Факультет інформаційних технологій і математики
Історична довідка:
Історично факультет заснований у 1940 році як фізико-математичне відділення Державного учительського інституту – першого на Волині вищого навчального закладу, який був відкритий того ж року (постанова СНК від 15 квітня 1940 року за №46), Згідно наказу Міністерства вищої освіти СРСР №1651 від 20.11.51.року Луцький державний учительський інститут реорганізований в Луцький державний педагогічний інститут. Перший випуск педагогічного інституту відбувся у 1955 році. У липні 1993 році на базі Луцького педадогічного інституту імені Лесі Українки утворений Волинський державний університет імені Лесі Українки (ВДУ). Цього ж року фізико-математичний факультет був розділений на два факультети: математичний та фізичний. В 1993 році на математичному факультеті утворено чотири кафедри: кафедра алгебри і геометрії, математичного аналізу, диференціальних рівнянь та математичної фізики, кафедра прикладної математики. У 2000 році відділилась кафедра вищої математики та інформатики. На факультеті у 1993 році відкрита аспірантура із спеціальності “Математичний аналіз”. Наступного року – зі спеціальності “Прикладна математика”. З 2015 році факультети знову об’єднано під назвою факультет інформаційних систем, фізики та математики. У 2020 році створено факультет інформаційних технологій і математики.
Керівництво:
Декан: кандидат педагогічних наук, доцент Яцюк Світлана Миколаївна.
Заступники декана:
- з навчально-методичної роботи: старший викладач кафедри загальної математики та методики навчання інформатики Юнчик Валентина Леонідівна;
- з навчально-виховної, профорієнтаційної роботи та промоції: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії функцій та методики навчання математики Падалко Ніна Йосипівна;
- з наукової та грантової діяльності: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математичного аналізу та статистики Швай Ольга Леонідівна.
Кафедри:
- Математичного аналізу та статистики
- Теорії функцій та методики навчання математики;
- Комп'ютерні науки та кібербезпека;
- Загальної математики та методики навчання інформатики
Професорсько - викладацький склад факультету:
Факультет гордиться своїми науковими досягненнями: майже всі викладачі мають наукові звання і ступені. Студенти мають можливість слухати лекції провідних науковців з дружніх вишів України та Європи. Професорсько-викладацький склад факультету та студентство активно займаються науково-дослідною роботою, публікують свої праці в провідних виданнях; постійно беруть участь в конкурсах в яких регулярно стають переможцями та номінантами.
Основні напрямки науково-дослідної діяльності:
Факультет підтримує тісні стосунки з науковцями Польщі, Німеччини та ін. держав.
Студенти факультету займають призові місця на всеукраїнських олімпіадах, відзначені багатьма дипломами за наукові доробки, серед яких є патенти про наукові винаходи.
Програма подвійного диплому:
Спільно з Краківської гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташіца реалізується програма подвійного диплому для магістрів — магістранти безкоштовно навчаються в Кракові в КГМА на факультеті менеджменту за спеціальностями: інформатика в управлінні, економетрія, програмування мобільних пристроїв. Починаючи з другого курсу реалізовується програма подвійного диплому для бакалавра. З 2015 року студенти навчаються і проходять практику в Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша (м. Ченстохов, Республіка Польща). На факультеті функціонує АСПІРАНТУРА за спеціальністю 111 Математика.
Більшість випускників факультету ПРАЦЕВЛАШТОВАНІ.
Відомі випускники:
Робочі програми міжфаківських дисциплін
План роботи факультету на 2018-2019 н.р.
План роботи ради факультету на 2018-2019 н.р.
Контакти деканату:
м. Луцьк, вул. Потапова, 9 (Корпус С), С-509