Головна сторінка

Матеріал з wiki.vnu.edu.ua
Версія від 09:22, 26 грудня 2023, створена Wiki (обговорення | внесок) (→‎Громадські об'єднання)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Електронна енциклопедія Волинського національного університету імені Лесі Українки

Волинський національний університет імені Лесі Українки - один із найстаріших навчальних закладів Волині, який продовжує освітянські, просвітницькі традиції, започатковані у ХVІІ столітті братською школою.

Історія створення

Герб університету

Свою історію навчальний заклад почав від 1940 року, коли було утворено Луцький державний учительський інститут. На перший курс було зараховано 135 студентів. Навчальний процес вели 50 викладачів.

Функціонували чотири відділи: філологічний із українським і російським відділеннями, фізико-математичний, природничо-географічний, і заочний.

Слабкою була навчально-матеріальна база інституту: йому виділили приміщення колишнього сирітського будинку, збудованого 1929 року на околиці Луцька (нині тут школа-інтернат), не вистачало обладнання, літератури. Важко було з викладацькими кадрами. Проте поступово облаштовувалися навчальні кабінети, лабораторії, комплектувався фонд бібліотеки. Велику допомогу в цьому надав Полтавський педагогічний інститут.

Першим директором інституту було призначено Івана Тарасовича Сокура.

Діяльність навчального закладу, перервану війною (1941), поновлено 1946 року. У вересні 1951 на базі учительського інституту було створено педагогічний інститут, якому через рік присвоїли ім'я Лесі Українки. На той час заклад мав всього два факультети: історико-філологічний та фізико-математичний, а вже на початку 90-х років в інституті функціонувало 9 факультетів.

16 липня 1993 Президент України Леонід Кравчук підписав указ про створення на базі Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки Волинського державного університету, залишивши йому ім'я Лесі Українки.

26 вересня 2007 Указом Президента України Віктора Ющенка ВДУ ім. Лесі Українки присвоєно статус національного. В указі зазначено: «Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Волинського державного університету імені Лесі Українки і його визначний внесок у розвиток національної освіти і науки, постановляю: надати ВДУ імені Лесі України статус національного і надалі іменувати Волинський національний університет імені Лесі Українки».

4 липня 2012 Волинський національний університет імені Лесі Українки на пропозицію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і Волинської облдержадміністрації перейменований у Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.

17 серпня 2020 року наказом МОН університет перейменовано у Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Загальна інформація про університет

Структура університету

Ректорат

Вчена рада

Факультети

Зараз у структурі університету на 17 факультетах та відділеннях функціонує 67 кафедр:

Відокремлені навчальні заклади університету

Відділи та підрозділи

Реабілітаційна клініка Волинського національного університету імені Лесі Українки

Навчально-методичний відділ забезпечення якості вищої освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки

Громадські об'єднання

Наглядова рада

Філії, центри та представництва

Установчі документи

Корпуси та кампуси

 • 9 навчальних корпусів,
 • 5 гуртожитків,
 • бібліотека (фонди понад 400 тисяч видань),
 • 5 музеїв
 • Музей Лесі Українки,
 • Музей історії Університету,
 • Музей археології,
 • Геологічний музей,
 • Музей етнографії,
 • Спорткомплекс,
 • Стадіон,
 • база практик табір «Гарт» (o. Світязь).

Міжнародна діяльність

 • Програма Темпус
 • Проект Атена
 • ERASMUS+

Ректори

1940—1941 Сокур Іван Тарасович

1946—1952 Білий Іван Онисимович

1952—1955 Бабляк Микола Матвійович

1955—1957 Денисовець Павло Мусійович

1957—1976 Цимбалюк Дмитро Микитович

1976—1980 Касьяненко Михайло Данилович

1980—1989 Бурчак Нестор Володимирович

1989—1993 Заброварний Богдан Йосипович

1993—1995 Свідзинський Анатолій Вадимович

1995—2005 Олексеюк Іван Дмитрович

2005—2019 Коцан Ігор Ярославович

З 2020 — Цьось Анатолій Васильович

Почесні доктори, професори

Нагороди та репутація

ВНУ імені Лесі Українки удостоєний почесного звання «Лідер сучасної освіти» за результатами Х Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні — 2007» та нагороджений бронзовою медаллю в номінації «Модернізація вищої освіти в контексті вимог Болонської конвенції», за розробку і впровадження у навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій відзначений дипломом виставки «Інноваційні технології навчання — 2007». Університет — переможець у номінації «Міжнародна співпраця в галузі освіти і науки» Міжнародної виставки «Освіта і кар'єра — День студента» (2008 рік).

Діяльність університету у сфері міжнародних зв'язків відмічена в Україні, і за її межами. Так, 7-8 березня 2008 року делегація університету взяла участь у ІХ Міжнародному освітньому ярмарку «Perspektywy 2008», який проходив у Варшаві. У 2009 р. ВНУ імені Лесі Українки став переможцем виставки Міністерства освіти і науки України у номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки». ВНУ ім. Лесі Українки став переможцем у номінації Міністерства освіти і науки України «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» на виставці «Сучасна освіта в Україні 2009», яка проходила 25-27 лютого 2009 р. у м. Київ.

Посилання