Відмінності між версіями «Кафедра фізичної терапії та ерготерапії»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 37: Рядок 37:
* Бухвал Андрій Володимирович - фізичний терапевт відділення реабілітації КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади».
* Бухвал Андрій Володимирович - фізичний терапевт відділення реабілітації КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади».
* Трач Роман Ярославович - лікар вищої категорії, завідувач опікового відділення реконструктивно-відновної хірургії та хірургії китиці [https://www.lmkl.lutsk.ua/services/ КП «Медичне обєднання Луцької міської територіальної громади»].
* Трач Роман Ярославович - лікар вищої категорії, завідувач опікового відділення реконструктивно-відновної хірургії та хірургії китиці [https://www.lmkl.lutsk.ua/services/ КП «Медичне обєднання Луцької міської територіальної громади»].
* Мезенцева Інна Василівна -
* Мезенцева Інна Василівна - магістр фізичної терапії, кандидат географічних наук, доцент.


= Навчально-допоміжний персонал =
= Навчально-допоміжний персонал =

Версія за 12:48, 4 січня 2023

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії

Історична довідка

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії бере свій початок з 1996 року, коли була організована кафедра рекреації та фізичної реабілітації на чолі з завідувачем кафедри кандидатом педагогічних наук, доцентом А. М. Тучаком. У 1999 році внаслідок реорганізації кафедри біологічних основ фізичного виховання та кафедри рекреації та фізичної реабілітації було створено кафедру фізичної реабілітації, яку очолювали поетапно кандидат медичних наук, професор Б. П. Грейда, доктор медичних наук, професор В. С. Пикалюк, кандидат педагогічних наук, доцент Т. Є. Цюпак, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор А. І. Альошина, доктор біологічних наук, професор Ю. Є. Лях. У 2015 році кафедру було перейменовано у кафедру здоров’я людини та фізичної реабілітації, згодом - здоров’я людини та фізичної терапії. З 2019 року і по теперішній час очолює кафедру доктор наук з фізичного виховання та спорту (зі спеціальності 24.00.03 – фізична реабілітація), професор О. Я. Андрійчук, автор понад 150 наукових публікацій, дійсний член Асоціації превентивної та антиейджинг медицини, дійсний член Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортотології, асоційований член ГО "Всеукраїнське об'єднання фізичних терапевтів". В 2020 році кафедру перейменовано у кафедру фізичної терапії та ерготерапії та введено до складу навчально-наукового медичного інституту з 2021 медичного факультету.

Сфера діяльності фізичного терапевта

  • Фізична терапія — це сформована і легітимна професія, з особливими професійними аспектами клінічної діяльності та освіти, що визначається різноманітністю соціальних, економічних, культурних та політичних умов. Фізична терапія є окремою професією, тому необхідною умовою є успішне завершення навчання за відповідною освітньо-професійною програмою та присвоєння кваліфікація фізичного терапевта, що надає право використовувати назву цієї професії і працювати як незалежний спеціаліст.
  • Фізичний терапевт — є провідним спеціалістом з відновлення, корекції та підтримки рухових функцій. Він володіє системними знаннями у сфері рухової діяльності людини. Фізичний терапевт: проводить обстеження пацієнтів/клієнтів з метою визначення реабілітаційного діагнозу, виявлення рухових дисфункцій та визначення реабілітаційного потенціалу; розробляє і виконує індивідуальний план фізичної терапії у співпраці з іншими спеціалістами (лікарями, соціальними працівниками, психологами, педагогами, тренерами) та пацієнтом/клієнтом; провадить наукову, адміністративну, викладацьку та консультативну діяльність.
  • Більш детально сферу професійної діяльності охаректеризовано у інформаційному посібнику опублікованому громадською організацією «Українська Асоціація фізичної терапії».


Матеріально-технічне забезпечення спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія"

Професорсько-викладацький склад кафедри

Сумісники

Навчально-допоміжний персонал

  • Грицай Оксана Сергіївна – старший лаборант кафедри фізичної терапії та ерготерапії.
  • Кеска Ірина Михайлівна – старший лаборант кафедри фізичної терапії та ерготерапії.

Рівні вищої освіти

Кафедра забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти спеціальність 227 «Фізична терапія, ерготерапія» галузі знань 22 «Охорона здоров’я»:

  • Бакалавр. Підготовка здійснюється на базі повної середньої загальної освіти та на основі ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр» або освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» Можливість отримання диплома європейського зразка, проходження практики та стажування за кордоном.
  • Магістр. Підготовка здійснюється на базі диплому бакалавра, спеціаліста, магістра.
  • Доктор філософії. ОНП "Фізична терапія".

Безперервна освіта

Навчально-методична робота

Науково-дослідна робота кафедри

Грантова діяльність

Співпраця з вітчизняними та зарубіжними навчальними закладами

На кафедрі підтримують тісні зв’язки з навчальними закладами:

Бази клінічної практики

Співпраця з стейкхолдерами та обговорення освітніх програм

Життя кафедри

Волонтерська діяльність

Наші студенти активні та креативні

Академічна мобільність студентів

Державна атестація

Наші випускники