Анонім

Відмінності між версіями «Кафедра економічної та соціальної географії»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
нема опису редагування
Рядок 403: Рядок 403:


== ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ==
== ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ==
Формування конкурентноспроможних висококваліфікованих фахівців у галузі освіти, працівників з питань регіонального розвитку потребує обов’язкової практичної підготовки, що реалізується під час організації та проведення навчальних та виробничих практик.  
Практики є важливою логічною складовою освітньо-професійної програми «Середня освіта. Географія. Економіка», мають за мету закріплення професійних знань, умінь та навичок здобувачів освіти та спрямовані на забезпечення загальних та спеціальних компетентностей, прийняття самостійних рішень у конкретних умовах професійної діяльності.


Нормативними документами, які регулюють практичну підготовку здобувачів освіти є «Положення про організацію навчального процесу на першому бакалаврському) та другому(магістерському) рівнях у ВНУ імені Лесі Українки»,  «Положення про проведення практики студентів ВНУ імені Лесі Українки (2020 р.)», а також силабуси/програми практик, укладені договори із базами практик. 
Психолого-педагогічна практика


Метою практичної складової освітніх програм є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці майбутньої діяльності, формування у них, на базі одержаних у вищому навчальному закладі знань, умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах.  
Метою практики є освоєння студентами методичних основ організації освітнього процесу шляхом спостереження роботи психолога, вчителя географії та класного керівника, формування професійних вмінь і навичок бакалаврів проводити психолого-педагогічні дослідження класного колективу й особистості школяра в умовах освітнього середовища закладу загальної середньої освіти.


Кожен вид практики має свою мету й завдання, які формують професійні компетенції та враховують рекомендації стейкхолдерів. За їх тривалістю та кількістю, особливостями проходження спеціальності 106 Географія та 014 Середня освіта (Географія) виділяються в університеті, оскільки    польова частина практик може відбуватись в Українських Карпатах, Воротнівському заказнику, Ківерцівському НПП «Цуманська Пуща» та інших природних об'єктах України, а також на базі практик – таборі «Гарт» ВНУ імені Лесі Українки.
База практики: заклади загальної середньої освіти м. Луцька, ВНУ імені Лесі Українки


Студенти мають можливість займатись краєзнавчою діяльністю під час виробничої економіко-географічної практики (за спеціальністю), яка  відбувається в місцевих установах та організаціях, а також (за можливості) шляхом виїзду на важливі промислові та природоохоронні об'єкти краю (Рівненска АЕС, Оконське рибне господарство, Рівненський льонокомбінат, Черемський заповідник, Березнівський дендропарк, Базальтові кар'єри Рівненської області та ін.)
Навчальна практика в закладах загальної середньої освіти


Психолого-педагогічна, навчальна, педагогічна практики реалізуються в освітніх закладах м. Луцька ( ЗЗСО, коледжах, ВНУ імені Лесі Українки).
(без відриву від навчання)
 
 
Важливим моментом є професійне оцінювання результатів проходження практик керівниками від бази практик, які часто виступають і стейкхолдерами,  та згідно звітів, позитивно і схвально оцінюють фахово-методичні компетентності здобувачів освіти.
Мета практики – формування у студента позитивного відношення до професії вчителя, набуття і вдосконалення практично значущих умінь і навичок у здійсненні професійних функцій учителя географії, економіки закладу загальної середньої освіти, розвиток у майбутніх вчителів професійно-особистісних якостей.
 
База практики: заклади загальної середньої освіти м. Луцька, заклади позашкільної освіти
 
Педагогічна практика
 
Метою практики є підготовка студентів до виконання функцій учителя та класного керівника, до організації освітнього процесу з географії й економіки у закладах загальної середньої освіти; формування установки здобувачів освіти до безперервного пошуку, творчості та любові до дітей.
 
База практики: заклади загальної середньої освіти м. Луцька, Волинської області.
 
Навчальна комплексна природнича практика(за спеціальністю)
 
Основна мета цієї практики ‒ це закріплення та поглиблення теоретичних знань про основні метеоелементи, взаємозв’язки між ними, основні закономірності ходу метеоелементів; різні водні об'єкти та методи проведення польових гідрологічних спостережень на середніх і малих річках; про залягання гірських порід та методи польових геологічних досліджень; виконання прийоми топографічних зйомок і оформлення їх результатів у вигляді топографічних планів, профілів.
 
База практики: польовий період проходить в Українських Карпатах, Воротнівському заказнику, Ківерцівському НПП «Цуманська Пуща»
 
Навчальна професійно-орієнтована практика
 
Основна мета цієї практики‒ це закріплення та поглиблення теоретичних знань про взаємозв’язок та взаємообумовленність між компонентами геосистем (ландшафтів) на регіональному та локальному рівнях організації епігеосфери, а також вивчення наслідків (проявів) зональних та азональних закономірностей в конкретних польових умовах.
 
База практики: польовий період здійснюється у таборі «Гарт» ВНУ імені Лесі Українки
 
Виробнича економіко-географічна практика(за спеціальністю)
 
Метою виробничої економіко-географічної практики є розвиток у студентів просторового мислення, формування умінь самостійно виявляти, аналізувати та описувати взаємозв’язки між окремими компонентами суспільно-територіальних систем і комплексів територій різного таксономічного рівня, набуття практичних навичок у розробці та підготовці аналітико-статистичних, картографічних і текстових матеріалів виробничого та управлінського характеру.
 
База практики: згідно укладених договорів, природоохоронні об’єкти (Рівненска АЕС, Оконське рибне господарство, Рівненський льонокомбінат, Черемський заповідник, Березнівський дендропарк, Базальтові кар'єри Рівненської області)
 
Важливим моментом є професійне оцінювання результатів проходження практик керівниками від бази практик, які згідно звітів, позитивно і схвально оцінюють фахово-методичні компетентності здобувачів освіти.


==УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ==
==УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ==
trusted
2329

редагувань