Відмінності між версіями «Кафедра практичної психології та психодіагностики»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 367: Рядок 367:


26. Коширець В.В. Психологія навіювання: навчальний посібник. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 200 с.
26. Коширець В.В. Психологія навіювання: навчальний посібник. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 200 с.
== Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus ==
1. The influence of moderate physical activities on the psychophysical state of children with minimal brain dysfunctions / L. Mahdysiuk ets. Journal of Physical Education and Sport. Romania: University of Pitesti, 2018. Vol.18. P. 1912-1918. (Scopus preview).
2. Mahdysiuk, L., Tryhub, H., Duchiminska, T., Kulchytska, A., & Zasiekina , L. (2020). Verbal Expression of Preparedness in Retirement Planning Interviews. East European Journal of Psycholinguistics , 7(2). https://doi.org/10.29038/eejpl.2020.7.2.mah (Scopus).
3. Hrytsiuk, I., Magdysyuk, L., Zamelyuk, M., Podoliak, I. Peculiarities of professional culture development in modern youth in Ukraine. Youth Voice Journal. Great Britain: 2021. Vol. 11. P. 1-19. (Scopus).
4. Mushkevych, V., Mushkevych, M., Fedorenko, R., & Khlivna, O. (2021). “Psychodiagnostic of Individual Perceptions of Marriage and Family Relationships in Modern Youth”, Youth Voice Journal: Young People In Education, Vol. 2, pp. 66-76. ISBN (ONLINE): 978-1-911634-21-8 (Scopus).
5. Iryna Hrytsiuk, Liudmyla Mahdysiuk, Tryhub Halyna, Khnykina Oksana and Zameliuk Mariia Psychological Readiness of Young People for Early Marriage: Desires and Reality, Youth Voice Journal, . Great Britain, 2022. P. 1-21. (Scopus).


== Основні наукові статті, включені до фахових науково-метричних баз (за останні 5 років): ==
== Основні наукові статті, включені до фахових науково-метричних баз (за останні 5 років): ==

Версія за 09:04, 28 червня 2022

Історична довідка

У 1993 році було створено кафедру практичної психології, завідувачкою якої стала Денисюк А. С., кандидат психологічних наук, доцент.

З 1995 року по 1999 рік кафедру очолювала Буленко Т. В., кандидат психологічних наук, доцент.

У 1999 році в зв'язку з рішенням Вченої ради Волинського державного університету імені Лесі Українки та згодою Головного управління вищої освіти Міністерства освіти України кафедру практичної психології було реорганізовано у кафедру медичної психології та психодіагностики.

Протягом 2000-2006 років завідувачкою кафедри була Хлівна О. М., кандидат психологічних наук, доцент.

У 2013 році у результаті об'єднання кафедри медичної психології та психодіагностики (завідувач кафедри — кандидат психологічних наук, доцент Мушкевич М.І.) і кафедри валеології та безпеки життєдіяльності (завідувач кафедри — кандидат медичних наук, професор Петрик О.І.) була створена кафедра практичної психології та безпеки життєдіяльності.

З 2006 року по теперішній час кафедру очолює доктор психологічних наук, доцент Мушкевич Мирослава Іванівна.

У вересні 2018 року кафедру практичної психології та безпеки життєдіяльності було перейменовано на кафедру практичної та клінічної психології.

У вересні 2021 року кафедру практичної та клінічної психології перейменовано на кафедру практичної психології та психодіагностики.

Склад кафедри

Магдисюк Людмила Іванівна – кандидат психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри

Мушкевич Мирослава Іванівна – доктор психологічних наук, професор

Грицюк Ірина Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент

Дучимінська Тамара Іванівна – кандидат психологічних наук, доцент

Коширець Віктор Васильович – кандидат психологічних наук, доцент

Мельник Антоній Петрович – кандидат психологічних наук, доцент

Федоренко Раїса Петрівна – кандидат психологічних наук, доцент

Фенина Оксана Ярославівна – кандидат психологічних наук, доцент

Хлівна Олександра Миколаївна– кандидат психологічних наук, доцент

Шкарлатюк Катерина Іванівна – кандидат психологічних наук, доцент

Клюйко Леся Федорівна – cтарший лаборант

Viber image.jpg

Місце кафедри за підсумками рейтингового оцінювання результатів роботи за останні 5 років

• 2014-2015 рр. - 11 місце [1]

• 2015-2016 рр. - 5 місце [2]

• 2016-2017 рр. - 6 місце [3]

• 2017-2018 рр. - 6 місце [4]

• 2018-2019 рр. - 12 місце [5]

Основні напрямки наукового дослідження

Наукова проблематика кафедри – «Гармонізація психологічного і сімейного благополуччя особистості».

Із метою оптимізації професійної підготовки практичних психологів при кафедрі створено:

1. Психологічний консультативний центр (психоконсультація та психотерапія з клієнтами різного віку при сімейних, особистісних проблемах, проблемах психічного розвитку. Під керівництвом супервізорів студенти мають можливість надавати психологічну допомогу клієнтам центру).

2. Центр сімейної психології «Щаслива сім’я» (розширення знань з питань психологічної готовності до шлюбно-сімейних взаємин, побудови гармонійних подружніх стосунків, функціонування сім’ї, виходу подружжя з кризових ситуацій.

3. Школа тренерської майстерності (поглиблення знань з теорії методології психотренінгу; розширення спектру тренінгових технологій і психологічних практик; рефлексія досвіду учасника тренінгової групи, тренера-керівника групи, організатора тренінгової групи; збагачення методичного портфелю сучасними психологічними інструментами; сертифікація набутих знань та вмінь тренерської діяльності (80 год.).

4. Школа клієнт-центрованої психотерапії (сприяння розвитку особистості психотерапевта або консультанта з позиції людино-центрованого підходу; надання сертифікації в сфері психотерапії на рівні вимог Європейської Асоціації психотерапії (216 год.); проведення теоретичних семінарів, супервізій та інтервізій для психотерапевтів, що отримали сертифікацію в галузі клієнт-центрованого підходу).

5. Школа арттерапії (ознайомлення із методологічними та теоретичними основами методів арттерапії; впровадження основних форм арттерапії в процесі групової роботи; оволодіння системними принципами діагностики та корекції засобами арттерапії; формування досвіду застосування арттерапевтичних матеріалів в консультативному та корекційному процесі психологічної допомоги (360 год.).

Результати науково-дослідницької та практичної консультативної і терапевтичної роботи щорічно відображаються у науково-практичному семінарі «Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні», Міжнародній науково-практичній конференції «Психологічні основи здоров’я, освіти, науки та самореалізації особистості», Психологічному фестивалі на озері Світязь, який передбачає ознайомлення із новітніми психотерапевтичними технологіями з різних психотерапевтичних напрямів.

На кафедрі діють проблемні групи за різними психологічними напрямками та наукові гуртки, спрямовані на ознайомлення студентів із класичними та сучасними підходами до психології та психотерапії.

Психологічний консультативний центр

Психологічний фестиваль на озері Світязь

Кафедра практичної пихології та психодіагностики щорічно організовує та проводить "Психологічний фестиваль на озері Світязь" на базі табору практик «Гарт» Волинського національного університету імені Лесі Українки.

У фестивалі постійно беруть участь фахівці, орієнтовані на розвиток інноваційних технологій у психології та психотерапії, студенти, які прагнуть до розвитку своїх особистих і професійних якостей, до освоєння нових технологій і психологічних практик, усі, кого цікавить розвиток свого психологічного та духовного потенціалу і прагне до самопізнання і творчої реалізації.[6]

Запрошуємо до участі фахівців, орієнтованих на розвиток інноваційних технологій у психології та психотерапії, Студентів, які прагнуть до розвитку своїх особистих і професійних якостей, до освоєння нових технологій і психологічних практик, всіх, кого цікавить розвиток свого психологічного та духовного потенціалу.

У рамках фестивалю протягом трьох днів заплановано тренінги, майстер-класи, ворк-шопи, які будуть проходити протягом дня, а також нічний марафон. Простір фестивалю відкрито для творчих психологічно-навчальних проектів: музичних, театральних, танцювальних, художньо-образотворчих, тощо.

Для учасників є можливість познайомитися з різними напрямками сучасної психології та психотерапії, взяти участь у майстер-класах, опрацювати свої проблеми, отримати новий імпульс до подальшого розвитку, ознайомитися із роботою різних тренерів, отримати нові знання та проявити себе, встановити ділові та дружні контакти.

Для ведучих є можливість презентувати свій метод, провести майстер-клас (до 3-х годин), творчу майстерню, обговорити актуальні питання у неформальному спілкуванні. І, нарешті, просто відпочити в красивому місці та в дружній компанії.

Під час фестивалю можна безпосередньо взяти участь у майстер-класах та тренінгах за такими напрямками:

• сімейна системна терапія,

• арт-терапія,

• психологічна експертиза,

• стрес-менеджмент,

• конфлікти та їх модерація

• психоаналіз,

• трансакційний аналіз,

• психокорекція та особистісне зростання,

• казкотерапія,

• піскова терапія,

• мандалотерапія,

• глинотерапія,

• ґудзикотерапія,

• музична психотерапія,

• ігротерапія,

• тілесно-орієнтована психотерапія.


Усіх, хто прагне до самопізнання і творчої реалізації, запрошуємо на щорічний Психологічний фестиваль на Світязі. Учасники мають можливість познайомитися з різними напрямками сучасної психології та психотерапії, взяти участь у майстер-класах, опрацювати свої проблеми, отримати новий імпульс до подальшого розвитку, ознайомитися із роботою різних тренерів, отримати нові знання та проявити себе, встановити ділові та дружні контакти. Психологічний онлайн-фестиваль

Сертифікатні курси «Арт-терапія як метод психологічної допомоги»

Сертифікатні курси "Клієнт-центрована психотерапія у роботі з дітьми та дорослими"

Сертифікатні курси в межах центру сімейної психології "Щаслива сім'я"

Наукова співпраця кафедри

Медичні заклади

1) Волинський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Міністерства праці та соціальної політики України (стажування, підвищення кваліфікації, проходження практики, наукові дослідження, статті, спільний психологічний супровід, ко-терапія, фестивалі, конференції, семінари);

2) Волинський обласний госпіталь ветеранів війни;

3) Луцький військовий гарнізонний шпиталь;

4) Волинська обласна психіатрична лікарня;

5) КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка», Клініка дружня до молоді»;

6) КЗ «Луцька станція швидкої медичної допомоги»;

7) Волинська обласна психолого-медико-педагогічна консультація

8) Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»»;

9) Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь»;

10) Волинська обласна організація Червоного Хреста

11) Центр ранньої реабілітації для дітей з органічними ураженнями ЦНС і психіки;

12) Волинський обласний наркологічний диспансер;

13) Луцький геріатричний пансіонат;

14) КЗ Волинське обласне протитуберкульозне обєднання;

15) Центр кардіоваскулярної патології та тромболізісу;

16) Центр допомоги учасникам АТО;

17) Центр планування сім’ї.

Освітні заклади

1. Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області (навчання з БЖД та ЦЗ);

2. КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 Луцької міської ради Волинської області;

3. Луцький Навчально-Виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №22;

4. Луцький центр професійно-технічної освіти;

5. Волинський коледж Національного університету харчових технологій;

6. Луцький базовий медичний коледж;

7. Луцьке вище професійне училище;

8. Луцька загальноосвітня школа 1-3 ступенів №20;

9. Луцький районний відділ освіти;

10 Волинський обласний Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій»;

11. Навчально-методичний кабінет психологічної служби управління освіти Луцької міської ради.

Соціальні установи

1. Департамент соціальної політики Луцької міської ради;

2. Управління ДСНС у Волинській області;

3. Волинський обласний військовий комісаріат (інструкторсько-методичні заняття)

4. Волинський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

5. Луцьке міське управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

6. Луцький міський центр зайнятості;

7. Обласне управління внутрішніх справ;

8. Національна поліція України Луцький ВП ГУНП у Волинській області (досудові дослідження).

Громадські організації

1) Голова місцевого осередку у Волинській області Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Інститут клієнт-центрованої і експірієнтальної психотерапії» («ІКЕП»);

2) Голова правління Волинської обласної громадської організації «ЕЛІПС», що входить в Коаліцію ВІЛ-сервісних організацій України та надає ВІЛ-сервісні послуги у Волинській області і м. Луцьку;

3) Науково-методичної ради з ЦЗ та БЖД Волинської області;

4) ГО «Гендерний центр»;

5) ГО «Військові капелани Волині»;

6) БФ «Шанс» (Віл-сервісна організація);

7) ГО «ОМЕП»;

8) Юридична клініка Ад-Астра;

9) Луцький університет третього віку.


Регіональні проєкти та госпдоговірні теми

Відео про викладачів кафедри практичної та клінічної психології, які працють з учасниками АТО та їх сім'ями: [7] [8]

Звіт про роботу в проекті "Психологічна допомога учасникам АТО та їх сім'ям": [9]

Практична робота викладачів та студентів у проекті: [10]

Міжнародна співпраця

Є такі підписані Угоди про співпрацю між кафедрою практичної психології та психодіагностики та такими закладами:

Угoдa npo співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна) і Університетом Марії Кюрі Склодовської (м. Люблін, Польща)

Yroдa npo співпрацю між факультетом психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна) та факультетом педагогіки і психології Вищої школи економіки і інновацій в Любліні (м. Люблін, Польща)


Yroдa npo співпрацю між комітетами ОМЕП України та Польщі

Yroдa npo співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна) і Брестським державним університетом імені О.С. Пушкіна (м. Брест, Білорусь)

Доцент кафедри практичної та клінічної психології Мельник А.П. приймає активну участь:

в програмі ООН «Подолання наслідків стресу через психосоматичне відновлення»: (VITALITY DONBAS PROJECT MOVEMENT FOR RESILIENCE) як супервізор, надавач супервізійних послуг для провайдерів проєкту;

в польовому інтернет-дослідженні в рамках розробки Глави МКБ-11 Психічні та поведінкові розлади, Розділ Обсесивно-компульсивні та подібні розлади, Департамент Психічного здоров'я і залежностей Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я;

в "The OSCE Project Co-ordinator in Ukraine, acting pursuant to the Memorandum of Understanding between the OSCE and the Government of Ukraine (hereinafter referred to as “OSCE Project Co-ordinator) and Mr. Antonii Melnyk, acting pursuant to the legislation of Ukreine, resident at Volyn, Ukraine (hereinafter referred to as the “Exspert/Consultant”), and referred severally to as “the Party” and jointly to as “the Parties”.

Основні навчально-методичні та наукові праці викладачів

Монографії (за останні 5 років)

1. Мушкевич М.І., Федоренко Р.П., Дучимінська Т.І., Магдисюк Л.І. Психологія молодої сім’ї: монографія. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 308 с.

2. Засєкіна Л.В., Магдисюк Л.І. Психологічна готовність особистості до виходу на пенсію: монографія. Луцьк: ПП Іванюк В.П., 2018. 290 с.

3. Цивільна безпека як чинник розвитку виробничої та невиробничої сфер суспільства: колективна монографія / за наук. ред. Федорчук-Мороз В.І. Луцьк: РВВ Луцького НТУ, 2018. 234 с.

4. Мушкевич М.І. Психологічний супровід сімей, що мають проблемних дітей: монографія. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. 456 с.

5. Дучимінська Т.І., Магдисюк Л.І., Хлівна О.М. Арт-терапевтичний підхід в роботі практичного психолога зі страхом майбутнього в осіб похилого віку. Психолого-педагогічна допомога особистості засобами арттерапії: міжнародна колективна монографія / за заг. ред. Ткачук Т.А., Бочаріна Н.О. Переяслав: Домбровська Я.М., 2020. 237 с.

6. Федоренко Р.П., Мушкевич М.І., Дучимінська Т.І., Магдисюк Л.І. Психологія молодої сім’ї: монографія. Вид. 2-ге, доповн. та змін. Луцьк: Вежа-Друк, 2020. 392 с.

7. Duchyminska T, Khlivna O. Resilience as a psychological resource for personality development during student ages. Psychological resources of the individual under the conditions of modern challenges / Editors: Jozef Kaczmarek, Hanna Varina. Monograf. Opole: The Academy of Management and Administration in Opole, 2020. pp. 232.

8. Mahdysiuk L., Hrytsiuk I. The psychological health of the personality and society: the challenges of today. Monograph. Opole: The Academy of Management and Administration in Opole, 2020. pp. 242.

9. Мушкевич М.І., Федоренко Р.П., Дучимінська Т.І., Магдисюк Л.І. Психологія молодої сім’ї: монографія. Вид. 2-ге, доповн. та змін. Луцьк: Вежа-Друк, 2020. 392 с.

10. Мушкевич М.І. Згуртованість та ієрархія шлюбної підсистеми сімей, що мають проблемних дітей. Scientific research of the XXI century. Vol. 1: collective monograph. Sherman Oaks, Los Angeles: publishing service, 2021. P. 409-414. Doi: 10.51587/9781-7364-13302-2021-001-400-409.

11. Мушкевич М.І. Психологічний супровід сімей, що мають проблемних дітей: монографія. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 464 с.

12. Магдисюк Л.І. Computer dependence as a form of addictive behavior of personality. Approaches to Ensuring the Quality of Education, Scientific Research and Technological Processes: Monograph 43. University of Technology, Katowice, 2021. Р. 651-659.

13. Магдисюк Л.І. Modern trends in science and practice. Volume 1: collective monograph / Compiled by V. Shpak. Sherman Oaks, California: GS Publishing Services, 2021. Р. 114-124.

14. Duchyminska T., Kulchytska A., Kots M., Fedotova T. Оccupational burnout as a manifestation factor of aggressive forms in personal behavior. Modern trends in science and practice. Volume 1: collective monograph / Compiled. by V. Shpak; Chairman of the Editorial Board S. Tabachnikov. Sherman Oaks, California: GS Publishing Services, 2021. P. 165-170.

15. Магдисюк Л., Оксенчук Т., Поясок Т. Шляхи подолання кризи читання: соціальнокомунікаційний та психолого-педагогічний аспекти: монографія. Кременчук: Редакційно-видавничий відділ КрНУ імені Михайла Остроградського, 2022. С. 57-87.

16. Коширець В.В., Шкарлатюк К.І. Особистісний простір сучасного студента: закономірності та тенденції розвитку: монографія. Луцьк: ФОП Іванюк, 2022. 218 с.

17. Шкарлатюк К.І., Коширець В.В. Особливості професійних прогнозів майбутніх фахівців: монографія. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 200 с.

Навчально-методичні посібники (за останні 5 років)

1. Грицюк І.М. Психофізіологія: навч. посіб. [для студентів вищ.навч.закл.]. Луцьк: Вежа-Друк, 2017. 322 с.

2. Мушкевич М.І., Чагарна С.Є. Основи психотерапії: навч. посібник. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 420 с.

3. Федоренко Р.П., Хлівна О.М., Дучимінська Т.І., Магдисюк Л.І., Борцевич С.В. Психологічна допомога в клініці: навч.-метод. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 224 с.

4. Патопсихологія та спецпрактикум з клінічної психодіагностики: навчально-методичний посібник / А. П. Мельник, Т. І. Дучимінська, Л. І. Магдисюк. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 163 с.

5. Мушкевич М.І., Чагарна С.Є., Борцевич С.В., Гайдучик П.Д. Основи психотерапії та когнітивно-поведінкової діяльності: навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 420 с.

6. Коцан І.Я., Ложкін Г.В., Мушкевич М.І. Психологія здоров’я людини: навч. посіб. / за ред. Коцана І.Я. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 316 с.

7. Мельник А.П., Дучимінська Т.І., Магдисюк Л.І. Патопсихологія та спецпрактикум з клінічної психодіагностики: навч.-метод. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 163 с.

8. Мушкевич М.І, Федоренко Р.П., Коширець В.В. Психологічне консультування та психотерапія: зміст, прийоми, технології: навч. посіб. [для студентів вищ. навч. закл.]. Луцьк: Вежа-Друк, 2018. 300 с.

9. Магдисюк Л.І., Федоренко Р.П. Практикум психологічного консультування в юридичній сфері: навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. 320 с.

10. Федоренко Р.П., Мушкевич М.І, Коширець В.В. Психологічне консультування та психотерапія: зміст, прийоми, технології: навч. посіб. [для студентів вищ. навч. закл.]. 2-ге вид. доповн. Луцьк: Вежа-Друк, 2020. 368 с.

11. Магдисюк Л.І., Федоренко Р.П., Замелюк М.І. Казкотерапія в психологічному консультуванні дітей та дорослих: навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2019. 152 с.

12. Магдисюк Л.І., Федоренко Р.П. Медико-психологічне консультування: навч.-метод. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2020. 332 с.

13. Грицюк І.М. Психофізіологія: навч.посіб. [для студентів вищ.навч.закл.]. 2-ге вид. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 322 с.

14. Магдисюк Л.І., Федоренко Р.П., Мельник А.П., Хлівна О.М., Дучимінська Т.І. Психологія екстремальності та психопрофілактика психічної травми й суїцидальних намірів: навч.-метод.посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 236 с.

15. Магдисюк Л.І., Мельник А.П. Психологія життєвих криз та кризове консультування: навч.-метод. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 100 с.

16. Федоренко Р.П. Психологія сім’ї: навч. посіб. Вид. 2-ге, змін. та доповн. Луцьк: Вежа-Друк, 2021. 480 с.

17. Мушкевич М.І. Супервізія: навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 188 с.

18. Магдисюк Л.І., Замелюк М.І. Арттерапія в роботі з обдарованими дітьми: навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 192 с.

19. Магдисюк Л.І. Психологічна допомога дитині та сім’ї: навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 324 с.

20. Психологія екстремальності та психопрофілактика психічної травми й суїцидальних намірів: на допомогу практичному психологу: навч.-метод. посіб. / Л. І. Магдисюк та ін. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 276 с.

21. Магдисюк Л., Замелюк М., Безпарточна О., Борбич Н. Психологічна допомога дитині та сім’ї: практикум. навч. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 280 с.

22. Шкарлатюк К. І., Федоренко Р. П., Магдисюк Л. І. Дизайн психологічного дослідження: організація та проведення практики практичних психологів: навч.-метод. посіб. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 332 с.

23. Грицюк І.М., Магдисюк Л.І. Дослідницькі методи в різних галузях практичної психології: навч. посібник. Вежа-друк. Луцьк: 2022. 248 с.

24. Магдисюк Л.І., Федоренко Р. П. Основи психологічного консультування : навчальний посібник. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 360 с.

25. Хлівна О. М., Магдисюк Л. І. Психологія тілесності : навч.-метод. посіб. Луцьк: Вежа-Друк. 2022. 192 с.

26. Коширець В.В. Психологія навіювання: навчальний посібник. Луцьк: Вежа-Друк, 2022. 200 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus

1. The influence of moderate physical activities on the psychophysical state of children with minimal brain dysfunctions / L. Mahdysiuk ets. Journal of Physical Education and Sport. Romania: University of Pitesti, 2018. Vol.18. P. 1912-1918. (Scopus preview).

2. Mahdysiuk, L., Tryhub, H., Duchiminska, T., Kulchytska, A., & Zasiekina , L. (2020). Verbal Expression of Preparedness in Retirement Planning Interviews. East European Journal of Psycholinguistics , 7(2). https://doi.org/10.29038/eejpl.2020.7.2.mah (Scopus).

3. Hrytsiuk, I., Magdysyuk, L., Zamelyuk, M., Podoliak, I. Peculiarities of professional culture development in modern youth in Ukraine. Youth Voice Journal. Great Britain: 2021. Vol. 11. P. 1-19. (Scopus).

4. Mushkevych, V., Mushkevych, M., Fedorenko, R., & Khlivna, O. (2021). “Psychodiagnostic of Individual Perceptions of Marriage and Family Relationships in Modern Youth”, Youth Voice Journal: Young People In Education, Vol. 2, pp. 66-76. ISBN (ONLINE): 978-1-911634-21-8 (Scopus).

5. Iryna Hrytsiuk, Liudmyla Mahdysiuk, Tryhub Halyna, Khnykina Oksana and Zameliuk Mariia Psychological Readiness of Young People for Early Marriage: Desires and Reality, Youth Voice Journal, . Great Britain, 2022. P. 1-21. (Scopus).

Основні наукові статті, включені до фахових науково-метричних баз (за останні 5 років):

1. Магдисюк Л.І. Психологічні особливості якості життя осіб з серцево-судинними захворюваннями. Психологія: реальність і перспективи. Вип.8. Рівне: РДГУ, 2017. С. 180–184.

2. Дучимінська Т.І., Хлівна Л.М., Магдисюк Л.І. Реалізація психопрофілактичного та психодіагностичного аспекту клінічної психології у сфері вищої освіти. Психологічні перспективи. Вип. 31. Луцьк: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 2018. С. 83 – 95.

3. Замелюк М.І., Магдисюк Л.І., Ольхова Н.В. Арт-терапія як засіб творчої самореалізація особистості. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 10. Рівне: РДГУ, 2018. С. 50–57.

4. Магдисюк Л.І., Павлова Б.В. Особливості застосування судово-психологічної експертизи у судочинстві. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 10. Рівне: РДГУ, 2018. С. 100–106.

5. Магдисюк Л. І., Павлова Б. В., Пасічко В. В. Міжособистісне спілкування та його вплив на функціонування осіб пізньої зрілості. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 12. Рівне: РДГУ, 2019. С. 153–159.

6. Магдисюк Л. І., Рубцова І. О. Психологічні особливості виникнення тривожності у безробітних. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 12. Рівне: РДГУ, 2019. С. 159–165.

7. Психологічна корекція особистісної сфери підлітків та молоді / Магдисюк Л. І. та ін. Освіта та розвиток обдарованої особистості: щоквартальний науково-методичний журнал. Київ: Інститут обдарованої дитини НАПН України. 2019. № 2 (73), ІІ квартал. С. 64-72.

8. Замелюк М. І., Магдисюк Л. І. «Дари» Фребеля: психолого-педагогічний аспект. Психолого-педагогічні основи гуманізації навчально-виховного процесу в школі та ВНЗ. № 2 (22). Рівне : РВЦ МЕГУ ім. акад. С. Дем’янчука, 2019. С. 74–82.

9. Мельник А. П., Магдисюк Л. І., Клюйко Л. Ф. Вплив успішності емоційно-психологічного клімату на девіантну поведінку підлітків. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 14. Рівне: РДГУ, 2020. С. 160–165.

10. Магдисюк Л. І., Павлова Б. В., Гнатойко І. В. Медико-психологічне консультування осіб з серцево-судинними захворюваннями. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 14. Рівне: РДГУ, 2020. С. 144–149.

11. Магдисюк Л. І., Притка І. В. Психологічні особливості прояву самотності у юнацькому віці. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 14. Рівне: РДГУ, 2020. С. 136–143.

12. Магдисюк Л. І., Ковальчук Л. І., Павлова Б. В. Психологічно-профілактична корекція адикцій у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (комп’ютерна залежність). Освіта та розвиток обдарованої особистості. Київ: Інститут обдарованої дитини НАПН України. 2020. № 3 (78), ІІІ квартал. С. 82-89.

13. Магдисюк Л. І., Демчук В. Б., Павлова Б. В. Сучасні підходи профілактики девіантної поведінки у діяльності психологічної служби. Науковий Вісник МДУ. Серія «Педагогіка та психологія», Том 7, № 1, 2021, с. 9-17. [25]

14. Магдисюк Л. І. Психологічні технології та сучасні технології навчання в роботі психолога, педагога з обдарованими дітьми. Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах. Запоріжжя: КПУ. 2021. № 76. Т. 1. С. 120-130. [26]

15. Zamelyuk M.. Mahdysiuk L. The Mastery of Art Therapy in Working with Preschool Children. Scientific Bulletin of Mukachevo State University. Series «Pedagogy and Psychology». 2021. Vol. 7, No 2. P. 79-85. [27]

16. Грицюк І.М., Магдисюк Л.І. Психологічний супровід та консультування сім'ї, яка виховує дитину з порушеннями розвитку (системний підхід). Перспективи та інновації науки. Електронний журнал. 2022. http://perspectives.pp.ua/index.php/pis/article/download/1149/1146

17. Неділько І. М., Хомярчук А.П., Магдисюк Л.І. Інноваційне освітнє середовище : теоретичний аспект. Перспективи та інновації науки. Електронний журнал. № 6 (11), 2022. с. 278-288.

18. Дучимінська Т. І., Магдисюк Л. І. Особливості психодіагностики рівня схильності до стресу у медичних працівників. Перспективи та інновації науки. Електронний журнал. Серія «Психологія», 2022. № 7 (12). 575-582.

19. Мушкевич М.І. Психологічний супровід сімей, які мають проблемних дітей. Психологія : реальність і перспективи. Рівне: РДГУ, 2017. Вип. 8. С. 188–192.

20. Мушкевич М.І. Моделі організації психологічного супроводу сімей, які мають проблемних дітей. Психологія : реальність і перспективи. Рівне: РДГУ, 2017. Вип. 8. С. 188–192.

21. Мушкевич М.І. Психологічні характеристики батьків проблемних дітей. Психологічне консультування і психотерапія. Харків: Харків. нац. ун. ім. В.Н. Каразіна, 2018. Вип. 10. С. 43–55.

22. Мушкевич М.І. Гендерна диференціація психологічних характеристик батьків, що мають проблемних дітей. Психологічні перспективи. Луцьк: СНУ ім. Лесі Українки, 2018. Вип. 32. С. 205-217.

23. Мушкевич М.І. Казкотерапія як метод психологічного супроводу сімей з проблемною дитиною. Психологічні перспективи. Луцьк: СНУ ім. Лесі Українки, 2019. Вип. 33. С. 205-220.

24. Мушкевич М. Психологічні особливості чинників особистісного та міжособистісного функціонування членів сімей, що мають проблемних дітей за критерієм сімейного статусу. Психологічні перспективи. Луцьк: СНУ ім. Лесі Українки, 2019. Вип. 34. С. 137-154.

25. Мушкевич М. Особистісні детермінанти психологічного супроводу сімей, що мають проблемних дітей. Психологічний часопис. № 3. Вип. 6. Київ: Інститут психології імені Г. С. Костюка НАН України, 2020. С. 95-104.

26. Мушкевич М. Психотерапевтична техніка «Сімейна скриня» в психологічному супроводі сімей, що мають проблемних дітей. Психологічні перспективи. Луцьк: СНУ ім. Лесі Українки, 2020. Вип. 35. С. 119-134.

27. Мушкевич М. І. Діагностичний комплекс психологічного супроводу сімей, що мають проблемних дітей. Психологічне консультування і психотерапія. Харків: Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна, 2021. Вип. 15. С. 24-32. DOI: 10.26565/2410-1249-2021-15-02

28. Мушкевич М. І. Змістовні ресурси психологічного супроводу сімей, що мають проблемних дітей. Психологічне консультування і психотерапія. Харків: Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна, 2021. Вип. 15. С. 32-41. DOI: 10.26565/2410-1249-2021-15-03

29. Мушкевич М. Результативність психологічного супроводу для розвитку показників особистісного функціонування членів сімей, що мають проблемних дітей. Психологічні перспективи. Луцьк: ВНУ імені Лесі Українки, 2021. Вип. 38, 202-219.

30. Мушкевич М. Теорія і практика психологічного консультування сімей. Психологічні перспективи. Луцьк: ВНУ імені Лесі Українки, 2022. Вип. 39, 291-305.

31. Грицюк І. М. Арт-терапія в роботі практичного психолога з дітьми, які мають емоційні порушення. Психологія: реальність і перспективи : зб. наук. пр. Рівненського державного гуманітарного університету. Рівне : РДГУ, 2017. Вип. 8. С. 67-71.

32. Грицюк І. М., Денис Н.О. Розвиток творчих здібностей в ігровій діяльності у дітей старшого дошкільного віку. Актуальні проблеми психології: Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України. 2018. C. 98-111.

33. Грицюк І.М., Хлівна О.М. Психологічні особливості впливу стресу на виникнення психосоматичних розладів у дітей старшого шкільного віку. Психологічні перспективи. Луцьк: ВНУ ім. Лесі Українки, 2021. Вип.37. С. 55-67. (Index Copernicus)

34. Грицюк І.М., Міліщук С.О. Особливості використання комплексної нейропсихологічної корекції в шкільному середовищі. Академічні студії. Серія «Педагогіка», 2021.

35. Коширець В.В. Особистісний простір сучасної молоді: особливості адаптаційних, мотиваційних та особистісно-поведінкових тенденцій. Психологічні перспективи. Луцьк: СНУ ім. Лесі Українки, 2017. Вип. 29. С. 125-136.

36. Коширець В.В. Особливості надання психологічної допомоги особам з ПТСР. Психологія: реальність і перспективи. Вип. 8. Рівне: О. Зень, 2017. Вип.8. С. 128-133.

37. Virna Zh.P., Koshyrets V.V., Benediuk V.I. Social self of delinquent juveniles: personality dimension. Психологічне консультування і психотерапія. Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2018. Вип. 9. С. 42-47.

38. Virna Zh.P., Lazorko O.V., Koshyrets V.V. Professional safety in a career choice period: empirical explication of professional reserves of a personality. Психологічне консультування і психотерапія. Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2018. Вип. 10. С. 35-42.

39. Коширець В.В., Шкарлатюк К.І. Особливості організації особистісного простору військовослужбовців з ознаками ПТСР. Психологічні перспективи. Луцьк: ВНУ ім. Лесі Українки, 2020. Вип. 36. С. 124-143.

40. Федоренко Р. П. Аналіз особливостей ставлення сучасних підлітків до «груп смерті» та небезпечних ігор у соціальних мережах. Психологія: реальність і перспективи. Рівне: РДГУ, 2017. Вип. 8. С. 281-286.

41. Федоренко Р. П. Аналіз психологічних особливостей подружньої зради на різних стадіях функціонування сім’ї. Психологія: реальність і перспективи. Рівне: РДГУ, 2018. Вип. 10. С. 146-152.

42. Фенина О.Я. Невротичні стани у подружній парі як чинник порушення життєдіяльності сім’ї. Психологічні перспективи. Вип. 37. Луцьк, 2021. С. 244-255.

43. Хлівна О.М. Роль лабораторного практикуму з психодіагностики та клінічної психології у виявленні проявів особистісної безпорадності студентів. Психологія: реальність і перспективи. Рівне: РДГУ, 2017. Вип. 8. С. 79-84.

44. Дучимінська Т.І., Хлівна О.М., Клюйко Л.Ф. Психологічний аналіз дослідження та психокорекції життєвої стійкості у студентів. Психологія: реальність і перспективи. Рівне: РДГУ, 2020. Вип. 14. С. 66-72.

45. Грицюк І.М., Хлівна О.М. Психологічні особливості впливу стресу на виникнення психологічних розладів у дітей старшого шкільного віку. Психологічні перспективи. Вип. 37. Луцьк: Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2021. С. 55-67.

46. Шкарлатюк К.І. Медитативні казки як ресурс особистісного розвитку дитини з психофізичними порушеннями. Психологія: реальність і перспективи. Рівне, 2017. Вип. 8. С. 300–304.

Угоди про співпрацю:

Угода про співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки і Волинським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді [11]

Протягом тривалого періоду викладачі кафедри тісно співпрацюють з Волинським обласним Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Зокрема, доц. Федоренко Р.П. систематично залучається до проведення тренінгових занять щодо розширення знань та надання психологічної допомоги прийомним батькам, батькам-вихователям, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі, висвітлення теми «Особливості підліткової кризи. Попередження та протидія самогубств серед осіб підліткового віку».


Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Волинським обласним наркологічним диспансером [12]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Волинською обласною психіатричною лікарнею №1 [13]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Луцьким базовим медичним коледжем [14]

Студентська наукова конференція


Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Луцьким геріатричним пансіонатом [15]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і ЛПЗ «Волинським обласним онкологічним диспансером» [16]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Волинським обласним госпіталем ветеранів війни [17]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Волинським обласним військовим комісаріатом [18]



Договір між Волинською обласною громадською організацією ОМЕП (м. Луцьк) і факультетом психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки [19]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Комунальним закладом "Луцькою загальноосвітньою школою I-III ступенів №15 Луцької міської ради Волинської області» [20]



Угода про співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки і Рівненським інститутом Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна" [21]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області [22]



Угода про співпрацю між Управлінням ДСНС у Волинській області та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки [23]



Угода про співпрацю між кафедрою практичної та клінічної психології Східноєвропейського національного університу імені Лесі Українки і кафедрою психології та педагогіки Хмельницького національного університету [24]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації [25]



Угода про співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки і військовою частиною А0796[26]



Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і військовою частиною А1008 [27]

Викладачі кафедри практичної та клінічної психології з готовністю відгукуються на запити різноманітних служб та інституцій щодо налагодження співпраці та надання професійної допомоги по застосуванню психологічних знань у практичній діяльності інших суміжних фахівців. Так, наприклад, було відреаговано на запит військових капеланів щодо проведення спільного науково-практичного семінару з надання практичної допомоги в роботі з військовослужбовцями, які беруть участь у бойових діях, та тими, що повертаються до мирного життя. Активну участь взяли викладачі кафедри (доц. Федоренко Р.П., доц. Мельник А.П.) у проведенні круглого столу з надання теоретичної та методичної допомоги офіцерам структур морально-психологічного забезпечення щодо запобігання (недопущення) самогубств та самовільних залишень військової частини військовослужбовцями оперативного командування «Захід». Також викладачі кафедри (доц. Мушкевич М.І., доц. Федоренко Р.П., доц. Мельник А.П., доц. Коширець В.В.) на запрошення командування 14 ОМБР, брали активну участь у наданні практичної допомоги щодо покращення морально-психологічного стану особового складу бригади, який повертається до мирного життя після ведення бойових дій.


Угода про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка [28]



Угода про співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки і Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією [29]



Договір про підвищення кваліфікації (стажування) між Державним вищим навчальним закладом "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди" та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки [30]



Угода про співпрацю між Волинським національним університетом імені Лесі Українки і Волинським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів Міністерства праці та соціальної політики України [31]



Угода про співпрацю між комунальним закладом «Луцька станція швидкої медичної допомоги» і Волинським національним університетом імені Лесі Українки [32]



Угода про творчу співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки і комунальним закладом «Луцька міська дитяча поліклініка» [33]


Бази проходження практик студентами спеціальності "Практична психологія"

Договір на проведення практик студентів факультету психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»» [34]



Договір на проведення практик студентів факультету психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Луцькому вищому професійному училищі [35]



Договір на проведення практик студентів факультету психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Луцькому центрі професійно-технічної освіти [36]



Договір на проведення практик студентів факультету психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Волинському коледжі Національного університету харчових технологій [37]



Договір на проведення практик студентів факультету психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Волинській обласній психіатричній лікарні №1 [38]


Пропозиції зацікавлених сторін до ОПП «Практична психологія»

Таблиця пропозицій зацікавлених сторін до ОПП "Практична психологія"

Робота з студентами:

Наукові досягнення здобувачів ОПП «Практична психологія: [39]


Арттерапія в роботі з дітьми та дорослими. Робота з пластичними матеріалами. Робота з пластичними матеріалами


Викладач кафедри Магдисюк Л. І. спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій провели практичне навчання зі студентами факультетів психології (ПС-51), мистецтв (Муз-51, Мист-52, Хор-53), іноземної філології (Англ-51), міжнародних відносин (Край-51), географічного (Земл-53, Гот-54, Тур-55), біологічного (СПГ-53), юридичного (Прав 51, Прав-52), педагогічного факультетів (По-64з, По-65з).Студентів навчали, як діяти у випадку пожежі


У рамках вивчення дисципліни «Судова психологія» студенти 33 групи факультету психології разом із викладачем кафедри Магдисюк Л.І. відвідали Волинський обласний Господарський суд, де мали змогу спостерігати за проведенням судового засідання, поведінкою судді та інших учасників судового процесу.Студентам провели заняття в залі суду



На факультеті психології та соціології вчили майструвати новорічні прикраси. У рамках заходу провели три захоплюючих воркшопи: «Ангел» (Тищук Д., 12 гр.), «Сніговичок» (Миселюк Д., Демчук Б., 33 група), «Новорічна ялиночка» (Бульчик Т., голова НТАіС, 33гр, Притка І., 22 гр.). Викладач кафедри Дучимінська Т.І. навчала техніці декупажу.На факультеті психології та соціології вчили майструвати новорічні прикраси



Викладачі кафедри Магдисюк Л. І. та Дучимінська Т. І. разом із завідувачкою обласного методичного кaбiнeту Бoгдaнoвич Л. М. і методистом Семінович А. М. (навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області) влаштували студентам 11 та 12 груп мегапозитивну і пізнавальну інтелектуально-розважальну гру – брейн-ринг із ЦЗ та БЖД. Тиждень факультету психології та соціології розпочався з інтелектуального брейн-рингу



Студентка нашого факультету-Марія Лесик (ПП-42) взяла участь у Науково-практичній онлайн конференції "Сучасна наука та освіта Волині" Сучасна наука та освіта Волині



Майстер клас "Фітнес для вашого мозку", який провело НТАіС факультету психології та соціології у рамках науково-практичного семінару "Мозок і психіка в нормі та при патології"для студентів та відвідувачів Тижня мозку відбувся 19 березня. В ході роботи тренери (Магдисюк Л. І., доцент, кандидат психологічних наук, Бульчик Т., Ятчук Т., Павлова Б., Крат Л., Вовк Н., Кунц І.) продемонстрували цікаві та, на перший погляд, прості вправи для розвитку та визначення типу пам'яті й запам'ятовування, розвитку та тренування пізнавальних процесів і "сплячої" півкулі головного мозку. Майстер клас "Фітнес для вашого мозку"



Наукове товариство аспірантів і студентів факультету психології та соціології разом з куратором НТАіС Магдисюк Л. І. в університетських стінах радо вітали усіх учасників благодійного майстер-класу "Новорічна іграшка". Активну участь брали не лише майбутні психологи, а також і студенти хімічного факультету і факультету іноземних мов.Благодійний майстер-клас "Новорічна іграшка"



Під час фестивалю науки у СНУ імені Лесі Українки, факультет психології та соціології провів захоплюючий тренінг на тему: «Майстерня казкотворчості». (доц. Магдисюк Л. І., кандидат педагогічних наук, викладач кафедри дошкільної освіти Луцького педагогічного коледжу Замелюк М. І.) «Майстерня казкотворчості»

Робота з громадськістю:

Сучасна ситуація в країні формує особливий запит до психологічної науки і до психологів-практиків в цілому. Доводиться аналізувати, що населення тривалий час перебуває у нетиповій стресовій ситуації. Паніка від поширення вірусу, його наслідки, посилення карантину, тривале перебування вдома призводять до погіршення психоемоційного стану громадян. При цьому, не кожен може впоратися з негативними наслідками стресової ситуації. Відповідно, постала потреба у психологічній допомозі дітям, дорослим та цілим родинам, що опинилися у ситуації стресу. Реагуючи на запит суспільства, у ВНУ імені Лесі Українки, за активної участі викладачів кафедри практичної та клінічної психології, у співпраці з Волинським єпархіальним управлінням ПЦУ, було створено Центр духовно-психологічної підтримки населення в стресових ситуаціях. Фахівці-психологи та священик працюють із запитами громадян в режимі Телефонної «гарячої лінії». [40]



Дискусійний круглий стіл «Сім’я - осередок безпеки в умовах карантину». Для всіх, хто цікавиться питаннями психології сім'ї, проблемою домашнього насильства та її вирішення/протидії/попередження, а також тим, як допомогти дітям у конфліктах батьків, запрошуємо переглянути проведений захід. Дискусійний круглий стіл «Сім’я - осередок безпеки в умовах карантину»



На факультеті психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки працює Центр надання духовно-психологічної допомоги населенню у стресових ситуаціях. За цей період, який супроводжувався карантинними обмеженнями та їхніми послабленням, коли більшою стала наявність комунікативних зв’язків у соціумі, було отримано понад 100 дзвінків-звернень. Як у Лесиному виші надають духовно-психологічну допомогу



Психолог Мельник А.П радить людям, у яких є схильність до тривожності та стресових станів, уникати тривалого споживання інформації з медіа. Луцький психолог дав настанови надто тривожним людям



Події 21 липня на Театральному майдані Луцька - Максим Кривош захопив пасажирський автобус та взяв у заручники 13 пасажирів. Психолог Антоній Мельник проявив ініціативу допомогти того дня рідним заручників. Як вони себе почували, про що думали, чи змогли довіритися психологу, а також про психологічну допомогу українським військовослужбовцям та їхнім родинам Суботнє шоу "Вечір на Суспільному":



Доцент Мельник А.П. провів тренінг профілактики суїцидів серед військовослужбовців у військовій частині та військовому полігоні 14 ОМБР у м. Володимир-Волинський. Доцент Мельник А.П. проводить тренінг "Профілактики суїциду"



ТЕМА ДНЯ: Луцьк Як уникнути погіршення психологічного стану під час карантину? Центр надання духовно-психологічної допомоги населенню у стресових ситуаціях



Викладач кафедри Мельник А.П. розповів, як зберегти спокій і провести час карантину з максимальною користю. «Період для самовивчення», або Як корисно та без паніки провести карантин



Наукове товариство аспірантів та студентів факультету психології та соціології у складі голови НТАіС Тамари Бульчик, заступника Богдани Павлової, членів НТАіС Дарини Тищук, Тетяни Ящук, Лілії Крат провело тренінг на тему: «Професійне самовизначення – як шлях до успіху» для третьокурсників Волинського коледжу Національного університету харчових технологій.Психологи вишу провели тренінг з питань професійного самовизначення для студентів Волинського коледжу НУХТ



Психолог і Я. Оксана Фенина. Сімейні стосунки. Як уникнути конфліктів?



Про те, чому українці не довіряють силовим структурам, а також як діяти, коли поліцейські перевищують свої повноваження - все це в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення. Гість у студії: практичний психолог Мельник А.П.Чому зростає недовіра до правоохоронних органів?



Звідки беруться вандали, та як запобігти явищу вандалізму, про це в ефірі громадського інтерактивного телебачення розповість психолог Мельник А.П. Причини виникнення вандалізму



Тренінг на тему "Психологічні методи в самодопомозі і роботі з особами в кризових станах" Перша сесія



26-27 листопада відбувся науково-практичний семінар на тему "Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні" Актуальні проблеми практичної психології у Волинському регіоні



НТАіС факультету психології та соціології поєднує корисне з приємним. Разом з куратором НТАіС Магдисюк Л. І., головою НТАіС Бульчик Тамарою, Демчук Богднаною, Миселюк Дариною та Павловою Богднаною наші колегі завітали у КЗ ЛНВК ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів - правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою, де для учнів 6-го класу було проведено благодійний майстер-клас "Новорічна іграшка".Майстер-клас "Новорічна іграшка"



На базі санаторію «Пролісок», що у Ківерцівському районі, учасники АТО проходять черговий етап фізичної, психологічної та емоційної реабілітації.У санаторії "Пролісок" реабілітують волинських бійців

Наші випускники

Ковальчук Людмила - практичний психолог комунального закладу "Дошкілький навчальний заклад/ясла-садок/№6 Луцької міської ради Волинської області".


Пікарук Юлія - психолог "Карітас-Волинь", м. Нововолинськ.


Бульчик Тамара - м. Луцьк, асистент вчителя ЗЗСО №5.


Демчук Богдана - практичний психолог Нововолинського ОРТЦК та СП.


Павлова Богдана - практичний психолог Луцького медичного інституту.


Пасічко Вікторія - соціальний педагог Камінь-каширської ЗОШ.


Генелюк Анна - "LevisDesign" менеджер підбору персоналу.


Луців-Шумська Наталія - соціальний педагог Луцької спеціалізованої школи (СЗШО) №5.


Рижанова Анастасія - офіцер-психолог військової частини А 1008.


Сляднєва Вероніка - психолог у приватній загальноосвітній школі "ThinkGlobal".


Майструк Дарина - практичний психолог комунального підприємства "Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр" Волинської обласної ради.

Контакти:

е-mail:

kpptp@vnu.edu.ua

https://kafedrasnu.blogspot.com/

Фейсбук сторінка кафедри

Instagram [41]