Відмінності між версіями «Наукові та методичні семінари»

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 5: Рядок 5:
<br />
<br />
[[Файл:Семінар Акредитація2.jpg|міні]]
[[Файл:Семінар Акредитація2.jpg|міні]]
'''22 жовтня 2020 року''' на кафедрі ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки відбувся семінар на тему '''«Особливості акредитації освітньо-професійних програм. Процедура акредитації»''' , що був проведений доценткою кафедри [[Іванців Оксаною Ярославівною]].<br />
В процесі проведення семінару слухачі були ознайомлені з особливостями проведення акредитацій освітньо-професійних програм. А саме були розглянуті загальні положення акредитації, її мета і завдання, тезаурус, а також принципи та процедури оцінювання та акредитації освітніх програм.
<br />
Було розглянуте саме поняття акредитація освітньої програми. <br />
А саме, акредитація освітньої програми  - оцінювання освітньої програми та/або освітньої діяльності закладу вищої освіти за цією програмою на предмет:
* відповідності стандарту вищої освіти, що включає, крім вимог стандарту за відповідною спеціальністю, дотримання ліцензійних умов;
* спроможності закладу освіти виконати вимоги стандарту та забезпечити досягнення здобувачами освіти передбачених в освітній програмі результатів навчання, у тому числі завдяки функціонуванню внутрішньої системи забезпечення якості;
* досягнення заявлених у програмі результатів навчання (відповідність визначеного кредитного виміру освітніх компонент, обраних методів викладання та оцінювання тощо).


== * [[«Стандарти Нової української школи»]] ==
== * [[«Стандарти Нової української школи»]] ==

Версія за 09:27, 6 листопада 2020

* Система понять навчального предмета «Біологія»

* "Особливості акредитації освітньо-професійних програм. Процедура акредитації"


Семінар Акредитація2.jpg

22 жовтня 2020 року на кафедрі ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки відбувся семінар на тему «Особливості акредитації освітньо-професійних програм. Процедура акредитації» , що був проведений доценткою кафедри Іванців Оксаною Ярославівною.

В процесі проведення семінару слухачі були ознайомлені з особливостями проведення акредитацій освітньо-професійних програм. А саме були розглянуті загальні положення акредитації, її мета і завдання, тезаурус, а також принципи та процедури оцінювання та акредитації освітніх програм.
Було розглянуте саме поняття акредитація освітньої програми.
А саме, акредитація освітньої програми - оцінювання освітньої програми та/або освітньої діяльності закладу вищої освіти за цією програмою на предмет:

  • відповідності стандарту вищої освіти, що включає, крім вимог стандарту за відповідною спеціальністю, дотримання ліцензійних умов;
  • спроможності закладу освіти виконати вимоги стандарту та забезпечити досягнення здобувачами освіти передбачених в освітній програмі результатів навчання, у тому числі завдяки функціонуванню внутрішньої системи забезпечення якості;
  • досягнення заявлених у програмі результатів навчання (відповідність визначеного кредитного виміру освітніх компонент, обраних методів викладання та оцінювання тощо).

* «Стандарти Нової української школи»


«Стандарти Нової української школи»

10 квітня 2019 року в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на базі Навчально-наукової лабораторії технології викладання природничих наук спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено семінар «Стандарти Нової української школи» для вчителів біології, екології та основ здоров’я закладів загальної середньої освіти.

Мета:

  • Формуванню ключових навичок та компетентностей учнів на уроках біології
  • Виявити суперечності й розбіжності між наявним і необхідними рівнями підготовки науково-педагогічних кадрів, інформаційним забезпеченням, змістом, методам і формами, що використовуються для підготовки майбутніх педагогів.

* «Формування природничих компетентностей у старшій школі» Волинської області»


* «Моніторинг популяцій раритетних судинних рослин болотного флороценокомплексу Черемського природного заповідника»


* «Особливості циркуляції вірусу сказу в біоценозах Волинської області»

«Особливості циркуляції вірусу сказу в біоценозах Волинської області»

Доцент Голуб Валентина Олександрівна для студентів провела науковий семінар «Особливості циркуляції вірусу сказу в біоценозах Волинської області».
Доповідач наголосила на небезпечності цього вірусу.

* «Актуальні проблеми природно-заповідного фонду Волинської області»


* Флора загалнозоологічного заказника місцевого знчення «Гнідавське болото»


* Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра (результати роботи ХІ з’їзду ґрунтознавців і агрохіміків України)

Грун.ре 2.jpg


В рамках тижня біологічного факультету під час секційного засідання на кафедрі ботаніки і методики викладання природничих наук доцент Голуб Валентина Олександрівна провела семінар на тему: "Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра", на якому проінформувала студентів про роботу ХІ з’їзду Громадської організації «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», який відбувся 17-21 вересня 2018 року у Харківському національному аграрному університеті імені В. В. Докучаєва (м. Харків), зазначила, що ГО «УТҐА» об’єднує громадян України та інших країн, які активно працюють над вивченням потенціалу ґрунтових ресурсів України з метою його раціонального використання, підвищення продуктивності земель, прогнозу змін та охорони, розробляють та поширюють найкращі практики сталого менеджменту ґрунтів, займаються популяризацією та пропагандою наукових знань у галузі ґрунтознавства й агрохімії серед широких верств населення.

* «Раритетні види судинних рослин Ківерцівського НПП»


* «Раритетні лісові фітоценози Шацького Поозер’я»


* «Структура і функціонування порівняльно-морфологічної теорії»


* «Сучасний стан парку-пам’ятки» загальнодержавного значення «Байрак» Волинської області»


* «Фітофізіологічний експеримент при вивченні біології в школі»

* «Оцінка рудеральних комплексів колишнього саду польсько-радянської дружби смт. Княгининок Луцького району»



* “Сучасний стан та перспективи оптимізації парку-пам’ятки місцевого значення «Літинський»”








Мета:


* Про участь у парламентських слуханнях «Про зняття з експлуатації Чорнобильської АС..."


Доцент Голуб Валентина Олександрівна провела семінар для студентів на тему: "Про участь у парламентських слуханнях «Про зняття з експлуатації Чорнобильської АС об’єкту «Укриття» та перспективи розвитку зони відчуження»