Кафедра загальної та клінічної психології
Блог кафедри загальної і соціальної психології та соціології
НОВИНИ
Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми психолінгвістики, психології мови та мовлення” (COPAPOLS 2017).
Шановні колеги!
Східноєвропейський національний університет (СНУ) імені Лесі Українки спільно з Міністерством освіти і науки України, громадською організацією «Всеукраїнська асоціація психолінгвістів», Центром соціальних ініціатив та аналітичних досліджень оголошують про проведення Міжнародної наукової конференції “Актуальні проблеми психолінгвістики, психології мови та мовлення” (COPAPOLS 2017).
Конференція відбудеться 29-31 травня 2017 року в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (м. Луцьк) та в університетському спортивно-оздоровчому таборі «Гарт», озеро Світязь. Робочі мови конференції: українська, англійська. Пропонуємо такі теми для обговорення:
- Психолінгвістика мовлення особистості в нормі та патології.
- Прикладна психолінгвістика.
- Загальні, соціальні, вікові та педагогічні проблеми психолінгвістики.
- Мова, пам’ять, когніція.
Контактна особа: Засєкін Сергій Васильович, +380508760265, e-mail: copapols@gmail.com
Інформаційний лист конференції
ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистість і суспільство: методологія та практика сучасної психології»
Шановні колеги!
15 травня 2017 року розпочалась ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистість і суспільство: методологія та практика сучасної психології»
Матеріали конференції розміщені на сайті www.inforum.in.ua
Запрошуємо до участі!
IV Науково-практичний семінар «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ»
16 квітня 2017 року відбудеться IV Науково-практичний семінар, який організовує кафедра загальної та соціальної психології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у співпраці Центром соціальних ініціатив та аналітичних досліджень.
У рамках семінару запланована робота пленарного засідання, майстер-класи, воркшопи.
До участі у семінарі запрошуються науковці, аспіранти, здобувачі, студенти, а також практичні психологи, вчителі, соціальні педагоги. За результатами семінару буде видано збірник тез доповідей його учасників.
Програма науково-практичного семінару
Підсумки Міжнародного проекту «Запобігання агресії, ксенофобії, інтолерантності та формування діалогічної поведінки молоді».
В ході Фестивалю науки в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки 15 травня 2017р. кафедра загальної та соціальної психології підвела підсумки Міжнародного проекту «Запобігання агресії, ксенофобії, інтолерантності та формування діалогічної поведінки молоді». Було представлено два видання колективної монографії «Україна та Польща: теоретичні проблеми соціокультурного процесу й практика формування діалогічної поведінки молоді» (Луцьк, Люблін, 2016).
Завершилася сертифікована програма "Провідні напрями сучасної психотерапії: теорія і практика".
28-30 квітня відбулись останні заняття за сертифікованою программою " Провідні напрями сучасної психотерапії: теорія і практика".
Останній блок програми: майндфулнес орієнтована когнітивно-поведінкова терапія.
Щиро вітаємо усіх учасників програми із завершенням програми і зичимо високої і усвідомленої якості життя!
Детальніше >>> [1]
Для поглиблення знань із сучасних психотерапевтичних практик та підготовки нової генерації психологів, які зможуть надавати якісну психологічну допомогу тим, хто її потребує, з 1 вересня 2017 на кафедрі загальної та соціальної психології імені Лесі Українки стартує нова магістерська програма " Клінічна психологія", яка грунтується на сучасних європейських і світових стандартах для підготовки цих фахівців.
За детальною інформації Ви можете звернутися за цим посиланням [2]
ПРО КАФЕДРУ
Місія кафедри
Місія кафедри: забезпечення здорового і високоякісного навколишнього середовища, тісна співпраця і підтримка спільноти шляхом неперервної професійної підготовки високоякісних фахівців: бакалаврів, магістрів, аспірантів і докторантів.
Візія кафедри: проведення ґрунтовних наукових досліджень у галузі психічного здоров’я людини і спільноти та поширення результатів цих досліджень у суспільстві. Місія кафедри реалізується через здійснення навчальних, дослідницьких, міжнародних і соціально-прикладних стратегій.
Навчальні стратегії: Високоякісна професійна підготовка психологів та клінічних психологів з освітнім і науковим рівнями бакалавра, магістра, доктора філософії (кандидата психологічних наук), доктора наук (доктора психологічних наук), здатних надавати психологічну допомогу людині і суспільству.
Дослідницькі стратегії: Науково-дослідницька діяльність психічного здоров’я особистості і суспільства є пріоритетною для кафедри загальної та соціальної психології. Дослідження здійснюються умежах науково-дослідних лабораторіях (Лабораторія нейропсихології та психолінгвістики, завідувач лабораторії, професор Лариса Засєкіна, Лабораторія інтегральних досліджень особистості, завідувач лабораторії, професор Жанна Вірна)
Міжнародні стратегії – зміцнення міжнародних звязків із вченими, психологами практиками, студентами відповідно до вимог сучасної глобальної комунікації у світі. Реалізація міжнародно стратегії передбачає вирішення п’яти пріоритетних завдань: залучення провідних світових вчених у галузі психології; відповідність навчальних програм підготовки студентів світовим стандартам; укладання угод із провідними університетами світу у галузі психічного здоров’я; відкриття програм підготовки за подвійними і потрійними дипломами; залучення іноземних студентів і викладання навчальних курсів іноземною мовою.
Соціально-прикладні стратегії – зміцнення співпраці із волинською і українською громадою, зв’язків із бізнесом, політикумом, урядовими організаціями та іншими навчальними закладами. Одним із завдань кафедри є сприяння становленню Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки як потужного науково-дослідного і культурного центру Волині і України.
ВИКЛАДАЧІ
Завідувач кафедри
- Засєкіна Лариса Володимирівна – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та соціальної психології.
- Larysa Zasiekina – Professor in Psychology, Ph.D.
Штатні працівники:
- Малімон Людмила Яківна – професор, кандидат психологічних наук
- Власюк Дмитро Петрович – доцент, кандидат психологічних наук
- Кихтюк Оксана Василівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Крижановська Зореслава– доцент, кандидат психологічних наук
- Кульчицька Анна Валеріївна – доцент, кандидат психологічних наук
- Мітлош Антоніна Василівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Мудрик Алла Богданівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Павлюк Тетяна Миколаївна – доцент, кандидат психологічних наук
- Соловей Оксана Анатоліївна – доцент, кандидат психологічних наук
- Федотова Тетяна Володимирівна – доцент, кандидат психологічних наук
- Філіппова Іннеса Юріївна – доцент, кандидат психологічних наук
- Кузьмук Ольга Миколаївна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Ліщук-Торчинська Тетяна Петрівна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Любчук Валентина Василівна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Сальнікова Світлана Анатоліївна – доцент, кандидат соціологічних наук
- Ємельянова Юлія Павлівна – професор, доктор соціологічних наук
- Журавльова Олена Вікторівна – кандидат психологічних наук, старший викладач
- Коструба Наталія Сергіївна – лаборант кафедри, кандидат психологічних наук
Працівники, які працюють на умовах сумісництва та погодинно:
- Вірна Ж.П. - професор, доктор психологічних наук (з 01.11.2016 – не працює)
Сумарна інформація по кафедрі: Кількість штатних працівників: 17
Запрошені іноземні фахівці
- Джон МакКейб Янкі, професор комунікації, завідувач кафедри комунікації, Бетл Коледж, Ньютон, Канзас, США
- Роман Тарабань, професор когнітивної психології і нейропсихології, завідувач кафедри експериментальної (когнітивної психології), Технічний Техаський університет, Лабок, Техас, США
- Денис Угрін, PhD, дитячий психіатр, акредитований викладач та супервізор методу КПТ, керівник магістерської програми «Психічне здоров’я дітей та підлітків»,Королівськоий коледж, Лондон, Велика Британія
- Естер Деблінджер, професор психіатрії,Університет медицини і стоматології у Нью-Джерсі (UMDN), коледж остеопатичної медицини, директор науково-дослідного Інституту CARES
- Христина Гемптон, ліцензований практик у сфері психічного здоров‘я (LMHC), США
НАВЧАННЯ
Бакалаврська програма
Факультет психології здійснює фахову підготовку студентів за напрямом підготовки «Психологія» за освітньо-кваліфікаційним ступенем «бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти та на базі освітньо-кваліфікаційного ступеня «молодший спеціаліст» галузі знань 1201 «Медицина».
Після завершення навчання студенти отримують кваліфікацію: «бакалавр психології, практичний психолог в закладах освіти, медичних установах та закладах реабілітації». Перелік конкурсних предметів у сертифікаті УЦОЯО для вступу до факультету психології СНУ імені Лесі Українки для здобуття ступеня бакалавра психології на базі повної загальної середньої освіти в 2017 році:
- Українська мова та література
- Біологія
- Історія України або іноземна мова
Термін навчання: денна форма навчання - 3 р. 10 міс. , заочна форма навчання - 4 р. 10 міс.
Абітурієнти для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста складають:
- фаховий іспит (біологія),
- фаховий іспит (додаткове випробування – співбесіда), а також враховується середній бал додатку до диплому молодшого спеціаліста.
Термін навчання - 2 р. 10 міс. (денна та заочна форми навчання).
По завершенню навчання за освітньо-кваліфікаційними ступенем «бакалавр» студенти мають можливість продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційними ступенем «магістр» за спеціальностями «Психологія», «Клінічна психологія» (термін навчання - 1 рік 5 місяців).
Магістерська програма
БУКЛЕТ МАГІСТЕРСЬКОЇ ПРОГРАМИ "КЛІНІЧНА ПСИХОЛОГІЯ"
Магістерська програма «Клінічна психологія» готує фахівців для практичної і науково-дослідної роботи у сфері клінічної психології, з глибоким знаннями основ психічного здоров’я та його розладів та психотерапевтичними вміннями надання якісної психологічної допомоги. Освітньо-професійна програма «Клінічна психологія»
Унікальність програми
- Професійну підготовку здійснюють висококваліфіковані вітчизняні викладачі, які отримали міжнародну (європейську/ американську) сертифікації як психотерапевтів і супервізорів, а також гостьові професори і психотерапевти із США та провідних закладів Європи;
- Навчання передбачає модульну організацію, відповідно до якої студенти здійснюють вибір близько 25% дисциплін, що відповідають їхнім інтересам і професійним цілям;
- Під час навчання студенти проходять чотири види практик: діагностичну і консультаційну у реабілітаційному центрі для учасників АТО, Волинській обласній психіатричній лікарні, обласному центрі планування сім’ї та репродукції людини; просвітницьку практику в управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради, переддипломну практику в Лабораторії нейропсихології та психолінгвістики при кафедрі загальної та соціальної психології;
- Результати науково-дослідної діяльності обговорюватимуться у глобальній мережі з викладачами і студентами Техаського Технічного університету і публікуватимуться у фаховому американському журналі;
- Під час навчання студенти отримують можливість проходження академічного обміну в університетах Польщі (Варшавський університет, Вища школа економіки та технологій), Франції (Університет РенІІ) і Португалії (Університет Коїмбри).
Цілі програми
Ціль 1: Підготовка фахівців із ґрунтовно сформованими знаннями, високо розвиненими науково-дослідницькими навичками і практичними вміннями з основ психології.
Ціль 2:Підготовка фахівців із ґрунтовно сформованими знаннями, високо розвиненими науково-дослідницькими навичками і практичними вміннями з клінічної психології
Ціль 3 : Підготовка фахівців із знаннями і вміннями щодо збереження і впровадження професійних, етичних і юридичних стандартів проведення наукових досліджень і надання допомоги у галузі клінічної психології у різноманітних крос-культурних і міжетнічних середовищах
Ціль 4: Підготовка висококваліфікованих, особистісно і професійно зрілих, духовно розвинених клінічних психологів.
Майбутні абітурієнти
Сучасна система освіти передбачає перехресний вступ з однієї спеціальності на іншу. Тому на магістерську програму можна вступати після бакалаврату будь-якої спеціальності. Водночас перевага надається перевага надається студентам у сфері психічного здоров’я як медичного, так і немедичного фаху. До них належать:
- Психологи
- Психіатри
- Лікарі реабілітаційної медицини
- Педагоги
- Соціальні працівники
- Біологи
Фахові вступні випробування
- Вступний іспит
- Фахова співбесіда
- Іспит з іноземної мови
Форми навчання: стаціонарна, заочна
Аспірантура, докторантура
Аспірантура та докторантура – форма підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації. При кафедрі здійснюється підготовка докторів філософії та докторів наук за спеціальністю 053 «Психологія» Навчання в аспірантурі передбачає дві форми: очну (денну) та заочну. Термін навчання 4 роки. Навчання в докторантурі здійснюється за очною (денною) формою. Термін навчання 2 роки.
Сертифіковані курси
Провідні напрями сучасної психотерапії: теорія і практика
Програма курсу передбачає
- ознайомлення з основними напрями психотерапії: когнітивно-поведінкова терапія (КПТ),клієнт-центрована психотерапія, арттерапія, майндфулнес-терапія;
- оволодіння системними принципами діагностики та корекції засобами сучасних психотерапевтичних напрямів, діагностичними методиками та дієвими техніками роботи із клієнтами різних вікових категорій, із різними проблеми та складнощами і різних сферах життя;
- слухачі отримають досвід роботи в терапевтичній групі.
На програму запрошуємо: психологів, психотерапевтів, психіатрів, соціальних педагогів, студентів-психологів. Тривалість навчання: 4 місяці. Після завершення навчання видається сертифікат.
Вартість навчання (72 аудиторні години): – для групи до 15 осіб – 1152 грн.; – для групи до 10 осіб – 1584 грн.; – для групи до 5 осіб – 2880 грн.
Початок навчання – за фактом набору слухачів.
Контактна особа: Соловей Оксана Анатоліївна, моб. телефон: 095- 623-40-13. Факультет психології (Корпус С).
Адреса факультету: 43021, м. Луцьк, вул. Потапова 9.
Основні напрями психологічного тренінгу
Програма курсу передбачає • ознайомлення з основними напрямами тренінгової роботи, • тренінгове навчання за модулями «Соціально-психологічні тренінги» та «Бізнес-тренінги», які охоплюють тренінг самопрезентації, комунікативної компетентності й емоційної компетентності, тренінг командоутворення, тайм-менеджмент, тренінг управлінських навичок.
На курси запрошуємо: практичних психологів, психотерапевтів, соціологів, менеджерів з персоналу, студентів-психологів.
Тривалість навчання: 6 місяців. Після завершення навчання видається сертифікат.
Вартість навчання (72 аудиторні години): – для групи до 15 осіб – 1152 грн.; – для групи до 10 осіб – 1584 грн.; – для групи до 5 осіб – 2880 грн. Початок навчання – за фактом набору слухачів.
Контактна особа: Соловей Оксана Анатоліївна, моб. телефон: 095-623-40-13 Факультет психології (Корпус С)
Адреса факультету: 43021, м. Луцьк, вул. Потапова 9.
__________________________________________________________________
НАУКА
При кафедрі функціонують дві науково-дослідні лабораторії.
Лабораторія нейропсихології та психолінгвістики (зав. лабораторією проф. Лариса Засєкіна).
Лабораторія інтегральних досліджень особистості (зав. лабораторією проф. Жанна Вірна)
Члени кафедри здійснюють дослідження в межах держбюджетного проекту: Когнітивно-поведінкові і психолінгвістичні стратегії подолання психічної травматизації особистості. НДР: 0115U002345
Кафедра проводить дослідження в межах госпдоговірного проекту «Психічне здоров’я в організаціях»на замовлення Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій
43025, Україна, м. Луцьк, вул.. Потапова 9, лабораторний корпус № 2 + 38(0332)244012,