня освіта (Фізична культура)».


Науково-дослідна робота

Кафедра є відповідальною за видання наукового журналу «Фізичне виховання, спорт та культура здоров’я в сучасному суспільстві» - це наукове спеціалізоване видання України, яке внесено до переліку наукових фахових видань України - категорія C «B» (наказ Міністерства освіти і науки України № 1643 від 28.12.2019 ).

Кафедра є співорганізатором щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Фізична активність і якість життя людини» (за підтримки Секції з фізичної культури і спорту Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України) та щорічного міжнародного наукового конгресу істориків фізичної культури «Історія фізичної культури і спорту народів Європи».

Міжнародна співпраця

Налагоджено співпрацю з провідними зарубіжними закладами вищої освіти. Серед них:

 • Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) (Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (Polska);
 • Університет Яна Кохановського в Кєльцах, філія в Пйотркові Трибунальському (Польща) (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - filia w Piotrkowie Trybunalskim (Polska);
 • Люблінський католицький університет імені Іоана Павла ІІ (Польща) (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Polska);
 • Університет імені Павла Йозефа Шафарика в Кошицях (Словаччина) (Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (Slovenská republika);
 • Університет Яна Евангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем (Чехія) (Jan Evangelista Purkyně University in Ústí nad Labem (Czech Republic);
 • Поліський державний університет (Пінськ, Білорусь) (Палескі дзяржаўны ўніверсітэт (Пінск, Рэспубліка Беларусь).

Блоги

Фізична культура і спорт в освіті та науці

«Товариство історії фізичного виховання і спорту України»

Територія Спорту та Здоров’я

Асоціація випускників факультету фізичної культури, спорту та здоров’я

Вчителі фізичної культури Волинь

Контакти

 • 43000, м. Луцьк, просп. Грушевського, 2б (корпус Е)
 • dfacs@vnu.edu.ua
 • +38(0332)240147