Участь у семінарах, круглих столах, майстер-класах, тренінгах, конференціях

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спільна семінар-нарада на Волині: збереження ментального здоровʼя в системі МВС у співпраці з програмою «Ти як?» та Центром Життєстійкості

Спільна семінар-нарада на Волині: збереження ментального здоровʼя в системі МВС у співпраці з програмою «Ти як?» та Центром Життєстійкості

04 квітня 2025 року відбулась спільна семінар-нарада на Волині: збереження ментального здоровʼя в системі МВС у співпраці з програмою «Ти як?» та Центром Життєстійкості.
За участі координаторки Всеукраїнської програми Наталії Коструби, експертки Оксани Фіщук, психологів та соціальних працівників МВС, ГУ ДСНС, інклюзивного центру розвитку «Fox House».
Захід-тренінг з надання першої психологічної допомоги пораненим, людям в стані шоку та стресу організувала і провела начальниця відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності Головне управління ДСНС України у Волинській області підполковник служби цивільного захисту Наталія Водько.
Участь у тренінгу взяли психологи Управління поліції охорони у Волинській області, Поліція Волинської області, Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення м. Луцьк, працівники «Fox house» Інклюзивний центр розвитку . Центр Життєстійкості.
Під час заходу учасники ознайомилися з алгоритмами першої психологічної допомоги та дізналися, як правильно підтримати людину в кризовому стані. Було наголошено, що перша психологічна допомога — це не глибока терапія, а своєчасна підтримка «тут і зараз», яка допомагає уникнути паніки та посилення стресу.
Тренінг проведено в межах проєкту «Пункт психологічних практик» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».


Cемінар «Збереження ментального здоров’я: нові підходи до управління емоціями» для бібліотекарів міста Луцька.

Cемінар «Збереження ментального здоров’я нові підходи до управління емоціями» для бібліотекарів міста Луцька.

27 лютого 2025 року у Центрі ментального благополуччя Волинський національний університет імені Лесі Українки відбувся семінар «Збереження ментального здоров’я: нові підходи до управління емоціями» для бібліотекарів міста Луцька.
Семінар організований - КУ Центр професійного розвитку педагогічних працівників Луцька міська рада, КЗСО «Луцький інституційний ліцей #8 Луцької міської ради».
Серед спікерів:
ти КЗСО «Луцький інституційний ліцей #8 Луцької міської ради», яка розповіла про особливості роботи ліцею
✅Ганна Вуйцик, завідувачка бібліотеки КЗСО «Луцький інституційний ліцей #8 Луцької міської ради» розповіла про роль бібліотечного краєзнавства, декоративного мистецтва у розвитку духовності та формування стресостійкості
✅Оксана Фіщук, доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки, вчитель біології та екології КЗСО «Луцький інституційний ліцей №8 Луцької міської ради», яка провела майстерку квіткова скарбниця «Від серця до серця».


Tренінг на тему: «Турбота про ментальне здоров’я: профілактика професійного вигорання».

Tренінг на тему: «Турбота про ментальне здоров’я: профілактика професійного вигорання»

28 січня 2025 року Коструба Наталія та Фіщук Оксана провели тренінг «Турбота про ментальне здоровʼя: профілактика професійного вигорання науково-педагогічного працівника» для професорсько-викладацького складу факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Волинський національний університет імені Лесі Українки.
Захід відбувся в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
🎓 Учасники тренінгу:

  • розглянули основні ознаки емоційного та професійного вигорання;
  • ознайомилися з техніками самодопомоги, відновлення ресурсності та методами профілактики стресу;
  • брали участь у практичних вправах з емоційного розвантаження, дихальних техніках, рефлексії;
  • обговорювали виклики освітнього середовища, що впливають на психологічне благополуччя викладача;
  • отримали інструменти для щоденного турботливого ставлення до себе в професійному контексті.

🌟 Тренінг став цінним ресурсом для усвідомлення власних потреб, підвищення емоційної стійкості та збереження внутрішньої рівноваги в умовах інтенсивного освітнього навантаження.
Турбота про ментальне здоров’я — це не розкіш, а професійна необхідність. Завдяки таким заходам науково-педагогічні працівники отримують підтримку, інструменти для відновлення й натхнення для подальшої роботи.



Пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку природничої освітньої галузі»

Іванців О.Я. під час виступу на пленарному засіданні

2-3 квітня 2025 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи розвитку природничої освітньої галузі», організована за ініціативи кафедри природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі та зарубіжних університетів-партнерів: «Ion Creanga» State Pedagogical University of Chisinau, Republic of Moldova; Institute of Biology, Pomeranian University in Słupsk, Poland; «Dunărea de Jos» University of Galati, Romania.

Метою проведення міжнародного наукового зібрання було об’єднання вітчизняних і закордонних науковців, педагогів закладів вищої освіти й вчителів-практиків щодо обміну досвідом і досягненнями, обговорення і пошуку шляхів підвищення якості підготовки майбутніх фахівців природничої освітньої галузі в контексті розбудови «Нової української школи».

Оксана Іванців (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки) виступила із доповіддю "Стан і проблеми підготовки фахівців природничо-освітньої галузі"

Участь у всеукраїнській авторській онлайн- педагогічній майстерні "STEM-світ інноваційних можливостей"

Іванців О.Я. Участь у всеукраїнській авторській онлайн- педагогічній майстерні "STEM-світ інноваційних можливостей"


Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку природничо- математичної освіти є STEM-орієнтований підхід до навчання.
18 квітня 2024 року у Волинському обласному еколого- натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулася всеукраїнська авторська онлайн- педагогічна майстерня "STEM-світ інноваційних можливостей".
Ініціатором таких важливих онлайн- педагогічних майстерень є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.
Під час неї педагогічна спільнота Волині ділилася досвідом формування STEM-освітнього простору у закладах позашкільної освіти. Із цікавими темами виступили педагоги та науковці, які поділилися своїм досвідом впровадження STEM в освітній процес.
Оксана Іванців, кандидат педагогічних наук, доцент ВНУ імені Лесі Українки, підняла тему – STEM і позашкілля: за і проти.


2 квітня 2025 року Іванців Оксана Ярославівна мала за честь виступити на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку природничої освітньої галузі», яка проводилася за ініціативи кафедри природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди у Переяславі.

Круглий стіл за участю вчителя біології ліцею №9 Тимчій А.О. Модератор доц. Коцун Л.О.

Круглий стіл за участю вчителя біології ліцею №9 Тимчій А.О.

12 листопада 2024 р. серед заходів до Дня кафедри ботаніки і методики природничих наук в межах Тижня факультету біології та лісового господарства проведено круглий стіл за участю вчителя біології ліцею №9 Тимчій А.О.
Модератор доц. Коцун Лариса Олександрівна
Доповідачка поділилась досвідом роботи вчителя з учнями 5-7 класів в НУШ, навела приклади практичних занять з інтерактивними методами навчання, різними типами наочності.
Анна Олегівна є активною учасницею робочої групи по розробці навчальних матеріалів з біології 7 класу, членом проектної групи по розробці ОПП Середня освіта. Біологія та здоров'я людини ВНУ ім. Лесі Українки.

Науковий семінар про участь у роботі конгресу "Сталий розвиток: захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування"

Науковий семінар про участь у роботі конгресу "Сталий розвиток: захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування"

12 листопада 2024 р. серед заходів до Дня кафедри ботаніки і методики природничих наук в межах Тижня факультету біології та лісового господарства доцентом Іриною Кузьмішиною проведено науковий семінар про участь в роботі VIII міжнародного конгресу «Сталий розвиток: захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування» (16-18 жовтня 2024 р., м. Львів, Національний університет «Львівська політехніка»).
Лектор продемонструвала фрагменти доповідей фахівців з усіх компонентів сталого розвитку (екологічного, економічного та соціального), власної доповіді на тему «Збереженість флори Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща» та дискусій щодо успішного застосування сучасних природоохоронних технологій, виконання природоохоронних завдань, забезпечення збалансованого розвитку суспільства. Жвавий інтерес викликала демонстрація слайдів з екскурсії Актовою залою найстарішого українського університету «Львівська політехніка» та пішохідної екскурсії вечірнім Львовом.

Участь у роботі IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи природничої освіти» в м. Переяславі.

Участь у роботі IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи природничої освіти» в м. Переяславі.

17-18 квітня 2024 року разом із здобувачами освітніх програм "Середня освіта. Біологія і здоров'я людини" та "Середня освіта. Природничі науки" Волинський національний університет імені Лесі Українки [Іванців Оксана Ярославівна] прийняла участь у роботі IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи природничої освіти» в м. Переяславі.

Конференція була присвячена сучасному стану і перспективам розвитку природничої освітньої галузі (біологія, хімія, фізика, географія) у закладах загальної середньої освіти в умовах модернізації; сучасним засобам, методам, формам та технологіям навчання у професійній підготовці фахівців природничих наук; тенденціям і перспективам освіти сталого розвитку; історичному та прикладному аспектам дослідженням у галузі природничих наук.
Пленарне засідання відображало зацікавленість означених проблем, так як прозвучали доповіді вітчизняних та зарубіжних вчених.
Свої напрацювання представили колеги біологи та біохіміки з Польщі, Молдови, а також провідні фахівців в галузі природничої освіти, авторів підручників для загальної середньої та вищої освіти (Ольга Ярошенко, Тетяна Засєкіна, Тетяна Коршевнюк, Галина Ягенська, Наталія Грицай).

Учась у Дні відкритих дверей у Волинському обласному еколого - натуралістичному центрі.

Учась у Дні відкритих дверей у Волинському обласному еколого - натуралістичному центрі

17 вересня 2023 року доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих дисцмплін [Коцун Лариса Олександрівна] була співорганізатором заходу "Дні відкритих дверей у Волинському обласному еколого - натуралістичному центрі".
Захід зібрав учнів, батьків, педагогів і всіх, хто прагне ближче познайомитися з діяльністю центру та його природоохоронною місією.
🔹 У програмі заходу:

  • ознайомлення з гуртками, лабораторіями та навчально-дослідною ділянкою;
  • презентації екологічних проєктів, які реалізують вихованці центру;
  • цікаві майстер-класи з флористики, писанкарства, природного дизайну;
  • екскурсії до живого куточка, зоокуточка та теплиць;
  • демонстрація дослідницької роботи юннатів, виставки творчих робіт.

🧑‍🔬 Учасники мали змогу долучитися до експериментів, дізнатися більше про рідкісні рослини й тварин, а також поспілкуватися з педагогами й вихованцями центру.
🌟 Захід став справжнім святом природи, творчості й наукового пізнання, сприяв популяризації екологічної освіти та залученню нових учнів до активної участі в дослідницько-природоохоронній роботі.


Участь у семінарі з елементами тренінгу "Як бути щасливим в умовах невизначеності?"

Участь у семінарі з елементами тренінгу "Як бути щасливим в умовах невизначеності?"

23 березня 2023 року [Фіщук Оксана Сергіївна] приймала участь у семінарі "Як бути щасливим в умовах невизначеності?".
Семінар відбувся У Волинському національному університету імені Лесі Українки. Модератор Психолог, консультант, коуч, доктор наук Коструба Наталія. У непростих сучасних реаліях, коли світ стрімко змінюється, важливо знаходити внутрішні ресурси для збереження позитивного настрою та психічного здоров’я. Саме цьому було присвячено семінар з елементами тренінгу «Як бути щасливим в умовах невизначеності?», у якому взяли участь студенти, педагоги та всі охочі.
🧠 Основні теми заходу:

  • що таке щастя та як його відчуття формується у кризових обставинах;
  • як керувати емоціями, боротися зі стресом та тривожністю;
  • де шукати опору: внутрішні ресурси, підтримка близьких, корисні звички;
  • роль вдячності, щоденних маленьких радощів і цілеспрямованості.

🛠️ Практична частина включала:

  • вправи з емоційної саморегуляції;
  • техніки усвідомлення й уважності (mindfulness);
  • вправи на візуалізацію та постановку життєвих цілей;
  • обговорення життєвих історій і позитивного досвіду учасників.

💬 Атмосфера заходу була надзвичайно щирою, надихаючою та підтримуючою. Учасники відчули, що навіть у час невизначеності можна знаходити сили для радості, росту й внутрішньої рівноваги.
Семінар нагадав: щастя — це не зовнішні обставини, а наш внутрішній стан. І навіть у складні часи ми можемо обирати бути в ресурсі, бути вдячними, бути щасливими.


Семінар «Шляхи удосконалення освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 014 Середня освіта (Природничі науки) на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти»

Семінар «Шляхи удосконалення освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

та 014 Середня освіта (Природничі науки) на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти»]]

29 березня 2023 рокувідбувся семінар «Шляхи удосконалення освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 014 Середня освіта (Природничі науки) на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти»
На заході обговорено перелік відповідних компетентностей, програмних результатів навчання, особливості зазначених ОП.
Родзинкою зібрання була участь Віталія Гончаренка - завідувача кафедри ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка, одного із розробників проєкту Стандарту вищої освіти, котрий влучно відповідав на запитання присутніх учасників.
Захід пройшов у дружній атмосфері освітянської родини. Певні запитання знайшли відповіді, а дещо – залишилося дискусійним. Особливо корисним семінар був для гарантів окреслених програм.



Всеукраїнський семінар-практикум для завідувачів відділами квітництва обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю та вчителів біології закладів середньої освіти

11 березня 2021 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для завідувачів відділами квітництва обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю та вчителів біології закладів середньої освіти, який проводив Національний еколого-натуралістичних центр учнівської молоді спільно з Волинським еколого-натуралістичним центром Волинської обласної ради. Семінар відбувся в режимі відео-селектору.
У роботі семінару взяли участь і працівники Волинського національного університету імені Лесі Українки, зокрема доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Л.О.Коцун, яка відмітила, що ВОЕНЦ володіє значним досвідом організації різноманітної еколого-натуралістичної роботи, який може бути використаний у підвищенні професійної кваліфікації керівників гуртків відповідного профілю закладів позашкільної освіти.
Співпраця з ВОЕНЦ для нас має важливе значення у підготовці майбутніх вчителів зі спеціальності 014 Середня освіта. Біологія та здоров’я людини першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня освіти та 014 Середня освіта. Природничі науки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, оскільки вони у своїй майбутній педагогічній діяльності також повинні бути готові до організації гурткової роботи з учннями у школі, а також у закладах позашкільної освіти.

СВЯТКУВАННЯ 95-РІЧЧЯ ЮННАТІВСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ

Святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні

З нагоди святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні 26.11.2020 року відбулась урочиста Академія Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.
Модератором академії - директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук, заслужений працівник освіти України, лауреат премії Верховної Ради.

SMART TIME «Форми та методи роботи шкільних лісництв»

SMART TIME «Форми та методи роботи шкільних лісництв»

Мала лісова академія: обласний «SMART TIME» для керівників шкільних лісництв

30 листопада 2020 року у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся Smart time «Форми та методи роботи шкільних лісництв».
В роботі Smart time взяли участь:

  • Остачкук В.А., директор обласного еколого-натуралістичного центру, заслужений працівник освіти України,
  • Бабеля Б.П., начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства,
  • Жмурко І.В., директор Шацького лісового коледжу ім.. В.В.Сулька,
  • Коцун Л.О., кандидат біологічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Мета заходу – висвітленння сучасних підходів до проведення наукової роботи з учнями шкільних лісництв.

Науково-методичний онлайн-семінар для вчителів біології та природничих наук

15 травня 2020 року Іванців Оксана Ярославівна була учасником науково-методичного онлайн-семінару «Вчитель біології та природничих наук в сучасному освітньому просторі».

Мета заходу – підвищення кваліфікації вчителів біології та природничих наук в сучасних освітніх умовах.

Організатори:

Відділ природничих дисциплін Волинського ІППО

Медико-біологічний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Навчання відбувалося на платформі відеоконференцій Zoom.

У роботі семінару взяли участь 26 педагогів області.

Модель сучасного педагога передбачає готовність вчителя до використання нових технологій, здатність до самоосвіти, до постійного творчого пошуку. Використання компетентнісного підходу в освітньому процесі спонукає вчителів до змін у змісті й технологіях викладання біології та природничих наук, використання нових форм оцінювання навчальних досягнень учнів.

Майстер-клас «Освітній десант». м.Тернопіль

Майстер-клас «Освітній десант». м.Тернопіль


Фіщук Оксана Сергіївна взяла участь у серії майстер-класів «Освітній десант». Мета:
підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО та коледжів й популяризацію сучасних підходів у викладанні та навчанні освітніх майстер-класах.

Основні напрями роботи:

  • нові підходи у викладанні та навчанні й сучасні ролі викладача;
  • теорія поколінь і її вплив на навчання та викладання;
  • компетентності XXI ст. на думку роботодавців та як їх розвивати в процесі навчання та викладання.

Майстер-класи присвячені:

  • сучасним підходам та методам у викладанні та навчанні: фасилітації, тренінгу, коучингу тощо.
  • інструментам розвитку компетентностей XXІ ст. під час начального процесу: креативності, роботи в команді, ефективної комунікації, емоційного інтелекту.

Місце проведення:
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. м. Тернопіль

* «Стандарти Нової української школи»


«Стандарти Нової української школи»

10 квітня 2019 року в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на базі Навчально-наукової лабораторії технології викладання природничих наук спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено семінар «Стандарти Нової української школи» для вчителів біології, екології та основ здоров’я закладів загальної середньої освіти.

http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2640

Мета:

  • Формуванню ключових навичок та компетентностей учнів на уроках біології
  • Виявити суперечності й розбіжності між наявним і необхідними рівнями підготовки науково-педагогічних кадрів, інформаційним забезпеченням, змістом, методам і формами, що використовуються для підготовки майбутніх педагогів.

Обласний семінар " Дослідницькі проекти як площина формування життєвих компетентностей школярів"


Обласний семінар " Дослідницькі проекти як площина формування життєвих компетентностей школярів"

22 березня 2019 року Коцун Лариса Олександрівна взяла участь в обласному семінарі для вчителів біології та екології " Дослідницькі проекти як площина формування життєвих компетентностей школярів".
http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2613

Організатори: Волинський обласний еколого-натуралістичний центр спільно із Волинським інститутом післядипломної педогогічної освіти.
Мета:
Визначення шляхів формування життєвих компетентностей гуртківців через залучення їх до дослідницько-проектної діяльності.

Практичний блок складався із тренінгових занять:

  • Учасники знайомились із методикою проведення ХАКАТОНу;
  • Опановували сучасні аграрні технології у формі "теплих грядок Розума";
  • Тренувались проводити дослідницькі роботи із живими об'єктами рослинного і тваринного світу.

Місце проведення:
Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.

Cемінар-нарада керівників шкільних лісництв за темою «Розвиток та вдосконалення шкільних лісництв»


Cемінар-нарада керівників шкільних лісництв за темою «Розвиток та вдосконалення шкільних лісництв»

31 жовтня 2019 року Коцун Лариса Олександрівна була учасником семінару-наради керівників шкільних лісництв за темою «Розвиток та вдосконалення шкільних лісництв».
Місце проведення:
Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.
Програмою семінару-практикуму було передбачено розгляд питань організації практичної діяльності учнівських лісництв і проведення з школярами навчальної та лісогосподарської роботи, учнівської науково-дослідницької роботи, обмін досвідом проведення практичної лісогосподарської і лісоохоронної роботи з юними лісівниками та залучення їх до виконання дослідницько- експериментальних робіт під керівництвом науковців, педагогів ВОЕНУ і провідних фахівців лісогосподарських підприємств та участі в профільних заходах, конкурсах-захистах, ознайомлення з останніми науково-педагогічними напрацюваннями і методичними розробками для керівників учнівських лісництв, оновленим програмним забезпеченням роботи гуртків юних лісівників, опрацювання чинних нормативних документів і тематичних матеріалів навчально-методичного змісту.
Місце проведення:
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. м. Тернопіль

Подільські читання: ботанічний та методичний аспекти


Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика»

З 9 по 11 жовтня 2018 року Іванців Оксана Ярославівна взяла участь у Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика».
Конференція працювала за такими напрямками:

  • Історія та перспективи природничих досліджень;
  • Дослідження біоти Поділля та суміжних територій;
  • Ландшафти і суспільство екологічні аспекти Поділля та суміжних територій;
  • Раритетні об’єкти у формуванні освітніх компетенцій.

Організатори конференції

Кам’янець-Подільській національний університет ім. Івана Огієнка, Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, Національний природний парк «Подільські Товтри» та Товариство Подільських природодослідників і природолюбів.
Місце проведення:
м. Кам’янець-Подільський Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка

Участь у наукових Каришинських читаннях. м.Полтава


Іванців О.Я. Міжнародна науково-практична конференція «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» (ХХVI Каришинські читання)

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Іванців Оксана Ярославівна взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» (ХХVI Каришинські читання)

Напрями роботи конференції: ­

  • Історія розвитку природничих наук. Персоналії учених
  • Формування професійної компетентності майбутнього вчителя природничих дисциплін
  • Підготовка вчителів природничих дисциплін до роботи в Новій українській школі
  • ­Методика навчання хімії, біології та основ здоров'я людини у вищій та загальноосвітній школі
  • ­Викладання природничих дисциплін в опорних школах сільської місцевості
  • Підготовка фахівця-еколога у вищих навчальних закладах
  • ­Формування професійної готовності працівників освітньої галузі до інноваційної діяльності
  • ­Управління формуванням майстерності керівника навчального закладу
  • ­Теорія та практика управління проектами
  • ­Адаптація внутрішньо переміщених осіб до університетського середовища.

Місце проведення:
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, природничий факультет. м. Полтава

Семінар-практикум учителів біології та екології «Розвиток екологічної культури як складова соціалізації дитини в умовах сьогодення»

Семінар-практикум учителів біології та екології «Розвиток екологічної культури як складова соціалізації дитини в умовах сьогодення»

21 лютого 2018 року Коцун Лариса Олександрівна взяла участь у семінарі-практикумі учителів біології та екології «Розвиток екологічної культури як складова соціалізації дитини в умовах сьогодення».
http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2198

Мета:
Формування екологічної компетентності учнів.

Місце проведення:
Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.

Засідання дискусійного клубу:«Актуальні проблеми молодих вчених та шляхи їх вирішення»

Засідання дискусійного клубу на тему «Актуальні проблеми молодих вчених та шляхи їх вирішення»

16 травня 2018 року – в рамках Фестивалю науки у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, – Рада молодих вчених СНУ імені Лесі Українки спільно з Радою молодих вчених при Управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації провела засідання дискусійного клубу на тему «Актуальні проблеми молодих вчених та шляхи їх вирішення».

Засідання, яке відбувалося у бібліотеці Лесиного вишу, відкрила голова Ради молодих вчених Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доцент кафедри менеджменту Наталія Коленда. Ведучою була доцент кафедри загальної і соціальної психології та соціології СНУ Ольга Кузьмук.

Круглий стіл «Інтелектуальне лідерство та його перспективи», 2018


Обласний семінар-практикум для керівників шкільних лісництв «Розвиток та вдосконалення діяльності учнівських лісництв», 2018

Семінар «Формування екологічної зорієнтованої особистості в умовах сучасного закладу позашкільної освіти», 2018

Семінар-практикум щодо створення та просування наукових профілів науковця

Семінар-практикум щодо створення та просування наукових профілів науковця

25 вересня 2017 р. Фіщук Оксана Сергіївна була учасником семінар-практикуму щодо створення та просування наукових профілів науковця
Фахівці університетської бібліотеки Галина Онисько та Оксана Єдинак розповіли молодим ученим про важливу роль наукової ідентифікації у світовій спільноті. Зокрема, говорили про особливості створення профілів молодих учених та їхньої реєстрації в Google Scholar, Orcid, Research ID. Модератори семінару розповіли про системи ідентифікації авторів, а також важливі інструменти наукової комунікації з метою «просування» свого профілю.

Круглий стіл “Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення” 2017

Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення

16 травня 2017 рокуЗінченко Марія Олександрівна була учасником зустрічі молодих науковців Волині під назвою «Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення», яка відбулась в бібліотеці СНУ імені Лесі Українки.

Основне завдання – вивчення нових можливостей потенціалу юних дослідників та ефективні шляхи впровадження їхніх ідей.

Серед мовців були доценти й доктори фізико-математичних, педагогічних, історичних, психологічних та філологічних наук.
Розпочалося засідання з вітальних слів голови Ради молодих учених при МОН України Юрія Кращенка, який приєднався до учасників за допомогою Skype-зв’язку. Пан Юрій поділився інформацією про новації, які МОН України планує впровадити задля підтримки науковців. Андрій Бояр передав вітання від ректора Ігоря Коцана та запевнив у підтримці адміністрацією молодих науковців.