Географічний факультет
![](/images/thumb/c/c9/Geo.png/300px-Geo.png)
Історична довідка
Рік заснування: 1974
Сучасна історія географічного факультету бере точку відліку з 1940 року. Проте, зародження географічної освіти припадає на 1974-1991 роки, це роки становлення природничо – географічного факультету.
У 1974 році Наказом Міністерства освіти УРСР було створено природничо-географічний факультет у Луцькому державному педінституті імені Лесі Українки і на посаду декана призначено кандидата біологічних наук В. В. Демчука, який очолював факультет до 1993 року.
Указом Президента України у 1993 р. Луцький державний педінститут реорганізовано у Волинський державний університет.
У результаті реорганізації на базі природничо-географічного факультету було створено три факультети – біологічний, хімічний та географічний,який є структурним підрозділом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
Першим деканом, з 1993 р. до 1996 року, був кандидат геолого-мінералогічних наук, доц. Вовк Павло Кирилович.
У 1996 р. деканом обрано доктора географічних наук, професора Мольчака Ярослава Олександровича, який обіймав цю посаду до 1999 р.
З 1999 р. по жовтень 2005 р. декан географічного факультету - доктор технічних наук, професор Мельник Володимир Миколайович.
З 2005 р. по 2019 р. посаду декана обіймав - кандидат географічних наук, доцент Мельнійчук Михайло Михайлович.
З грудня 2019 р. і по сьогоднішній день, на посаду декана призначено – доктора економічних наук, професора Барського Юрія Миколайовича.
На факультеті здійснюється підготовка бакалаврів за ОПП: " Гідрологія", "Середня освіта. Географія. Економіка", "Геодезія та землеустрій", "Туризм", "Готельно-ресторанна справа ";
магістрів за такими спеціальностями: 103 "Науки про Землю (Гідрологія)", 106 "Географія (Фізична географія)", 106"(Географія Економічна та соціальна географія)", 014"Середня освіта (Географія. Економіка)", 193"Геодезія та землеустрій", 242"Туризм", 241"Готельно-ресторанна справа".
До структури факультету входять 4 кафедри, навчальні та науково-дослідні лабораторії, комп’ютерні класи. Їх діяльність здійснюється в руслі кредитно-модульної системи організації навчального процесу і спрямована на формування Волинської географічної школи, розробку іміджевої стратегії популяризації спеціальностей та організацію профорієнтаційної роботи з молоддю.
Колектив працівників та студентів географічного факультету постійно досягає значних успіхів у навчальній, науковій та гуманітарно-виховній роботі.
Деканат
Декан - Барський Юрій Миколайович, доктор економічних наук, професор
Заступники декана:
- Єрко Ірина Володимирівна - кандидат географічних наук, доцент кафедри туризму та готельного господарства,заступник декана з навчально-методичної та міжнародної діяльності.
- Ткачук Надія Михайлівна - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри економічної та соціальної географії, заступник декана з науково - інноваційної діяльності.
- Мельник Олександр Валентинович - кандидат технічних наук, доцент кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру, заступник декана з інформаційної, грантової та профорієнтаційної діяльності.
- Стельмах Валентина Юріївна - кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії, заступник декана з виховної роботи.
Методист:
- Верешко Оксана Петрівна - методист географічного факультету
Кафедри
Професорсько-викладацький склад факультету
З 44 штатних науково-педагогічних працівників факультету, 6 докторів наук, професори, 35 кандидати наук, доценти, 3 - старші викладачі. Серед штатних науково-педагогічних працівників: 8 - члени спеціалізованої вченої ради для захисту дисертацій.
Основні напрямки науково-дослідної діяльності
Пріоритетним напрямком роботи географічного факультету є науково-дослідна діяльність. Вона передбачає підвищення науково-дослідницького потенціалу шляхом активізації наукових досліджень.
На факультеті сформовані 2 наукові школи, які на всеукраїнському рівні можна презентувати як Волинські наукові школи („Біомінералогія. Природа Західного Полісся та прилеглих територій” та „Розробка фундаментальних принципів РЕМ-фотограмметрії та оперативних супутнико-навігаційних технологій”).
Кафедри факультету працюють за заздалегідь запланованою тематикою:
- Природні ресурси Волинського Полісся: ресурси та проблеми раціонального використання;
- Природа та екологія Західного Полісся; Аналіз географічного наукового потенціалу України;
- Проблеми методики викладання географії в школі й у вищих навчальних закладах;
- Дослідження регіональних систем розселення (на прикладі Північно-Західного економічного району);
- Мінералогія людини.
Кафедра економічної та соціальної географії
- Вивчення розвитку і розміщення продуктивних сил Північно-Західного економічного району;
- Дослідження промислово-територіальних комплексів;
- Дослідження економіки природокористування; дослідження демографічної ситуації Північно-Західного економічного району;
- Дослідження територіальної організації сільського господарства;
- Дослідження проблем аграрно-промислового комплексу Волинської та Рівненської областей;
- Дослідження історії становлення суспільно-географічних напрямів в українській географії;
- Дослідження історії формування географічного наукового потенціалу Волині.
Кафедра готельно-ресторанної справи, туризму і рекреації:
- Рекреаційно-туристський потенціал Західного Полісся;
- туристсько-інформаційна інфраструктура м. Луцька.
Кафедра геодезії, землевпорядкування та кадастру:
- Розробка теорії і практики цифрової фотограмметрії - мікрофотограмметрія, растрова електронна мікроскопія, тривимірна реконструкція мікрооб’єктів (проф. Уль А.В., доц. Волошин В.У.);
- Моделювання та картографування деградаційних процесів та структурна організація ґрунтового покриву Волині (доц. Бліндер Ю.С., доц. Радзій В.Ф., ас. Вакулюк Л.А.);
- Інженерно-геодезичне забезпечення відповідальних інженерних споруд (доц. Бліндер Ю.С., доц. Волошин В.У., доц. Мельник О.В., ст. викл. Рудик О.В.);
- Математико-картографічне моделювання суспільно-географічних систем засобами ГІС-технологій (доц. Волошин В.У., доц. Король П.П. , доц. Бліндер Ю.С.).
- Цифрова обробка даних ДЗЗ (доц. Волошин В.У., доц. Король П.П. , доц. Мельник О.В.).
Відомі випускники
Коцан Наталія Несторівна (1965 р.н). Закінчила природничо-географічний факультет Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки у 1987 р. за спеціальністю «Географія і біологія». Доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри країнознавства і міжнародних відносин, Голова Координаційної ради Інституту Польщі
Фесюк Василь Олександрович (1976 р.н.). Закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки, спеціальність «Географія». В 2002 р. захистив кандидатську дисертацію. В 2009 р. – докторську дисертацію. Доцент кафедри екології (2004 р.). Професор кафедри екології (2010 р.).Відмінник освіти України (2005 р.)Стипендіант Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України (2010-2011 р.р.)
Пилипюк Петро (1971 р.н.)Закінчив географічний факультет Луцького педагогічного інституту.З 1994 року — заступник директора приватного підприємства «Модерн», з 1997 року — генеральний директор компанії СП ТОВ «Модерн-Експо».
Матеріально-технічна база
Географічний факультет розташований у навчальному лабораторному корпусі № 2. До послуг викладачів, студентів, аспірантів 13 аудиторій, два обладнанні комп’ютерні класи, звідки є доступ до мережі Інтернет, дві науково-дослідні лабораторії, база практики “Гарт”.
Усі освітні компоненти, які викладаються на географічному факультеті забезпечені навчально-методичною літературою.