Анонім

Відмінності між версіями «Кафедра практичної психології та психодіагностики»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
нема опису редагування
Рядок 47: Рядок 47:
Наукова проблематика кафедри – ''«Гармонізація психологічного і сімейного благополуччя особистості».''  
Наукова проблематика кафедри – ''«Гармонізація психологічного і сімейного благополуччя особистості».''  


Із метою оптимізації професійної підготовки практичних психологів при кафедрі створено ''Психодіагностичну лабораторію'', де здійснюється опрацювання, аналіз та інтерпретація діагностичних даних клієнтів центру, та ''Психологічний консультативний центр'', при якому викладачі кафедри надають консультації клієнтам різного віку при сімейних проблемах, при проблемах психічного розвитку, при особистісних проблемах, а також робота Центру передбачає супервізію студентів із приводу консультування та терапії клієнтів.
Із метою оптимізації професійної підготовки практичних психологів при кафедрі створено:
1. Психологічний консультативний центр (психоконсультація та психотерапія з клієнтами різного віку при сімейних, особистісних проблемах, проблемах психічного розвитку. Під керівництвом супервізорів студенти мають можливість надавати психологічну допомогу клієнтам центру).  


Постійно діючими є:
2. Центр сімейної психології «Щаслива сім’я» (розширення знань з питань психологічної готовності до шлюбно-сімейних взаємин, побудови гармонійних подружніх стосунків, функціонування сім’ї, виходу подружжя з кризових ситуацій.


♦ ''Школа тренерської майстерності'', метою якої є поглиблення знань з теорії методології психотренінгу; розширення спектру тренінгових технологій і психологічних практик; рефлексія досвіду учасника тренінгової групи, тренера-керівника групи, організатора тренінгової групи; збагачення методичного портфелю сучасними психологічними інструментами; сертифікація набутих знань та вмінь тренерської діяльності;
3. Школа тренерської майстерності (поглиблення знань з теорії методології психотренінгу; розширення спектру тренінгових технологій і психологічних практик; рефлексія досвіду учасника тренінгової групи, тренера-керівника групи, організатора тренінгової групи; збагачення методичного портфелю сучасними психологічними інструментами; сертифікація набутих знань та вмінь тренерської діяльності (80 год.).
♦ ''Школа клієнт-центрованої психотерапії'', метою якої є сприяння розвитку особистості психотерапевта або консультанта з позиції людино-центрованого підходу; надання сертифікації в сфері психотерапії на рівні вимог Європейської Асоціації психотерапії; проведення теоретичних семінарів, супервізій та інтервізій для психотерапевтів, що отримали сертифікацію в галузі клієнт-центрованого підходу;


♦ ''Школа арт-терапії'', основними завданнями якої є ознайомлення із методологічними та теоретичними основами методів арт-терапії; впровадження основних форм арт-терапії в процесі групової роботи; оволодіння системними принципами діагностики та корекції засобами арт-терапії; формування досвіду застосування арт-терапевтичних матеріалів в консультативному та корекційному процесі психологічної допомоги;
4. Школа клієнт-центрованої психотерапії (сприяння розвитку особистості психотерапевта або консультанта з позиції людино-центрованого підходу; надання сертифікації в сфері психотерапії на рівні вимог Європейської Асоціації психотерапії (216 год.); проведення теоретичних семінарів, супервізій та інтервізій для психотерапевтів, що отримали сертифікацію в галузі клієнт-центрованого підходу).


♦ ''Центр сімейної психології «Щаслива сім’я»'', які допоможуть розширити знання з питань психологічної готовності до шлюбно-сімейних взаємин, мистецтва побудови гармонійних подружніх стосунків, функціонування сім’ї, виходу подружжя з кризових ситуацій. Професійні фахівці надають психологічну допомогу дітям розлучених батьків, партнерам у разі сексуальних проблем, сім’ям з порушенням емоційних взаємин в сім’ї, подружжю із дестабілізацією подружніх стосунків;
5. Школа арт-терапії (ознайомлення із методологічними та теоретичними основами методів арт-терапії; впровадження основних форм арт-терапії в процесі групової роботи; оволодіння системними принципами діагностики та корекції засобами арт-терапії; формування досвіду застосування арт-терапевтичних матеріалів в консультативному та корекційному процесі психологічної допомоги (360 год.).


♦ ''сертифікатні курси «Арт-терапія як метод психологічної допомоги» та «Сімейна психологія та психотерапія»'', метою яких є підвищення кваліфікації фахівців.
6. Сертифікатні курси «Арт-терапія як метод психологічної допомоги» (Ліцензія Міністерства освіти та науки України №1135-АК від 29.07.2015 року, 286 год.).
Результати науково-дослідницької та практичної консультативної і терапевтичної роботи щорічно відображаються у науково-практичному семінарі ''«Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні»''; Міжнародній науково-практичній конференції ''«Здоров’я, освіта, наука та самореалізація молоді»''; ''Психологічному фестивалі на озері Світязь'', який передбачає ознайомлення із новітніми психотерапевтичними технологіями.


Члени кафедри беруть участь у міжнародних, українських проектах та програмах.  
7. Сертифікатні курси «Сімейна психологія та психотерапія», метою яких є підвищення кваліфікації фахівців (72 год.).
На кафедрі діють проблемні групи за різними психологічними напрямками та наукові гуртки, спрямовані на ознайомлення студентів із класичними та сучасними підходами до психології та психотерапії.
 
Під керівництвом супервізорів студенти мають можливість працювати із різними категоріями населення, що потребують психологічної допомоги.
8. Сертифікатні курси "Клієент-ценрована психотерапія у роботі з дітьми та дорослими" (Ліцензія Міністерства освіти та науки України №145 від 01.08.2019 року, 360 год.).
 
Результати науково-дослідницької та практичної консультативної і терапевтичної роботи щорічно відображаються у науково-практичному семінарі «Актуальні проблеми практичної та клінічної психології», Міжнародній науково-практичній конференції «Психологічні основи здоров’я, освіти, науки та самореалізації особистості», Психологічному фестивалі на озері Світязь, який передбачає ознайомлення із новітніми психотерапевтичними технологіями з різних психотерапевтичних напрямів.
 
На кафедрі діють проблемні групи за різними психологічними напрямками та наукові гуртки, спрямовані на ознайомлення студентів із класичними та сучасними підходами до психології та психотерапії.


== Психологічний консультативний центр ==
== Психологічний консультативний центр ==
trusted
1596

редагувань