Кафедра економічної та соціальної географії
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА КАФЕДРИ
Рік заснування:
1981 — створено кафедру економічної та соціальної географії
1993 — кафедру економічної та соціальної географії реорганізовано в кафедру країнознавства і міжнародних економічних відносин
2002 — створено кафедру суспільної географії
2007 — об’єднання кафедри суспільної та фізичної географії
2015 — створено кафедру економічної та соціальної географії
Кафедру очолювали:
- 1981 — 1983 р. к.с-г.н. В.В.Фалюш
- 1984 — 1990 р. к.г. н. О. О. Скаршевська
- 1991 — 1993 р. к. г. н. П. В. Луцишин
- 2002 — 2004 р. д. г. н. О. В. Краснопольський
- 2004 — 2007 р. к. г. н. А. М. Слащук
- 2015 — 2019 р. д. е. н., проф. Ю. М. Барський
- грудень 2019 — серпень 2020 р. в. о. зав. кафедри к. г. н. Л. О. Маковецька
- вересень 2020 р. — серпень 2021 д. е. н. Л. Ю. Матвійчук
- вересень 2021 р. - по даний час, к. г. н. Т. Г. Погребський
Економіко-географічна підготовка студентів та розвиток відповідних досліджень розпочався ще на природничо-географічному факультеті. Фалюш В. В. займався дослідженням агроекологічних закономірностей еволюції і генезису та проблемами деградації меліоративних торфових ґрунтів Волинського Полісся.
Скаршевська О. О. спрямувала діяльність кафедри на дослідження економіко-географічних проблем Волині і України. При О.О.Старшевській відбулися перші захисти кандидатських дисертацій з економічної та соціальної географії (В.С.Корчун, О.П.Самохвал, Т.І.Шпарага).
Луцишин П. В. (1949-2004) працював на факультеті після закінчення географічного факультету Львівського університету ( 1975), де пройшов шлях від асистента кафедри географії до професора, завідувача кафедри, декана факультету міжнародних відносин, Заслуженого діяча науки і техніки України (1997).
Краснопольський О. В. (1939-2004) працював на факультеті в 1979-1981(був першим кандидатом географічних наук, який почав викладати на природничо-географічному факультеті), 1999 – 2004 роках. Ним була започаткована тематика планування соціально-економічного розвитку районів Волині (1979-1981). В 1996 р. за бібліографічний довідник „Отечественные географы” (РГТ, Т-1-3, 1993-1995) був нагороджений Золотою медаллю ім. Ф. Літке. В 1999 році – нагороджено Почесною грамотою географічного товариства за великі заслуги перед географією і Географічним товариством.
Слащук А. М. закінчив природничо-географічний факультет Луцького педінституту імені Лесі Українки (1981) та аспірантуру Волинського державного університету (2000). В 2001 році захистив кандидатську дисертацію „Місцеві економічні центри в господарському розвитку обласного мезорайону (на прикладі Волинської області)”. Слащук А.М. автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць з економічної та соціальної географії, в основному в галузі населення та удосконалення територіальної організації господарського комплексу Волинської області. Успіхи А.М. Слащука відзначені знаком „Відмінник освіти України” (2005 р.) та іншими державними нагородами.
Діяльність Барського Ю. М. була спрямована на дослідження фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів України. За результатами наукових досліджень опубліковано понад 150 наукових праць, в т. ч. 7 монографій, близько 50 методичних видань.
Науковий напрям Матвійчук Л. Ю. спрямований на дослідження природно-ресурсного потенціалу регіонів України та його раціональне використання. За тематикою дослідження опубліковано понад 150 наукових праць, з яких 12 монографій, 4 навчальних посібники, 1 підручник, 1 атлас та 4 авторських свідоцтва.
Наукові дослідження Погребського Т. Г. зосереджені навколо суспільно-географічних аспектів розвитку людського потенціалу. Є автором понад 100 публікацій.
ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ
1. Барський Юрій Миколайович, декан, доктор економічних наук, професор;
2. Погребський Тарас Георгійович, кандидат географічних наук, доцент, зав. кафедри;
3. Голуб Геннадій Сергійович, кандидат географічних наук, доцент;
4. Лажнік Володимир Йосипович, кандидат географічних наук, доцент;
5. Маковецька Лариса Олексіївна, кандидат географічних наук, доцент;
6. Мандрик Ірина Петрівна, кандидат географічних наук, доцент;
7. Новосад Оксана Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент;
8. Поручинський Володимир Іванович, кандидат географічних наук, доцент;
9. Поручинська Ірина Володимирівна, кандидат географічних наук, доцент;
10. Потапова Алла Геннадіївна, кандидат географічних наук, доцент;
11. Пугач Сергій Олександрович, доктор географічних наук, професор;
12. Слащук Андрій Миколайович, кандидат географічних наук, доцент;
13. Сосницька Ярослава Сергіївна, кандидат географічних наук, доцент;
14. Ткачук Надія Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент;
15. Качаровський Роман Євгенович, старший лаборант кафедри.
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ НА 2023-2024 рр.
ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Пріоритетним напрямом роботи кафедри економічної та соціальної географії є науково-дослідна діяльність, що спрямована на дослідження економічного потенціалу, соціально-демографічних процесів, проблем комплексного розвитку та територіальних особливостей Пiвнiчно-Західного регiону України, зокрема Волинської області.
До основних, відносяться наступні напрями наукових досліджень кафедри:
- Економічний потенціал та проблеми комплексного розвитку Північно-Західного регіону України та прикордонних територій (проф. Барський Ю. М., доц. Маковецька Л. О., доц. Потапова А. Г., доц. Новосад О.В.);
- Територіальні особливості соціодемографічних процесів Волинської області та Північно-Західного регіону України (доц. Пугач С. О., доц. Поручинський В. І., доц. Поручинська І. В., доц. Голуб Г. С., доц. Погребський Т. Г.);
- Інноваційні технології навчання географії та економіки у шкільній освіті (доц. Ткачук Н.М.)
- Агробізнес та продовольча безпека Північно-Західного регіону України (доц. Слащук А. М., доц. Сосницька Я. С.).
Пріоритетним напрямом науково-дослідної роботи кафедри економічної та соціальної географії є проблематика - "ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ ТА ЕКОНОМІКИ У ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ" (зареєстрована у НДДКР, № Д.Р. 0121U111089)
На кафедрі сформовано та успішно функціонує 3 наукових осередки:
- «Соціально-економічний розвиток регіонів» (кер. проф. Барський Ю.М.);
- «Інноваційні технології навчання географії та економіки у шкільній освіті» (кер. доц. Ткачук Н. М.);
- «Населення в cоціально-економічному розвитку Північно-Західного регіону України» (кер. доц. Слащук А.М.).
З 2017 р. з метою висвітлення проблем сучасної географічної та економічної науки на кафедрі проводиться щорічна Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ»
Пропозиції щодо практичного застосування власних наукових досліджень
Кафедра економічної та соціальної географії пропонує для практичного застосування власні наукові дослідження, розробки та науково-дослідні послуги:
- Дослідження інноваційних технологій в контексті модельних програм з географії, підприємництва і фінансової грамотності в НУШ. Результати дослідження дозволять забезпечити неперервну освіту вчителів географії, економіки щодо моделювання освітнього процесу за допомогою технологій інтерактивного, проєктного навчання, критичного мислення; проведення дослідів та моделювання об’єктів, процесів і явищ з елементами STEM-освіти, використанням освітніх інтернет-платформ і сайтів.
- Дослідження територіального розподілу населення у місті. Результат: створення за допомого ГІС (геоінформаційних систем) електронної карти щільності населення м. Луцьк. Карта буде основою для подальших розрахунків та обґрунтувань.
- Здійснення (проведення) транспортного районування м. Луцьк. Результат: виділення транспортних районів м. Луцьк із схожою транспортною ситуацію, схожими проблемами та шляхами їх вирішення.
- Оптимізація мережі громадського транспорту м. Луцька. Результат: на основі п. 1 та п. 2 обґрунтування доцільності існуючих маршрутів громадського транспорту та розробка нових маршрутів з метою найкращого забезпечення населення різних територій транспортними послугами, уникнення дублювання рейсів, покращення транспортної доступності віддалених районів, уникнення зайвих «пересадок», уникнення непотрібної конкуренції між електротранспортом та маршрутними таксі, покращення транспортного сполучення із навколишніми селами у рамках сучасної територіальної реформи.
- Дослідження маятникових міграцій (щоденні поїздки на роботу із навколишньої території) м. Луцьк. Результат: на основі даних мобільних операторів (Vodafone, Kyivstar) дослідження людських потоків між Луцьком та навколишньою територією. Результати досліджень дозволять оптимізувати приміські автобусні маршрути.
ПУБЛІКАЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Навчально-методичні праці викладачів
Наукові праці викладачів
Перелік фахових періодичних видань для ОПП Середня освіта. Географія. Економіка (Бакалавр)
Перелік фахових періодичних видань для ОПП Середня освіта (Географія. Економіка) (Магістр)
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
На кафедрі економічної та соціальної географії ведеться активна міжнародна робота. Викладачі та студенти кафедри публікують статті у рейтингових зарубіжних журналах та беруть активну участь у міжнародних конференціях. За останні роки кафедра представила результати наукової діяльності у Канаді, Великобританії, Франції, Італії, Іспанії, Туреччині, Чехії, Словаччині, Словенії, Румунії, Молдові, Польщі. Викладачі кафедри постійно вдосконалюють навички володіння іноземними мовами та підтверджують свій рівень сертифікатами. Пріоритетним напрямком діяльності кафедри визначена участь у міжнародних програмах та грантах. На кафедрі проводиться щорічна міжнародна конференція «Суспільно-географічні чинники розвитку регіонів» у партнерстві з Університетом Миколая Коперника (м. Торунь, Польща), Академією імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща) та Поліським державним університетом (м. Пінськ, Білорусь) з якими напрацьовуються спільні дії по розширенню напрямків науково-педагогічної співпраці.
Науково-педагогічні працівники кафедри систематично проходять міжнародні стажування в Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Варшава, Польща), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Люблін, Польща), Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola (Люблін, Польща), Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Z. Glogera (Воломін, Польща), Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (Люблін, Польща).
У 2022 р. Барський Ю. перебував в якості гостьового професора у Гуманітарно-природничиму університеті імені Яна Длугоша в м. Ченстохова (Польща). Кафедра економічної та соціальної географії ВНУ імені Лесі Українки реалізує міжнародні проєкти у напрямку стажування студентів. Стажування дає можливість студентам здобути нові знання та вміння, вдосконалити вивчення іноземних мов та відчути на власному досвіді усю атмосферу європейської освіти.
Студентка ОПП «Географія» Магдюк Іванна у 2 семестрі 2020-2021 н.р. проходила семестрове навчання у Поморській академії в Слупську (Польща) в рамках двосторонньої угоди. Студент ОПП «Середня освіта. Географія. Економіка» Дубич Богдан у 1 семестрі 2021-2022 н.р. проходив тримісячне (90 днів) стажування у Гуманітарно-природничиму університетoм імені Яна Длуґоша в м. Ченстохова (Польща) в рамках двосторонньої угоди. ОПП Середня освіта. Географія. Економіка Шелест Тетяна у 1 семестрі 2022-2023 н.р. проходила тримісячне (90 днів) стажування у Гуманітарно-природничиму університетoм імені Яна Длуґоша в м. Ченстохова (Польща) в рамках двосторонньої угоди. Першокурсниця другого (магістерського) рівня вищої освіти географічного факультету спеціальності 014 Середня освіта (Географія) Софія Максимюк у 1 семестрі 2022-2023 н.р. перебувала на стажуванні у Гуманітарно-природничому університеті ім. Яна Длугоша в Ченстохові в межах програми академічної мобільності Erasmus +.
Міжнародне стажування Мандрик І.П.
Міжнародне стажування Погребський Т.Г.
Міжнародне стажування Поручинська І.В.
Міжнародне стажування Потапова А.Г.
Міжнародне стажування Голуб Г.С.
Міжнародне стажування Новосад О.В.
Міжнародне стажування Сосницька Я.С.
Міжнародне стажування Ткачук Н.М.
Міжнародне стажування Пугач С. О.
Міжнародне стажування Лажнік В. Й.
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
Метою освітньої діяльності на кафедрі є підготовка висококваліфікованих учителів географії та економіки, здатних професійно розв’язувати складні спеціалізовані завдання і практичні проблеми у галузі, сприяти формуванню загальних та спеціальних компетентностей для виконання професійних завдань у закладах загальної середньої освіти різних типів, застосовуючи сучасні психолого-педагогічні теорії, методики, технології, самонавчання, дослідження, впровадження інновацій.
Кафедра економічної та соціальної географії забезпечує викладання дисциплін циклу професійної і практичної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітньо-кваліфікаційних рівнів вищої освіти зі спеціальностей:
- 014 Середня освіта(Географія), освітньо-професійна програма "Середня освіта. Географія. Економіка" (Бакалавр)
- 106 Географія, освітньо-професійна програма " Географія" (Бакалавр)
- 014 Середня освіта(Географія),освітньо-професійна програма "Середня освіта (Географія. Економіка)" (Магістр)
- 106 Географія, освітньо-професійна програма "Регіональний розвиток і просторове планування" (Магістр)
ВЗАЄМОВІДВІДУВАННЯ ЗАНЯТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ОПП "СЕРЕДНЯ ОСВІТА. ГЕОГРАФІЯ. ЕКОНОМІКА" (БАКАЛАВР)
У нас продовжують навчання:
- випускники закладів загальноої середньої освіти;
Прийом проводиться на конкурсній основі, за результатами Національного мультипредметного тесту з трьох предметів (українська мова, математика, історія України) та 4 предмету за вибором, а також мотиваційного листа. Учні, які закінчили заклади загальноої середньої освіти у 2021-2024 рр. можуть вступати на основі Національного мультипредметного тесту з предметів:
1. Українська мова та література
2. Математика
3. Історія України
4 . предмет за вибором ( Географія / іноземна мова / біологія / фізика / хімія) + мотиваційний лист
Випускникам присуджується ступінь вищої освіти - „Бакалавр”, за спеціальністю: 014 "Середня освіта (Географія)" Термін навчання 3 р. 10 міс.
ОПП "СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ГЕОГРАФІЯ. ЕКОНОМІКА)" (МАГІСТР)
ОПП "РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК І ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ" (МАГІСТР)
Для здобууття освітньо-кваліфікаційного рівня "Магістр" у нас продовжують навчання:
- випускники закладів вищої освіти після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня "Бакалавр" усіх галузей знань.
Для спеціальності 106 ГЕОГРАФІЯ: Прийом проводиться на конкурсній основі, за результатами ЄВІ + фахового випробування та мотиваційного листа.
Для спеціальності 014.07 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ГЕОГРАФІЯ): Прийом проводиться на конкурсній основі, за результатами ЄВІ + ЄФВВ + мотиваційного листа.
Випускникам присуджується ступінь вищої освіти „Магістр”, за спеціальностями : 014 "Середня освіта (Географія)" та 106 "Географія (Регіональний розвиток і просторове планування)".
- випускники закладів вищої освіти після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” можуть продовжувати навчання за освітнім рівнем "Доктор філософії".
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВА ЛАБОРАТОРІЯ «АКМЕ-ПРОСТІР»
Програма підвищення кваліфікації вчителів географії «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ В НУШ»
План роботи навчально-наукової лабораторії "АКМЕ-ПРОСТІР" на 2024-2025 н.р.
1. Дата створення лабораторії: 2023 рік
2. Підпорядкування: кафедра економічної та соціальної географії географічного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки
3. Адреса: 43025, м. Луцьк, вул. Банкова, 9, аудиторія С-605.
4. Кадрове забезпечення:
Завідувач лабораторії: доцент, кандидат географічних наук - Погребський Т.Г.
Викладачі, що відповідають за роботу лабораторії:
доцент, кандидат педагогічних наук - Ткачук Н. М. доцент, кандидат географічних наук - Потапова А. Г. доцент, кандидат географічних наук - Поручинський В. І. доцент, кандидат економічних наук - Новосад О. В.
Навчально-допоміжний персонал лабораторії – старший лаборант, Качаровський Р.Є.
5. Мета та завдання створення:
Метою діяльності навчально-наукової лабораторії «АКМЕ-простір» кафедри економічної та соціальної географії є розвиток професійних та життєвих компетентностей здобувачів, формування у них практичних умінь і навичок, педагогічних, дослідницьких, природничо-технічних, творчих здібностей, утвердження установки до самоудосконалення, професійної самореалізації в сучасних соціокультурних умовах.
Відповідно до мети та напрямів діяльності Лабораторія виконує такі завдання:
- Реалізація практичної і вибіркової складової змісту навчання здобувачів освітніх ступенів бакалавр, магістр спеціальності 014. Середня освіта, 106 Географія.
- Апробація інноваційних технологій, методів навчання, які впроваджуються в освітній процес в закладах загальної середньої, позашкільної освіти.
- Створення умов для STEM-навчання та підтримки споживачів освітніх послуг у регіоні щодо STEM-освіти в природничій галузі.
- Розробка та апробація інноваційних освітніх проєктів, міждисциплінарних програм дослідницького спрямування.
- Систематизація методичних матеріалів і поширення успішних практик педагогічного досвіду.
- Популяризації педагогічної професії, STEM-освіти, науково-дослідницької роботи шляхом організації та проведення тренінгів, семінарів та культурно-просвітницьких, профорієнтаційних заходів щодо.
- Створення, систематичне оновлення та вдосконалення навчально-лабораторної бази, методик експериментальних досліджень.
6. Види діяльності:
1. Організація та проведення освітнього процесу відповідно до ОПП підготовки фахівців відповідного рівня кваліфікації.
2. Організація неформальної освіти для неперервної професійної підготовки здобувачів та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у колобарації із носіями кращих практик.
3. Консультування індивідуальної роботи здобувачів, проведення студентських конкурсів на краще самостійно розроблене навчально-методичне забезпечення освітнього процесу за фахом (навчально-методичні розробки, дидактичний наочний матеріал, авторські кейси, проєкти тощо).
4. Проведення студентських конкурсів педагогічної майстерності, творчих майстерень, зустрічей з вчителями, представниками академічної спільноти.
5. Проведення інноваційних групових та індивідуальних форм роботи із студентами, зокрема з використанням сучасних ІТ, STEM-технологій.
6. Розроблення рекомендацій щодо впровадження в освітню діяльність вчителів географії, економіки закладів загальної середньої освіти сучасних педагогічних технологій.
7. Здійснення наукових досліджень у галузі та впровадження їх результатів у освітній процес (розробка освітніх програм, навчальних
курсів тощо).
8. Консультаційно-методичний супровід та координація діяльності науковців початківців, дослідно-експериментальної діяльності закладів загальної середньої освіти;
9. Налагодження контактів з українськими та міжнародними інституціями з метою поглиблення наукової співпраці, поширення та практичного застосування результатів роботи.
10. Надання додаткових платних освітніх послуг за окремими планами та програмами.
7. Напрями роботи:
1. Практична підготовка здобувачів до виконання майбутніх професійних функцій вчителя географії, економіки шляхом запровадження в освітній процес новітніх педагогічних та STEM-технологій.
2. Забезпечення здобувачів робочими місцями, укомплектованими сучасним обладнанням, програмним забезпеченням, методичною та довідковою літературою для реалізації відповідних ОПП.
3. Організація та здійснення наукової діяльності, спрямованої на розвиток національних, регіональних досліджень в галузі вищої освіти, шкільної природничо-географічної та економічної освіти.
4. Забезпечення неперервної професійної підготовки та підвищення кваліфікації педагогів в контексті Концепції розвитку педагогічної освіти, Концепції НУШ.
5. Здійснення інших видів діяльності (організаційної, профорієнтаційної, господарської, міжнародної та ін.) відповідно до законодавства, Статуту Університету.
8. Положення про навчально-наукову лабораторію "АКМЕ-ПРОСТІР"
9. Перспективний план роботи навчально-наукової лабораторії "АКМЕ-ПРОСТІР" на 2023-2027 рр.
10. Обладнання. Навчально-наукова лабораторія «АКМЕ-простір» кафедри економічної та соціальної географії розміщується в аудиторії С-605.
Наявне таке обладнання: ноутбук, проектор, фліпчарт
11. Наукові та методичні дослідження.
Перелік основних наукових та методичних публікацій з основних напрямків діяльності лабораторії працівників лабораторії та кафедри
1. Потапова А. Г., Краснопольська Н. В., Барський Ю. М. Модернізація освітнього комплексу Волинської області: монографія. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2020. 118 с.
2. Потапова А. Г. Географія науки і культури: конспект лекцій. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2019. 92 с.
3. Потапова А. Г. Географія науки і культури: практикум. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2019. 42 с.
4. Потапова А. Г. Географія науки і освіти. Навчальний посібник. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2022. 45 с.
5. Потапова А. Г. Основи економічних знань у новій українській школі. Навчальний посібник. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2022. 57 с.
6. Потапова А. Г. Основи економічних знань у новій українській школі. Курс лекцій. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2022. 259 с.
7. Потапова А. Г. Географія науки і освіти. Курс лекцій. Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2022. 115 с.
8. Потапова А. Г. Географія науки і освіти. Сертифікований електронний курс навчальної дисципліни (Модель № 2) (Протокол № 4 від 19 грудня 2022 р.).
9. Потапова А. Г. Основи економічних знань у новій українській школі. Сертифікований електронний курс навчальної дисципліни (Модель № 2) (Протокол № 4 від 19 грудня 2022 р.).
10. Krasnopolskaja N., Potapowa A., Golub G., Pogrebskij T. Current trends of using scientific potential of Volyn Region. Acta Geographica Silesiana. № 13/1 (33). Sosnowiec: Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, 2019. S. 35–40.
11. Alla Potapova, Taras Pohrebskyi, Gennadii Golub, Svitlana Hlushko. The scientific potential of Volyn Region (Potencjał naukowy obwodu wołyńskiego; Научный потенціал Волынской области). Acta Geographica Silesiana. № 15/2 (42). Sosnowiec : InstytutNauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, 2021. С. 27−32.
12. Alla Potapova, Taras Pohrebskyi, Gennadii Golub, Valentyna Golub, Svitlana Hlushko. Regional features of school education in Ukraine (Cechy regionalne edukacji szkolnej na Ukrainie; Региональные особенности школьного образования вУкраине). Acta Geographica Silesiana. № 15/4 (44). Sosnowiec : WnoZ UŚ, 2021. S. 29−36. ISSN 1897–5100.
13. Alla Potapova, Taras Pohrebskyi, Gennadii Golub, Nadia Tkachuk. Territorial organization and main areas of scientific activity of society (Organizacja przestrzenna i główne sfery działalności naukowej społeczeństwa; Территориальная организация и основные сферы научной деятельности
общества). Acta Geographica Silesiana, 17/2 (50). Sosnowiec : INoZ UŚ, 2023. S. 95–100. ISSN 1897–5100.
14. Потапова А., Заватіна О. Інклюзивна освіта в україні: результати впровадження. Суспільно-географічні чинники розвитку регіонів : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. Інтернет-конференції (м. Луцьк, 9–10 квітня 2020 р.). Луцьк, 2020. С. 134–135.
15. Потапова А., Сучко О. Особливості територіального розподілу вступників географічного факультету Східноєвропейського національного університету. Суспільно-географічні чинники розвитку регіонів : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. Інтернет-конференції (м. Луцьк, 9–10 квітня 2020 р.). Луцьк, 2020. С. 135–137.
16. Потапова А. Г. Інклюзивна освіта у Волинській області. Реформа освіти в Україні. Інформаційно-аналітичне забезпечення : збірник тез доповідей ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (наукове електронне видання), 15 жовтня 2020 р. Київ : ДНУ «Інститут освітньої аналітики», 2020. С. 99−102.
12. Міжнародна співпраця, грантова та проєктна діяльність.
1. Фундаментальна тема кафедри «Інтерактивні технології навчання географії та економіки у шкільній освіті», номер державної реєстрації 0121U111089 (2021−2024 рр.).
2. Заключені тристоронні договори (Ващук К., Пугач А.).
3. Впровадження сертифікованого курсу під час практики
13. Підвищення кваліфікації.
Сертифікати про підвищення кваліфікації:
Науково-педагогічне стажування Потапова А.: Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Z. Glogera, Wydział Pedagogiki (01.07.2019 р. – 30.09.2019 р.).
Науково-педагогічне стажування Ткачук Н.: Lublin, (15.04.2022 р. - 31.05.2022 р.).
14. Результати діяльності
Звіт про роботу навчально-наукової/науково-дослідної лабораторії в 2022-2023 н.р.
Роботи студентів проблемних груп
РЕЗУЛЬТАТИ ЗАХИСТІВ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ
2023-2024 н.р.
Рейтинговий список наукових робіт за результатами І етапу Конкурсу (014 Середня освіта(Географія))
Рейтинговий список наукових робіт за результатами ІІ етапу Конкурсу (014 Середня освіта(Географія))
Результати участі здобувачів освіти в Конкурсі (014 Середня освіта(Географія))
Результати переможців Конкурсу (014 Середня освіта(Географія))
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ГЕОГРАФІЯ). ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "СЕРЕДНЯ ОСВІТА. ГЕОГРАФІЯ. ЕКОНОМІКА" ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Матеріально технічне забезпечення освітньої програми
ВИТЯГИ З ПРОТОКОЛІВ ЗАСІДАНЬ КАФЕДРИ
2019
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 8 від 20 березня 2019 (удосконалення ОПП та навчального плану)
2020
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 8 від 17 березня 2020 (удосконалення ОПП та навчального плану)
2021
- Витяг з протоколу засідання кафедри №8 від 22 березня 2021 (удосконалення ОПП та навчального плану)
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 1 від 30 серпня 2021 (затвердження оновлених програм навчальних дисциплін)
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 1 від 30 серпня 2021 (хід підготовки до акредитації ОПП)
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 2 від 15 вересня 2021 (затвердження тем курсових робіт)
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 2 від 15 вересня 2021 (затвердження коригуючого робочого навчального плану)
2022
2023
ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ОПП "СЕРЕДНЯ ОСВІТА. ГЕОГРАФІЯ. ЕКОНОМІКА"
РЕЦЕНЗІЇ ТА ВІДГУКИ НА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
ОПП "Середня освіта. Географія. Економіка" (Бакалавр)
- Рецензія на ОПП (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, д. г. н., професор Л. Нємець)
- Рецензія на ОПП (Відділ природничих дисциплін ВІППО, Н. В. Григор'єва)
- Рецензія на ОПП (Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука, заслужений вчитель України, заступник директора з навчально-виховної роботи, О. В. Мартинюк)
- Рецензія на ОПП (КЗ "Луцька гімназія № 4, імені Модеста Левицького Луцької міської ради Волинської області, директор О. А. Мишковець)
- Рецензія на ОПП (Начальник управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації, Л. Плахотна)
- Рецензія на ОПП (Міський голова Ковельської міської ради, І. Чайка)
- Зведена таблиця зауважень і пропозицій за результатами обговорення ОПП
ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ
ОПП "Середня освіта. Географія. Економіка" (Бакалавр)
Силабуси нормативних та вибіркових дисциплін бакалавра на основі ПЗСО
Силабуси нормативних та вибіркових дисциплін бакалавра на основі молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра
ОПП " Географія "(Бакалавр)
Силабуси нормативних та вибіркових дисциплін (3 курс, бакалавр.)
Силабуси нормативних та вибіркових дисциплін (4 курс, бакалавр.)
ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ
Практики є важливою логічною складовою освітньо-професійної програми «Середня освіта. Географія. Економіка», мають за мету закріплення професійних знань, умінь та навичок здобувачів освіти та спрямовані на забезпечення загальних та спеціальних компетентностей, прийняття самостійних рішень у конкретних умовах професійної діяльності.
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА (Cилабус)
Метою практики є освоєння студентами методичних основ організації освітнього процесу шляхом спостереження роботи психолога, вчителя географії та класного керівника, формування професійних вмінь і навичок бакалаврів проводити психолого-педагогічні дослідження класного колективу й особистості школяра в умовах освітнього середовища закладу загальної середньої освіти.
База практики: заклади загальної середньої освіти м. Луцька, ВНУ імені Лесі Українки
НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (без відриву від навчання) (Cилабус)
Мета практики – формування у студента позитивного відношення до професії вчителя, набуття і вдосконалення практично значущих умінь і навичок у здійсненні професійних функцій учителя географії, економіки закладу загальної середньої освіти, розвиток у майбутніх вчителів професійно-особистісних якостей.
База практики: заклади загальної середньої освіти м. Луцька, заклади позашкільної освіти
ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА (Cилабус)
Метою практики є підготовка студентів до виконання функцій учителя та класного керівника, до організації освітнього процесу з географії й економіки у закладах загальної середньої освіти; формування установки здобувачів освіти до безперервного пошуку, творчості та любові до дітей.
База практики: заклади загальної середньої освіти м. Луцька, Волинської області.
НАВЧАЛЬНА КОМПЛЕКСНА ПРИРОДНИЧА ПРАКТИКА (за спеціальністю) (Cилабус)
Основна мета цієї практики ‒ це закріплення та поглиблення теоретичних знань про основні метеоелементи, взаємозв’язки між ними, основні закономірності ходу метеоелементів; різні водні об'єкти та методи проведення польових гідрологічних спостережень на середніх і малих річках; про залягання гірських порід та методи польових геологічних досліджень; виконання прийоми топографічних зйомок і оформлення їх результатів у вигляді топографічних планів, профілів.
База практики: польовий період проходить в Українських Карпатах, Воротнівському заказнику, Ківерцівському НПП «Цуманська Пуща»
НАВЧАЛЬНА ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНА ПРАКТИКА (Cилабус)
Основна мета цієї практики ‒ це закріплення та поглиблення теоретичних знань про взаємозв’язок та взаємообумовленність між компонентами геосистем (ландшафтів) на регіональному та локальному рівнях організації епігеосфери, а також вивчення наслідків (проявів) зональних та азональних закономірностей в конкретних польових умовах.
База практики: польовий період здійснюється у таборі «Гарт» ВНУ імені Лесі Українки
ВИРОБНИЧА ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ПРАКТИКА (за спеціальністю) (Cилабус)
Метою виробничої економіко-географічної практики є розвиток у студентів просторового мислення, формування умінь самостійно виявляти, аналізувати та описувати взаємозв’язки між окремими компонентами суспільно-територіальних систем і комплексів територій різного таксономічного рівня, набуття практичних навичок у розробці та підготовці аналітико-статистичних, картографічних і текстових матеріалів виробничого та управлінського характеру.
База практики: згідно укладених договорів, природоохоронні об’єкти (Рівненска АЕС, Оконське рибне господарство, Рівненський льонокомбінат, Черемський заповідник, Березнівський дендропарк, Базальтові кар'єри Рівненської області)
Важливим моментом є професійне оцінювання результатів проходження практик керівниками від бази практик, які згідно звітів, позитивно і схвально оцінюють фахово-методичні компетентності здобувачів освіти.
ОПИТУВАЛЬНИК КЕРІВНИКІВ БАЗИ ПРАКТИКИ
УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
Меморандум про співпрацю "Асоціація міст України"
Договір про співпрацю "Боратинська об'єднана територіальна громада"
Договір про співпрацю "Волинська обласна Мала академія наук"
Договір про співпрацю "Приватне акціонерне товариство "Едельвіка""
Договір про співпрацю "Волинська обласна державна адміністрація"
Договір про співпрацю "Волинська обласна рада"
Договір про співпрацю "Луцька міська рада"
Договір про співпрацю "Управління освіти Луцької міської ради"
Перелік баз практики (Довгострокові договори)"
НАУКОВІ ГУРТКИ, ПРОБЛЕМНІ ГРУПИ ТА СЕМІНАРИ
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про студентські наукові гуртки та проблемні групи
При кафедрі працюють проблемні групи:
- проблемна група «Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка», керівник – доц. Маковецька Л. О.;
- проблемна група «Сучасні країнознавчі дослідження», керівник – доц. Мандрик І. П.;
- проблемна група «Інформаційні технології у суспільно-географічних дослідженнях», керівник – доц. Пугач С. О.;
- проблемна група «Економічний потенціал регіону», керівник – доц. Потапова А. Г.;
- проблемна група «Рівень та якість життя населення регіону», керівники – проф. Барський Ю. М., доц. Голуб Г.С., доц. Погребський Т.Г.
- проблемна група «Соціально-географічне дослідження міст та урбаністика», керівники – доц. Поручинський В.І., доц. Поручинська І.В., доц. Слащук А.М.
- Проблемна група «Навчання географії у контексті STEM-освіти» керівники – доц. Ткачук Н. М., ст. викл. Новосад О. В.
На кафедрі організована діяльність методичних та наукових семінарів.
Протоколи методичних семінарів кафедри економічної та соціальної географії за 2020-2021 н.р.
Протокол методичного семінару №1
Протокол методичного семінару №2
Протокол методичного семінару №3
Протокол методичного семінару №4
Протокол методичного семінару №5
Протокол методичного семінару №6
Протокол методичного семінару №7
Протокол методичного семінару №8
Протокол методичного семінару №9
Протокол методичного семінару №10
Протокол методичного семінару №11
Протоколи наукових семінарів кафедри економічної та соціальної географії за 2020-2021 н.р.
Протокол наукового семінару №1
Протокол наукового семінару №2
Протокол наукового семінару №3
Протокол наукового семінару №4
Протокол наукового семінару №5
Протокол наукового семінару №6
Протокол наукового семінару №7
Протокол наукового семінару №8
Протокол наукового семінару №9
Протокол наукового семінару №10
Протокол наукового семінару №11
Протокол наукового семінару №12
Методичні семінари кафедри економічної та соціальної географії на 2021-2022 н.р.
Наукові семінари кафедри економічної та соціальної географії на 2021-2022 н.р.
НАУКОВІ ПРАЦІ СТУДЕНТІВ
Публікації студентів за 2019-2020 рр.
Публікації студентів за 2020-2021 рр.
АНКЕТУВАННЯ
Рівень адаптованості студентів 1 курсу ОПИТУВАЛЬНИК
Оцінювання освітнього процесу ОПИТУВАЛЬНИК
Звіт опитування "Освіта очима студентів" 2021р.
ОПИТУВАЛЬНИК ВИПУСКНИКА ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ОСВІТИ
[ Результати опитування випускників та роботодавців]
ФОТОЗВІТ
Гостьова лекція народного вчителя України Галини Ягенської
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ГЕОГРАФІЯ). ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ГЕОГРАФІЯ. ЕКОНОМІКА)" ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ВИТЯГИ З ПРОТОКОЛІВ ЗАСІДАНЬ КАФЕДРИ
2019
2020
2021
2022
2023
- Витяг з протоколу засідання кафедри № 1 від 29 серпня 2023 (оновлення силабусів овітніх компонентів)
2024
РЕЦЕНЗІЇ ТА ВІДГУКИ НА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ
- Рецензія на ОПП (КЗ "Луцький ліцей № 9 Луцької міської ради", учитель географії та економіки О. Рибка)
- Рецензія на ОПП ( ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки, заступник директора з навчально-методичної роботи, викладач економічних дисциплін О. Боярчук)
- Рецензія на ОПП ( Директорка ВПУ №41 м. Тульчина, Т. Друм)
ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ
ОПП "Середня освіта (Географія. Економіка)" другого (магістерського) рівня вищої освіти
ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ другого (магістерського) рівня вищої освіти
Практики є важливою логічною складовою освітньо-професійної програми «Середня освіта (Географія. Економіка)», мають за мету закріплення професійних знань, умінь та навичок здобувачів освіти та спрямовані на забезпечення загальних та спеціальних компетентностей, прийняття самостійних рішень у конкретних умовах професійної діяльності.
ПЕРЕДДИПЛОМНА ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА (Cилабус)
Метою практики є підготовка студентів до виконання функцій учителя та класного керівника, до організації освітнього процесу з географії й економіки у закладах загальної середньої освіти; формування установки здобувачів освіти до безперервного пошуку, творчості та любові до дітей.
База практики: заклади загальної середньої та фахової передвищої освіти м. Луцька, Волинської області.
ПЕРЕДДИПЛОМНА ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА (Cилабус)
Метою практики є підготовка студентів до виконання функцій викладача та куратора, до організації освітнього процесу з географії та економіки у закладах вищої освіти; здійснення науково-педагогічних досліджень, прогнозування та презентування результатів.
База практики: заклади вищої освіти; Волинський національний університет імені Лесі Українки.
Важливим моментом є професійне оцінювання результатів проходження практик керівниками від бази практик, які згідно звітів, позитивно і схвально оцінюють фахово-методичні компетентності здобувачів освіти.
ОПИТУВАЛЬНИК КЕРІВНИКІВ БАЗИ ПРАКТИКИ
РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ КЕРІВНИКІВ БАЗИ ПРАКТИКИ
УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
Меморандум про співпрацю "Асоціація міст України"
Договір про співпрацю "Волинська обласна Мала академія наук"
Договір про співпрацю "Управління освіти Луцької міської ради"
ДУАЛЬНА ОСВІТА
НАУКОВІ ГУРТКИ та ПРОБЛЕМНІ ГРУПИ
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про студентські наукові гуртки та проблемні групи
При кафедрі працюють проблемні групи:
- проблемна група «Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка», керівники – доц. Маковецька Л. О., доц. Сосницька Я. С.;
- проблемна група «Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка», керівник – доц. Маковецька Л. О., к. г. н. ;
- проблемна група «Географічні дослідження агробізнесу Волинської області та прилеглих територій», керівник – доц. Сосницька Я. С.;
- проблемна група «Сучасні країнознавчі дослідження», керівник – доц. Мандрик І. П.;
- проблемна група «Сучасні країнознавчі дослідження», керівник – доц. Мандрик І. П., к.г.н.;
- проблемна група «Інформаційні технології у суспільно-географічних дослідженнях», керівник – доц. Пугач С. О.;
- проблемна група «Економічний потенціал регіону», керівник – доц. Потапова А. Г.;
- проблемна група «Економічний потенціал регіону», керівник – доц. Потапова А. Г., к.г.н.;
- проблемна група «Рівень та якість життя населення регіону», керівники – проф. Барський Ю. М., доц. Голуб Г.С., доц. Погребський Т.Г.
- проблемна група «Рівень та якість життя населення регіону», керівники – проф. Барський Ю. М., доц. Голуб Г.С., доц. Погребський Т.Г.
- проблемна група «Соціально-географічне дослідження міст та урбаністика», керівники – доц. Поручинський В.І., доц. Поручинська І.В., доц. Слащук А.М.
- проблемна група «Соціально-географічне дослідження міст та урбаністика», керівники – доц. Поручинський В.І., к.г.н., доц. Поручинська І.В., к.г.н., доц. Слащук А.М., к.г.н.
- Проблемна група «Навчання географії у контексті STEM-освіти» керівники – доц. Ткачук Н. М., ст. викл. Новосад О. В.
- Проблемна група «Навчання географії у контексті STEM-освіти» керівники – доц. Ткачук Н. М., ст. викл. Новосад О. В.
НАУКОВІ ТА МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ
На кафедрі організована діяльність методичних та наукових семінарів.
Методичні семінари кафедри економічної та соціальної географії на 2022-2023 н.р.
Наукові семінари кафедри економічної та соціальної географії на 2022-2023 н.р.
Протоколи методичних семінарів кафедри економічної та соціальної географії за 2022-2023 н.р.
Протокол методичного семінару №1
Протокол методичного семінару №2
Протокол методичного семінару №3
Протокол методичного семінару №4
Протокол методичного семінару №5
Протокол методичного семінару №6
Протокол методичного семінару №7
Протокол методичного семінару №8
Протокол методичного семінару №9
Протокол методичного семінару №10
Протокол методичного семінару №11
Протокол методичного семінару №12
Протокол методичного семінару №13
Протоколи наукових семінарів кафедри економічної та соціальної географії за 2022-2023 н.р.
Протокол наукового семінару №1
Протокол наукового семінару №2
Протокол наукового семінару №3
Протокол наукового семінару №4
Протокол наукового семінару №5
Протокол наукового семінару №6
Протокол наукового семінару №7
Протокол наукового семінару №8
Протокол наукового семінару №9
Протокол наукового семінару №10
Протокол наукового семінару №11
Протокол наукового семінару №12
Протокол наукового семінару №13
НАУКОВІ ПРАЦІ СТУДЕНТІВ другого (магістерського) рівня вищої освіти
Публікації студентів за 2018-2019 рр.
Публікації студентів за 2019-2020 рр.
Публікації студентів за 2020-2021 рр.
Публікації студентів за 2021-2022 рр.
Публікації студентів за 2022-2023 рр.
НАУКОВІ ПРАЦІ ВИКЛАДАЧІВ
Навчально-методичні праці
Закордонні публікації викладачів за 2018-2023 рр.
Сертифіковані електронні курси
АНКЕТУВАННЯ
Оцінювання освітнього процесу ОПИТУВАЛЬНИК
Звіт опитування "Освіта очима студентів" 2020-21р.
Звіт опитування "Освіта очима студентів" 2021-22р.
Звіт опитування "Освіта очима студентів" 2022-23р.
ОПИТУВАЛЬНИК ВИПУСКНИКА ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ОСВІТИ
Результати опитування випускників та роботодавців
ФОТОЗВІТ
Гостьова лекція народного вчителя України Галини Ягенської
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 106 ГЕОГРАФІЯ. ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ТА ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ" ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ПРОТОКОЛИ ТА ВИТЯГИ З ПРОТОКОЛІВ ЗАСІДАНЬ КАФЕДРИ
2024
РЕЦЕНЗІЇ ТА ВІДГУКИ НА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНУ ПРОГРАМУ
- Рецензія на ОПП (Київський національний університет, д.г.н.,проф.,зав. каф. Мезенцев К. В.)
- Рецензія на ОПП (Луцька міська рада, Туз В. В.)
- Рецензія на ОПП (Боратинська сільська рада, Яручик С.)
- Рецензія на ОПП (НУБіПУ, Ковальчук І. П.)
- Рецензія на ОПП (Ковельська міська рада, Яковлєв Т.)
- Рецензія на ОПП (Чернівецький національний університет, Костащук І.І.)
- Рецензія на ОПП (Асоціація міст України, виконавча директорка М. Конончук)
ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ
ОПИТУВАЛЬНИК КЕРІВНИКІВ БАЗИ ПРАКТИКИ
РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ КЕРІВНИКІВ БАЗИ ПРАКТИКИ
УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
Меморандум про співпрацю "Асоціація міст України"
Договір про співпрацю "Приватне акціонерне товариство "Едельвіка""
Меморандум про співпрацю "Агенція регіонального розвитку Волинської області"
Угода про співпрацю "Боратинська сільська територіальна громада "
НАУКОВІ ГУРТКИ та ПРОБЛЕМНІ ГРУПИ
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про студентські наукові гуртки та проблемні групи
При кафедрі працюють проблемні групи:
- проблемна група «Інформаційні технології у географічних дослідженнях» (план), керівники – проф. Пугач С. О., проф. Лажнік В.Й.;
- проблемна група «Інформаційні технології у географічних дослідженнях» (тематика досліджень), керівники – проф. Пугач С. О., проф. Лажнік В.Й.;
- проблемна група «Зарубіжні теорії суспільної географії» (план), керівник – проф. Лажнік В.Й.;
- проблемна група «Зарубіжні теорії суспільної географії» (тематика досліджень), керівник – проф. Лажнік В.Й.;
- проблемна група «Рівень та якість життя населення регіону» (план), керівники – проф. Барський Ю. М., доц. Голуб Г.С., доц. Погребський Т.Г.
- проблемна група «Рівень та якість життя населення регіону» (тематика досліджень), керівники – проф. Барський Ю. М., доц. Голуб Г.С., доц. Погребський Т.Г.
- проблемна група «Економічний потенціал регіону» (план), керівник – доц. Потапова А. Г.;
- проблемна група «Економічний потенціал регіону» (тематика досліджень), керівник – доц. Потапова А. Г.
- проблемна група «Соціально-географічне дослідження міст та урбаністика» (план), керівники – доц. Поручинський В.І., доц. Поручинська І.В., доц. Слащук А.М.
- проблемна група «Соціально-географічне дослідження міст та урбаністика» (тематика досліджень), керівники – доц. Поручинський В.І., доц. Поручинська І.В., доц. Слащук А.М.
- проблемна група «Навчання географії у контексті STEM-освіти» (план), керівники – доц. Ткачук Н.М., доц. Новосад О.В.
- проблемна група «Навчання географії у контексті STEM-освіти» (тематика досліджень), керівники – доц. Ткачук Н.М., доц. Новосад О.В.
- проблемна група «Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка» (тематика досліджень), керівник – доц. Маковецька Л.О.
- проблемна група «Сучасні країнознавчі дослідження» (план), керівник - доц. Мандрик І.П.
Звіти роботи проблемних груп за 2023-2024 н.р.
- проблемна група «Інформаційні технології у суспільно-географічних дослідженнях», керівник - д.г.н., проф. Пугач С.О.
- проблемна група «Рівень та якість життя населення регіону», керівники - д.е.н., проф. Барський Ю.М., доц. Погребський Т.Г., доц. Голуб Г.С.
- проблемна група «Зарубіжні теорії суспільної географії», керівник - к.г.н., проф. Лажнік В.Й.
- проблемна група «Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка», керівник - доц. Маковецька Л.О.
- проблемна група «Сучасні країнознавчі дослідження», керівник - доц. Мандрик І.П.
- проблемна група «Соціально-географічне дослідження міст та урбаністика», керівники - доц. Поручинський В.І., доц. Поручинська І.В., доц. Слащук А.М.
- проблемна група «Економічний потенціал регіону», керівник - доц. Потапова А.Г.
- проблемна група «Навчання географії у контексті STEM-освіти», керівники – доц. Ткачук Н.М., доц. Новосад О.В.
НАУКОВІ ТА МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ
НАУКОВІ ПРАЦІ СТУДЕНТІВ другого (магістерського) рівня вищої освіти
Публікації студентів за 2022-2023, 2023-2024 н. р.
АНКЕТУВАННЯ
Звіт опитування "Освіта очима студентів" 2023-24 н. р.
Звіт опитування по освітніх компонентах ОП РРПП за 2023-24 н. р.
Анкета громадського обговорення ОП РРПП, 2024 р.
Звіт опитування за результатами громадського обговорення ОП РРПП, 2024 р.
АБІТУРІЄНТАМ
СТУДЕНТИ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
ЧОМУ ВАРТО НАВЧАТИСЯ НА ГЕОГРАФІЧНОМУ
ГЕОГРАФ КРАЩЕ ЗНАЄ...
КОНТАКТИ
43021, м. Луцьк, вул. Банкова, 9, географічний факультет ВНУ імені Лесі Українки
Тел.: +38 (099)4962521, +38(098)4816766
e-mail: pogrebskyi.taras@vnu.edu.ua
Сторінка кафедри у Facebook