Участь у семінарах, круглих столах, майстер-класах, тренінгах, конференціях

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всеукраїнський семінар-практикум для завідувачів відділами квітництва обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю та вчителів біології закладів середньої освіти

Всеукраїнський семінар-практикум для завідувачів1 .jpg

11 березня 2021 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для завідувачів відділами квітництва обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю та вчителів біології закладів середньої освіти, який проводив Національний еколого-натуралістичних центр учнівської молоді спільно з Волинським еколого-натуралістичним центром Волинської обласної ради. Семінар відбувся в режимі відео-селектору.
У роботі семінару взяли участь і працівники Волинського національного університету імені Лесі Українки, зокрема доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Л.О.Коцун, яка відмітила, що ВОЕНЦ володіє значним досвідом організації різноманітної еколого-натуралістичної роботи, який може бути використаний у підвищенні професійної кваліфікації керівників гуртків відповідного профілю закладів позашкільної освіти.
Співпраця з ВОЕНЦ для нас має важливе значення у підготовці майбутніх вчителів зі спеціальності 014 Середня освіта. Біологія та здоров’я людини першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня освіти та 014 Середня освіта. Природничі науки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, оскільки вони у своїй майбутній педагогічній діяльності також повинні бути готові до організації гурткової роботи з учннями у школі, а також у закладах позашкільної освіти.

СВЯТКУВАННЯ 95-РІЧЧЯ ЮННАТІВСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ

Святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні

З нагоди святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні 26.11.2020 року відбулась урочиста Академія Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.
Модератором академії - директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук, заслужений працівник освіти України, лауреат премії Верховної Ради.

SMART TIME «Форми та методи роботи шкільних лісництв»

SMART TIME «Форми та методи роботи шкільних лісництв»

Мала лісова академія: обласний «SMART TIME» для керівників шкільних лісництв

30 листопада 2020 року у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся Smart time «Форми та методи роботи шкільних лісництв».
В роботі Smart time взяли участь:

  • Остачкук В.А., директор обласного еколого-натуралістичного центру, заслужений працівник освіти України,
  • Бабеля Б.П., начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства,
  • Жмурко І.В., директор Шацького лісового коледжу ім.. В.В.Сулька,
  • Коцун Л.О., кандидат біологічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Мета заходу – висвітленння сучасних підходів до проведення наукової роботи з учнями шкільних лісництв.

Науково-методичний онлайн-семінар для вчителів біології та природничих наук

Онлайн-семінар для вчителів біології.jpg

15 травня 2020 року Іванців Оксана Ярославівна була учасником науково-методичного онлайн-семінару «Вчитель біології та природничих наук в сучасному освітньому просторі».

Мета заходу – підвищення кваліфікації вчителів біології та природничих наук в сучасних освітніх умовах.

Організатори:

Відділ природничих дисциплін Волинського ІППО

Медико-біологічний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Навчання відбувалося на платформі відеоконференцій Zoom.

У роботі семінару взяли участь 26 педагогів області.

Модель сучасного педагога передбачає готовність вчителя до використання нових технологій, здатність до самоосвіти, до постійного творчого пошуку. Використання компетентнісного підходу в освітньому процесі спонукає вчителів до змін у змісті й технологіях викладання біології та природничих наук, використання нових форм оцінювання навчальних досягнень учнів.

Майстер-клас «Освітній десант». м.Тернопіль

Майстер-клас «Освітній десант». м.Тернопіль


Фіщук Оксана Сергіївна взяла участь у серії майстер-класів «Освітній десант». Мета:
підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗВО та коледжів й популяризацію сучасних підходів у викладанні та навчанні освітніх майстер-класах.

Основні напрями роботи:

  • нові підходи у викладанні та навчанні й сучасні ролі викладача;
  • теорія поколінь і її вплив на навчання та викладання;
  • компетентності XXI ст. на думку роботодавців та як їх розвивати в процесі навчання та викладання.

Майстер-класи присвячені:

  • сучасним підходам та методам у викладанні та навчанні: фасилітації, тренінгу, коучингу тощо.
  • інструментам розвитку компетентностей XXІ ст. під час начального процесу: креативності, роботи в команді, ефективної комунікації, емоційного інтелекту.

Місце проведення:
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. м. Тернопіль

* «Стандарти Нової української школи»


«Стандарти Нової української школи»

10 квітня 2019 року в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на базі Навчально-наукової лабораторії технології викладання природничих наук спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено семінар «Стандарти Нової української школи» для вчителів біології, екології та основ здоров’я закладів загальної середньої освіти.

http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2640

Мета:

  • Формуванню ключових навичок та компетентностей учнів на уроках біології
  • Виявити суперечності й розбіжності між наявним і необхідними рівнями підготовки науково-педагогічних кадрів, інформаційним забезпеченням, змістом, методам і формами, що використовуються для підготовки майбутніх педагогів.

Обласний семінар " Дослідницькі проекти як площина формування життєвих компетентностей школярів"


Обласний семінар " Дослідницькі проекти як площина формування життєвих компетентностей школярів"

22 березня 2019 року Коцун Лариса Олександрівна взяла участь в обласному семінарі для вчителів біології та екології " Дослідницькі проекти як площина формування життєвих компетентностей школярів".
http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2613

Організатори: Волинський обласний еколого-натуралістичний центр спільно із Волинським інститутом післядипломної педогогічної освіти.
Мета:
Визначення шляхів формування життєвих компетентностей гуртківців через залучення їх до дослідницько-проектної діяльності.

Практичний блок складався із тренінгових занять:

  • Учасники знайомились із методикою проведення ХАКАТОНу;
  • Опановували сучасні аграрні технології у формі "теплих грядок Розума";
  • Тренувались проводити дослідницькі роботи із живими об'єктами рослинного і тваринного світу.

Місце проведення:
Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.

Cемінар-нарада керівників шкільних лісництв за темою «Розвиток та вдосконалення шкільних лісництв»


Cемінар-нарада керівників шкільних лісництв за темою «Розвиток та вдосконалення шкільних лісництв»

31 жовтня 2019 року Коцун Лариса Олександрівна була учасником семінару-наради керівників шкільних лісництв за темою «Розвиток та вдосконалення шкільних лісництв».
Місце проведення:
Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.
Програмою семінару-практикуму було передбачено розгляд питань організації практичної діяльності учнівських лісництв і проведення з школярами навчальної та лісогосподарської роботи, учнівської науково-дослідницької роботи, обмін досвідом проведення практичної лісогосподарської і лісоохоронної роботи з юними лісівниками та залучення їх до виконання дослідницько- експериментальних робіт під керівництвом науковців, педагогів ВОЕНУ і провідних фахівців лісогосподарських підприємств та участі в профільних заходах, конкурсах-захистах, ознайомлення з останніми науково-педагогічними напрацюваннями і методичними розробками для керівників учнівських лісництв, оновленим програмним забезпеченням роботи гуртків юних лісівників, опрацювання чинних нормативних документів і тематичних матеріалів навчально-методичного змісту.
Місце проведення:
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. м. Тернопіль

Подільські читання: ботанічний та методичний аспекти


Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика»

З 9 по 11 жовтня 2018 року Іванців Оксана Ярославівна взяла участь у Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика».
Конференція працювала за такими напрямками:

  • Історія та перспективи природничих досліджень;
  • Дослідження біоти Поділля та суміжних територій;
  • Ландшафти і суспільство екологічні аспекти Поділля та суміжних територій;
  • Раритетні об’єкти у формуванні освітніх компетенцій.

Організатори конференції

Кам’янець-Подільській національний університет ім. Івана Огієнка, Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, Національний природний парк «Подільські Товтри» та Товариство Подільських природодослідників і природолюбів.
Місце проведення:
м. Кам’янець-Подільський Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка

Участь у наукових Каришинських читаннях. м.Полтава


Іванців О.Я. Міжнародна науково-практична конференція «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» (ХХVI Каришинські читання)

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Іванців Оксана Ярославівна взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» (ХХVI Каришинські читання)

Напрями роботи конференції: ­

  • Історія розвитку природничих наук. Персоналії учених
  • Формування професійної компетентності майбутнього вчителя природничих дисциплін
  • Підготовка вчителів природничих дисциплін до роботи в Новій українській школі
  • ­Методика навчання хімії, біології та основ здоров'я людини у вищій та загальноосвітній школі
  • ­Викладання природничих дисциплін в опорних школах сільської місцевості
  • Підготовка фахівця-еколога у вищих навчальних закладах
  • ­Формування професійної готовності працівників освітньої галузі до інноваційної діяльності
  • ­Управління формуванням майстерності керівника навчального закладу
  • ­Теорія та практика управління проектами
  • ­Адаптація внутрішньо переміщених осіб до університетського середовища.

Місце проведення:
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, природничий факультет. м. Полтава

Семінар-практикум учителів біології та екології «Розвиток екологічної культури як складова соціалізації дитини в умовах сьогодення»

Семінар-практикум учителів біології та екології «Розвиток екологічної культури як складова соціалізації дитини в умовах сьогодення»

21 лютого 2018 року Коцун Лариса Олександрівна взяла участь у семінарі-практикумі учителів біології та екології «Розвиток екологічної культури як складова соціалізації дитини в умовах сьогодення».
http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2198

Мета:
Формування екологічної компетентності учнів.

Місце проведення:
Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.

Засідання дискусійного клубу:«Актуальні проблеми молодих вчених та шляхи їх вирішення»

Засідання дискусійного клубу на тему «Актуальні проблеми молодих вчених та шляхи їх вирішення»

16 травня 2018 року – в рамках Фестивалю науки у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, – Рада молодих вчених СНУ імені Лесі Українки спільно з Радою молодих вчених при Управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації провела засідання дискусійного клубу на тему «Актуальні проблеми молодих вчених та шляхи їх вирішення».

Засідання, яке відбувалося у бібліотеці Лесиного вишу, відкрила голова Ради молодих вчених Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доцент кафедри менеджменту Наталія Коленда. Ведучою була доцент кафедри загальної і соціальної психології та соціології СНУ Ольга Кузьмук.

Круглий стіл «Інтелектуальне лідерство та його перспективи», 2018


Обласний семінар-практикум для керівників шкільних лісництв «Розвиток та вдосконалення діяльності учнівських лісництв», 2018

Семінар «Формування екологічної зорієнтованої особистості в умовах сучасного закладу позашкільної освіти», 2018

Семінар-практикум щодо створення та просування наукових профілів науковця

Семінар-практикум щодо створення та просування наукових профілів науковця

25 вересня 2017 р. Фіщук Оксана Сергіївна була учасником семінар-практикуму щодо створення та просування наукових профілів науковця
Фахівці університетської бібліотеки Галина Онисько та Оксана Єдинак розповіли молодим ученим про важливу роль наукової ідентифікації у світовій спільноті. Зокрема, говорили про особливості створення профілів молодих учених та їхньої реєстрації в Google Scholar, Orcid, Research ID. Модератори семінару розповіли про системи ідентифікації авторів, а також важливі інструменти наукової комунікації з метою «просування» свого профілю.

Круглий стіл “Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення” 2017

Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення

16 травня 2017 рокуЗінченко Марія Олександрівна була учасником зустрічі молодих науковців Волині під назвою «Проблеми самореалізації молодих вчених в умовах сьогодення», яка відбулась в бібліотеці СНУ імені Лесі Українки.

Основне завдання – вивчення нових можливостей потенціалу юних дослідників та ефективні шляхи впровадження їхніх ідей.

Серед мовців були доценти й доктори фізико-математичних, педагогічних, історичних, психологічних та філологічних наук.
Розпочалося засідання з вітальних слів голови Ради молодих учених при МОН України Юрія Кращенка, який приєднався до учасників за допомогою Skype-зв’язку. Пан Юрій поділився інформацією про новації, які МОН України планує впровадити задля підтримки науковців. Андрій Бояр передав вітання від ректора Ігоря Коцана та запевнив у підтримці адміністрацією молодих науковців.