Робочі зустрічі

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Pозширене засідання кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук

Pозширене засідання кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук.


17 вересня 2021 року відбулося розширене засідання кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук v, присвячене попередньому обговоренню результатів дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.05 - ботаніка на тему: "Порівняльна морфологія квітки та плоду Amaryllidaceae J.St.-Hill. у зв'язку з питаннями систематики", яке виконала Фіщук Оксана Сергіївна.

Участь у розширеному засіданні науково-методичної комісії факультету біології та лісового господарства Волинського національного університету імені Лесі Українки за участю викладачів факультету, гарантів ОПП, роботодавців та студентів

Розширене засідання науково-методичної комісії факультету біології та лісового господарства Волинського національного університету імені Лесі Українки за участю викладачів факультету, гарантів ОПП, роботодавців та студентів.

18 березня 2021 р. відбулось розширене засідання науково-методичної комісії факультету біології та лісового господарства Волинського національного університету імені Лесі Українки за участю викладачів факультету, гарантів ОПП, роботодавців та студентів.

У обговоренні освітньо-професійних програм «Середня освіта. Біологія, природознавство та здоров’я людини» за ступенями вищої освіти бакалавр (гарант Дмитроца О.Р.) та магістр (гарант Коцун Л.О.) та «Середня освіта. Природничі науки» за ступенем вищої освіти бакалавр (гарант Іванців О.Я.) взяли участь декан факультету Олександр Журавльов, заступник декана з навчальної роботи Олена Дмитроца, гаранти вищезгаданих ОПП, Директор центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Ковеля Верчук Світлана Степанівна, директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Турійської селищної ради Євтушок Алла Сергіївна, завідувач відділом природничих наук Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Григор’єва Наталія Володимирівна, заступник начальника, начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти Волинської обласної ради Соломіна Тетяна Іванівна, студентка денної форми навчання спеціальності 014 Середня освіта. Біологія та здоров’я людини другого (магістерського) рівня вищої освіти ВНУ Новак Наталія, директор ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Євгенія Лихач, директор Комунального підприємства «Луцький зоопарк» Людмила Денисенко, головний спеціаліст інструментально-лабораторного контролю – державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища у Волинській області Алла Теплюк, завідувач сектору гідробіології Волинського обласного центру гідрометеорології Галина Захарчук.

Участь у розширеному засіданні науково-методичної комісії медико-біологічного факультету

Розширене засідання науково-методичної комісії медико-біологічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки

12 лютого 2020 р., відбулось розширене засідання науково-методичної комісії медико-біологічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Учасниками засідання науково-методичної комісії були: Андрій Поручинський, Людмила Мілінчук, Ірина Міщенко, Олена Дмитроца, Катерина Сухомлін, Алефтина Моренко, Олександр Мотузюк, Таня Бортнік, Валентина Андреєва, Алла Машевська, Марія Білецька, Людмила Шварц, Галина Ягенська, Волинська обласна клінічна лікарня Волинський обласний еколого - натуралістичний центр Луцька гімназія 21 імені Михайла Кравчука, Луцький базовий медичний коледж.

На засідання були запрошені професіонали-практики, експерти у галузі біології, представники потенційних роботодавців з різних установ міста Луцька для обговорення питання про організацію та реалізацію освітнього процесу за спеціальностями 091 «Біологія», освітньо-професійних програм «Біологія» та «Лабораторна діагностика»; 014 «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)», освітньо-професійної програми «Біологія, здоров'я людини, природознавство» та 014 «Середня освіта. Природничі науки» освітніх ступенів бакалавр та магістр.

В процесі обговорення були розглянуті питання відповідності освітніх програм та навчальних планів стандартам вищої освіти, запитам ринку праці та вимогам сьогодення.


Сучасні біотехнології: новий погляд у дослідженні проблеми стресостійкості

Зустріч студентів та викладачів кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук з Броніковою Ларисою Іванівною - м.н.с., відділ генетичної інженерії, Інститут фізіології рослин та генетики НАН України. Сучасні біотехнології: новий погляд у дослідженні проблеми стресостійкості

13 травня 2019 року, на біологічному факультеті Східноєвропейського національного університету відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук з Броніковою Ларисою Іванівною - м.н.с., відділ генетичної інженерії, Інститут фізіології рослин та генетики НАН України.
Тема доповіді: Сучасні біотехнології: новий погляд у дослідженні проблеми стресостійкості
Проблема стресостійкості рослин — одна з найбільш фундаментальних і є предметом досліджень на всіх ієрархічних рівнях. На цей час вона стала ще актуальнішою через збіднення дикої і культивованої флори, спричиненого порушеннями (часто необоротними) навколишнього середовища і кліматичних умов.
В процесі обговорення були розглянуті питання активації захисних реакцій рослин, Пролін-опосередковані реакції тютюну на дію засолення, регуляції метаболізму проліну як на генетичному, так і на епігенетичному рівнях т.д.
Подальші дослідження перехресної адаптації рослин з використанням різних стресових факторів і їх комбінацій, можуть бути корисними не тільки для визначення та забезпечення оптимального рівня протекторних речовин для підвищення комплексної стрес-стійкості рослин, але і бути перспективними для внесення ясності в загальні механізми крос-адаптації рослин до стресорів.
Студенти мали можливість задати питання та отримати грунтовні відповіді.